Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 hours ago, Yoyogi said:

Sajtovi koje si naveo su .com , to nije državno. Ja se prvo čudio kako je tako lako PR, pa ima možda 200 hiljada ljudi koji se maltretiraju sa raportovanjem, potvrdama a tamo su po više od 10, neki više od 20 godina.

Premda ne tvrdim da sajtovi lažu, pre će biti da je to zagrebana površina koliko da nekog uvuku u svoje usluge. Onda se tek vidi kako to ide a niko ne može da ih krivi - ne daju oni PR i državljanstvo.  Kao oni što se reklamiraju da pružaju usluge za konkurisanje za američku green card lottery (znam jednoga koji je platio 80 AUD da mu oni to obave).

U pravu si. Ne kazem da je lako. Procedura u pogledu papirologije nije teska, skupis papire i podneses. Ali u praksi se dosta ceka na procesuiranje i ima zackoljica, narocito za drzavljanstvo gde ima testiranja jezika i ceremonijalnih zahteva. U praksi je broj odobrenih PR-a po godini prilicno tanak, pre se meri stotinama nego hiljadama. Jos je manji broj odobrenih drzavljanstava. A ovaj sajt sto nudi usluge, pretpostavljam da njihova usluga je samo delimicno o formalim procedurama, a vise o poznanstvima koje imaju sa drzavnom birokratijom. I u skladu sa cenom bi to moglo da se ubrza. Ono sta slusam poslednjih 5-6 godina je to sto sam vec napisao 3 godine PR, 10 godina drzavljanstvo, ali bas pogledah online ovo sto je pomenuto za 3 godine drzavljanstvo i ima jedna firma da to nazovi nudi. Da li je rec o praznoj prici ili ne, ne znam, uglavnom za to jos nisam cuo da je neko dobio drzavljanstvo za 3 godine u krugovima expata na Tajlandu, makar to sto pratim online.

Evo ga link za to navodno 3 godine: http://www.konradlegal.com/immigration/thai-citizenship-thailand/

Medjutim oni pominju da nije dovoljno samo biti u braku 3 godine sa Thai, vec tokom tog vremena biti i zaposlen i placati porez kao i poznavanje Thai jezika. 

Najveca prepreka su kvote, to je pomenuto na linku koji sam postavio. Maksimalno se procesuira 100 zahteva godisnje po zemlji za PR. I zato je slucaj sa tim nacijama koje imaju mnogo expata na Tajlandu da dugo cekaju tipa Amerikanci, Australijanci i slicno. Za nas sa srpskim drzavljanstvom bi trebalo da bude neuporedivo lakse.

"All applications for Thai Permanent Residency is processed by the Royal Thai Immigration Commission. The annual quota for granting permanent residency in Thailand is a maximum of 100 persons per country. The application period for Thai PR usually from October to the end of December of every year."

Edited by noskich
Link to comment

A inache Yoyogi zna, sa Thai zenom nikada neces ostati gladan ni bolnih ledja, sa Thai detetom ti ne treba penzija, a sa Thai familijom je svako vidjenje izlet. Nema da te ostave po strani, deo si familije kao i bilo ko drugi, bez obzira sto si stranac. Porodica na prvom mestu, a zatim i prijatelji na drugom je jedna od najboljih stvari na Tajlandu.

Edited by noskich
Link to comment
24 minutes ago, noskich said:

A inache Yoyogi zna, sa Thai zenom nikada neces ostati gladan ni bolnih ledja, sa Thai detetom ti ne treba penzija, a sa Thai familijom je svako vidjenje izlet. Nema da te ostave po strani, deo si familije kao i bilo ko drugi, bez obzira sto si stranac. Porodica na prvom mestu, a zatim i prijatelji na drugom je jedna od najboljih stvari na Tajlandu.

jesi li ti to stavio na papir, da vidimo koliko je dobra thai žena, a koliko vredi thai dete i da li se više thai dece vrednuje linearno ili eksponencijalno. 

po meni, srpska žena vredi najviše 20k eura, ali bi je dao za 15k. decu cenim 20k po komedu, za svo troje možda 50k.

Link to comment

bio, nema neka iskustva ali ima lovačke priče-sama kvota se odnosi na one vrste PR koje nisu pod brakom, svi ljudi tj aplikanti za PR koji apliciraju da dobiju PR su izuzeti iz kvota. Non quota PR. Prema Royal Thai gazeti, od početka godine do Jula 2017, preko 150 stranih državljana je dobilo državljanstvo.

2 hours ago, teacher said:

Alien woman je oksimoron

prevodi su kriminalni, namerno ne prevode pravilno jer u interesu njihovom da zakoni budu ambivalentni, tj otvoreni za tumačenja

Link to comment
Just now, teacher said:

jesi li ti to stavio na papir, da vidimo koliko je dobra thai žena, a koliko vredi thai dete i da li se više thai dece vrednuje linearno ili eksponencijalno. 

po meni, srpska žena vredi najviše 20k eura, ali bi je dao za 15k. decu cenim 20k po komedu, za svo troje možda 50k.

+1 hahahahhahhahaha,

da ne vredi ne bi joj napravio bebu!

Link to comment
55 minutes ago, noskich said:

Medjutim oni pominju da nije dovoljno samo biti u braku 3 godine sa Thai, vec tokom tog vremena biti i zaposlen i placati porez kao i poznavanje Thai jezika. 

