Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

5 minutes ago, kurjak92 said:

Ja tek sad kapiram koliki su kancer svi ti sadašnji ex forumasi sa fb92

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока
 

Ti su bivši forumaši sa B92 napravili ovaj Forum.

Sada su spali na to da traže tačnu površinu tatamija, za koji su prvi put u životu čuli pre neki dan.

Link to comment
16 minutes ago, kurjak92 said:

Ja bi rekao 70%, nekima se moze oprostiti ruzna proslost sad kad gledam sta su pisali 2008 a sta sad 

To je pre bio septembar 2006. kada je ovaj Forum bio online.

Baš te zanima šta je ko pisao? Riškaš po naslagama? Normalni, pijani, drogirani, svašta je bilo za 11 godina.

Jedino je bitno za ovaj vid komunikacije, šta se sada piše.

Link to comment
1 hour ago, Yoyogi said:

To je pre bio septembar 2006. kada je ovaj Forum bio online.

Baš te zanima šta je ko pisao? Riškaš po naslagama? Normalni, pijani, drogirani, svašta je bilo za 11 godina.

Jedino je bitno za ovaj vid komunikacije, šta se sada piše.

PPP je online od oktobra 2007.

Link to comment
Just now, teacher said:

možda da ipak pametnije potrošiš vreme?

to mi svi kazu jebiga
al video bih ja vas u cuvarskim 12h smenama i u radnji kad zimi udje neko na 25 min

Link to comment

A i citam teme koje me zanimaju, koje pratim i ovde(plus ceo podforum istorija), pa se setim nekad mojih razmisljanja u tim godinama, pa gledam neke dileme,predvidjanja, kako se sve zavrsilo itd. To sto nekad iskoci neko koga prepoznam to je samo bonus

Link to comment
On 12/9/2017 at 12:00 AM, Bujodrag said:

Misliš, od 'talasa', more? Dominacija Mediteranom, koji su Krićani imali

Da, izraz sam prvi put video u knjizi Kad je Sunce bil bog. Jedan od ranih primera države koja je svoju moć zasnivala na mornarici pa im gradovi nisu imali zidine. 

5 hours ago, Yoyogi said:

Ti su bivši forumaši sa B92 napravili ovaj Forum.

Sada su spali na to da traže tačnu površinu tatamija, za koji su prvi put u životu čuli pre neki dan.

Ovde je većina forumaša 35+. O tatamijima, potrebi da se upozna poštar, višegodišnjim školama za učenje rituala spremanja čaja i sličnim nama čudnim stvarima smo saznavali iz čitanke za geografiju u osnovnoj školi. E sad, ako je neko to eskivirao to je individualni problem, ali je znanje postojalo. 

Link to comment

Onu pricu o visokom porezu na nasledstva sam cuo i od kolege Koreanca. A dinastije se brane od toga tako sto sin otvori fabriku koja se bavi istom delatnoscu kao caletova, pokupi mu najbolje ljude i 80% klijenata onda predje kod sina. Otud Kia i Hyundai. A onaj lik iz Samsunga je navodno zaglavio zatvor jer mu se cale rano razboleo, pa su se uspanicili jer nisu stigli na vreme da odrade taj mambo-dzambo sa otvaranjem firme za sina. Takodje kaze da su sinovi mahom poluretardirane budale, ali hijerarhija se zna i on ce dobiti ono sto mu sleduje.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Sram te bilo, treba ti usta isprati vasabijem :fantom:

To je svakako zanimljiv sistem (podrzavam u nacelu), medjutim Japan ima manju socijalnu mobilnost od Amerike. Kako se to objasnjava?

Odustajem, ne vredi trositi vreme na tebe. Prvo kazes da je prostitucija dosla sa americkim bazama, a par poruka kasnije citiras knjigu koja kaze da su Amerikanci preuzeli sistem.

Istina je da je prostitucija u Azija bila siroko rasprostranjena znatno pre dolaska Amerikanaca na organizovanom nivou. Nije Japan jedini, cak ni najgori, ako procitas istoriju Kine videces da su isto radili lokalni guverneri/generali bar od pocetka krize dinastije Qing u devetnaestom veku. 

 

Industrija prijatelju. Industrija. To je razlika izmedju supermarketa I lokalne trampe po selu. Koreja je specificna jer je tu bukvalno Murta preuzeo od Kurte. Na Tajlandu I Filipinima recimo je ta razlika uocljivija. Pre americkih baza nije bilo jedne Pataje. Imao si lokalne kuloare o kojima se saptalo I gde su neki nekada mogli da idu, a ne bilo ko I bilo kada.

Industrija prostitucije je uspostavljena Jos jednom planski u sprezi americke vojske, lokalne vlade I plutokrata. Nisu to mali biznisi koji su spontano otvoreni ispred baza, to je masovna industrija.

Edited by noskich
Link to comment
11 minutes ago, Fins fleet said:

Onu pricu o visokom porezu na nasledstva sam cuo i od kolege Koreanca. A dinastije se brane od toga tako sto sin otvori fabriku koja se bavi istom delatnoscu kao caletova, pokupi mu najbolje ljude i 80% klijenata onda predje kod sina. Otud Kia i Hyundai. A onaj lik iz Samsunga je navodno zaglavio zatvor jer mu se cale rano razboleo, pa su se uspanicili jer nisu stigli na vreme da odrade taj mambo-dzambo sa otvaranjem firme za sina. Takodje kaze da su sinovi mahom poluretardirane budale, ali hijerarhija se zna i on ce dobiti ono sto mu sleduje.

Ja sam već hteo da napišem da ovaj japanski sistem poreza na nasledstvo uopšte nije naročito teško izigrati - počev od dizanja manjih količina keša tokom dužeg vremenskog perioda i davanja deci (ne radi doduše za milione eura), prebacivanja para na račune u inostranstvu, kupovine imovine na tuđe ime u inostranstvu (ili na svoje, pa onda poklanjanja), do otvaranja naslednikovih off-shore ili on-shore kompanija van Japana koje onda fakturišu nekoj fantomskoj firmi u Japanu koju je otvorio roditelj, ili kombinacije raznih metoda. Naravno, ja ne znam detalje japanskih propisa o deviznom poslovanju i poreske regulative da bih znao šta je najbolje, ali način sigurno postoji, znaju to advokati i konsultanti u Japanu sigurno. U Danskoj je porez na nasleđe nepokretnosti sumanut (tipa 80% vrednosti nepokretnosti), pa to Danci izbegavaju tako što roditelji prodaju stanove kada ih otplate, a onda pare izbacuju van Danske na razne načine i tamo ih poklanjaju deci. Ako radi u Danskoj, radi u Japanu.

E sada, pretpostavljam da se u Japanu to ne radi često zbog moralnog kodeksa prema državi i zajednici. Verovatno je raditi ovako nešto veoma velika sramota.

Link to comment

I Kaligula je pred smrt uveo 'pravilo' da svako u svom testamentu treba prvo njega da izlista kao naslednika. Pa se ljudi razbole, Kalibula trlja ruke - poneko mandrknu a poneki prezive. Ovima sto prezive je slao svilen gajtan i crnca za isti zategne... Nema nista na svetu sto nije ili iz (stare) Grcke ili iz (starog) Rima, ne? 

Ovo se desavalo, naravno. posto je svoga konja imenovao za senatora... 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...