Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Glede intervencija jedno okno na konzulatu na martin place je te davne 99-te stradalo od mog kamena s ramena. Valjda će neko da me seti za dan bezbednosti? Šta ti je mlados' ludos'...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Isto kao sa Sidnejem. Dodjes na dva dana, vidis operu, most, plaze i vracas se kuci. A ne ostajes 30 godina da otplatis azbestnu kucu bez izolacije na dva sata od posla u predgradju u kojem nema nicega, samo kuca do kuce kilometrima oko tebe.

 

Ovo sam do sada ponovio pa sigurno desetak puta. Mi uopste ne znamo tacno gde cemo da se nastanimo. Moracemo da dugo vremena provedemo u razgledanju parcela. Ali bez obzira na to, na Tajlandu ne postoji oblast u kojoj mozes da se nastanis da nisi na dva sata voznje do nekog grada srednje velicine i sat vremena do nekog gradica. Da, ta dva sata koliko masi ljudi treba da u Sidneju dodjes od kuce do posla su dovoljna na Tajlandu da iz najizolovanijih delova (sa jedinim izuzetkom granice tik uz Mjanmar, ali tamo i ne mozes da zivis jer su tu nacionalni parkovi i zabranjene zone uz granicu) dodjes u veoma dobro opremljenu bolnicu, fakultet, sportski stadion, soping centar... sta god te zanima.

I ja sam nekoliko puta ponovio da većina ljudi otplati kredite za 15-20 god, što jeste dosta dug period, al je manje od 30. Kreni od sebe i svoje investicije u sunshine state...

 

Nisi siguran ni kad, a ni gdje ćeš tačno da se seliš. Ali dobro imaš vremena, a ni i istraživačkog duha ti ne manjka. Samo je možda ok da se kaže, dobro nam je privremen boravak u australiji omogućio da pravimo izbor te vrste u životu.

Link to comment

Ja nikad nisam ni napisao da hocu da planiram da kupim 13 stanova. Napisao sam da je bolje imati 13 stanova u Bangkoku nego jedan u Sidneju za iste novce.

Bolje je ako imas tajlandski pasos, jer jedino tako mozes da kupis nekretninu.

 

Ti to nisi imao pre 6 godina kada si to izjavio, nemas sada, a neces imati ni za 6 godina. Tako da ta opaska o 13 stanova u BKK nije sama po sebi netacna, ali je u kontekstu u kojoj si je napisao ("gde se isplati kupiti nekretnine") i u kontekstu publike kojoj se obracas (niko nema Tajlandsko drzavljanstvo) izuzetno glupa.

Link to comment

Nemam vremena da pretrazujem tvoje postove, koga kod interesuje moze ovde da pogleda tvoj opus. Vatreni pristalica svih americkih vojnih intervencija diljem sveta. Zagrezeni propagator americke demokracije i ljudskih prava. (A)Srbenda do srzi. 

pa nije tesko pretraziti ne samo moje nego bilo cije postove, samo ukucas ObiW kao ima autora i "jaja" kao keyword. Pa ako ne ispadne nista ona promenis keyword u "jajima", pa ako ni tu nema onda "gadjao" i tako dalje i tome slicno, valjda ce da se pojavi moj post gde pise "ja sam gadjao jajima NATO protestante dok su bombe padale na Srbiju". Ne uzima nista vise vremena od onoga koliko ti je trebalo da nadjes mapu Tajlanda sa lokacijom provincije gde ima muslimana terorista. 

 

Nego ne radi se o tome da nemas vremena, radi se o tome da si lupio za medalju pa ti sad frka da ne krenem da razradjujem temu da si lazovcina. Ne sekiraj se, necu da insistiram na cinjenici da si slagao, ne marim sta 1 pokondirena tikva misli o meni.

Edited by ObiW
Link to comment

Kako je moguce da u AUS nema nijednog birackog mesta? Pa sta rade svi  :s_c: tamo? 

 

pretpostavljam da bi ovde vecina  :s_c: i glasala za  :s_c:. tako da je mozda i bolje ovako;)

Link to comment

Glede intervencija jedno okno na konzulatu na martin place je te davne 99-te stradalo od mog kamena s ramena. Valjda će neko da me seti za dan bezbednosti? Šta ti je mlados' ludos'...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Kolega?!!

