Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Eh te plutokrate.. u tvoje ime iskreno se nadam da tajland nece krenuti nekim vrtoglavim privrednim rastom sto bi se negativno odrazilo na tvoju kupovnu moc tamo.

A takodje se nadam i da imas neki plan B u slucaju ozbiljnijih posljedica nekog buduceg vojnog udara u odnosu na onaj prije nekoliko godina.

Link to comment

Sada da upozorim druge da se ne zaglave ovde ni za sta. 

A pre sam bio razmatrao mogucnost ostanka.

Plan je bio da odem prosle godine, ali kurs AUD/THB, povecanje cena na Tajlandu i smanjenje povracaja na investicije su zajedno uzrokovali kasnjenje.

Čitajući tebe neko bi pomislio da je tamo™ 19. vek i da je Australija kažnjenička kolonija.

Link to comment

Čitajući tebe neko bi pomislio da je tamo™ 19. vek i da je Australija kažnjenička kolonija.

 

a tek da ga vidis... ovde ga drze okovanog i u lancima s kuglom od 100kg. jedino zbog toga ne moze u obecanu zemlju.

 

od svih nas jedino je izgleda noskica zadesila ta tuzna sudba.

 

zato visi na forumu tokom radnog vremena, pise carsafe i luta internetom kopi/pejstujuci raznorazne podatke za ovu svoju ozi crnu hroniku. 

Link to comment

Dok generalno kod 'naseg naroda', dakle mi taj obican plebs sto samo gleda 'u se, na se i poda se',  na temu sta ih zulja u australiji cujes vecinom 2 stvari:

 

1. geografska izolovanost (joj sto je majka otadzbina tako daleko, 22 sata leta, noge mi se ukoce, sto nismo blize...) &

2. izbor sporta na javnim tv stanicama (vecinom kod muskog dijela populacije)

 

Ovo drugo danas dosta manje, svi nesto streamuju preko cudnih kutija ispod televizora.

 

Kad spomenes plutokratiju, namjesteno slobodno trziste, vjestacku inflaciju - svi zacute.

Kao sto postoje dvije Srbije, izgleda da postoje i dvije ili vise Australija.

Link to comment

Zašto? Bilo bi dobro pročitati i percepciju drugih ljudi osim doom & gloom crnu hroniku autora teme. Kasno je sad, sutra bivam kvotovan pa iz početka. Mada, možda malo popusti ipak je petak, dan za vedrenje tm.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Eh te plutokrate.. u tvoje ime iskreno se nadam da tajland nece krenuti nekim vrtoglavim privrednim rastom sto bi se negativno odrazilo na tvoju kupovnu moc tamo.

A takodje se nadam i da imas neki plan B u slucaju ozbiljnijih posljedica nekog buduceg vojnog udara u odnosu na onaj prije nekoliko godina.

 

Ma kakav privredni rast, vidi Australiju, hvale se kako nema recesije decenijama, a postali su kao narkoman zavisan od imigracije. Privrednu stagnaciju resavaju imigracijom. Kad ti svake godine dodje 200 hiljada ljudi i svako od njih pukne po 7-10 hiljada na imigracioni proces plus ponese sa sobom sve sto ima onda naravno da nisi u recesiji. A kako se to odrazava na infrastrukturu koja nije prigodna ni za postojecu populaciju, za stanovanje kojeg nema dovoljno, za socijalnu i zdravstvenu zastitu... to ih ne zanima. Samo pumpaj brale, da namestimo GDP i GDP per capita, to se gleda. I da usput sebi i svojim nalogodavcima nafilujemo dzepove. 

I to su samo ovi imigranti za stalno, a studente, 'studente', radnike na privremenim vizama i partnerske vize ni ne racunaju. 

