Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

pa ako je 1 gbps very fast, onda 100 mbps je samo fast, not very. a i ako dajemo podatke za nomade, onda me kao nomada interesuje kakav internet cu likely imati u mom AirBnb -ju, hotelu ili kaficu. Posto su ti podaci crowdsourced, verovatno nomadi koji su unosili te podatke nisu imali internet ko ti.

Link to comment

Na sajtu je od 30 mbps već very fast...

 

To ima skoro svaki kafić u NS ili BG...

I svaka pravoslavna WC šolja u Japanu i našoj Koreji.

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Meni je logicno da ako hoces da zivis negde da bi ti znacajno poboljsalo kvalitet zivota tamo da naucis/usavrsis lokalni jezik, tako da bih ga licno svakako ucio bez obzira na vizu. Zanimljivo je, a odrzava ti mozdane vijuge. To ne dozivljavam kao neku teskocu, ali ima nas raznih.

Za penzionersku vizu zavisi od zemlje. Na Tajlandu recimo ne gledaju se godine vec mesecni prihod koji imas.

A obavezno pomeranje opet ne mora uvek biti veliki problem. Na primer Vientian, prestonica Laosa (kao i obicno pricam o stvarima koje znam jer su mi interesantne) se nalazi tik do granice Tajlanda. Tako da je moguce autobusom preci na Tajland, izvaditi novu vizu i vratiti se za pola sata ako nema guzve na prelazu.

Nadalje, ima zemalja u kojima kad dobijes biznis/radnu vizu ne moras ni da otvaras biznis/radis uz malo podmazivanja. Malo bizarno, takvi su Kambodza i Laos.

A ako ti sve to zvuci kao cimanje onda sta da ti kazem, idi tamo gde nista od toga ne traze...

jezik nije nikakav problem, meni je ucenje jezika hobi. ostatak jeste cimanje, zato i pitam gde je jednostavno naseliti se sa srpskim/aus pasosima. (a da nije NZ :D)

Link to comment

jezik nije nikakav problem, meni je ucenje jezika hobi. ostatak jeste cimanje, zato i pitam gde je jednostavno naseliti se sa srpskim/aus pasosima. (a da nije NZ :D)

Realno - srpski pasoš možeš manje više (više više nego manje) da zanemariš kod takvih razmatranja - osim ako nećeš negde na Grmeč da ideš ili nazad u selo...

 

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Ja inače najvolijem te zemlje u kojima i najbogatijih 2-3% stanovnika izlazi iz svojih gated communities u raspalim kolima i sa naoružanom pratnjom da ne bi valjda štrčali kad negde stanu na semaforu - ono - da ispoštuju crveno i taj rad... Ovo je iz Kolumbije al' cenim da je univerzalna praksa gde god mora Hans ozbiljno da se angažuje.

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

jezik nije nikakav problem, meni je ucenje jezika hobi. ostatak jeste cimanje, zato i pitam gde je jednostavno naseliti se sa srpskim/aus pasosima. (a da nije NZ :D)

 

Posto je sve ostalo cimanje imas Australiju, Novi Zeland i Srbiju. Sveta trojka.

 

Ako ces da radjas decu, mozes da rodis u Brazilu i da na osnovu toga ostanes i dobijes drzavljanstvo. 

U Kanadi moze dete da dobije, ali je dosta komplikovanije za majku nakon porodjaja.

Mozes da zvanicno primis judaizam, ides u vojsku tri godine i dobijes drzavljanstvo Izraela.

Neka me budja ispravi ako gresim, mozda se promenilo, ali u Ekvadoru sa potvrdom strucnosti (diplomama) dobijas status rezidenta, a u Cileu otvaranjem mini biznisa.

Verovatno bi moglo da se iskombinuje da ti tu budes neki investitor, a tvoj lokalni partner da u stvari sve radi. Pri cemu naravno imas rizik gubitka te investicije.

Ima kombinacija...

Ovim nomadima je moza i najlakse. Istice ti viza, nema problema, teraj dalje.

Edited by noskich
Link to comment

jezik nije nikakav problem, meni je ucenje jezika hobi. ostatak jeste cimanje, zato i pitam gde je jednostavno naseliti se sa srpskim/aus pasosima. (a da nije NZ :D)

Mislim da mozes uBosnu, Srbija ima sa Bosnom nekakav sporazum o dvojnom drzavljanstvu, valjda. Jezik se lako uci: burek sa sirom = sirnica, burek sa mesom = burek, burek sa orasima = baklava. :D

Link to comment

mihaka.jpg

 

 

Novi Zeland 

 

Izabrao ja, NZ... samo još da nagovorim missus :fantom:

 

Evo ima drvenjarica za nekih 140K (još treba sačekati da NZD/AUD odnos bude bolji nego sad), ima da se radi oko nje, al' kućeš lepše zanimacije. Ima i jeftinije, možda ne tako dobre lokacije. Nikad hladno (osim za Aineko :P ), nikad vruće:

 

kaikohe.jpg

 

Oko 3 sata vožnje do Aucklanda, ako baš mora (za specijaliste, i sl.) Besplatno zdravstvo. Državna penzija za one preko 65 (ako spucam penzioni fond pre vremena, tj. ako poživim).

 

 

Znači, našao sam mesto iz naslova teme za sebe, jedino još da se ufotošopiram u njega...

 

DSC_5508-e1439429432202.jpg

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...