Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

S ovim djelimicno mogu da se slozim. Ukidanje kompletnog zakona u vezi negative gearinga bi moglo imati velike posljedice na visinu kirija koja bi mogla otici gore i staviti ljude pod kirijom u jos tezi polozaj.

Najbolje rijesenje bi bilo polovicno - da se ogranici na samo 1 nekretninu po TFN, cisto da se izadje u susret jel'te 'mamama i tatama investitorima' o kojima se toliko bruji. Za svaku dodatnu, izvinite - ali ne mozete ocekivati poreske olaksice za vase gomilanje bogatstva. Ovo se odnosi samo na postojece nekretnine, kod novih se ne treba ogranicavati da se podstice gradnja novih kuca/stanova sto je moguce vise. Takodje bi uveo zakon zabrane strancima da kupuju postojece nekretnine i ostavio im samo mogucnost da ulazu u nove u izgradnji.

 

Samo tesko je ovo ocekivati od politicara, od kojih svaki ima portfolio od 20-30 kuca/stanova.

 

Kod ovog drugog nedostaje jedna stvar, a to je efikasan i brz javni prevoz. Kada bi se pocela graditi brza pruga brizben-sidnej-kanbera-melburn kroz manje regionalne centre doslo bi do procvata. Da drzavni poslovi bi mogli da se premjeste u dijelove drzave s jeftinijim zemljistem, kao i to da ti mozes da zivis u npr. golburnu koji je 200km od sidneja i danas ti treba skoro 3 sata vozom od stanice do stanice. Brzim vozom poput onih u japanu, kini, zapadnoj evropi bi taj put mogao bez problema preci za sat vremena i tada ljudima vise ne bi toliko znacilo da zive u sidneju. Cak sto vise mnogi bi pozelili da zive u mirnijem kraju daleko od grada, al sta da radis kad je 95% poslova u sidneju. Kriticna tacka je dovoljan broj stanovnistva, a trenutno ga nema toliko da se isplati brza pruga ovog tipa. Stoga uvozi sto je moguce vise dok se do toga ne dodje...

Link to comment

Samo tesko je ovo ocekivati od politicara, od kojih svaki ima portfolio od 20-30 kuca/stanova.

 

Stoga uvozi sto je moguce vise dok se do toga ne dodje...

 

Ovo prvo je sustina.

 

A za ovo drugo, ista muzicka numera koju sam slusao u Srbiji, 7 ili 8-mi razred osnovne cini mi se. Idemo dalje i ne okreci se sine.

 

 

Rahitični je starac rekao za novine

Da će za pola stoljeca ovdje biti Diznilend

Mi ćemo svi do tad ovo vrijeme čekanja

Provesti kao druga bijeda vapeći za pomoć svijeta

 

U mom kvartu je status quo, planovi u vakumu

Prelazimo masovno u alkoše za pokerom

U mom kvartu je status quo, planovi u vakumu

Prelazimo masovno u alkoše za pokerom

 

Al imam rok trajanja koji mi brzo istiće

I za to nemam vremena čekati dalje zombije

Al imam rok trajanja koji mi brzo istiće

I za to nemam vremena čekati dalje zombije

Edited by noskich
Link to comment

Mislim da sam ipak bio 7-8 osnovne. Kaseta je u stvari bio Dzinovski, piratska verzija pa stavili i Diznilend kao ekstra pesmu na kraj B strane. To je za mene emigrantska himna.

Prvo se cekalo da se emigrira. Pa se cekalo da se dobiju papiri. Pa se cekalo na posao. Sada se ceka na kucu.

Pa prodje mi zivot dok se vi napijete kafa.

 

hqdefault.jpg

Edited by noskich
Link to comment

Eto svi rade na tome da noskicha uvalimo u kreditic od miliona na 30 godina... kad je vec ostvario sve dosadasnje ciljeve (ambasada, papiri, studije, posao) nije red da pobjegne nedovrsenog posla i bez krova nad glavom.

 

Kad se to desi - pravimo forumsku zurku za useljenje i slusamo domacicu 90-ih, samo bezolovno nista dizel.

