Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ma i kad odeš sve veliki talasi, nigdje hlada, ajkule i meduze vrebaju, a i za sat dva sunčanja dobiješ opekotine drugog stepena. Bolje se ni ne cimati!

 

Tako jednog vrelog junskog popodneva, umjesto tabananja po 'čaršiji' odem s drugarom iz NY na neku njihovu plažu. Promjenimo nekoliko metro linija, kao do cronulle, i izađemo na zadnjoj - brighton beach. Većinom rusko-ukrajinsko kraj, na kraju bruklina. Prošetamo do plaže prilično neugledne boje vode i pijeska, okruženi grupicama latinosa i afroamerikanaca koji vole glasan hip hop i brzu hranu. Ništa protiv, al pobogu ljudi nismo u klubu. Vjerujem da tamo svakako postoje daleko ljepše plaže.. Iako je bio dobro proveden dan, zagledaš se malo i razmisliš da li sidnej možda ipak ima nešto što ny nema...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Ma i kad odeš sve veliki talasi, nigdje hlada, ajkule i meduze vrebaju, a i za sat dva sunčanja dobiješ opekotine drugog stepena. Bolje se ni ne cimati!

 

Tako jednog vrelog junskog popodneva, umjesto tabananja po 'čaršiji' odem s drugarom iz NY na neku njihovu plažu. Promjenimo nekoliko metro linija, kao do cronulle, i izađemo na zadnjoj - brighton beach. Većinom rusko-ukrajinsko kraj, na kraju bruklina. Prošetamo do plaže prilično neugledne boje vode i pijeska, okruženi grupicama latinosa i afroamerikanaca koji vole glasan hip hop i brzu hranu. Ništa protiv, al pobogu ljudi nismo u klubu. Vjerujem da tamo svakako postoje daleko ljepše plaže.. Iako je bio dobro proveden dan, zagledaš se malo i razmisliš da li sidnej možda ipak ima nešto što ny nema...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Rusko ukrajinski Jevreji?

Tamo mi od poznanika deca idu da uce ruski preko raspusta - za neku jezivu bagatelu (tipa 200 US$ za 3-4 nedelje) - jery sluzba™ sponzorishe svakoga ko hoce da uci pravi jezik... Predavaci firmini (sluzbeni™), smestaj na lokalu i klopa od sponzora (opet lokalni mali biznisi)... Milina™.

Link to comment

Tako jednog vrelog junskog popodneva, umjesto tabananja po 'čaršiji' odem s drugarom iz NY na neku njihovu plažu. Promjenimo nekoliko metro linija, kao do cronulle, i izađemo na zadnjoj - brighton beach. Većinom rusko-ukrajinsko kraj, na kraju bruklina. Prošetamo do plaže prilično neugledne boje vode i pijeska, okruženi grupicama latinosa i afroamerikanaca koji vole glasan hip hop i brzu hranu. Ništa protiv, al pobogu ljudi nismo u klubu. Vjerujem da tamo svakako postoje daleko ljepše plaže.. Iako je bio dobro proveden dan, zagledaš se malo i razmisliš da li sidnej možda ipak ima nešto što ny nema...

 

 

Udjoh u neku prodavnicu u kojoj si mogao platiti rubljama (kao sto su i zlote vazile u nekim budzacima Vilijamsburga :lol: )

Inace plivah nekoliko puta tamo, ne moze se porediti sa Hrvatskom :D ali za krizu i momentalno osvezenje je i to okej. Dugacka je ta Brajton plaza, ima skroz pustih delova, najgora je guzva tu bas kod Konija. Za truncicu je lepse na LI delu, ali nista vise.

Link to comment

Da li su rusko ukrajinski jevreji ili pravoslavna braća - nisam siguran. Sigurno ima i nekih izdajica unijata. Al njihove su prodavnice na svakom koraku, klubovi, restorani i ostalo.

 

Da pilots, riješenje za osvježenje na onih skoro pa '100 stepeni'. Dobro kod mene bilo malo i nostalgije za nekim ramonesima na coney islandu i tako to. Iako mi tate mogu biti. Drugi put ću otići u hamptons da vidim gdje se to i bogati kupaju.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Čekaj kako da završiš u bazenu na sjeveru NSW, zar nećeš obrađivati onaj komad zemlje na tajlandu? Na pola sata od bangkoka itd

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Pa tako bih zavrsio kada bih ostao ovde. 

 

Nije to ni prijedlog ni uputstvo. Kad budeš imao klince shvatićeš koliko je roditeljska podrška bitna. Stan ili kuća u sidnejskom predgrađu od $1m nije baš isto što i dvosoban stan u železniku. Kako je ko došao nije toliko bitno, svi smo bili na početku i svi danas imamo mogućnost izbora da živimo negdje drugo - ako nam se ovdje život ne sviđa.

 

Pa ne moze milion za 15 godina. Nego bas tako dvosoban stan bogu iza nogu poput Zeleznika. Ako ces milion onda je 30.

Najbolja je roditeljska podrska kad ne moraju od jutra do veceri da provedu na poslu i u prevozu. A tebi to nije dovoljno nego preporucujes i slanje email-ova u 1-2 sata nocu ne bi li se napredovalo u karijeri.

Edited by noskich
Link to comment

Ma i kad odeš sve veliki talasi, nigdje hlada, ajkule i meduze vrebaju, a i za sat dva sunčanja dobiješ opekotine drugog stepena. Bolje se ni ne cimati!

