Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

16 minutes ago, pbg12345 said:

meni cudno to da omladina ne pije

obicno je bas omladina ta koja se dere od alkohola

a pogotovo ako ih drustvo sprecava u tome, posto kad su omladinci u pitanju takve stege obicno deluju kontraproduktivno

 

yoyogi ovo za fontane te ne razumem. ko kome pisa u fontane?

ako ne pitam mnogo, kad si ti poslednji put bio u srbiji?

Ne pije pa to ti je. Ne gluvari. Zadnje dve godine srednje škole su tempo "spavaj 7 sati, padaš, spavaj 6 sati, prođeš". Kada se upišu na fakultet, tada su formativne godine gotove i tako jednostavno ostaju doveka. Kada pređu 21. godinu, onda smeju da kupe alkohol i duvan. Dnevnog pijenja nema.

Da tako teško uče razlog je i da nema nasleđivanja imovine ili novca. Svaka generacija mora da zaradi za sebe. Tačno da nasledi 1 milion EUR, odmah je porez 70%, ostalih 30 % je lični prihod na koji je porez 50% na tom nivou. Od ostalih 150,000 može da kupi bolji auto. 

To da se ne dozvoli nastajanje dinastija i da ništarije postanu velmože sa tuđim novcem.

Link to comment

Pol Pot je bio americki covek par excellence. Crveni Kmeri potpuno beznacajan pokret koji se krio po budzacima sve dok nije prvo svrgnut kralj koji je Pola ozvanicio, a zatim mnogo vaznije nije krenulo americko bombardovanje Kambodze (s kojom nikada zvanicno nije bila u ratu isto kao i sa Laosom, najbombardovanijom zemljom ikada u ljudskoj istoriji). Tek je to bombardovanje omogucilo Crvenim Kmerima da prvo steknu popularnost, a zatim i da osvoje Pnom Pen. A US je Pol Pota podrzavala do poslednjeg momenta. Dostavljali su mu pomoc  na sever Kambodze uz granicu sa Tajlandom sve do smrti. On je bio veoma vazna karika u razdoru izmedju SSSR-a i Kine koji je US zelela sto vise da produbi. I zato su Crveni Kmeri po dirigentu iz US bili anti-SSSR i anti-vijetnamski raspolozeni a pro-kineski. Zato su i sproveli genocid nad Vijetnamcima u Kambodzi i napali Vijetnam. 

Edited by noskich
Link to comment
24 minutes ago, pbg12345 said:

yoyogi ovo za fontane te ne razumem. ko kome pisa u fontane?

Oni koji dolaze loukosterim u Beograd, oni što pišu po sajtovima da je Beograd do jajaj za provod. Taj nivo turista.

Link to comment
24 minutes ago, MilenaS said:

sto ovo potezanje dece, i rad za IMB mi je dno dna. Dostojanstvo izgubljeno kada neko svoju decu u ovo uvlači

Pazi ti na svoje dostojanstvo. 

Link to comment
5 minutes ago, Yoyogi said:

Da tako teško uče razlog je i da nema nasleđivanja imovine ili novca. Svaka generacija mora da zaradi za sebe. Tačno da nasledi 1 milion EUR, odmah je porez 70%, ostalih 30 % je lični prihod na koji je porez 50% na tom nivou. Od ostalih 150,000 može da kupi bolji auto. 

To da se ne dozvoli nastajanje dinastija i da ništarije postanu velmože sa tuđim novcem.

Za ovo skidam kapu ako zaista radi. Dobra strategija za eliminisanje plutokratije i neminovne koncentracije bogatstva i moci u "slobodnom" trzistu.

Link to comment
6 minutes ago, Yoyogi said:

Ne pije pa to ti je. Ne gluvari. Zadnje dve godine srednje škole su tempo "spavaj 7 sati, padaš, spavaj 6 sati, prođeš". Kada se upišu na fakultet, tada su formativne godine gotove i tako jednostavno ostaju doveka. Kada pređu 21. godinu, onda smeju da kupe alkohol i duvan. Dnevnog pijenja nema.

Da tako teško uče razlog je i da nema nasleđivanja imovine ili novca. Svaka generacija mora da zaradi za sebe. Tačno da nasledi 1 milion EUR, odmah je porez 70%, ostalih 30 % je lični prihod na koji je porez 50% na tom nivou. Od ostalih 150,000 može da kupi bolji auto. 

To da se ne dozvoli nastajanje dinastija i da ništarije postanu velmože sa tuđim novcem.

a gde im je ventil nekakav? hoce ljudi da popuste pod tolikim pritiskom i ocekivanjima

pogotovo klinci

 

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

a gde im je ventil nekakav? hoce ljudi da popuste pod tolikim pritiskom i ocekivanjima

pogotovo klinci

 

Škola je 250 dana godišnje. U koreji je 300 dana. U Americi je 180 dana.

I opet, tinejdžerska samoubistva su u Japanu duplo manja nego u Americi. Što oni popustiše kada imaju 70 radnih dana (tri i po kalendarska meseca) škole manje nego japanska deca?

