Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

11 hours ago, noskich said:

Ja sada radim mnogo da ne bih morao da radim prunudno otudjeno 30-40 godina do smrti.

 

Potpisujem Noskiču, to je i moj plan. Nismo originalni ni ti ni ja, većina Ozija rmba sa tom idejom vodiljom, a solidan procenat je i ostvari. Malobrojni uživaju u svom poslu, good on them. Trebalo je da karijere organizujemo tako da budemo u njihovoj koži, ali to je druga tema.

 

Life expectancy u Australiji je 80 i kusur godina i konstantno raste. Ti se zdravo hraniš i redovno vežbaš tako da možeš očekivati duboku starost. Da li jednačina 90 godina minus 30-40 godina jednako 50-60 godina znači da planiraš da prinudno otuđeno rmbaš do 60-te? Ovo je novi momenat, mislio sam da si samo koju godinicu od cilja.

 

Ti si na početku utakmice napravio nekoliko lucidnih taktičkih poteza (cimeri, jedenje hrane kojoj je upravo istekao rok trajanja itd. - život za dž u jednoj od najskupljih država na svetu) kojim si me kupio kao vernog navijača. Međutim, ispostavilo se da si tanak što se tiče dugoročne strategije za ostvarenje svoje vizije. Propustio si neke elementarne činjenice kao to da je lopta okrugla, utakmica traje 90 minuta i svi danas znaju da igraju fudbal pa sad kukaš kako nije fer što se igra jaka odbrana, a Peleu je bilo mnogo lakše da daje golove. Nisu fer porezi, zdravstveno osiguranje, obrazovanje, nekretnine, činjenica da će dete izbaciti cimere iz kuće, da ćeš morati da prestaneš da rmbaš u supermarketu ako želiš da provedeš malo vremena sa njim/njom, da će poželeti da svira klavir, vidi sneg i tako dalje i tako bliže.

 

Zato te ja kao svaki lično neostvareni navijač pljujem jer tvoj neuspeh doživljavam kao sopstveni. Dok sam rmbao i spaljivao stotine hiljada dolara u poreze, zdravstveno osiguranje, obrazovanje, nekretnine, klavir i sneg bilo mi je lakše jer si bar ti bio mlad i slobodan. Sada postaješ dosadni sredovečni kukator i od mene ćeš dobiti samo uaaaaaaaa pederu!

Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

 

Potpisujem Noskiču, to je i moj plan. Nismo originalni ni ti ni ja, većina Ozija rmba sa tom idejom vodiljom, a solidan procenat je i ostvari. Malobrojni uživaju u svom poslu, good on them. Trebalo je da karijere organizujemo tako da budemo u njihovoj koži, ali to je druga tema.

 

Life expectancy u Australiji je 80 i kusur godina i konstantno raste. Ti se zdravo hraniš i redovno vežbaš tako da možeš očekivati duboku starost. Da li jednačina 90 godina minus 30-40 godina jednako 50-60 godina znači da planiraš da prinudno otuđeno rmbaš do 60-te? Ovo je novi momenat, mislio sam da si samo koju godinicu od cilja.

 

Ti si na početku utakmice napravio nekoliko lucidnih taktičkih poteza (cimeri, jedenje hrane kojoj je upravo istekao rok trajanja itd. - život za dž u jednoj od najskupljih država na svetu) kojim si me kupio kao vernog navijača. Međutim, ispostavilo se da si tanak što se tiče dugoročne strategije za ostvarenje svoje vizije. Propustio si neke elementarne činjenice kao to da je lopta okrugla, utakmica traje 90 minuta i svi danas znaju da igraju fudbal pa sad kukaš kako nije fer što se igra jaka odbrana, a Peleu je bilo mnogo lakše da daje golove. Nisu fer porezi, zdravstveno osiguranje, obrazovanje, nekretnine, činjenica da će dete izbaciti cimere iz kuće, da ćeš morati da prestaneš da rmbaš u supermarketu ako želiš da provedeš malo vremena sa njim/njom, da će poželeti da svira klavir, vidi sneg i tako dalje i tako bliže.

