Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

^makar ovaj drekavac ga drka zato sto je jasno da laze sa namerom

uzgred vredja ljude

 

zasto je jebeno problem reci da su mere tatamija te i te. nego na konstataciju forumasice da joj se ne uklapa kvadratura soba sa ukupnom kvadraturom stana, on je iznapusava i poduci nas da jedan tatami ima 2 kvadratna metra

i takve stvari radi konstantno. ja ne znam kako je njemu bilo dok je ziveo ovde, ali je prilicno jasno da forumase koristi da bi vojevao neke svoje davno izgubljene bitke

 

 

a japan svakako jeste zanimljiva zemlja i jeste zanimljivo citati iskustva vas koji o njemu nesto znate. 

samo sto meni yoyogi nije deo te price jer mu apsolutno nista ne verujem. kad ima potrebu da nas laze za povrsinu jebenog tatamija, kako onda da znam sta jos laze?

Link to comment

ama naravno da nije bitno. pa to i jeste sustina

on je taj koji je tvrdio ( sa sve vredjanjem) da iznosi 2 metra kvadratna. pa je onda rekao nije dva, nego 1,90 

da nije insistirao na tome, niko ne bi ni zapazio.

dakle, ako laze za tako nesto kako onda verovati za ostalo?

 

a i taj deo gde govori o sebi kao vecitom strancu, ne govori on to iz te perspektive koju ti navodis. vec kao nesto pozitivno. eto on je stranac, to je njegova uloga u japanskom drustvu i zbog toga ce mu japanci zauvek titrati jaja

ili odnos prema zenama. uz sve mane koje i sam navodi (samo ih on ne vidi kao mane) kaze "koliko je muskarcu tesko, zeni je lako (uz uslov da se "pametno uda")"

kao sto neko rece. bez ikakvog kritickog osvrta. uz gomilu vredjanja i manjeg ili veceg menjanja cinjenica da bi odrzao pocetnu tezu

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Noskichu, primecujem kod tebe 1 crtu da manjak znanja nadoknadjujes magarecom tvrdoglavoscu. Prostitucije u Japanu (kao i u ostalim navedenim azijskim drzavama) je bilo mnogo pre dolaska Amerikanaca. Spasavanje prostitutki iz bordela otkupom je cesta tema jidai geki literature i filmova. Prostitucija je u pre Tokugawe bila siroko rasprastranjena, da bi se tek nakon uspostavljanja Edo shogunata regulisala u vidu ogranicavanja na delove grada. Krajem shogunata i pocetkom Meiji restauracije je prostitucija ponovo buknula, za sta su zasluzni i dugi periodi gladi u poznom i okasnelom japanskom feudalizmu. To se sve desava dosta pre uspostavljanja americkih baza.

Tacno je da su musterije japanskih prostitutki uglavnom Japanci, a da strancima podvode devojke iz Koreje i Kine, sto je posledica mita o japanskoj superiornosti - stranci ne smeju da prljaju japanske devojke osim ako dovoljno plate. Seks industrija je u Japanu jedan od najvecih izvora prihoda yakuza, jer droga stvarno nije siroko dostupna u Japanu (taboo i velike kazne) bez obzira na to sta Kurjak bez razumevanja izguglao. Za sliku razvoja posleratne japanske krimi scene preporucujem serijal filmova Kinjia Fukasakua o jakuzama.

Kolko si prostitutki spasao iz bordela onda kad si išao?

Link to comment
2 minutes ago, Host said:

Sta ima veze, sklonis njegov rakurs(*) i ostane prilicno tacan mizanscen, pa ti formiraj sud prema svojim kriterijumima. Ili jos bolje, nemoj.

Za vredjanje si u jednu ruku u pravu... ali valjda smo dobili zadebljanje osetljivih delova za ove godine na forumu? Osim Tonija, on je oduvek bio debeo. Jel te stvarno vredja kad ti neko kaze da si soder? Meni smesno.

Samuraj moze, soder jok.

cekaj, jel ti zaista pored sudara ovakva dva titana na temi prizivas i miralema? :fantom:

ajde ok, moguce da si (delom) u pravu. necu dalje insistirati

 

ma gde me vredja soderastvo, nije sa cak meni ni obracao, nego nekako mi osoba koja insistira na takvom odnosu prema drugim ljudima na forumu i nije bas najrelevantnija

 

yoyogi je zapravo ko oni likovi sto provedu 40 godina u zatvoru. vrate se u titino vreme i mrze komuniste sve oko sebe :D

sretao sam nase ljude u inostranstvu sa malo iskrivljenim pogledom na srbiju, uglavnom u tom smislu, da je/nas posmatraju iz vremena kad su otisli. ali ni blizu u ovoj meri

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

cekaj, jel ti zaista pored sudara ovakva dva titana na temi prizivas i miralema? :fantom:

ajde ok, moguce da si (delom) u pravu. necu dalje insistirati

 

ma gde me vredja soderastvo, nije sa cak meni ni obracao, nego nekako mi osoba koja insistira na takvom odnosu prema drugim ljudima na forumu i nije bas najrelevantnija