 

Tako jednog vrelog junskog popodneva, umjesto tabananja po 'čaršiji' odem s drugarom iz NY na neku njihovu plažu. Promjenimo nekoliko metro linija, kao do cronulle, i izađemo na zadnjoj - brighton beach. Većinom rusko-ukrajinsko kraj, na kraju bruklina. Prošetamo do plaže prilično neugledne boje vode i pijeska, okruženi grupicama latinosa i afroamerikanaca koji vole glasan hip hop i brzu hranu. Ništa protiv, al pobogu ljudi nismo u klubu. Vjerujem da tamo svakako postoje daleko ljepše plaže.. Iako je bio dobro proveden dan, zagledaš se malo i razmisliš da li sidnej možda ipak ima nešto što ny nema...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Tako je. Nema nista bez Andamanskog mora ili Tajlandskog zaliva. Voda milina, bez talasa, bez meduza, nije pukao ozon iznad. 

 

thailand-gulet.jpg

Edited by noskich
Link to comment

Samo sam čekao da se upecaš na ovaj moj komentar o sidnejskim plažama. Meni je sasvim ok što imaš izbor - volja ti daskanje po otvorenom moru ili brčkanje u zalivu. Provedeš rano jutro ili kasno poslije podne da izbjegneš opekotine i rak kože u 60tim. A i kad se poželiš tajlandskog zaliva, nije skupo, a ni zamorno od predugog leta.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

A vidis, sad kad smo se vec dohvatili plaza i poredjenja sa Srbijom, ti i kao raja u Beogradu mozes da pucas na to da imas lep stan na Dunavskom keju. Nije nemoguce. Otplatis taj Zeleznik pa skupljas za Dunavski kej. A u penziji si obezbedis splav na Savi. Dok u Sidneju mozes samo da mastas o takvim stvarima. Sve pokupovali juznoafricki bivsi gonichi robova kada je pukao Aparthejd i eto sada po desetine miliona. Na Tajlandu isto nov kondo tik do plaze mozes za 50k. Ako ti volja plaza. U Sidneju Australiji su to samo vlazni snovi za obicne ljude.

Edited by noskich
Link to comment

Ma kakav dunavski kej i zeleznik... ili cu medju 'svoje zemljake' na busije ili ostajem pod tudjim nebom. Mada su i tamo vecinom krajisnici, al preci cu nekako preko toga. 

 

A za tebe bi bilo najbolje da prodjes kroz vremeplov i doselis u sidnej u 1990-oj, zajedno s gonicima robova i njihovim potomcima. 

Svako normalan kod nas je tad vec znao da je vrag odnio salu i da nam se lose sprema cim je sloba su se kumovi vuk i vojislav posvadjali. 

Kad gle, novine pisu tad ni ovdje nije bilo lakse, samo rizicnije... 

 

https://www.domain.com.au/news/houses-arent-more-unaffordable-for-australian-first-home-buyers-but-they-are-riskier-20170328-gv7vio/

Link to comment

To je (cak i teoretski da kazemo da ne znamo sta ce se desiti u buducnosti) bilo losije 1990. nekome ko je otplacivao kucu 30 godina posto je godisnje stedeo 8% primanja, kao sto se i danas stedi toliko.

Meni koji stedim daleko vise bi to pre bilo neuporedivo bolje jer bih stan mogao da otplatim u keshu za 3-4 godine, a kucu za 5-6. Kamata me ne bi ni videla.

A dzaba mi sada stednja 80-90% plate kada su cene 4 puta vece u poredjenju sa platom.

 

rba-cash-rate-apr09.gif

 

A van teorije u praksi tekst je potpuna glupost jer je uzeo najvisu kamatu od 17% koja se vrlo brzo progresivno smanjivala gotovo svake godine, dok sada kada su kamate najnize u istoriji mozemo samo ocekivati povecanje. Uzeo cova 17% kamate 1990-e, a vec 1993-e pala ispod 5%. A on projektuje kredit na osnovu 17% kamate 30 godina u buducnost. I onda ispadne bolje da kupujes cetiri puta skuplju kucu na osnovu zarada uz 4% kamatu od banke.  :frust: Ovome treba dati posao u vladi Srbije, odeljenje statistika.

 

Nego ne treba meni vremeplov niti mi treba izbeglicki paket iz boljih vremena (placen put, sredjeni papiri na ruke odmah, socijalni stan, socijalna pomoc, besplatni casovi engleskog, besplatno zdravstveno...), meni treba da odradim ovde jos dve godine pa adio. Jos ako se poboljsa kurs AUD/THB pa bog da me pogleda. 

Edited by noskich
Link to comment

Ustedis 80% plate, a pricas da si dosao da zivis zivot u zivotu ovdje. Alal vjera, ScoMo mrdaj iz fotelje evo pravog covjeka da nas cupa iz recesije koja samo sto nije stigla.

Sad bar znamo da palis 2019-te, samo ne znam zasto te toliko brinu cijene nekretnina ovdje i cemu sve analize svih ovih godina, ako znas da je ostanak kratkog vijeka?

Link to comment

Sada da upozorim druge da se ne zaglave ovde ni za sta. 

A pre sam bio razmatrao mogucnost ostanka.

Plan je bio da odem prosle godine, ali kurs AUD/THB, povecanje cena na Tajlandu i smanjenje povracaja na investicije su zajedno uzrokovali kasnjenje.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...