 

Zato te ja kao svaki lično neostvareni navijač pljujem jer tvoj neuspeh doživljavam kao sopstveni. Dok sam rmbao i spaljivao stotine hiljada dolara u poreze, zdravstveno osiguranje, obrazovanje, nekretnine, klavir i sneg bilo mi je lakše jer si bar ti bio mlad i slobodan. Sada postaješ dosadni sredovečni kukator i od mene ćeš dobiti samo uaaaaaaaa pederu!

 

To sam samo naveo ovlash, jer niko ne zna koliko ce dugo ziveti. A rekao sam ti za ovo, prati temu pa ces videti...

 

A taj life expectancy se racuna za baby boomers koji su imali besplatno zdravstvo, skolstvo, drzavu blagostanja, kuce od 30,000 dolara na 15 minuta voznjom od centra, garantovane menadzerske pozicije sa zavrsenim fakultetom, neprekidni privredni rast, malo konkurencije, stresa i pritisaka...

 

Kada dodje generacija Y na red da se meri pasce taj life expectancy drasticno. Zive u 30-im sa cimerima, jedu djubre, putuju na posao dva sata, izlozeni konkurenciji iz celog sveta, fakultetska diploma vise ne znaci nista itd. itd.

Edited by noskich
Link to comment
2 hours ago, Gojko & Stojko said:

Nije ti se svidelo kada sam ranije pokazivao da na 10 km od centra grada postoje bašte u kojima se radi na tvoj omiljeni način, tako da bi lahko mogao sebi da priuštiš da živiš u obližnjem Rokdejlu ili Volaj Kriku, pa sam prešao na dokumentovanje kako to u Sidneju nema gde da se izađe (nema kulture) i kako se plutokratija uvukla u sve pore društva.

 

Za ovo tvoje pojašnjenje - zaboravio si da u poređenje dodaš da je taj neko u Beograd došao iz Niša ili Kragujevca, i da taj salonac nije ni oteo ni nasledio. Ja sam došao ovde stariji nego ti, bez pare u džepu. Tačno je da moja žena dobro zarađuje - pa ti izvuci zaključak.

 

Nego jesi li video šta je glavna vest u novinama danas - špekulativni kupci nekretnina (za izdavanje) napuštaju tržište, a masovno nekretnine kupuju ljudi kojima je to prva nekretnina, tj. oni koji kupuju krov nad glavom. Sad je vreme za tebe.

 

Da se plutokratija uvukla u sve pore društva, tako da je nelegalni strit art iskorenjen nauštrb apsolutno kičastog legalnog. Recimo prvi mural u prvom od dva posta na prethodnoj strani je napravljen kao sećanje na svu braću nelegalne ulične umetnike koji su poginuli "tagujući" vozove, zato na srednjoj kompoziciji stoji "RIP". Usput na ostalim slikama murala ima jedna poruka za noskicha, nešto u stilu dijaloga lika koji je u seriji "Grlom u jagode" tumačio Marko Nikolić i Baneta Bumbara, kad Bane pokušava da od kuće beži u Italiju, a ovaj mu kaže da se to od čega on beži - pobeđuje.

 

A može i ovako kao peralozac.

 

Ako mi veruješ, o onome nikad nisam razmišljao u relaciji lepo - nelepo. Iznenađen sam činjenicom da je tu gde je, i da nema onih otimača u stilu Johanezburga (Tsotsi) koje je noskich najavljivao.


Share & Enjoy

 

 

Sta da priustim, onaj stan sto je iDemo preporucivao za milion dolara u Wolli Creek?

