Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Moje iskustvo sa vodom je drugacije. Ovo je istina da psi vole da pojure za biciklistima, takodje je tacno da biciklisti nisu postovani u saobracaju kao u Japanu, ali to ne znaci da 24/7 u celom Tajlandu kada krenes biciklom ce odmah da te pojure psi i vozaci da te skrenu sa puta. Ima manjih regionalnih puteva, parkova, zabitijih delova gde to nije slucaj. Ako ides biciklom po autoputu onda je tacno to sto si napisao. 

Za hajking je tacno da iz Bangkoka  ti verovatno treba dva i po sata do planina. Ali, ako ne zivis u Bangkoku moze ti trebati daleko manje. 

Link to comment
11 minutes ago, noskich said:

Moje iskustvo sa vodom je drugacije. Ovo je istina da psi vole da pojure za biciklistima, takodje je tacno da biciklisti nisu postovani u saobracaju kao u Japanu, ali to ne znaci da 24/7 u celom Tajlandu kada krenes biciklom ce odmah da te pojure psi i vozaci da te skrenu sa puta. Ima manjih regionalnih puteva, parkova, zabitijih delova gde to nije slucaj. Ako ides biciklom po autoputu onda je tacno to sto si napisao. 

Za hajking je tacno da iz Bangkoka  ti verovatno treba dva i po sata do planina. Ali, ako ne zivis u Bangkoku moze ti trebati daleko manje. 

U Bangkoku je sada tako, ne znam kako bi se voda grejala. Od sada do kraja januara na 23C mozes da vidis zenske kako drhte na pesackim prelazima.

To sto ne znaci da ce uvek da me pojure psi, dosta mi je jedan jedini od desetina miliona lutalica. Znao sam za jedan slucaj gde je jedan Kanadjanin, izbegavajuci psa izleteo pred pikap i proveo mesec dana u komi na aparatima. Izdahnuo je ali ne pre nego sto je u crno zavio familiju, prodavali su imovinu da plate troskove.

Sad cu bas da idem da trazi regionalni put za bajs. Ovde mi stoji pred kucom i samo ga zaskocim a biciklisti dele trotoar sa pesacima, nema opasnosti od kola. U drzavi nema jedan jedini pas lutalica.

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Mislim Yoyogi stvarno si ovo za Pataju preterao. Ne znam da li je tacan podatak, ali ako jeste to je neki tezak ultra izuzetak.

Desi se to da dodje talas iz Kine, nekada ne stigne do Pataje. U Chiang Mai bude na desetine  mrtvih od smrzavanja, nespremni a temperatura padne na 5C. U provinciji uvece izlazi para iz usta.

To je bio januar 2004.

Prestao sam da idem zimi jos 2007. Dete, koje bas u Pataji (gde mi je drugar imao stan) je moglo da u vodi provede 5-6 sati, u decembru i januaru 10-15 minuta i plave usne i cvokotanje. Neki koji zive u mojoj zgradi stalno kazu da je inace divan i veliki bazen neupotrebljiv od oktobra do polovine marta.

Link to comment

Dobro Yoyogi to sto ti pominjes su izuzeci. Bude i u Beogradu nekad -20 dan-dva jednom svake pete godine, lupam. To nije redovno stanje. 

Ne mozes da poredis Nagoju sa Bangkokom, iz Tokija bi ti trebalo mnogo vise vremena da se ishcupas na regionalni put. 

A taj tvoj bazen, to je lokalni problem u tvojoj zgradi. Nije to temperatura vode u svakom bazenu u celom Tajlandu.

Link to comment
31 minutes ago, noskich said:

Dobro Yoyogi to sto ti pominjes su izuzeci. Bude i u Beogradu nekad -20 dan-dva jednom svake pete godine, lupam. To nije redovno stanje. 

Ne mozes da poredis Nagoju sa Bangkokom, iz Tokija bi ti trebalo mnogo vise vremena da se ishcupas na regionalni put. 

A taj tvoj bazen, to je lokalni problem u tvojoj zgradi. Nije to temperatura vode u svakom bazenu u celom Tajlandu.

Sad sam se setio kako je bilo.

Januar 2005. Rayong Resort, bazen hladan, za more ne znam.

Januar 2006. ta neuobicajena hladnoca u celoj zemlji

Januar 2007. bazen hladan

i vise u to doba nisam isao.

Pa i ako su izuzeci, oni se ne desavaju u julu i avgustu.

Link to comment

Pol Pota su doveli Vijetnamci, ja ne trgujem i baratam alternativnim činjenicama,

 

ako je toliko dobro u njihovom edukacionom sektoru, zašto si onda upisao dete u Internacionalnu školu umesto njihovu privatnu ili državnu?

Samo što se vino od pirinća tj sake, ne računao kao alkohol pa ga maloletnici piju sa roditeljima, -

 

ovo za inherentance tax od 80 posto je laž

https://www.globalpropertyguide.com/Asia/japan/Inheritance

Umiru ljudi po planinama, gde padne temperatura zbog visinske razlike, ali daleko je ista vrsta hladnoće od Japana.

Sve sami eksperti koji nikada nisu ni živeli u tom sistemu.

Link to comment

Pa dobro i u Japanu kada sam bio 2015 je padao sneg u aprilu pa sta. Isli da vidimo Fiji izbliza, nema sanse, Kawaguchiko je licio na ski resort. Potpuno prekriven snegom u drugoj polovini aprila. 

Link to comment

Evo bas juche sam pricao sa kolegom Japancem, on mi kaze da je maksimalni porez na nasledjivanje 55%, znaci nista ne garantujem, covek mi rekao. I takodje je rekao da je taj porez daleko manji kada je nekretnina povoljnija, to jest progresivan je, sto naravno ima logike. Inace taj decko ima u vlasnistvu kucu u Paddingtonu, ko zna Sidnej, to je kao neka vrsta Dedinja. Ne moze biti ispod 2-3 miliona. Decka zbrinuli roditelji, ali ne moze da nadje dobar posao ovde. Radi sa mnom u magacinu. Trazi vec godinama bolji posao i ne moze da nadje, odustao. Kazem mu ja eto batice ti imas kucu a nemas posao. A ja imam posao, a nemam kucu. Razmislja ozbiljno da proda kucu pa da se vrati za Japan. Svakakvih sudbina ima zaista...

Edited by noskich
Link to comment

Napisao je covek vec, djaci idu u iste skole i imaju iste sanse. Za razliku od Australije gde se daju milioni za kucu samo da bi se dete upisalo u selective school u tom kraju gde se kuca nalazi. I gde ne postoji besplatno osnovno obrazovanje na tercijarnom nivou.

 

Edited by noskich
Link to comment

Paddington Dedinje, nasledio kuću od 2-3 miliona, ali radi u magacinu :D 

 

koji crtani film, sere o plutokratiji, a raspravlja se o temperaturi vode u bazenu za svoj kondo! 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...