Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

To je to pomo-multikulti slepilo - naravno da je kultura porodice faktor. Naravno to ne znaci da Sudancima treba dati da tuku decu a drugima ne, ali da se kultura mora uzeti u obzir kada se radi evaluacija slucaja.

Mislim da je Sudancima frka da im se dete ne prikljuci toj bandi tj procenjuju da su manje sanse da naprave sr.nje u Africi van bande nego ovde kao clanovi bande. Drugim nacijama nije tolika frka jer je verovatnoca da npr Hrvat postane clan apexa minimalna a verovatnoca da bude zrtva bande jos uvek podnosljivo mala (posebno ko ne zivi oko Dandenong).

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

zar nije lakse od toga otici na glasanje i ubaciti nevazeci (prazan/precrtan) listic? mislim ako vec neces da glasas za nikog ponudjenog (mada, ovi sto se zale na sistem kako je los bi valjda prvi trebali da glasaju za nekoga ko bi promenio takav sistem, cak i da nema sanse da takav dobije, onako bar simbolicno)

shiris belolisticarstvo po meridijanima :o.

sram te bilo :lolol:

 

druga australija :d

Link to comment

Pa da, ako neces da ti se krade kao sto rekoh daj milion za garsonjeru ili 1000 dolara nedeljno na rentu. I onda ce ti lep biti Sidnej, ma ne Sidnej Kinshasa ce ti biti super kad zivis u stanu od milion dolara.

jao ne karikiraj, zivotati :D :D po tebi ispada centar Sidneja nekakav gated community a okolo sve geto... i u Syd i u Mel imas losije krajeve kad je kriminal u pitanju, kao sto imas i (mnogo vise) boljih krajeva. mislim, odem da zivim u Sunshine ili tako nesto pa se zalim na kriminal lol, pa jos da tvrdim da je svuda tako osim u CBD i eventualno South Yarra. a bociklo mogu da ti maknu bilo gde ako je na ulici.

Link to comment

Uvek sam nalazio da postoji lepota u urbanom polu-raspadu, u stvari mi je zanimljivije nego kada je "sve pod konac"... (ovo je iz centra Melburna od pre nekog vremena). (Naravno, nije prijatno biti lično na udaru recimo krađe ili oštećenja bicikla, kao na slici, ali... to je dokaz nekog života, kao kad se ograde preskaču, po zidovima šara, na tramvaje keša, u bibliotekama dovikuje, maše srednjim prstom kroz prozor auta, i tome sl... I siguran sam da se to puno radi i na Tajlandu, štaviše, veoma veoma puno. Jedino gde sam video da toga nema je unutrašnjost Novog Zelanda, i apsolutno sam umro od dosade tamo... imao sam običaj da kažem, kad pogledam na apsolutno pustu ulicu u 5:30pm, ovako izgleda svet posle rata nekim teslinim oružjem koje samo dezintegriše ljudske organizme.)
 




28261257122_95af55769a_k.jpg

 

Link to comment

Uvek sam nalazio da postoji lepota u urbanom polu-raspadu, u stvari mi je zanimljivije nego kada je "sve pod konac"... (ovo je iz centra Melburna od pre nekog vremena). (Naravno, nije prijatno biti lično na udaru recimo krađe ili oštećenja bicikla, kao na slici, ali... to je dokaz nekog života, kao kad se ograde preskaču, po zidovima šara, na tramvaje keša, u bibliotekama dovikuje, maše srednjim prstom kroz prozor auta, i tome sl... I siguran sam da se to puno radi i na Tajlandu, štaviše, veoma veoma puno. Jedino gde sam video da toga nema je unutrašnjost Novog Zelanda, i apsolutno sam umro od dosade tamo... imao sam običaj da kažem, kad pogledam na apsolutno pustu ulicu u 5:30pm, ovako izgleda svet posle rata nekim teslinim oružjem koje samo dezintegriše ljudske organizme.)

 

 

 

 

 

28261257122_95af55769a_k.jpg

 

 

 

+milion 

(meni je to sharm Menhetna - izandjan, iznosen i fenomenalan)

Link to comment

jao ne karikiraj, zivotati :D :D po tebi ispada centar Sidneja nekakav gated community a okolo sve geto... i u Syd i u Mel imas losije krajeve kad je kriminal u pitanju, kao sto imas i (mnogo vise) boljih krajeva. mislim, odem da zivim u Sunshine ili tako nesto pa se zalim na kriminal lol, pa jos da tvrdim da je svuda tako osim u CBD i eventualno South Yarra. a bociklo mogu da ti maknu bilo gde ako je na ulici.

 

E pa da je Yoyogi ovde on bi rekao, u Japanu nema kradje bicikala. Sto je i istina. 

Link to comment

Samo za one koji imaju vremena i cene "me-time"... I, naravno, za meraklije sirokog spektra:

Sea Sweet Patisserie 
256 Merrylands Rd, Merrylands NSW 2160
svakim danom od 7am do 11pm.
Paul & ekipa.
CybANv8UoAAP4rh.jpg
Link to comment

Ok, evo me nazad kod kuce. Ko nema milion za garsonjeru , dva za kucicu ili 1000 dolara nedeljno rente da zivi u G&S-ovom kraju nek dodje kod mene u Auburn. Benefit je besplatno skidanje starih guma sa bickla. Lepo ostavis bicikl kad padne mrak i dobre dushe ti pokupe tockove. Ti posle samo stavis nove. Samo ne zaboraviti da se bicikl zakljuca jer bi u suprotnom ove dobre dushe pomislile da hocete da ga reciklirate pa bi ga besplatno odnele na reciklazu:

 

2dsgy38.jpg

 

 

 

 

Isti detalj je i na GSW: 

https://www.google.rs/maps/@-33.849184,151.0332172,3a,21.2y,267.92h,71.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1syGHJ5TWbjocMsbt5IoqkFQ!2e0!7i13312!8i6656

 

 

:fantom:

Edited by pacey defender
Link to comment

 

Sto se bre muchis da pretrazujes Google street view zivota ti? Dodji lepo na lice mesta da obavis inspekciju pa navrati na kafu posle. Ce se dogovorimo. Expat susret u Auburnu. Samo ne garantujem da ko dodje biciklom ce sa njom i da se vrati.  A i kolima. Najbolje voz. I ne nosite krupne novcanice sa sobom.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...