Edited by noskich
Link to comment

Ajmo svi zajedno sad:

 

 

Pošaljimo mlade u dijasporu da rade 
Da kopaju kanale i farbaju fasade 
Pošaljimo mlade u dijasporu da rade 
Da ribaju tanjire do kraja balade 

Prije tri’es’ godina, prvi dan u školi 
U sendviču zdenka i salama poli 
Stara pustila je suzu 
Stari joj kaže - de se smiri 
Pa nisu više djeca, sad su pioniri 
Plava kapa i crvena marama 
Čuvajmo drugarstvo 
Nije sve u parama 
Pionirska je zakletva, 
Samo stara hartija 
Bratstva i jedinstva nema, 
Sad je demokratija 

Sve je otišlo u kurac 
I to svima je normala 
Jer to nam je na kraju 
Naša borba dala 
Sva se postavljaju pitanja 
Sem pitanja morala 
- Šta si bio prije rata? 
- Otkud ti ta vreća zlata? 

Za sve naše narodnosti i sve naše narode 
Bosanske, balkanske, bjelosvjetske zajebe 
Đipalo junuz ima savršen lijek - hepek! 
Prije bilo je bolje, za tu priču ne’am volje 
Tol’ko bolje da se prodasmo 
Za flašu coca-cole 
Ja kad idem preko grane, satima me rove 
Al’ džaba odo’ i ja, bauštela zove 
Šta je bilo prije, vjeruj mi k’o da nije 
Nemoj bit’ dijete, stigo novi šef mm f 
- Auf wiedersehen! Govore mi drugovi 
- Ho’š se vraćat’? 
- Hoću, kad otplate se dugovi 
Neko vozi mečku, neko vozi punta 
Neko ide pjehe, uglavnom svako nešto munta 
Kod nas je noć pametnija od jutra 
Al’ šta ćemo sutra kada ispuši se sva vutra 
Izdrži brate, pomirimo se s tim 
Da igrač daje go ali pobjeđuje tim 
Nisam položio zakletvu pionirsku 
Čujte i počujte ovu funkcionersku: 

Danas kada postajem funkcioner 
Dajem časnu funkcionersku riječ 
Da ću marljivo krasti i lagati 
I zemlju strovaliti u dug 
Da ću voljeti našu neoliberalnu domovinu 
Kapitalističku, tranzicijsku 
Banana republiku 
Da ću razvijati nepotizam i korupciju 
I prosipati šuplju u koju ne vjeruje niko 
Da ću oderati sve porezne obveznike 
Čijim parama kupujem socijalni mir 

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Sta da priustim, onaj stan sto je iDemo preporucivao za milion dolara u Wolli Creek?

Imaš sad tamo i jeftinije. A u Rokdejlu imaš za šesto tisuća, blizu plaža (Botani Bej), blizu burek i blizu kineske bašte kad se uželiš motike za razgibavanje mišića i održivu vegetarijansku ishranu.

 

1 hour ago, noskich said:

Ajmo svi zajedno sad:

 

Jesi li ti pogledao onaj mural iz St Petersa sa fontom kao sa omota psihodeličnih LP albuma iz sedamdesetih? Elem, ako ti tvoj budizam dozvoljava:

 

We must stop attributing happiness
to the external sources
Happiness is a state of mind
If we have a peaceful mind
we will be happy
If our mind is agitated
regardless of people and circumstances
it will be impossible to be happy

 

SaE

Link to comment

Što voliš da edituješ, zamalo propustih ostatak posta.

 

1 hour ago, noskich said:

A taj life expectancy se racuna za baby boomers koji su imali besplatno zdravstvo, skolstvo, drzavu blagostanja, kuce od 30,000 dolara na 15 minuta voznjom od centra, garantovane menadzerske pozicije sa zavrsenim fakultetom, neprekidni privredni rast, malo konkurencije, stresa i pritisaka...

 

Znači sigurno puca life expectancy balon, najkasnije do 2050. kada prvi Y-genaši krenu put Sivih luka? Šta će biti sa cenom nekretnina?

 

1 hour ago, noskich said:

Kada dodje generacija Y na red da se meri pasce taj life expectancy drasticno. Zive u 30-im sa cimerima, jedu djubre, putuju na posao dva sata, izlozeni konkurenciji iz celog sveta, fakultetska diploma vise ne znaci nista itd. itd.