Link to comment

Jesi plakao kad su ubili Miloševića?

Nisam.

Preneo sam izvestaj Haskog tribunala u kojem je zakljuceno da Milosevic nije bio odgovoran za genocid u BiH.

A ne mislim da ikoga treba ubiti u pritvoru niti da je za ikoga prihvatljivo da mu sudski proces traje deset godina i vise ma ko on bio.

Edited by noskich
Link to comment

I ja sam nekoliko puta ponovio da većina ljudi otplati kredite za 15-20 god, što jeste dosta dug period, al je manje od 30. Kreni od sebe i svoje investicije u sunshine state...

 

Nisi siguran ni kad, a ni gdje ćeš tačno da se seliš. Ali dobro imaš vremena, a ni i istraživačkog duha ti ne manjka. Samo je možda ok da se kaže, dobro nam je privremen boravak u australiji omogućio da pravimo izbor te vrste u životu.

 

Ti si ponovio i to jeste bilo tacno u vreme tvojih roditelja koji su otplatili za 12 godina. Samo sto je u vreme tvojih roditelja jos jednom da se ponovi prosecna kuca kostala kao 3 prosecna godisnja primanja domacinstva, a sada je 12 prosecnih godisnjih primanja domacinstva. A mi pricamo o ceni sada, a ne o ceni pre 20 godina.

 

Pa eto kreni od moje investicije koja kosta 5 puta manje od prosecne kuce u Sidneju. Ovde radim 6 godina, znaci 6 puta 5 je 30.

I dobro sam Australiji platio skolarinu kao strani student, sve dazbine oko imigracije, porez na prihod 25-30% na godisnjem nivou (a uglavnom ovaj drugi od kako sam poceo da radim i investiram) i naravno sve ostale dazbine, a da sam zauzvrat dobio besplatne preglede kod doktora opste prakse (za koje zena i ja placamo 3000 dolara godisnje dodatni porez na Medicare).

Znaci isplatio sam se ovoj zemlji mnogo bolje nego neka izbeglica iz ex-YU koja stvarno moze da bude zahvalna ovoj zemlji na necemu sto je dobila jer ja nisam dobio ama bas nista.

A vidis to vise ne vazi za izbeglice danas, evo ga novi slucaj, jednog brata primili, drugog brata vracaju u Irak da umre:

 

http://www.dailytelegraph.com.au/newslocal/fairfield-advance/refugee-activists-have-gathered-to-prevent-the-deportation-of-a-60-year-old-iraqi-man/news-story/63a5b95808acbf7ff9dd1af526448ff1

 

REFUGEE activists have gathered outside Villawood Detention Centre this afternoon to try and prevent the deportation of a 60 year-old Iraqi man, ‘Saeed’, who came to Australia in 2012.

Saeed, from a religious minority in Iraq, faces persecution if he is forced to return to the region.

His brother, who arrived on the same boat, made a successful asylum claim but Saeed was refused on an administrative technicality.

He has spent four years in detention, and it is believed he will be deported to Iraq this afternoon.

Edited by noskich
Link to comment

Bolje je ako imas tajlandski pasos, jer jedino tako mozes da kupis nekretninu.

 

Ti to nisi imao pre 6 godina kada si to izjavio, nemas sada, a neces imati ni za 6 godina. Tako da ta opaska o 13 stanova u BKK nije sama po sebi netacna, ali je u kontekstu u kojoj si je napisao ("gde se isplati kupiti nekretnine") i u kontekstu publike kojoj se obracas (niko nema Tajlandsko drzavljanstvo) izuzetno glupa.

 

Netacno. Kondoe, stanove moze da kupi bilo ko do odredjenog procenta vlasnistva u zgradi.

Tacno se zna koji procenat u zgradi vlasnici mogu biti stranci.

Zemlju mogu da kupuju samo drzavljani i moja zena jeste drzavljanka pa ce kupiti zemlju na svoje ime.

 

http://www.ajarn.com/blogs/neil-mcdonough/how-a-foreigner-can-buy-real-estate-in-thailand

Edited by noskich
Link to comment

pa nije tesko pretraziti ne samo moje nego bilo cije postove, samo ukucas ObiW kao ima autora i "jaja" kao keyword. Pa ako ne ispadne nista ona promenis keyword u "jajima", pa ako ni tu nema onda "gadjao" i tako dalje i tome slicno, valjda ce da se pojavi moj post gde pise "ja sam gadjao jajima NATO protestante dok su bombe padale na Srbiju". Ne uzima nista vise vremena od onoga koliko ti je trebalo da nadjes mapu Tajlanda sa lokacijom provincije gde ima muslimana terorista. 

