Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Sta ce neko u Kanadi? Verovatno je isto ko i ovde samo malo manje plate i mnogo hladnije?

Odlicno pitanje, mada slutim da je retoricko. Nema veze, jedva sam docekao priliku da postujem ovo, radi se o liku koji ima PhD sa americkog univerziteta, bio je tenured profesor na NZ, al' mu djavo nije dao mira pa je to napustio da bi emigrirao u Kanadu. Uzivajte!

 

https://pando.com/2015/10/02/canada-was-cakewalk/

 

Canada was a cakewalk

 

 

 

In Victoria, the most twee, cutesy-greeny city in Canada, we fell through floor after floor of poverty, right down to actual Dickensian privation, where you’re cold all the time and don’t have anything to eat.  We thought we’d be good immigrants because we had experience. We’d lived in Moscow for two years, between 2002 and 2004. After Russia, how could we help but think that British Columbia, where people were nice and spoke English, would be anything but a cakewalk? As it turned out it was a cakewalk, in the Baghdad sense.What we realize now is that speaking the local language isn’t nearly as important as having contacts you can trust. And it’s got nothing, zero, to do with whether the locals are “nice” or not. Muscovites aren’t “nice”; their normal expression is a snarl. But no Muscovite ever cheated us the way Canadians cheated us, because we had friends watching out for us in Moscow. The people we met on Vancouver Island were nice as pie. And they nearly killed us.

 

 

Drowning among nice, smiley people is a very strange experience. It takes a long time, and no one raises their voice — not even you, as you go under. Our slow disaster in Canada always reminded me of a great scene in an old Paul Newman movie, “Sometimes a Great Notion,” where Newman and his brother are shifting logs on a river and the brother gets his leg caught between two logs. They laugh about it, what a klutz he is, and start prying the logs apart. But they won’t move. And the river is tidal, and the tide is coming in, nice and slow — it’s a “nice” river, not a raging torrent. But soon it’s up to the guy’s neck. He says to Newman, “Hey, you’re not gonna let this ol’ river up an’ drown me, are ya?” But it does, in the same slow, polite, steady way. 
Link to comment

Meni taj link ne otvara taj intervju (samo prednju stranu sajta... a intervjuu ni traga.) EDIT. Zanemari. Otkrio search funkciju u browseru i nasao :fantom: EDIT 2. Pobobu, muz joj je Egipcanin. Ne vazi se.

Muz joj je umro, deca otisla na studije u US, ona ostaje u Egiptu izgleda do kraja zivota. Na selu u Egiptu. I sve sto je rekla super zvuci. Tako nesto sam imao na umu kada govorim o selu na Tajlandu.

Edited by noskich
Link to comment

 Ali se to ne uklapa u moju viziju te prevremene penzije koja ukljucuje mnogo putovanja i licnih projekata i ogromnu fleksibilnost. 

A kako se kvalitet zdravstvenih usluga uklapa u tu viziju?

 

Svojevremeno je srpska stampa pisala o bracnom paru Kojadinovic, Jeleni i Srboljubu, gastarbajterima iz Francuske koji su prodali sve, kupili brod (nazvali ga Kli-Kli), i plovili njime oko sveta, sa sve klincima. Povremeno je Ilustrovana Politika objavljivala njihove putopise iz juznog Tihog Okeana. To je trajalo sve do momenta kada je sin rekao "tata, necu vise da zivim u ves masini" i dok zdravlje nije pocelo da im popusta. Brod je vec desetak godina u Tivtu, a njih dvoje u Beogradu. Penzija nije neka, real estate i nije bas jeftin, klima je kontinentalna, zive u stanu koji su nasledili, al' se brate naputovalo za sve pare.

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1543507-proputovao-je-njime-ceo-svet-a-danas-ga-prodaje-evo-za-koliko-mozete-kupiti-cuveni-kli-kli-foto

 

http://www.blic.rs/kultura/za-moju-decu-beograd-je-na-ostrvu/h6wq6dt

Link to comment

  al' se brate naputovalo za sve pare.

 

 

Pa, jesu se naputovali. 

 

EDIT. Hoću da kažem, nijedno putovanje ne traje zauvek. A nije to baš ni lak sport... Evo, ima još jedan takav par, takođe su brod stavili u odmorište (dok skupe novac/malo budu s rodbinom). 

Edited by Indy
Link to comment

A kako se kvalitet zdravstvenih usluga uklapa u tu viziju?