Link to comment

Moze malo da se ubaci i novog talasa s pocetka 80-ih za staru gardu... dogovoreno nama prasetina, ruska salata i pivo, a za noskicha veganski falafel i vruca voda.

Ma mani se vruce vode sta znaju kinezi, znas ono bolje zivjeti 100 godina kao milijunas, nego 7 dana u bijedi...

Link to comment

Moze malo da se ubaci i novog talasa s pocetka 80-ih za staru gardu... dogovoreno nama prasetina, ruska salata i pivo, a za noskicha veganski falafel i vruca voda.

Ma mani se vruce vode sta znaju kinezi, znas ono bolje zivjeti 100 godina kao milijunas, nego 7 dana u bijedi...

 

Hladna moze, ali samo na Tajlandu!

 

Iz ovog teksta sto sam linkovao u prethodnom postu:

 

"I can't drink cold water in the winter," said Chen Hui, 27, who was holding a red Tupperware-type of heat-resistant water bottle. She was on her way to Thailand for a two-week holiday. "That's why I chose Thailand. I figured if I don't get to drink the hot water, at least it is so hot that my stomach can take cold water."

Link to comment

Sta je bre ovo Noskich? Syd 19% Melbz 16% ?!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Business as usual... sve dok se igra muzickih stolica ne zavrsi.

Samo sto ja sa 35 godina nemam vremena da cekam na to.

I samo na racun generacije mojih roditelja, onakvu ste zemlju srushili, stan od firme, letovanje od firme, besplatno skolstvo, besplatno zdravstvo, najbolji pasosh na svetu... 

A Austalija opet druga na UN listi kvaliteta zivota bez icega od gore pobrojanog: http://hdr.undp.org/sites/default/files/HDR2016_EN_Overview_Web.pdf

E pa eto vam ga sad. Pokopashe sebe i nas sa njima, a i dalje pljuju po SFRJ.

Edited by noskich
Link to comment

Evo malo primera opet o Singapuru, ovde se moze pogledati koliko kostaju javni stanovi, to jest stanovi koje je izgradila drzava i koji se dobijaju na 99 godina nakon kojih se vracaju drzavi (sto se nece desiti jos jedno 40 godina za najstarije zgrade).

Niti su luksuzni stanovi, niti su preterano veliki, ali su sasvim ok za porodice.

Moze se pogledati ovde, jedan od sajtova: https://www.iproperty.com.sg/hdb/sale/popular.aspx

 

Evo na primer ovo: https://www.iproperty.com.sg/propertylisting/12901845/KallangWhampoa--ForSale

Dvosoban stan 56 kvadrata, busem si do centra za 10-15 minuta. Cena 260 hiljada SGD. Iliti 245 hiljada australijskih. Za ovo u Sidneju ne moze da se kupi ni garsonjera na 50 kilometara od centra.

Jeste, u Sidneju nije u pitanju lease na 99 godina, ali koga to briga, necemo toliko ziveti. A i pitanje sta ce se desiti kada se to navrsi, mozda vlada pod pritiskom gradjanstva nece dirati stanare, nebitno.

E zato u drzavi koja je povrsine uzeg Sidneja, a u kojoj su kondoi sa trzisnom cenom od nekoliko miliona dolara nema problem sa stanovanjem.

Link to comment

E vidis sta se zove demokratska zemlja koja funkcionise i brine o gradjanima i sve to uz prosecnu stopu poreza od 7%. A ne banda koja puni dzepove sebi i krupnim stranim investitorima izmedju ostalog im prodajuci sve, strateske resurse, energente, vodu, poljiprivredno zemljiste, rezidencijalno zemljiste... sve. Nema zastite opsteg interesa, samo se gleda ko ce koga vise da zavrne za novac. Srbija brale na finjaka, uz masnicu na vrhu i samo diskretno, racuni na Kajmanskim ostrvima i inima.

 

Pogledati opet Maslovljevu skalu potreba, poslednji put kad sam proveravao krov nad glavom se nalazio na dnu, bazicna potreba:

maslow-pyramid.jpg

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...