Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Quote

I saw a Japanese guy in the Costanera Jumbo today. He was tapping into his Google Translate while a security guard waited. They were standing by what appeared to be his shopping cart, and what appeared to be a large, uh—section of things in his cart missing.

After showing the guard what he'd typed into the translator, the guard made a gesture toward the cart and the man nodded in affirmation. The guard then motioned him to follow and they walked off.

It could have been anything, but the story I pieced together was that this man had items he'd bought elsewhere in Costanera stolen from his shopping cart. The heartbreaking part is we were in the ice cream section. The poor guy is likely on vacation (a guess due to nivel de español) and looking to indulge in something before taking what he'd bought that day back to his hotel/hostel. This is someone who comes from a culture of mutual respect, but more to the point—with a law enforcement system that actually does its job.

I've been robbed multiple times and had horrendous experiences with the carabineros and it blows my mind that a country with a not-insignificant amount of money flowing in due to tourism would not do more to protect that industry. It is literally in the best interest of all parties involved, minus the thieving POS's.

Just venting, thanks for reading if you got this far.

P.S. IN THE ICE CREAM AISLE! IS NOTHING SACRED?!

 feeling frustrated.

1

Uh ovo mi upravo izašlo, sva sreča pa sam se odlučila, tj odlučili za tajland, mislim da bih poludela  u Americi. Bila mi odvratna Azija, mislim i sada mi je...ali nikuda ni blizu kao ovo.

Link to comment
30 minutes ago, teacher said:

opet, to nije bilo moguće. vojnički činovi su se isključivo dobijali sekvencijalno, tj nije bilo moguće dobiti čin mlađeg vodnika dok se ne dobije čin razvodnika i čin desetara. takođe, za čin mlađeg vodnika je bilo potrebno položiti neki ispit. jel se mi sad igramo: ti lažeš nešto, a ja te razotkrivam ili šta se sada dešava? i kada ćeš mi reći koliko je jedan tatami?

Evo kako je moguće. Tadašnji komandant 5. Armije, JNA, Martin Špegelj   je polagao za svoj viši generalski čin.

Napravio je vojnu vežbu, masovnu, 30, 000 rezervista.

Kada je dobio čin , zahvalio se svima i unapređenja su došla. Čak i do mene.

Link to comment
17 minutes ago, noskich said:

Dobro bre hocete li vi coveka da oterate opet?

Ko ih bre yebe.

5 minutes ago, Yoyogi said:

Yeste, ko ih yebe

 

Edited by Yoyogi
Ko ih Yebe
Link to comment
15 minutes ago, MilenaS said:

Uh ovo mi upravo izašlo, sva sreča pa sam se odlučila, tj odlučili za tajland, mislim da bih poludela  u Americi. Bila mi odvratna Azija, mislim i sada mi je...ali nikuda ni blizu kao ovo.

Svaka čast gospoodžo

Link to comment
27 minutes ago, MilenaS said:

Uh ovo mi upravo izašlo, sva sreča pa sam se odlučila, tj odlučili za tajland, mislim da bih poludela  u Americi. Bila mi odvratna Azija, mislim i sada mi je...ali nikuda ni blizu kao ovo.

Na kojoj ste vizi u Thai? Poslovnoj, možda?

Mora da radite nešto mlogo opastno kada vas tolerišu tamo.

Link to comment

Dugo se nisam ovako zabavio na nekom topiku. Ovo mu dodje kao nek vrsta Beske za siromasne. 

Imam samo par pitanja?

Ako vozaci nisu dostojni da pricaju s kuravama za 100€, s kim onda oni pricaju? I da li je za njih jeftinije  jer manje zaradjuju? 

 

Link to comment
6 hours ago, lo zingaro said:

Dugo se nisam ovako zabavio na nekom topiku. Ovo mu dodje kao nek vrsta Beske za siromasne. 

Imam samo par pitanja?

Ako vozaci nisu dostojni da pricaju s kuravama za 100€, s kim onda oni pricaju? I da li je za njih jeftinije  jer manje zaradjuju? 

 

Za njih je džabe. Oni se smatraju servisnim osobljem. Kada oni imaju svoj party, onda njihovi vozači sede sa druge strane stola. Pa kada vozači vozača imaju svoj party, onda njihovi vozači sede sa druge strane stola. Pa kada te ribe imaju svoj party, onda njihovi vozači sede sa druge strane stola.

Link to comment
5 hours ago, MilenaS said:

na bračnoj

Divota.

Ponižavajući uslovi za vizu će me možda naterati da dignem ruke od Thai.

Bračni drug, za bračnu vizu i njenu obnovu, mora da svakih godinu dana dostavi uverenje od svoje ambasade da ima 1,000 EUR mesečnih prihoda. Ili da ima 800,000THB u Thai banci (20,000EUR). I da raportira Immigration Office svaka 3 meseca. (fotokopije svega i svačega, 2 fotografije).

Ako mu bračni drug umre (nikome to ne želim ali za čas se padne sa motora) ima 72 sata da napusti zemlju. Imao decu, stan, kola, nema veze, napolje.

Jedini način da se dostojanstveno živi u Thai je "Elite Card".  Plati se 2 miliona THB (50,000EUR) i onda ta agencija radi vize i raportiranje. To je kao "stanarina" od 200 EUR mesečno na 20 godina (kupuje se 5, 10 ili 20 godina za 0.5. 1 ili 2 miliona THB) da se bude u zemlji. Ko preživi 20 godina pa mu to istekne, resetovan je na nulu. Sagledavajući svoje životne izglede, može opet da kupi  tu "Elite Card" na 5 ili 10 godina. 

Link to comment
23 hours ago, namenski said:

Sad vec preterano seres: Keiretsu...

...

A kad smo vec pomenuli Fukusimu, glavni i odgovorni za parlamentarnu istragu oko Fukusime, dr. Kiyoshi Kurokawa, inace stalno zaposlen u National Graduate Institute for Policy Studies, u izvestaju od marta 2012, kaze o uzrocima svega i svacega sto se desavalo oko nesrecne atomske elektrane:
'ingrained conventions of Japanese culture: our reflexive obedience; our reluctance to question authority, our devotion to 'sticking the programme'; our groupism; and our insularity'...

Hocu reci, pozabavi se malo boldovanim :fantom:

Izgooglao sam sa jednog sajta, tamo kažu da srbi (tamo ih pišu malim slovom) imaju najmanje penise od svih nacija. Pozabavi se boldovanim

Link to comment
13 minutes ago, Yoyogi said:

Izgooglao sam sa jednog sajta, tamo kažu da srbi (tamo ih pišu malim slovom) imaju najmanje penise od svih nacija. Pozabavi se boldovanim

Reci im da te se ta Fukusima i ta navodna radioaktivnost koja se navodno izlila u navodni okean uopste ne dotice jer ne jedes ribu. 

 

Edited by ObiW
Link to comment
6 hours ago, dragance said:

Ja cenim svakog ko je uspeo i ne kuka o zavičaju kao Radovan. 

 

Edit: @noskich

Ko kuka o zavichaju? Ja?

Takodje sam veoma uspesan imigrant. Ali uprkos tome ne mogu da priustim krov nad glavom tu gde zivim i radim. Kao sto ne mogu ni uspesni lokalci moje generacije. 

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...