 

Nego ne radi se o tome da nemas vremena, radi se o tome da si lupio za medalju pa ti sad frka da ne krenem da razradjujem temu da si lazovcina. Ne sekiraj se, necu da insistiram na cinjenici da si slagao, ne marim sta 1 pokondirena tikva misli o meni.

 

Vrlo se dobro secam sta si napisao, ali ne znam na kojoj je temi.

Pretpostavljam da je tema Milosrdni andjeo koja ima 291 stranu. Izvini, ali nemam vremena da trazim tvoju opasku i da ispobavam sve padeze u jednini i mnozini jaja. A moguce da je bilo i na B92 forumu.

Samo da podvucem da me pokondirenom tikvom naziva neko ko je iz sve snage navijao za NATO bombardovanje Srbije, koga interesuje neka pogleda temu Milosrdni andjeo.

Edited by noskich
Link to comment

Noskich, s obzirom na tvoje nepovjerenje u stanje aus privrede i moguci rast u buducnosti - ostaje nejasno zbog cega si kupio jednu investiciju bas u ovoj zemlju, a ne vise njih u tajlandu?

Uz cestitke na ustedi ili na otplacenom kreditu za tako kratko vrijeme.

 

Potenciras koliko su te izasle dazbine za imigraciju, skolarina kao stranog studenta i sve ostalo sto si morao platiti. To stoji - u redu. Koliko je tvoja plata visa nego sto bi bila da nisi zavrsio to sto jesi kao strani student? Koliko je tvoja plata visa nego u drugim zemljama 'laznog treceg svijeta'? Znajuci kako si mobilan, cisto sumnjam da bi ostao raditi u australiji ako bi u drugoj zemlji ostvario slicne prihode uz dosta nize troskove zivota.

 

I na kraju 6x5 nije uvijek 30. Da pojednostavim, uzmimo neto godisnje plata/e jednog domacinstva od $100k. Kredit za kucu stan od $800k na 30 god. Trenutno uz kamatnu stopu od 4% nekih 45% godisnjih primanja bi otislo na servisiranje kredita. Skoro pa 1 plata. Uzas i tesko ostvarivo za veliki broj ljudi. Slazem se. Medjutim, za 20 godina uz godisnji rast plate od 3% taj procenat pada na 26% godisnjih primanja. Sto je dosta podnosljivije. E vidis neki ljudi kao moji roditelji su nastavili izdvajati onih 45% primanja i tako dosta ranije otplatili svoj kredit. Sad ces reci, a sta ako kamata ode na 8%. Da moguce, samo jedna stvar ostaje iskljucena, a to je da se od tebe ocekuje i buduce napredovanje u karijeri (a ni ja necu dobro zavrsiti budem li se prepisivao po forumu u toku radnog vremena). Ovdje smo samo prikazali godisnji rast plata od 3%. U realnosti je taj rast mnogo veci za ljude s tehnickim zanimanjima. A u vezi tvoje bankofobije i kreditofobije na zalost ne mogu nista uraditi.

 

Ono sto danas zaista jeste mnogo teze nego prije je usteda za 10% depozita + stamp duty.

Link to comment

Noskich, s obzirom na tvoje nepovjerenje u stanje aus privrede i moguci rast u buducnosti - ostaje nejasno zbog cega si kupio jednu investiciju bas u ovoj zemlju, a ne vise njih u tajlandu?

Uz cestitke na ustedi ili na otplacenom kreditu za tako kratko vrijeme.

 

Potenciras koliko su te izasle dazbine za imigraciju, skolarina kao stranog studenta i sve ostalo sto si morao platiti. To stoji - u redu. Koliko je tvoja plata visa nego sto bi bila da nisi zavrsio to sto jesi kao strani student? Koliko je tvoja plata visa nego u drugim zemljama 'laznog treceg svijeta'? Znajuci kako si mobilan, cisto sumnjam da bi ostao raditi u australiji ako bi u drugoj zemlji ostvario slicne prihode uz dosta nize troskove zivota.

