Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

8 hours ago, dragance said:

Ja, kao budala trosim puno love na kafe, i skoro svaki dan kupujem rucak.

Glup sam - samo tako bih mogao da ustedim dosta, ali jebi ga. Kad sam magarac.

Inace, zivot ovde je nenadjebiv. Em imas prirodu, more na jednoj, Juzne Alpe na drugoj strani. Auckland je skup, ali tamo nikada ne bih ziveo, ostalo je prihvatljivo. Deca su sigurna, skole su vise nego odlicne, porezi podnosljivi, a ono sto dobijes sa njima je vise nego u mnogo "razvijenijim" mestima. Premijerka ide u soping u samoposlugu, putuje redovnom linijom sa jednim gorilom uglavnom, koji sedi blizu nje - i to je to. Daleko smo od svih govana u svetu i nadam se da ce tako i ostati.

+101 i to ne sto kazes ovo za magarca nego sto je priroda bash takva.

Link to comment



Ja, kao budala trosim puno love na kafe, i skoro svaki dan kupujem rucak.
Glup sam - samo tako bih mogao da ustedim dosta, ali jebi ga. Kad sam magarac.
Inace, zivot ovde je nenadjebiv. Em imas prirodu, more na jednoj, Juzne Alpe na drugoj strani. Auckland je skup, ali tamo nikada ne bih ziveo, ostalo je prihvatljivo. Deca su sigurna, skole su vise nego odlicne, porezi podnosljivi, a ono sto dobijes sa njima je vise nego u mnogo "razvijenijim" mestima. Premijerka ide u soping u samoposlugu, putuje redovnom linijom sa jednim gorilom uglavnom, koji sedi blizu nje - i to je to. Daleko smo od svih govana u svetu i nadam se da ce tako i ostati.


Tri puta ili triput sam bio na južnom ostrvu, al' nikad na sjevernom. Uvijek je snijeg presudni faktor, ima ga i na sjeveru mada je u okolini Queenstowna kvalitetniji. Fantastična zemlja za ljude kojima ne smeta da žive na kraju svijeta. Definitivno imaš pravo da je po trenutnim političko/privredno/tehnološkim pokazateljima ispred Australije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
On 30.11.2017 at 11:59 AM, Zli Gli said:

Da li postoji na ovoj planeti neko mesto gde moze obicna raja da ode i zaradi pare nekakvim fizikalisanjem tj. poslom koji ne ukljucuje mozak nesto preterano i za koji ne trebaju silne diplome? Dakle, bez da se bude veb dizajner, programer ili tako neki slican gej. Ono, jak sam kao konj jos uvek, hocu da odem na 3/6/12 meseci, oprostim se od zivota u tom periodu ali se vratim sa xx hiljada nekih novaca, pa makar i podmetao kicmu po 12 sati svaki dan. Ne zajebavam se, pitam ozbiljno.

 

Pretpostavljam da nema ali ne skodi pitati.

U Becu i ne znam jos kojim gradovima u Austriji se obicno organizuje ciscenje snega u sezoni, to ti je prilika da radis nesto legalno. To ne traje tako dugo (valjda koliko je snezna sezona) pa u zavisnosti od tvoje situacije vredi razmisliti da li ti odgovara da privremeno napustas nesto. Ne znam sve pojedinosti pa probaj sam da nadjes detalje i kako se prijavljuje, ja sam za to cula od coveka iz mog sela ciji su sinovi isli pre nekoliko godina pa je moguce da je to bilo nesto organizovano. Posto si i ti negde iz Vojvodine, imas sigurno nekog u varosi ko ima nekog u Becu :D - mozda da se tako raspitas. Guglala sam malo ali tri firme koje nadjoh traze i znanje nemackog, hm. Parice koje se spominju su 10 evra na sat, bruto.

 

Nasla sam brosuru Grada Beca na engleskom (prepostavljam da ga pricas?) u kojoj na kraju stoji kontakt, pa mozes cisto i fore radi poslati mejl i pitati:

https://www.wien.gv.at/umwelt/ma48/service/publikationen/pdf/winterdienst-en.pdf

Edited by I*m with the pilots
link
Link to comment
On 11/30/2017 at 11:59 AM, Zli Gli said:

Da li postoji na ovoj planeti neko mesto gde moze obicna raja da ode i zaradi pare nekakvim fizikalisanjem tj. poslom koji ne ukljucuje mozak nesto preterano i za koji ne trebaju silne diplome? Dakle, bez da se bude veb dizajner, programer ili tako neki slican gej. Ono, jak sam kao konj jos uvek, hocu da odem na 3/6/12 meseci, oprostim se od zivota u tom periodu ali se vratim sa xx hiljada nekih novaca, pa makar i podmetao kicmu po 12 sati svaki dan. Ne zajebavam se, pitam ozbiljno.

