Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

 

 

 

Izabrao ja, NZ... samo još da nagovorim missus :fantom:

 

Evo ima drvenjarica za nekih 140K (još treba sačekati da NZD/AUD odnos bude bolji nego sad), ima da se radi oko nje, al' kućeš lepše zanimacije. Ima i jeftinije, možda ne tako dobre lokacije. Nikad hladno (osim za Aineko :P ), nikad vruće:

 

 

 

Oko 3 sata vožnje do Aucklanda, ako baš mora (za specijaliste, i sl.) Besplatno zdravstvo. Državna penzija za one preko 65 (ako spucam penzioni fond pre vremena, tj. ako poživim).

 

 

Znači, našao sam mesto iz naslova teme za sebe, jedino još da se ufotošopiram u njega...

 

 

Ovo kida.

Link to comment

jebo liste. Evo i Sidnej prvi na nekim listama, pa tebi opet ne valja, ukrali ti biciklo.

 

Pa da ali pricamo o value for money zemljama. E sad sve zavisi. Ima i u Australiji potencijala za value for money, ali Sidnej nikako, on je prvi precrtan sa te liste.

Eto trenutno u Sidneju imam regularne troskove od oko 550 dolara mesecno. A da ne radim imao bih i manje jer mi ne bi trebao transport toliko. Mada to dolazi sa svojim skupom ogranicenja jer ne mogu da budem odsutan van kuce na vise od mesec dana jer neko moze da se iseli, a naravno ne mogu na daljinu da trazim novog stanara. Ali eto, pod pretpostavkom da nemamo dece u buducnosti moji licni troskovi u Sidneju su oko 10 dolara dnevno. Ali se to ne uklapa u moju viziju te prevremene penzije koja ukljucuje mnogo putovanja i licnih projekata i ogromnu fleksibilnost. Zato Sidnej otpada. Ali bi mogla da se kvalifikuje kucica na nekom od ostrva u zalivu blizu Brizbena i to sam gledao, pa smo se ipak odlucili za kucu u predgradju na kontinentu jer ima dualnu funkciju, i za stanovanje i za izdavanje. Dok se na ostrvu kuce, a narocito mini-kuca kakvu bi mi pravili, vrlo tesko izdaju. Kuca u predgradju takodje ima opciju (kao i bilo koja druga kuca sa dovoljno zemlje i van gradske opstine) granny house. Tako da mozes i jare i pare, i da izdajes i da imas za sebe kucicu pozadi koju lepo mozes da ogradis i posadis drvece izmedju za privatnost.

Edited by noskich
Link to comment

mihaka.jpg

 

 

 

Izabrao ja, NZ... samo još da nagovorim missus :fantom:

 

Evo ima drvenjarica za nekih 140K (još treba sačekati da NZD/AUD odnos bude bolji nego sad), ima da se radi oko nje, al' kućeš lepše zanimacije. Ima i jeftinije, možda ne tako dobre lokacije. Nikad hladno (osim za Aineko :P ), nikad vruće:

 

kaikohe.jpg

 

Oko 3 sata vožnje do Aucklanda, ako baš mora (za specijaliste, i sl.) Besplatno zdravstvo. Državna penzija za one preko 65 (ako spucam penzioni fond pre vremena, tj. ako poživim).

 

 

Znači, našao sam mesto iz naslova teme za sebe, jedino još da se ufotošopiram u njega...

 

DSC_5508-e1439429432202.jpg

 

Vrlo slicne ponude se mogu naci na Tasmaniji takodje.

Link to comment

Vrlo slicne ponude se mogu naci na Tasmaniji takodje.

Od Tasmanije je i Tasa (Djavo s Tasmanije) dig'o ruke odavno.

Tamo jos jedino moze - u nekoj zabiti - da se kupi (drvena) kuca za 50-60k al' ako hoces da zivis k'o skaut do kraja zivota plus da lozish okolnu shumu dok je ne izgoris ili te ne uhapse za ecu shume (sta god da se prvo desi). Provereno.