Link to comment
46 minutes ago, mlatko said:

Nego interesuje me sta ces ti uraditi kad ti se cerka jedne veceri vrati sa zadahom na alkohol? Znas da mladi vole da probaju zestoko...?

 

Nema to ovde sa mladima. Da se desi, išla bi policijska istraga ko je deci dao alkohol. Pa ovde neko pokuša da napiše grafit i da ga uhvate ili nađu, direktor škole i razredni starešina moraju da daju otkaz.

Kada bude mogla legalno da pije alkohol, biće u svom sopstvenom stanu, ne samnom, neka radi šta hoće.

Pre 21. godine niko ne sme da proda ili posluži alkohol a omladina nema vremena da gluvari i da se opija. Recimo, ne postoji ni pojam baby-sitting što radi omladina po svetu.

Link to comment
17 minutes ago, noskich said:

Za ovo skidam kapu ako zaista radi. Dobra strategija za eliminisanje plutokratije i neminovne koncentracije bogatstva i moci u "slobodnom" trzistu.

Taj se porez na nasledstvo i zvanično zove "wealh redistribution". Da ja prebacim milion dolara na ćerkin račun, keš, to bi bilo registrovano (kao i u Australiji gde se svaka transakcija preko 5,000$ registruje) država bi ovde sigurno znala, za tu sumu verovatno i pitala o čemu se radi. Ništa mi  ne bi mogli ali bi znali. I, onda ja umrem za manje od 5 godina. To je smesta nasledstvo na koje mora da plati isti onaj porez. Da sam pregurao 5 godina i jedan dan, to bi računalo drugačije pa bi porez, isto drakonski, bio nešto manji.

Link to comment
9 minutes ago, Yoyogi said:

Škola je 250 dana godišnje. U koreji je 300 dana. U Americi je 180 dana.

I opet, tinejdžerska samoubistva su u Japanu duplo manja nego u Americi. Što oni popustiše kada imaju 70 radnih dana (tri i po kalendarska meseca) škole manje nego japanska deca?

nisu mi samoubistva ni pala na pamet. pitao sam generalno sta mladi koriste kao nekakav ventil ako ne alkohol i(li) drogu

a sad kad si pomenuo, podsetilo me, pa nadjoh ponovo podatak da je japan vodeca zemlja po broju samoubistava medju najrazvijenijim drzavama

imaju cak planove na nivou drzave kako taj broj da smanje, a konkretno medju decom su samoubistva najcesca prvog dana skole

ovo poslednje dvoje su informacije iz srskih medija, ne znam koliko je tacno

takodje se moze procitati i kako japanci na samoubistvo cesto gledaju kao castan cin (uostalom ovo smo ucili jos gledajuci samuraje :fantom: ) i da ima cela jedna oblast/suma popularna bas za samoubijanje

Link to comment

Kakav ventil, za šta? Po oni sami misle da rade ono zašta su stvoreni, nema druge svrhe detinjstva nego da uči, da se bavi sportom (svi, do jednoga, svaki vikend treninzi i utakmice), muzikom (svi sviraju instruumente). Svaki srednjoškolac zna za Danila Kiša i Milorada Pavića.

Vidi ovde sa mog sajta , ne mogu ponovo da pišem istu stvar, Japan - samoubistva

Link to comment

mnogo bi to nesto sve zvuci kao po kalupu, a covek posebno mlad valjda tezi odredjenom individualizmu

a i desi se valjda da neko od klinaca ne uspe u skoli (u sportu jos i vise), mozda nije dovoljno talentovan, pogresi pri odabiru skole ili se jednostavno zaljubi

valjda se i japanci zaljubljuju u tim godinama

eto, za takve stvari npr ventil

 

ovo za samoubistva, zanimljivo to za mentalne bolesti i tuzno

posebno je tuzno to, sto je koliko vidim prva stvar koja je bitna koliko to kosta drzavu. koliko taj sto se ubio nije "napravio para" od predvidjenog

ujedno i prvi tvoj post na temu japana gde postoje naznake kritike

Link to comment



Nema to ovde sa mladima. Da se desi, išla bi policijska istraga ko je deci dao alkohol. Pa ovde neko pokuša da napiše grafit i da ga uhvate ili nađu, direktor škole i razredni starešina moraju da daju otkaz.
Kada bude mogla legalno da pije alkohol, biće u svom sopstvenom stanu, ne samnom, neka radi šta hoće.
Pre 21. godine niko ne sme da proda ili posluži alkohol a omladina nema vremena da gluvari i da se opija. Recimo, ne postoji ni pojam baby-sitting što radi omladina po svetu.


Dok ih drzi giri sistem dobri su za sve, familiju, drustvo i drzavu. kad se okrenu ninjo... oh, wait; pa ne mogu. Nije li to diktatura (razuma) onda? Previse obaveza a malo koristi, malo zivota, oduska...

Noskich bi postao Tenno za dve godine kad bi ih naucio pameti malo... Sta rade ti politicari (osim sto iskoriscavaju nezainteresovanu raju da im nametnu namete)? tolike novce vrte a ljudi ogrezli u bolesnom samozadovoljstvu rituala.


eto, da izvines Jogi ali iskreno sam...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...