 

Pretpostavljam da nema ali ne skodi pitati.

Ja imam par poznanika koji na 3-6 meseci idu na Aljasku, rade u nekim kompanijama za preradu ribe. Dobra je para a nema gde da se potrosi tamo, pa ovde opusteno zive ostatak godine. Ide se valjda preko nekih domacih agencija.

Edited by JozoMujica
Link to comment
On 2017-11-30 at 4:15 AM, palikaris said:

Prvo, u Beogradu zaradim vise od tih 400 evra, ne preteruj sa tim platama. Plata od 1000 evra u Beogradu odavno vise nije neko ludilo, evo ti samo na forumu masa ljudi sa tim platama. Ko radi za 400 evra, da ima zavrsen fakultet i 4-5-6 godina iskustva? Ovo sto ja znam od prijatelja i poznanika, sa toliko iskustva si bar na 700-800 mesecno vec. 

Gajba u sirem centru Beograda, od 40-45 kvadrata, je oko 200 evra. Aj da kazemo da je sa racunima 300. Znaci, sa 700 evra je izvodljivo da zivis sam. S druge strane, u Londonu je plata za ovaj profil ljudi koji sam naveo, nekih 1800-2000 funti neto (programeri i razni finance likovi koji rade u city-ju su druga prica), a ja sam u to vreme sa zenom placao stan od 40-tak kvadrata u Kentish Town (mogao bi da bude neki ekvivalent Zemuna npr, zona 3) 1100 funti, plus utilities, izlazilo je na 1200. Da nas nije bilo dvoje, nema teorije da bi sam mogao da pokrivam te troskove.

Ovo da u beogradu nije neko ludilo zaraditi 1000 eura ti je onako bas smelo da ne kazem bezobrazno. To sto tvoje specificno zanimanje to omogucava je super za tebe. 

Najvecu broj fakultetski obrazovanih u beogradu i srbiji nema nikakve sanse da dogura do te plate. Da ima, srbija ne bi bila septicka jama vec luksuzni spa. Uzimati ppp za nekakav primer proseka u srbiji je tek besmisleno.

Pa makar nista da ne kupim ikad ovde na trulom zapadu, zivot u bg ne moze da mi pruzi nista osim jezivog stresa. Po kaficima nikada nisam sedela, tek mi takve stvari ne nedostaju.

Plus, nije sve u parama. Cak i da sad obezbedim novac da lagodno zivim u srbiji bez rada, nisam sigurna da bi se vracala. 

 

Link to comment
On ‎11‎/‎30‎/‎2017 at 4:59 AM, Zli Gli said:

Da li postoji na ovoj planeti neko mesto gde moze obicna raja da ode i zaradi pare nekakvim fizikalisanjem tj. poslom koji ne ukljucuje mozak nesto preterano i za koji ne trebaju silne diplome? Dakle, bez da se bude veb dizajner, programer ili tako neki slican gej. Ono, jak sam kao konj jos uvek, hocu da odem na 3/6/12 meseci, oprostim se od zivota u tom periodu ali se vratim sa xx hiljada nekih novaca, pa makar i podmetao kicmu po 12 sati svaki dan. Ne zajebavam se, pitam ozbiljno.

 

Pretpostavljam da nema ali ne skodi pitati.

Dodji u SAD. Mislim da je jos uvijek moguca Zelena karta kroz lutriju.

Uz vec standardne kamione (koji ce biti opcija jos nekih 7-8 godina), imas dosta poslova u gradjevini gdje se uz malo vjestine moze solidno zaraditi.

Link to comment

@neraNisam rekao da je prosek, nego da nije neuobicajeno, pod jedan. Pod dva, odgovarao sam na Hostovu tvrdnju da je 400 evra prosek, sto isto nije tacno za visokoobrazovane ljude, ipak. 500-600 je neki prosek, rekao bih. U Beogradu, ne u ostatku Srbije. 