Bio sam godinama aktivan na ThaiVisa i PR je pomenut nekoliko puta, više kao incident. Sećam se jednoga koji je radio, bio oženjen i tražio i dobio posle 5 godina.

Ni Stickman, koga lično poznajem, nije tome davao značaj, bio je u Thai 14 godina, radio, bio i oženjen, perfektno govorio i pisao Thai. Do poslednjeg dana (vratio se na Novi Zeland) je bio na tim zezanjima oko viza. 

Link to comment
4 minutes ago, teacher said:

jesi li ti to stavio na papir, da vidimo koliko je dobra thai žena, a koliko vredi thai dete i da li se više thai dece vrednuje linearno ili eksponencijalno. 

po meni, srpska žena vredi najviše 20k eura, ali bi je dao za 15k. decu cenim 20k po komedu, za svo troje možda 50k.

Nego sta, mora prvo analiza, koliko se ustedi na izlasku u restorane, pa na masazi, za dete se radi cost benefit analiza. Jogekako.

Link to comment
1 minute ago, Yoyogi said:

Bio sam godinama aktivan na ThaiVisa i PR je pomenut nekoliko puta, više kao incident. Sećam se jednoga koji je radio, bio oženjen i tražio i dobio posle 5 godina.

Ni Stickman, koga lično poznajem, nije tome davao značaj, bio je u Thai 14 godina, radio, bio i oženjen, perfektno govorio i pisao Thai. Do poslednjeg dana (vratio se na Novi Zeland) je bio na tim zezanjima oko viza. 

Pa pazi, tada nije bio problem do u nedogled raditi viza run, bas to sto kazes 10-20 godina ljudi zive na visa runovima. Medjutim, sada se situacija menja, poceli su da odbijaju ako imas mnogo visa runova. A ovo sto se nagovestava da moguce snizavaju kriterijume za boraviste je mozda deo strategije da prebace deo tih ljudi na boravisnu vizu. A deo na elite vizu i tu zarade. Strategija Thai imigracionog i jeste da se pomere od backpackera ka vise lukrativnim strancima tipa zaposlenih, preduzetnika, porodicnih ljudi...

A poznajes li onog boksera American in BKK Scott Mallona?

Link to comment
5 minutes ago, noskich said:

Nego sta, mora prvo analiza, koliko se ustedi na izlasku u restorane, pa na masazi, za dete se radi cost benefit analiza. Jogekako.

naravno, dete mora da potegne, da ti ne trošiš svoj štek dok ono rmbači za tebe.

Link to comment
2 minutes ago, teacher said:

naravno, dete mora da potegne, da ti ne trošiš svoj štek dok ono rmbači za tebe.

Tako je, to se u Aziji zove milk money. Ti si ga dojio mlekom, e onda kad poraste vodi racuna o starcima. A ne ostavlja ih u staracki dom kao kucice u stenaru.

Link to comment
Just now, noskich said:

Tako je, to se u Aziji zove milk money. Ti si ga dojio mlekom, e onda kad poraste vodi racuna o starcima. A ne ostavlja ih u staracki dom kao kucice u stenaru.

ta azija je vrlo bolesno mesto, realno. muškarci kurvari i alkosi, žene svedene na kulinarsku funkciju (ako imaju sreće i ne postanu kurveštije), deca vaspitana na ulici primoravaju se na težak rad da bi izdržavala svoje roditelje ogrezle u pohlepi od kojih ne dobijaju nikakvu ljubav niti pomoć u životu, čak ni prevoz do škole.

Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

Pa pazi, tada nije bio problem do u nedogled raditi viza run, bas to sto kazes 10-20 godina ljudi zive na visa runovima. Medjutim, sada se situacija menja, poceli su da odbijaju ako imas mnogo visa runova. A ovo sto se nagovestava da moguce snizavaju kriterijume za boraviste je mozda deo strategije da prebace deo tih ljudi na boravisnu vizu. A deo na elite vizu i tu zarade. Strategija Thai imigracionog i jeste da se pomere od backpackera ka vise lukrativnim strancima tipa zaposlenih, preduzetnika, porodicnih ljudi...

A poznajes li onog boksera American in BKK Scott Mallona?

"Visa Run" su bili jednodnevni izleti, čitava industrija sa minibusevima do Poi Pet da se dobije viza na mesec dana. Ove penzionerske i bračne su bile na godinu dana, dokaz o prihodima i tromesečno raportiranje. To nije visa-run.

Na te visa run su udarili katanac, stotine minibus firmi je propalo i zatvorilo radnje. Može valjda jednom, drugi put mora avionom a minibusem jednom i dobije se na 15 dana dana. To je mnoge prevelo u Kambodžu. Ne samo to nego slabljenje njihovih valuta u odnosu na THB pa što je pre bilo dovoljno kao mesečna penzija više nije.

Ne poznajem tog boksera, znam ekipu sa Thai360 i nekoliko njih sa ThaiVisa. Od 2008. sam prestao da se nalazim sa njima (i dalje imaju petkom u 18h u jednom velikom baru (tipa Hard Rock cafe), mislim da su promenili lokaciju.

Ispravka: Stickman je bio u Thai od 1998. do 2016.

Link to comment
2 minutes ago, Yoyogi said:

Jedan takav muškarac je izgleda usrećio našu "MilenaS".

sreća njena pa nije u japanu, inače fakultet niks, već tanjiri, čaše i ručak četvrtkom, dok joj muž priča za pare sa nekim kurveštijama.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...