Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

kako lažu da djaci idu u iste škole po japanu, a što sam nije upisao dete tamo?

zna se da su privatne bolje od državnih, da je kurikulum bolji i modernizovaniji u privatnim. 

Link to comment



Evo bas juche sam pricao sa kolegom Japancem, on mi kaze da je maksimalni porez na nasledjivanje 55%, znaci nista ne garantujem, covek mi rekao. I takodje je rekao da je taj porez daleko manji kada je nekretnina povoljnija, to jest progresivan je, sto naravno ima logike. Inace taj decko ima u vlasnistvu kucu u Paddingtonu, ko zna Sidnej, to je kao neka vrsta Dedinja. Ne moze biti ispod 2-3 miliona. Decka zbrinuli roditelji, ali ne moze da nadje dobar posao ovde. Radi sa mnom u magacinu. Trazi vec godinama bolji posao i ne moze da nadje, odustao. Kazem mu ja eto batice ti imas kucu a nemas posao. A ja imam posao, a nemam kucu. Razmislja ozbiljno da proda kucu pa da se vrati za Japan. Svakakvih sudbina ima zaista...


Nije mu palo na pamet da iznajmi kuću za 4 soma dolara mjesečno i s tom kintom opušteno živi u Vijetnamu, Kambodži ili Filipinima? Ako kuća pak nije njegova nego u roditeljskom vlasništvu, onda je to već nešto sasvim drugo.

A ti si mu kao neki drug, puštaš ga da se pati u magacinu umjesto da ga k'o kolegu posavjetuješ.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
19 minutes ago, ToniAdams said:

Koji je jogiju omiljeni hentai anime i otkud da te boleštine dolaze baš iz japana?  

Ma bolesno društvo koje se degenerisalo do mere da pravi osvedočeno najgora kola na svetu, Yugo. Pa ni to više nije moglo.

Link to comment
7 hours ago, noskich said:

Dobro Yoyogi to sto ti pominjes su izuzeci. Bude i u Beogradu nekad -20 dan-dva jednom svake pete godine, lupam. To nije redovno stanje. 

Ne mozes da poredis Nagoju sa Bangkokom, iz Tokija bi ti trebalo mnogo vise vremena da se ishcupas na regionalni put. 

A taj tvoj bazen, to je lokalni problem u tvojoj zgradi. Nije to temperatura vode u svakom bazenu u celom Tajlandu.

Al' zato u Sidneju, kad krene nocu temperatura da pada - sve nam beskucnici i skitnice najeb@she... 

Link to comment
28 minutes ago, MilenaS said:

kako lažu da djaci idu u iste škole po japanu, a što sam nije upisao dete tamo?

zna se da su privatne bolje od državnih, da je kurikulum bolji i modernizovaniji u privatnim. 

Gospoodžo, to dete nije japansko, škole u Japanu ni državne ni privatne nisu portabilne, u smislu odeš iz Japana u Singapur, Ameriku, Thai, dete bi se teško snalazilo. "Dummy in the class". Internacionalne škole su svugde iste. Ili bar iz Internacionalne škole u državnu u zemlji engleskog govornog područja lako može da se pređe.

Da ostajem u Japanu video sam tek pre dve godine, bilo je kasno za promenu škole. Pa ni sada, kada firme kupuju jedna drugu pa može da se desi da opet moram da se selim.

A bilo bi mi fino, ta škola je (iz mog džepa) 15,000 EUR + 3,200 EUR za školski autobus za 180 dana nastave. Škola je na nezgodnoj lokaciji (8km od kuće, prethodni stan je bio 25km od kuće) i za nju ne važi da deca moraju da idu sama. Ili ih voziš ili taj školski autobus. Ja sam bio prvi da ide u japansku državnu školu (200m od kuće). 

To ti je kao da se Japanac, recimo, predstavnik Panasonic, ode na službu u Srbiju i da dete u regularnu srpsku školu. Posle 3 godine, nazad u Japan ili na neku drugu destinaciju. Šta će dete sa obrazovanjem koje nema veze sa drugom zemljom?

Što je to teško shvatiti?

Link to comment
8 hours ago, Fins fleet said:

Biciklisti dele trotoar sa pesacima? Jer su bici staze lose?

Retko ih ima baš tako označenih, bolje trotoar, samo da nisu na ulici. To nisu trkački bicikli nego oni koje voze ljudi do stanice voza/metroa. Ženske u suknjama i poslovnim odelima.

Za rekreativne bicikliste ih ima puno, samo to nije svakodnevnica, to se radi za vikende.

Link to comment
21 minutes ago, Yoyogi said:

Tičeru, ako si ono sa tatamijima ostavio po strani, imam nešto da ti pričam.

jedino ako saznam koliko kvadratnih metara ima jedan tatami, što ova nacija švaleraša, kurveštija i preveranata (što smo sve videli na prethodnim stranama) krije kao zmija noge...

Link to comment
8 minutes ago, teacher said:

jedino ako saznam koliko kvadratnih metara ima jedan tatami, što ova nacija švaleraša, kurveštija i preveranata (što smo sve videli na prethodnim stranama) krije kao zmija noge...

Tičer čuo za tatami pre 5-6 dana, to mu je promenilo život.  Kao Robinzonu kada je prvi put ugledao otisak stopala u pesku. Nije sam! Ima još nešto na svetu.

Link to comment
46 minutes ago, Yoyogi said:

Gospoodžo, to dete nije japansko, škole u Japanu ni državne ni privatne nisu portabilne, u smislu odeš iz Japana u Singapur, Ameriku, Thai, dete bi se teško snalazilo. "Dummy in the class". Internacionalne škole su svugde iste. Ili bar iz Internacionalne škole u državnu u zemlji engleskog govornog područja lako može da se pređe.

Da ostajem u Japanu video sam tek pre dve godine, bilo je kasno za promenu škole. Pa ni sada, kada firme kupuju jedna drugu pa može da se desi da opet moram da se selim.

A bilo bi mi fino, ta škola je (iz mog džepa) 15,000 EUR + 3,200 EUR za školski autobus za 180 dana nastave. Škola je na nezgodnoj lokaciji (8km od kuće, prethodni stan je bio 25km od kuće) i za nju ne važi da deca moraju da idu sama. Ili ih voziš ili taj školski autobus. Ja sam bio prvi da ide u japansku državnu školu (200m od kuće). 

To ti je kao da se Japanac, recimo, predstavnik Panasonic, ode na službu u Srbiju i da dete u regularnu srpsku školu. Posle 3 godine, nazad u Japan ili na neku drugu destinaciju. Šta će dete sa obrazovanjem koje nema veze sa drugom zemljom?

Što je to teško shvatiti?

a što onda vi radite profesionalnu analizu tih istih škola?a vaše dete ide u internacionalnu?

Link to comment
3 minutes ago, MilenaS said:

a što onda vi radite profesionalnu analizu tih istih škola?a vaše dete ide u internacionalnu?

Besplatne škole su odlične za Japance, koji se ne pomeraju. Ja im, kao stranac priznajem i divim se odličnosti njihovih škola, kako nacionalno besplatno i obavezno obrazovanje treba da bude i da funkcioniše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...