 

I na kraju 6x5 nije uvijek 30. Da pojednostavim, uzmimo neto godisnje plata/e jednog domacinstva od $100k. Kredit za kucu stan od $800k na 30 god. Trenutno uz kamatnu stopu od 4% nekih 45% godisnjih primanja bi otislo na servisiranje kredita. Skoro pa 1 plata. Uzas i tesko ostvarivo za veliki broj ljudi. Slazem se. Medjutim, za 20 godina uz godisnji rast plate od 3% taj procenat pada na 26% godisnjih primanja. Sto je dosta podnosljivije. E vidis neki ljudi kao moji roditelji su nastavili izdvajati onih 45% primanja i tako dosta ranije otplatili svoj kredit. Sad ces reci, a sta ako kamata ode na 8%. Da moguce, samo jedna stvar ostaje iskljucena, a to je da se od tebe ocekuje i buduce napredovanje u karijeri (a ni ja necu dobro zavrsiti budem li se prepisivao po forumu u toku radnog vremena). Ovdje smo samo prikazali godisnji rast plata od 3%. U realnosti je taj rast mnogo veci za ljude s tehnickim zanimanjima. A u vezi tvoje bankofobije i kreditofobije na zalost ne mogu nista uraditi.

 

Ono sto danas zaista jeste mnogo teze nego prije je usteda za 10% depozita + stamp duty.

 

Zato sto na Tajlandu moja zena vec ima kondo, a kupicemo zemlju i graditi kucu. Diversifikacija. A mene rast ne interesuje, ja nisam shpekulant da obrcem iz supljeg u prazno i skidam kajmak. Preprodaji skuplje i skuplje sve dok ne dodje po poslednje budale koja ce sve izgubiti kada pukne. Mene interesuje stabilnost i prihod.

 

Kolika bi plata bila to je sad Aca Postar pitanje, SHBB KBB. Ako se secas pre koju stranu smo imali primer 3000 USD neto plate u Kini za 16 casova engleskog i besplatan smestaj u novom dvosobnom kondou. Ova plata je ekvivalentna australijskoj plati od 95K bruto kada se uracuna prosecna renta. Vec godinama pokusavam da nadjem posao u Singapuru, ali ne moze, tamo su imali demokratiju na delu. Jedna ista partija vlada od nastanka zemlje, ali cim su poceli da gube malo vise mesta odmah su preokrenuli imigracioni sistem na teme i jako tesko se sada dobija radna viza tamo. Dok u Australiji razlika izmedju liberala i laburista na vlasti su detalji, a sustinski je isto. Svi pumpaju imigraciju na veliko da bi na papiru imao veci GDP i 'nema' recesije decenijama, a ovamo ljudi nemaju za krov nad glavom. Samo profit.

 

Cekaj da li tebi plata raste svake godine 3%? Meni ne, imam sada istu platu koju sam imao 2011, samo sto sam sad za stalno, a onda sam bio na casual ugovoru.

A ne znam odakle si izvukao 45%, mnogo je to vise od te cifre, gledali smo pre. Da platis racune i da ti ostane 1000 dolara mesecno za sve ostalo ukljucujuci hranu. Znaci da imas glavu iznad vode i da se molis da kamatna stopa ne poraste jer onda tonesh. Jer kad treba da placas childcare onda ti se ne isplati da jedan partner radi i ostadoste na jednoj plati.

 

A u vezi napretka u karijeri, pa i o tome smo pricali, kako to 'slucajno' visi menadzment uvek nekako ispadnu Englezi i lokalni Anglosi, dok su za imigrante u najbolju ruku rezervisane pozicije strucnjaka, racunovodstvo, IT, inzenjerstvo, ali ne menadzerske (direktorske) pozicije koje se najvise placaju, cast izuzecima.

Edited by noskich
Link to comment

Da moguce, samo jedna stvar ostaje iskljucena, a to je da se od tebe ocekuje i buduce napredovanje u karijeri (a ni ja necu dobro zavrsiti budem li se prepisivao po forumu u toku radnog vremena). 

 

Jesu li to tebe kritikovali na poslu zbog foruma?

E pa izvini prijatelju ako je tako. Onda adio i gledaj od cega zivis (placas kredit za kucu i racune).

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...