Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

4 hours ago, noskich said:

A gde to socijala funkcionise? Evo u Australiji su pomerili starosnu penziju na 67 godina. I tada maksimalno sto mozes dobiti je 400 dolara nedeljno za one koje nema pas za sta da ujede, ako imas neke druge prihode jos ti vise kreshu taj iznos. I zato ja kazem, tek ce biti beskucnika kada se moja generacija penzionise a da ne poseduje nikakvu kucu.  I ovo sada sto postoji sa tim se ne moze preziveti, a ni na to ne racunam. Mogu da se kladim da ce jos podizati taj starosni limit i da penzije nece ni biti kada/ako budem dostigao isti.

Da iznajmis obicnu sobu u stanu da delis sa cimerima je 200 dolara skromna soba. A jel mozes od preostalih 200 da zivis i platis lekove, privatno zdravstveno osiguranje (na koje treba da platis penale ako nisi uplacivao pre) i sve ostalo...

 

4 hours ago, noskich said:

Ko se razmnozava u Holandiji i ostalim zapadnim zemljama? Pa tamo bi bio totalni kolaps da nema imigracije. 

Samo nastavi da lazes o mom imovinskom stanju.

Zivotni vek je dug prevashodno jer su vazduh, voda i zemlja nezagadjeni. Sto nije cudno jer je rec o kontinentu na kojem zivi 25 miliona sa zanemarljivom industrijom u najnaseljenijm delovima,

Како то? Овдје сви имају минимум двоје дјеце, пуно их има троје а нису странци. Не зависи то од имиграције него како је држава направила услове за оснивање породице,

Link to comment

Uspeo čovek kao niko, eno ga enterprajziše u domu zdravlja sa excelima i gant čartovima koje mu PM donese da sredi, dok ovaj malo otkunja.

Edited by dragance
Link to comment



A gde to socijala funkcionise? Evo u Australiji su pomerili starosnu penziju na 67 godina. I tada maksimalno sto mozes dobiti je 400 dolara nedeljno za one koje nema pas za sta da ujede, ako imas neke druge prihode jos ti vise kreshu taj iznos. I zato ja kazem, tek ce biti beskucnika kada se moja generacija penzionise a da ne poseduje nikakvu kucu. 


Šta bi s kućom u Ipsviču za penzionerske dane?

Ako neko radno sposoban provede čitav radni vijek u Australiji i dočeka 67-mu bez igdje ičega ne znam koliko može državu okriviti za to.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Невјероватно, треба дијете свој живот да проведе старајући се о родитељима. Ја лично тај "луксуз" никада не бих приредио свом дјетету. 
A onda moraš bar ponekad da im nabiješ na nos za troškove dojenja. Moj matori često kaže da bi doživio lični neuspjeh kad bi dočekao da ga djeca izdržavaju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, teacher said:

nije ti dobra računica, da je noskich tako računao, ostao bi bez obe kuće, stana i ne bi imao ko da ga masira za džabe. o besplatnim aktivnostima kao što su casual sex, spremanje kuće, kuvanje i donošenje novca od 33 dodatna posla, da i ne govorim. ti si bre jedan plutokrata!

sex? zajebavas se? znas li koliko se kalorija trosi na to. posle treba novca i novca kontejnera i kontejnera prevrnuti da se povrati utrosena energija

sex eventualno ako se prave deca. sa tacno razradjenim planom i tajmingom da obavezno uspe iz prve

Link to comment
8 minutes ago, Random said:

A onda moraš bar ponekad da im nabiješ na nos za troškove dojenja. Moj matori često kaže da bi doživio lični neuspjeh kad bi dočekao da ga djeca izdržavaju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Vidis koliko se ljudi razlikuju, cak i u okviru jedne te iste nacije, u ovom slucaju srpske. Eto noskich sa ushicenjem ceka momenat kada ce poceti da izdrzava tasta i tastu. 