Link to comment

Od Tasmanije je i Tasa (Djavo s Tasmanije) dig'o ruke odavno.

Tamo jos jedino moze - u nekoj zabiti - da se kupi (drvena) kuca za 50-60k al' ako hoces da zivis k'o skaut do kraja zivota plus da lozish okolnu shumu dok je ne izgoris ili te ne uhapse za ecu shume (sta god da se prvo desi). Provereno.

 

:lol:

 

Super zvuči, uz manje probleme. Mada ovako može da izgleda šetnja kroz (bez sumnje) predivnu prirodu u Tasmaniji...

 

 

 

 

Tiger-snake-on-Arm-River-Track-Tasmania-

 

 

Link to comment

Ne mora zabit, pogledaj kuce u sirem regionu Hobarta, ima u rangu 100-150k. To je taj opseg kao ova Indijeva kuca.

Opseg cena mislis?? 

Opseg temperatura - teze, ne? 

TAS-NZ.jpg

Link to comment

Odličan je sajt... :lolol:

 

Staviš jeftino, Evropa i siguran grad i izađu NS, Banjaluka, Osjek i Niš...

 

Uz to, sajt je neprecizan... Kako pobogu NS ili Niš nemju very fast internet? Evo ja kucam sa 100 megabitnog linka od kuće...

 

Gleda se prosek pristupa internetu koji neko ko boravi u Srbiji na mesec-dva dana moze da dobije. Pretpostavljam da se tvoj link ne kvalifikuje jer ga nije moguce instalirati, koristiti na mesec dva, pa otici, a ako jeste moguce onda je preskupo. Numbeo je bolji od Nomada jer daje opseg i prosek tog opsega, dok Nomad samo pokazuje srednju vrednost.

 

A u slucaju oba sajta vrednosti se racunaju na osnovu inputa korisnika tako da nista sajtovi nisu krivi. Ciljna grupa Nomada su ljudi na kratkorocnom boravku dok je Numbeo vise ekspatski.

Edited by noskich
Link to comment

Kad smo vec pricali o njemu pogledah Numbeo i po prvi put ove godine Egipat je jeftiniji od Indije, na dnu liste.

Interesantan intervju sa Amerikankom/Kanadjankom koja zivi u Egiptu: http://www.expatarrivals.com/article/interview-with-maryanne-an-american-expat-living-in-egypt 

Meni taj link ne otvara taj intervju (samo prednju stranu sajta... a intervjuu ni traga.) EDIT. Zanemari. Otkrio search funkciju u browseru i nasao :fantom: EDIT 2. Pobobu, muz joj je Egipcanin. Ne vazi se.

Edited by Indy
Link to comment

 

 

Posto je sve ostalo cimanje imas Australiju, Novi Zeland i Srbiju. Sveta trojka.

 

Ako ces da radjas decu, mozes da rodis u Brazilu i da na osnovu toga ostanes i dobijes drzavljanstvo.

U Kanadi moze dete da dobije, ali je dosta komplikovanije za majku nakon porodjaja.

Mozes da zvanicno primis judaizam, ides u vojsku tri godine i dobijes drzavljanstvo Izraela.

Sta ce neko u Kanadi? Verovatno je isto ko i ovde samo malo manje plate i mnogo hladnije? [emoji1]

 

Izrael bi bio ok koga zanima zivot u komuni (kibuc) ali tesko je dobiti pr. Ovo za judaizam mislim da moze ali moras da dobijes potvrdu od svog rabina da si odradio ucenje i da znas ponesto iz svetih knjiga. Cuo sam da to zna da potraje tako da je i to smaranje. Ko uspe da podmaze rabina, za vojsku moze da se izvuce (ako je sluzio u drugoj zemlji oprostice mu a i ko je stariji od xy godina isto tako). Posle samo ostaje da se ne bude na pogresnom mestu u pogresno vreme i sve ok.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...