Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

E pa onda prestani da ponavljas kako si sirotinja kojoj je nedostupan 'krov nad glavom'. Jedno je kad ti je nesto nedostupno, a nesto sasvim drugo kad nesto ne zelis.

 

Kad ne zelis recept roditelji x 2, deca x 2, baba i deda x 2 u stanu soba x 2 velicine metara 3 x 2, roditelji x 2 rade i putuju do posla sata x 2 pa x 2 pravca. 

I sve to u predgradju u kojem imas samo indijska marketa x 2.

Pakao na zemlji.

A ako/kad kamate porastu i/ili cena padne onda konopac da mastish.

Edited by noskich
Link to comment

Kljucna rijec - privremeno. Bake (dobro i deke) su tu da pripaze do pete godine dok klinci ne krenu u skolu. A za 15 godina otplatis kredit i do kraja radnog vijeka radite ti i supruga skraceno radno vrijeme umjesto svako po 2 posla. Meni je nejasno da ti bake i deke smetaju, dok su raznorazni sustanari iz bangladesa vise nego dobrodosli. Al dobro, to je tvoj rezon.

 

Kad uporedimo sa mjestima poput Hong Konga koji je raj na zemlji i vidis da zivot u takvom aranzmanu kako ga prikazujes nije privremen, nego stalan.

Link to comment

Ma ne smetaju, nego pricamo o stanu sa dve sobe 3x2 metra. A moja majka da dodje na drugi kraj sveta u 72-oj godini gde nikoga ne poznaje i ne govori jezik, a kod kuce svaki dan se vidja sa 3-4 prijateljice/komsinice to ne ide. Sad kad pominjes Bangladesane podseti me, jedan drugar Bangladesanin krenuo u to da dovede roditelje jos 2011, mislim da je morao da plati jos onda 40 hiljada po roditelju da bi ih sponzorisao da dodju. Koliko li je tek sada?

Sve je privremeno, zivot je privremen. 

Link to comment

Za toliki kredit moraju oboje raditi. A djecu kod stranaca na čuvanje ili dovedeš baku iz srbije/tajlanda ako su u mogućnosti da ih čuvaju. Tu nema dvojbe. Ili to ili da nastupi tvoj preduzednički duh pa iznajmiš praznu sobu, garažu i ostali neiskorišteni prostor.

 

Mada i za u pola manji kredit se može naći 'krov nad glavom' tu gdje trenutno živiš, ali ne u lower north shore gdje radiš.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Znas sta je najinteresantnije u ovom tvom predlogu? Pa to sto za sprovodjenje ovog tvog uputstva uopste ne moras da se selis na drugi kraj sveta, prolazis kroz imigracionu proceduru, sponzorises roditelje da ti i oni opet dodju na taj drugi kraj i sve ostalo sto ide uz to...

Ne, nego lepo zena i ti nadjete poslove u Beogradu za po 300 eura, uzmete kredit za dvosoban stan u Zelezniku, ubacite dedu i babu i eto ti iste situacije uz daleko manje cimanja.

Zivite od 300 eura i penzije, a sa ovih drugih 300 eura plate otplacujete taj stan 15 godina. I onda nakon 15 godina mozete da radite skraceno radno vreme.

 

Za tebe je drugacije, ti si valjda dosao kao izbeglica ako nisam pogresno shvatio, mi ostali smo se iselili 15 i po hiljada kilometara jer smo zeleli da zivimo bolje. 

Link to comment

I da idemo na plaze!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Da, jedanput godisnje, sto je pisao Yoyogi, tu gde ja zivim tu ovi iz predgradja zapadnog Sidneja dolaze za bozic i novu godinu da se slikaju.

Dva sata do plaze, dva sata nazad. A treba oprati, pocistiti, skuvati... 

Kad sam kao klinac gledao ove Crnogorce na moru koji nikako da se okupaju nije mi bas bilo jasno. Jos su oni ziveli tik do mora. Sada mi je jasno.

Edited by noskich
Link to comment

Da, jedanput godisnje, sto je pisao Yoyogi, tu gde ja zivim tu ovi iz predgradja zapadnog Sidneja dolaze za bozic i novu godinu da se slikaju.