Za ovo da nije sve u parama se potpuno slazem, samo sto ja u Londonu osim opsteg jurcanja za parama i laktanja i prezivljavanja (a para nigde za 90% ljudi) nisam video nista drugo sto bi me privuklo. Moj utisak je da je to jedna Srbija, samo sa mnooogo para nasledjenih iz nekih srecnijih vremena, pa na prvi pogled izgleda sredjenije. Jedan raspad od drzave i drustva generalno. Pa sam se vratio ovde gde bar ne moram da ginem da bi imao svoju klonju, u medjuvremenu, dok ne zapalim negde dalje (ako zapalim uopste). 

Edited by palikaris
Link to comment

Pa vidi, moj utisak o kanadi je da lici na jugu 80-tih, jos uvek bezbrizno u proseku. Naravno da nije sve sjajno i bajno.

I svakako najvise zavisi od licnog utiska, zelja, potreba, itd. Meni licno nikakve pare ne mogu da nadoknade osecaj beznadja u srbiji, nekome drugom nista ne moze sa zameni familiju/prijatelje i rodnu grudu. 

Za sebe mogu da kazem da sam za dve godine ovde vise uspela nego za prethodnih 15 godina rada u srbiji. Pritom, jos uvek radim ispod svog iskustva/znanja, plus sam opet pocela od 0 u smislu usla u drugu industriju i krenula od entry level pozicije. Sad, meni odgovara da menjam industrije na par godina, i nemam zelju za preteranim vertikalnim napredovanjem.

Da je tesko precrtati svoj rezime i krenuti od 0, naravno da jeste. Za mene licno to je najveci profesionalni izazov do sada. Neki ljudi mogu to da progutaju i preguraju, neki ne.

Najvaznije je biti iskren sam sa sobom, sta si spreman da podneses/zrtvujes da bi ti bolje u zivotu.

 

Link to comment

Meni samo nije jasno zasto je Dragancetu bitno da mu predsjednik vlade ide u soping centar i vozi se ekonomikom.

U stvari zbog cega je to bolje nego da je bivsi uspjesni biznismen koji je usao u politiku nakon zaradjenih 200 milki.

Link to comment

A zasto ako ide soping centar i vozi se jeftinije mora da znaci da je neuspesan biznismen? 

Meni takvo ponasanje govori samo u prilog coveku. Osim ako se ne ispostavi da je neki ‘duck mcscrooge’ sa zmijom u dzepu, takvom dzaba svi milioni.

 

Link to comment

 

40 minutes ago, Moracikus said:

Meni samo nije jasno zasto je Dragancetu bitno da mu predsjednik vlade ide u soping centar i vozi se ekonomikom.

U stvari zbog cega je to bolje nego da je bivsi uspjesni biznismen koji je usao u politiku nakon zaradjenih 200 milki.

Mislim da je bilo vise o tome da ide medju ljude, nego o novcima.

f-jacinda-a-20171023-870x580.jpg

Postala je MP sa 27 godina, nije stigla da zaradi 200 milki za 6 godina.

Edited by jms_uk
Link to comment

A to je kao nesto dobro?

Postati MP sa 27 god i PM sa 37.

Meni se to bas cini premlado za politiku i lidera.

No dobro imamo MDj i AV koji su iz studentske menze poceli da pisu saopstenja a vidi ih sad. Vecinski vladari banana republika.

Link to comment

http://www.newsweek.rs/svet/72147-newsweek-vam-predstavlja-kako-zive-srbi-u-kini-konfucije-na-balkanski-nacin.html?page=1

Mesto pod suncem u Kini dosad je našlo oko 300 Srba nastanjenih uglavnom u Pekingu i Šangaju, kao i na samom jugu, u gradu Šendženu

Posebno je na ceni nastavni kadar iz inostranstva, a najviše nastavnici engleskog jezika, koji se u Kini obavezno uči počev od predškolskog uzrasta. Zavisno od grada i fonda časova, nastavnik engleskog u Kini zarađuje od 800 do 2.000 evra.

Predrag je krenuo da traži drugi posao i, nakon nekoliko intervjua, prešao u školu za platu od oko 2.000 evra, uz besplatan smeštaj i plaćene komunalije. Predragov primer potvrđuje pisanje Tajmsa da je Kina prvorangirana po kvalitetu života stranih prosvetnih radnika.

 

Link to comment

Koliko li samo internacionalne škole koštaju u Pekingu, Šangaju i Ženšenu. kako li decu dižu sa platicom od 2000 evra.

@nera Koje je iskreno stanje po pitanju zdravstva u kanadi? da li je zaista to oko lista čekanja istina ili je prenaduvano da bi se pravila drama?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...