No, ipak se preracunao. Da bi ta vrsta solidarnosti (deca izdrzavaju roditelje) mogla da funkcionise, potrebno je da ili roditelji imaju dosta dece (da bi svako dete moglo uz troskove izdrzavanja roditelja da izdrzava i svoju porodicu) ili da imaju malo dece ali da su bogata. Najgore je imati 1 dete (ono statisticko dete, koje noskich pominje) i onda od tog jednog ocekivati da izdrzava i oca i majku i da obezbedi za svoju porodicu. Nece da moze, osim ako ne pricamo o plutokrati. Dakle, cela ta piramidalna azijatska penziona sema pretpostavlja da su prirodni resursi neograniceni i da mozemo da se mnozimo kao zecevi, greenhouse effects be damned. 

Link to comment
Moja sestra su udala za Italijana i otišla tamo da živi. Kada dobije stalni boravak, treba joj 2 godine za državljanstvo, ako međuvremenu dobije decu, onda samo 1 godina boravka u Italiji. Ako je tačno (nisam proveravao), mislim da nema bolje od ovoga, duže traje bezbedosna provera da se zaposliš na VMA...
Sticanje residence i stalnog boravka su dve razlicite procedure. Preciziram samo iako je u slucaju tvoje sestre u sustini jedno te isto ako nije dosad imala rezidencu u italiji.
Link to comment
Vidis koliko se ljudi razlikuju, cak i u okviru jedne te iste nacije, u ovom slucaju srpske. Eto noskich sa ushicenjem ceka momenat kada ce poceti da izdrzava tasta i tastu. 
No, ipak se preracunao. Da bi ta vrsta solidarnosti (deca izdrzavaju roditelje) mogla da funkcionise, potrebno je da ili roditelji imaju dosta dece (da bi svako dete moglo uz troskove izdrzavanja roditelja da izdrzava i svoju porodicu) ili da imaju malo dece ali da su bogata. Najgore je imati 1 dete (ono statisticko dete, koje noskich pominje) i onda od tog jednog ocekivati da izdrzava i oca i majku i da obezbedi za svoju porodicu. Nece da moze, osim ako ne pricamo o plutokrati. Dakle, cela ta piramidalna azijatska penziona sema pretpostavlja da su prirodni resursi neograniceni i da mozemo da se mnozimo kao zecevi, greenhouse effects be damned. 
Shvatam ja kulturne različitosti, ali ne mogu da razumijem roditelja koji prihvati da mu žensko dijete bude sex worker u najgorem ili sobarica u najboljem slučaju da bi on imao šta da jede. Ja bi radije umro od gladi. Još manje mogu da razumijem Srbe koju prodaju to kao neki porodični sistem kojem treba da težimo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

nego, mozda je vreme da podvucemo crtu i vidimo (makar prolazne) rezultate

dakle iz izlozenog na prethodnih stotine stranica ostaje nejasno gde se najbolje zivi. u japanu, tajlandu ili ipak srbiji?

za australiju je jasno da ne moze u ovu grupu i pitanje je dana kada ce i poslednji covek napustiti to tuzno ostrvo i ostaviti ga kengurima da se oni tamo pate i izumiruu nadi da ce se za zivota docepati kakvog kucerka u centru sidneja

Link to comment
42 minutes ago, ObiW said:

Vidis koliko se ljudi razlikuju, cak i u okviru jedne te iste nacije, u ovom slucaju srpske. Eto noskich sa ushicenjem ceka momenat kada ce poceti da izdrzava tasta i tastu. 

No, ipak se preracunao. Da bi ta vrsta solidarnosti (deca izdrzavaju roditelje) mogla da funkcionise, potrebno je da ili roditelji imaju dosta dece (da bi svako dete moglo uz troskove izdrzavanja roditelja da izdrzava i svoju porodicu) ili da imaju malo dece ali da su bogata. Najgore je imati 1 dete (ono statisticko dete, koje noskich pominje) i onda od tog jednog ocekivati da izdrzava i oca i majku i da obezbedi za svoju porodicu. Nece da moze, osim ako ne pricamo o plutokrati. Dakle, cela ta piramidalna azijatska penziona sema pretpostavlja da su prirodni resursi neograniceni i da mozemo da se mnozimo kao zecevi, greenhouse effects be damned. 

Sta pricash napamet. Na Tajlandu se ima prosecno jedno I po dete pa opet 90% starih zivi bez penzije. I sve funkcionise.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...