Dva sata do plaze, dva sata nazad. A treba oprati, pocistiti, skuvati... 

Kad sam kao klinac gledao ove Crnogorce na moru koji nikako da se okupaju nije mi bas bilo jasno. Jos su oni ziveli tik do mora. Sada mi je jasno.

Biciklom bi stigao brze al' - you know - posto vikendom rade redovno odrzavanje pruge - saobracaj se odvija usporeno... 

Osim, naravno - ako nisi resio da ides negde dole u Nacionalni park - pa jos javnim prevozom, zna da uzme do 2 sata, ne? 

Link to comment

Biciklom bi stigao brze al' - you know - posto vikendom rade redovno odrzavanje pruge - saobracaj se odvija usporeno... 

Osim, naravno - ako nisi resio da ides negde dole u Nacionalni park - pa jos javnim prevozom, zna da uzme do 2 sata, ne? 

 

Pa da, to zato sto nema voza do plaze. Mora prvo voz pa autobus.

Do penzije je jedanput godisnje, a kad se penzionises e onda moze na duze:

http://www.theaustralian.com.au/news/health-science/european-migrants-shun-pacific-holidays-for-waters-of-moree/news-story/d0fca3b449640f43c5b8e2699053faf7

 

European migrants shun Pacific holidays for waters of Moree

“These are people who’ve worked their whole lives, many of them in manual trades, and they’re not interested in going to Hawaii or Fiji: this is what they do,” retail manager Irene Kodomichalos told The Australian.

 

Of the pool visitors, migrants from non-English-speaking backgrounds make up 90 per cent, pool staff say.

“You don’t hear much English here,” centre manager Sharon Weat said matter-of-factly. “And that’s a pretty rare occurrence for country towns. Not many people know about Moree, but they seem to know about the water.”

Wollongong grandmother Slavka Mikrevski, a retired cook and cleaner, comes twice a year to help her legs. Her husband, Cvetan, a retired crane driver at Port Kembla’s steelworks, comes for his lower back. They have visited Moree twice a year for 36 years.

“Their bones hurt and their joints are bad; the water helps it,” she said\

Many of the tourists have travelled 10 hours on the train from Sydney, and longer from Melbourne, carrying supplies including oregano, olive oil and lemons.

Inside the pool, the air is thick with Greek, Serbian and Macedonian accents, while around the pool, towels bearing various nation­al flags hang off the backs of plastic chairs, and dangle from change-room hooks.

E tu cemo mi svi da zavrsimo, u ovom bazenu.

Australijska verzija najjeftinijeg paradajz aranzmana u Grcku.

Edited by noskich
Link to comment

Čekaj kako da završiš u bazenu na sjeveru NSW, zar nećeš obrađivati onaj komad zemlje na tajlandu? Na pola sata od bangkoka itd

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

 

 

Znas sta je najinteresantnije u ovom tvom predlogu? Pa to sto za sprovodjenje ovog tvog uputstva uopste ne moras da se selis na drugi kraj sveta, prolazis kroz imigracionu proceduru, sponzorises roditelje da ti i oni opet dodju na taj drugi kraj i sve ostalo sto ide uz to...

Ne, nego lepo zena i ti nadjete poslove u Beogradu za po 300 eura, uzmete kredit za dvosoban stan u Zelezniku, ubacite dedu i babu i eto ti iste situacije uz daleko manje cimanja.

Zivite od 300 eura i penzije, a sa ovih drugih 300 eura plate otplacujete taj stan 15 godina. I onda nakon 15 godina mozete da radite skraceno radno vreme.

 

Za tebe je drugacije, ti si valjda dosao kao izbeglica ako nisam pogresno shvatio, mi ostali smo se iselili 15 i po hiljada kilometara jer smo zeleli da zivimo bolje.

Nije to ni prijedlog ni uputstvo. Kad budeš imao klince shvatićeš koliko je roditeljska podrška bitna. Stan ili kuća u sidnejskom predgrađu od $1m nije baš isto što i dvosoban stan u železniku. Kako je ko došao nije toliko bitno, svi smo bili na početku i svi danas imamo mogućnost izbora da živimo negdje drugo - ako nam se ovdje život ne sviđa.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...