 

Buuu, cmolj, šmrc.

 

Pošalji mi adresu na PM i stiže 50 paketa maramica, jedan nedeljno da ti ne zafali do kraja godine. Pošto cenim da si autentični štedljivi air dry junak, poklon će biti oslobođen poreza moralne odgovornosti da maramice koristiš samo za plakanje. Početni kapital za dž, okreneš par puta i eto 40-tih u otplaćenoj kućerini pored mora sans cimera, dva zamrzivača puna kešovine (nećeš valjda u mrskim bankama da držiš), fakultetska diploma zajedno sa "Coles/Woolies gajbaš of the month" nagradom na počasnom mestu u sobi sa memorabilijama, a batler (neki lenji i večno nezadovoljni gen Z, takva je cela generacija) unjkavo zbori - Wanna 'ave an avo' this arvo, sir Noskič?

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Što kukaš toliko onda ako ti valja?

 

Ne kukam na posao. Kukam na plutokratiju i kuce. Placenih 350,000 poreza za kojih su dobijeni "besplatni" pregledi kod doktora opste prakse. Placen porez progresivno na prihod, na investicije, na promet, zatim dodatni porez za medicinsku negu, pa ekstra porez na medicinsku negu, pa onda ako jednog dana budem opet izvadio privatno zdravstveno osiguranje lupaju penale na to opet.

Edited by noskich
Link to comment
49 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Imaš sad tamo i jeftinije. A u Rokdejlu imaš za šesto tisuća, blizu plaža (Botani Bej), blizu burek i blizu kineske bašte kad se uželiš motike za razgibavanje mišića i održivu vegetarijansku ishranu.

 

Jesi li ti pogledao onaj mural iz St Petersa sa fontom kao sa omota psihodeličnih LP albuma iz sedamdesetih? Elem, ako ti tvoj budizam dozvoljava:

 

We must stop attributing happiness
to the external sources
Happiness is a state of mind
If we have a peaceful mind
we will be happy
If our mind is agitated
regardless of people and circumstances
it will be impossible to be happy

 

SaE

 

Je li bi ti ziveo u Rokdejlu u tom stanu? 

 

Slusaj, svakome je apsolutno jasno da je tebi lepo, otplatio si stan od 500k za 7 godina, taj stan skocio na 1,2 miliona dok si sedeo/lezao u njemu. Ti i zena imate plate ekvivalent 3000 eura u Srbiji. Svaka cast, alal vera.

 

E pa vest za tebe - nije svima isto tako lepo. I ne znam zasto nabedjujes da je ovde Diznilend za sve. Isto kao Yoyogi sto nabedjuje, samo druga zemlja. 

 

To to, iz penthousa sa tri spavace sobe na 15 minuta od centra me ucis o sreci u iznajmljenoj montaznog kuci koju delim sa cimerima u getu i iz koje mi treba dva sata do posla. Kako da ne. 

Link to comment
13 minutes ago, noskich said:

 

Ne kukam na posao. Kukam na plutokratiju i kuce. Placenih 350,000 poreza za kojih su dobijeni "besplatni" pregledi kod doktora opste prakse. Placen porez progresivno na prihod, na investicije, na promet, zatim dodatni porez za medicinsku negu, pa ekstra porez na medicinsku negu, pa onda ako jednog dana budem opet izvadio privatno zdravstveno osiguranje lupaju penale na to opet.

 

I sve to dato drzavi koja je dozvolila da cena krova nad glavom poraste 2,5 do 3 puta za 7 godina. 

Link to comment
13 minutes ago, noskich said:

To to, iz penthousa sa tri spavace sobe na 15 minuta od centra me ucis o sreci u iznajmljenoj montaznog kuci koju delim sa cimerima u getu i iz koje mi treba dva sata do posla. Kako da ne. 

 

50 paketa maramica za dž. Ozbiljan sam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...