 

yoyogi je zapravo ko oni likovi sto provedu 40 godina u zatvoru. vrate se u titino vreme i mrze komuniste sve oko sebe :D

sretao sam nase ljude u inostranstvu sa malo iskrivljenim pogledom na srbiju, uglavnom u tom smislu, da je/nas posmatraju iz vremena kad su otisli. ali ni blizu u ovoj meri

To nije nista nepbocno - ljudi govore jezik iz vremena kada su otisli, pricaju viceve iz vremena kada su otisli - i to je naucno dokazana cinjenica, ne samo za nase nego i mnogo sire - ono sto je ovde egzemplarno je (najmanje) jedna dijagnoza al' posto nisam strucan ne bi da se mnogo sirim u tom pravcu, ne? :)

1 hour ago, Host said:

Dobar tatami od 100 evra navise :fantom:

Uopste ne mislim da laze, on prenosi svoja iskustva na prilicno subjektivan nacin. Noskich je vec drugo, on sistematski laze verovatno zato sto mu je dosadno na poslu pa provocira reakcije.

Da li je stvarno bitno kolika je tacno povrsina tatamija? Meni je interesantan deo o privatnom zivotu u Japanu sto nije lako izvuci od Japanaca. Naravno da treba dekontaminirati ono sto Yoyogi isprica, ali u osnovi ono sto prica ne odstupa previse od slike zivota u Japanu koju sam stekao kroz razgovore sa Japancima i ekspatima. Posebno mi je zanimljiv njegov stav o sopstvenoj ulozi u drustvu, nije lako priznati sebi da si negde na dugogodisnjem privremenom radu.

Mislim da grdno greshish... :) 

Link to comment
2 hours ago, teacher said:

kad si tako pametan, reci koliko je jedan tatami?

Da je pokazana mapa i merna jedinica je jutro zemlje, neko kaže to ti je nešto kao pola hektara a Tičer, podanik doktora nauka kakve samo Srbija ima, navikao na tačnost, danima insistira na preciznoj konverziji, u decimalama.

Pa navikao čovek na preciznost, to je u sređenom društvu kao njegovo obična svakodnevnica.

Link to comment

da, za 57 ari se moze okvirno reci da je pola hektara. odnosno 2 jutra ili rali da su nesto vise od hektara

ali 1,6 tesko da je 2

ako bi se "zaokruzivalo", onda bi se reklo oko "jedan i po"

 

makar u srbiji :fantom:

Edited by pbg12345
Link to comment
On 12/8/2017 at 4:04 PM, ToniAdams said:

Ali sve je tačno što sam rekao. Verujem ti da je tebi ono stvarno impresivno, pa kapiram da bi se samo tako oduševio bazenima u jagodini.

Moraš malo više da putuješ.

Bio Yoyogi na putu, poslao ga Toni u  Jagodinu , da vidi malo sveta.

2017nagashima01.jpg

10,000 parking mesta

2017nagashima02.jpg

2017nagashima03.jpg

9,850 lokera (150, do 10,000 su oversize, posebno su)

2017nagashima04.jpg

Na obali okeana (Nagashima znači "dugo ostrvo") a voda slatka

2017nagashima05.jpg

Tu mu se od komplikovanosti zavrtelo u glavi i padnuo je u neosves.

2017nagashima06.jpg

Pola sata od kuće, ode se 4-5 puta godišnje, ovaj, iako najveći,  jedan je od 10 u krugu od 50km.

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

da, za 57 ari se moze okvirno reci da je pola hektara. odnosno 2 jutra ili rali da su nesto manje od hektara

ali 1,6 tesko da je 2

ako bi se "zaokruzivalo", onda bi se reklo oko "jedan i po"

 

makar u srbiji :fantom:

To se bre ne pretvara, to je jednostavno mera, kvadratni metri dolaze samo u zvaničnim dokumentima, niti ko priča u njima niti se obazire.

Kao da dođeš u zemlju gde je sve u miljama i posle 2 nedelje prestaneš da razmišljaš u kilometrima.

Link to comment
2 minutes ago, Yoyogi said:

To se bre ne pretvara, to je jednostavno mera, kvadratni metri dolaze samo u zvaničnim dokumentima, niti ko priča u njima niti se obazire.

Kao da dođeš u zemlju gde je sve u miljama i posle 2 nedelje prestaneš da razmišljaš u kilometrima.

kad je forumasica pomislila i napisala da su povrsine soba izrazene u kvadratnim metrima, ti nisi dao takav odgovor ili jednostavno rekao kako tacno jeste, nego napisao ovo:

To nisu kvadrati, to su tatami. Pomnoži sa dva. Odakle ti to komentarišeš a nemaš predstave o čemu se radi? Što nisi pitala šta razmere i mere znače?

Tičer, objasni ovim tvojima o čemu se radi, ako imaš pojma.

 

ok je stan, ok cena stana, kreditni uslovi. sve super. cemu onda ta potreba da ne kazes koji je zaista odnos mera?

 

a i cudno mi malo ovo sto sad kazes da se ne pretvara. kako se ne pretvara ako je povrsina prostorija data u tatamijima, a ukupna povrsina stana u metrima kvadratnim

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...