Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

3 hours ago, dragance said:

Paddington Dedinje, nasledio kuću od 2-3 miliona, ali radi u magacinu :D 

 

koji crtani film, sere o plutokratiji, a raspravlja se o temperaturi vode u bazenu za svoj kondo! 

Kondo nije moj vec Yoyogijev.

Eto, ima cudnih sudbina.

Link to comment
1 hour ago, Random said:


 

 


Nije mu palo na pamet da iznajmi kuću za 4 soma dolara mjesečno i s tom kintom opušteno živi u Vijetnamu, Kambodži ili Filipinima? Ako kuća pak nije njegova nego u roditeljskom vlasništvu, onda je to već nešto sasvim drugo.

A ti si mu kao neki drug, puštaš ga da se pati u magacinu umjesto da ga k'o kolegu posavjetuješ.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Nismo mi mnogo bliski, samo smo kolege i ponekad popricamo. Svako ima neke svoje ideje. Ne mozes nikoga ubedjivati, samo mu mozes reci svoje misljenje. 

Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

Kondo nije moj vec Yoyogijev.

Eto, ima cudnih sudbina.

Yoyogi, koji je došao u Australiju sa 5,000DM ( DeutcheMarks) pa sa tih mizernih para (koje su trebale da mu traju) krenuo naviše je plutokrata?

Moj omiljeni političar, John Howard,  ex-PM (Prime Minister) je rekao: "One can come to Australia with nothing and work their way up".

That is exactly what I had done.

Link to comment
1 minute ago, Yoyogi said:

Yoyogi, koji je došao u Australiju sa 5,000DM ( DeutcheMarks) pa sa tih mizernih para (koje su trebale da mu traju) krenuo naviše je plutokrata?

Moj omiljeni političar, John Howard,  ex-PM (Prime Minister) je rekao: "One can come to Australia with nothing and work their way up".

That is exactly what I had done.

Pozajmljenih. To si zaboravio da pomenes. I da si zaduzio neku robu za firmu hitno moralo da se uveze pa izbegao mobilizaciju.

Za plutokratu se obrati ovome drgancetu sto proziva, ne meni.

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Pozajmljenih. To si zaboravio da pomenes. I da si zaduzio neku robu za firmu hitno moralo da se uveze pa izbegao mobilizaciju.

Potpuno netačno, odakle ti to?

Nee, nikada nisam bio mobilisan niti dobio poziv. A jesam bio "Primeran vojnik" (poslala JNA u moju firmu plaketu, neki su me posle i zayebavali) i iz vojske, regrutne, izašao sa činom vodnika,  komandir posade teškog lansirnog mosta, inženjerija.

Ponosim se time i dan danas.

Link to comment
20 minutes ago, Yoyogi said:

Potpuno netačno, odakle ti to?

Nee, nikada nisam bio mobilisan niti dobio poziv. A jesam bio "Primeran vojnik" (poslala JNA u moju firmu plaketu, neki su me posle i zayebavali) i iz vojske, regrutne, izašao sa činom vodnika,  komandir posade teškog lansirnog mosta, inženjerija.

Ponosim se time i dan danas.

mislim da nije moguće da je redovan vojnik dobijao podoficirski čin tokom služenja redovnog vojnog roka. možda samo da si bio mlađi vodnik, a to su dobijali kod nas svi sa 100+ dana guljenja straže ili oni koji su se čipili nadređenima.

Link to comment
Just now, teacher said:

mislim da nije moguće da je redovan vojnik dobijao podoficirski čin tokom služenja redovnog vojnog roka. možda samo da si bio mlađi vodnik, a to su dobijali kod nas svi sa 100+ dana guljenja straže ili oni koji su se čipili nadređenima.

U pravu si.  Bio sam Mlađi vodnik, sa 3 crvene krpice. Skinem se, na prvoj vežbi (posle 3 meseca) sam dobio taj čin a znao sam da ću ga dobiti. Zato sam rekao "vodnik".

Link to comment
13 minutes ago, teacher said:

mislim da nije moguće da je redovan vojnik dobijao podoficirski čin tokom služenja redovnog vojnog roka. možda samo da si bio mlađi vodnik, a to su dobijali kod nas svi sa 100+ dana guljenja straže ili oni koji su se čipili nadređenima.

 

2 minutes ago, Yoyogi said:

U pravu si.  Bio sam Mlađi vodnik, sa 3 crvene krpice. Skinem se, na prvoj vežbi (posle 3 meseca) sam dobio taj čin a znao sam da ću ga dobiti. Zato sam rekao "vodnik".

vidis da moze :fantom: 

Link to comment
2 minutes ago, Yoyogi said:

U pravu si.  Bio sam Mlađi vodnik, sa 3 crvene krpice. Skinem se, na prvoj vežbi (posle 3 meseca) sam dobio taj čin a znao sam da ću ga dobiti. Zato sam rekao "vodnik".

opet, to nije bilo moguće. vojnički činovi su se isključivo dobijali sekvencijalno, tj nije bilo moguće dobiti čin mlađeg vodnika dok se ne dobije čin razvodnika i čin desetara. takođe, za čin mlađeg vodnika je bilo potrebno položiti neki ispit. jel se mi sad igramo: ti lažeš nešto, a ja te razotkrivam ili šta se sada dešava? i kada ćeš mi reći koliko je jedan tatami?

Link to comment
19 minutes ago, teacher said:

opet, to nije bilo moguće. vojnički činovi su se isključivo dobijali sekvencijalno, tj nije bilo moguće dobiti čin mlađeg vodnika dok se ne dobije čin razvodnika i čin desetara. takođe, za čin mlađeg vodnika je bilo potrebno položiti neki ispit. jel se mi sad igramo: ti lažeš nešto, a ja te razotkrivam ili šta se sada dešava? i kada ćeš mi reći koliko je jedan tatami?

da li mislite da je bilo šta iz njegove priče moguće?

Link to comment
8 minutes ago, MilenaS said:

da li mislite da je bilo šta iz njegove priče moguće?

iz ove vojne, gotovo ništa. o japanskim pričama ne mogu da sudim jer nisam dobio ni minimalan odgovor na pitanje koliko je tatami kvadratnih metara.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...