Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Da se vratim na originalnu temu...
 

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate

 
Okreni obrni, Srbija ispada skoro najbolja (ako se zanemari ovo prvo, tj ako se ima penzija ili neki drugi izvor prihoda, npr. od akcija). Posebno nama koji, jelt'e, znamo jezik.
 
Šta misli forum, gde je najbolje u Srbiji? Beograd verovatno otpada zbog cena nekretnina. Meni zima izgleda najneprivlačnije u pogledu Srbije. Što bi takođe eliminisalo sve slične zemlje, osim primorja CG ili Hrvatske. Gde bi me ubio real estate. Nikad spojiti 2 dobra...

Link to comment

ja sam pocela da se zanosim idejom pravljenja nekog off the grid projekta na nekoj parceli kod mene u selu, sa nekom montaznom super izolovanom kucom.

 

a ovo oko Grcke - kako mi sa nasim pasosem (ili australijskim)  mozemo tamo da se naselimo? 

Link to comment

Imas sad jeftine nekretnine u Grckoj a zima je kolko tolko podnosljivija.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Navodno je još povoljnije na ostrvima koja su bliže Tuskoj jer daju olakšice investitorima ( ako neko hoće da "developuje" sa lokalnim "bilderima" ). Nije džabe ali je prilika.

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

ja sam pocela da se zanosim idejom pravljenja nekog off the grid projekta na nekoj parceli kod mene u selu, sa nekom montaznom super izolovanom kucom.

 

a ovo oko Grcke - kako mi sa nasim pasosem (ili australijskim) mozemo tamo da se naselimo?

Imaš nekoga na lokalu da u toj kući živi (i da je čuva) kad nisi/te tamo??

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Imaš nekoga na lokalu da u toj kući živi (i da je čuva) kad nisi/te tamo??

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

pa bas i ne, u tome je problem. mada koliko god to bio samo hobi projekat, cela ta zamisao i jeste prevelika investicija za nesto za sta ja ne znam da ce mi se bas tu ziveti (to je moj problem sa kupovinom vrlo jeftinih nekretnina - sa jedne strane, to nije nikakva investicija (a pravo investiranje u nekretnine me ne interesuje), a sa druge, otkud ja znam gde ce mi se ziveti za 15-20 godina).

Link to comment

pa bas i ne, u tome je problem. mada koliko god to bio samo hobi projekat, cela ta zamisao i jeste prevelika investicija za nesto za sta ja ne znam da ce mi se bas tu ziveti (to je moj problem sa kupovinom vrlo jeftinih nekretnina - sa jedne strane, to nije nikakva investicija (a pravo investiranje u nekretnine me ne interesuje), a sa druge, otkud ja znam gde ce mi se ziveti za 15-20 godina).

Na to sam otprilike mislio... ????????????

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Pretpostavljam da se ponekad više isplati kupiti nekakvu kuću sa zemljištem jer onda ne moraš sve od nule da radiš. Pa makar i srušila kuću. Vodosnabdevanje kakvo god da je (bunar ili ako je urbanizovano onda vodovod), priključak za struju, papirologija sa vrstom zemljišta, itd.

 

Uzgred, postoji razlog zašto je termin papirologija u širokoj upotrebi. Po svim kriterijumima u pitanju je nauka. Vrlo multidisciplinarna. 

Edited by pacey defender
Link to comment

 

 

a ovo oko Grcke - kako mi sa nasim pasosem (ili australijskim) mozemo tamo da se naselimo?

Mislim da sa srpskim pasosem moze do 6 meseci godisnje iz 2 cuga po 3 meseca a za australijski ne znam, jos ce mnogo plima i oseka da se smene dok ne doguram do istog ????

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

To je vec odavno zakljuceno na ovoj temi. Kad resis problem prihoda resio si i ostala dva, to jest imas slobodu da se lociras po zelji. A pominjali smo i najbolje value zemlje - najbolji odnos cene i kvaliteta i tu imamo tri regiona: zemlje ASEAN-a, centralne i juzne Amerike i juzne Afrike. To su najpopularniji regioni. Juzna i istocna Evropa je malo manje popularna, a i skuplja, ali moze i to.

 

Verovatno najpopularniji sajtovi za uporednu analizu su Numbeo i Nomad List.

Edited by noskich
Link to comment

Jedini problemcic je sto u zemljama juga Afrike zivis ko u zatvoru i sansa da te ubiju je npr. 38 puta veca nego u zemljama groznog istoka Evrope. Nebitno za kvalitet zivota.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...