Edited by noskich
Link to comment

Dok generalno kod 'naseg naroda', dakle mi taj obican plebs sto samo gleda 'u se, na se i poda se',  na temu sta ih zulja u australiji cujes vecinom 2 stvari:

 

1. geografska izolovanost (joj sto je majka otadzbina tako daleko, 22 sata leta, noge mi se ukoce, sto nismo blize...) &

2. izbor sporta na javnim tv stanicama (vecinom kod muskog dijela populacije)

 

Ovo drugo danas dosta manje, svi nesto streamuju preko cudnih kutija ispod televizora.

 

Kad spomenes plutokratiju, namjesteno slobodno trziste, vjestacku inflaciju - svi zacute.

Kao sto postoje dvije Srbije, izgleda da postoje i dvije ili vise Australija.

 

To moze da zulja one koji imaju svoj krov nad glavom i sve ostalo sto im treba.

Link to comment

Sad pogledah, privremenih viza je 600 hiljada godisnje plus stalnih 200 hiljada, ukupno 800 hiljada.

Kamate spustaj, negative gearing ne diraj, imigraciju pumpaj i prodaji shto skuplje strancima sta god moze da se uvali. Pa zurka nek traje dok traje...

Kad se zavrsi poslednja pesma raja ce plati ceh kao sto uvek i biva. A ovi nafatirani ce da nadju nesto novo da cherupaju.

Edited by noskich
Link to comment

Sad pogledah, privremenih viza je 600 hiljada godisnje plus stalnih 200 hiljada, ukupno 800 hiljada.

Kamate spustaj, negative gearing ne diraj, imigraciju pumpaj i prodaji shto skuplje strancima sta god moze da se uvali. Pa zurka nek traje dok traje...

Kad se zavrsi poslednja pesma raja ce plati ceh kao sto uvek i biva. A ovi nafatirani ce da nadju nesto novo da cherupaju.

Izgleda da nije pitano do sada - pa moram ja - šta bi ti radio da si na njihovom mestu?? Prestao da "uvoziš" ljude i (njihovu) robu ili zabranio strancima da kupuju nekretnine, ukinuo negative gearing?? Ono - "da sam ja vlas' jedno mesec dva", ne?

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment

Izgleda da nije pitano do sada - pa moram ja - šta bi ti radio da si na njihovom mestu?? Prestao da "uvoziš" ljude i (njihovu) robu ili zabranio strancima da kupuju nekretnine, ukinuo negative gearing?? Ono - "da sam ja vlas' jedno mesec dva", ne?

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 

Definitivno ukinuo negative gearing i zabranio strancima da kupuju nekretnine. A glede imigracije gledao da je usmerim u regionalne krajeve i u skladu sa tim izmestao sta god mogu da izmestim iz metropolitan krajeva i davao podsticaje i privatnom sektoru da izmesti. Ono sto sam pre pisao, drzavna inicijativa - izgradis zgrade za sve vrste drzavnih poslova koji su location independent daleko od metropolitan krajeva, onda uz te poslovne zgrade podignes zgrade sa subvencionisanom cenom stanova pa ce i privatni sektor nakon toga da to prati. Kad imas zgradu punu drzavnih zaposlenika onda ce se otvarati i kafei, restorani, prodavnice pa onda zatim i sve ostalo. 

Ali kad ti prvi covek vlade zivi u kuci od +50 miliona dolara onda je logicno sto ista nije zainteresovana za uticanje na to da nekretnine postanu pristupacne raji.

A mogao bi i da se uvede dodatni porez za investitore. Pa im se onda ne bi toliko mililo da sipaju u nekretnine i cak mnoge drze prazne zbog negative gearing i kapitalne dobiti.

 

http://www.smh.com.au/nsw/thousands-of-empty-homes-adding-to-sydneys-housing-crisis-experts-say-20160323-gnpc52.html

 

Thousands of empty homes adding to Sydney's housing crisis, experts say

 

Sydney's housing affordability crisis is being artificially inflated by up to 90,000 properties standing empty in some of the city's most desirable suburbs, experts say.

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...