 

Svojevremeno je srpska stampa pisala o bracnom paru Kojadinovic, Jeleni i Srboljubu, gastarbajterima iz Francuske koji su prodali sve, kupili brod (nazvali ga Kli-Kli), i plovili njime oko sveta, sa sve klincima. Povremeno je Ilustrovana Politika objavljivala njihove putopise iz juznog Tihog Okeana. To je trajalo sve do momenta kada je sin rekao "tata, necu vise da zivim u ves masini" i dok zdravlje nije pocelo da im popusta. Brod je vec desetak godina u Tivtu, a njih dvoje u Beogradu. Penzija nije neka, real estate i nije bas jeftin, klima je kontinentalna, zive u stanu koji su nasledili, al' se brate naputovalo za sve pare.

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1543507-proputovao-je-njime-ceo-svet-a-danas-ga-prodaje-evo-za-koliko-mozete-kupiti-cuveni-kli-kli-foto

 

http://www.blic.rs/kultura/za-moju-decu-beograd-je-na-ostrvu/h6wq6dt

 

Kako se uklapa, Tajland ima vrhunsko zdravstvo. Drzavno je sasvim OK. Privatno je u svetskom vrhu, a povoljno. Zato ima mnogo zdravstvenog turizma. A tu je i australijski Medicare po strani ako zatreba.

Edited by noskich
Link to comment

Uvek sam nalazio da postoji lepota u urbanom polu-raspadu, u stvari mi je zanimljivije nego kada je "sve pod konac"... 

 

 

Pjongjang pravo mesto za tebe. Idealno.

Uvek sam nalazio da postoji lepota u urbanom polu-raspadu, u stvari mi je zanimljivije nego kada je "sve pod konac"... 

 
Link to comment

Kako se uklapa, Tajland ima vrhunsko zdravstvo. Drzavno je sasvim OK. Privatno je u svetskom vrhu, a povoljno. Zato ima mnogo zdravstvenog turizma. A tu je i australijski Medicare po strani ako zatreba.

Znam, bio sam u Bumrungradu. Nego, to je u Bankoku. Kako je privatno (a i drzavno) na obodu dzungle, tamo gde ces da zivis?

Edited by ObiW
Link to comment

Uh ObiW, ne znam sta da kazem za ove iz Kanade. Ok, dosli sa 50k $ ali kupili psa za 1200$ i dali 700$ za fake test intolerancije. A onda, oboje rade, i kao nije im dovoljno za zivot nego trose ustedjevinu (ne spominju decu pa cenim da su troskovi mali). Procitao sam prva 2 dela, jel ima dalje kako im je iscurelo 50k?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Uh ObiW, ne znam sta da kazem za ove iz Kanade. Ok, dosli sa 50k $ ali kupili psa za 1200$ i dali 700$ za fake test intolerancije. A onda, oboje rade, i kao nije im dovoljno za zivot nego trose ustedjevinu (ne spominju decu pa cenim da su troskovi mali). Procitao sam prva 2 dela, jel ima dalje kako im je iscurelo 50k?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Pa kad citas dijagonalno.

 

Procitaj kako (i zasto) je izgubio posao na faksu jer je ohrabrio studenta da misli svojom glavom, sto mu kolege nisu nikad oprostile.

 

Procitaj kako se prijavljivao po raznoraznim zabitima gde su mu odgovarali da "mi volimo da primamo nase, lokalce" (svezem imigrantu nista lepse nego to da cuje). On nikada nije uspeo da nadje posao posle toga, a ona je radila prilicno bedne poslove tipa 10 dolara na sat, dvadeset sati nedeljno.

 

Fake test intolerancije ga je umalo kostao zivota. Ne znam da li si to primetio? 

 

Meni je najjaci deo kada rese da odu u Vankuver u shelter, cekaju bus sat vremena po bljuzgavici, a u shelteru im kazu da ne mogu da ih prime jer su "mixed couple".  :isuse: U stilu ko te jebe sto nisi peder. 

 

A ne, ipak je bolje kada se jednog jutra probudio i video da mu je neko preko noci zapalio auto. Ostala samo izgorela karoserija.

 

Mozda je ipak najbolje kada je kupio barku (jer je zivot u barci jeftiniji nego na kopnu) koja nije imala sredjene papire pa posle nije mogao da je proda?

 

Poenta njegove pisanije je bila da, kao rodjeni Amerikanac, nije ocekivao ovakve pizdarije po Kanadi. Liberalni Amerikanci, sto John Dolan jeste, zamisljaju Kanadu kao zemlju koja funkcionise besprekorno. Ne ocekujes da ti neko iz cista mira zapali auto. Ne ocekujes da izgubis posao zato sto si savetovao studenta da misli svojom glavom. Ne ocekujes da ti neko uvali fake intolerance test. Ne ocekujes da ti neko proda barku bez papira. Ne ocekujes da te ne puste u shelter zato sto ti je partner suprotnog pola. Mozda on deluje neverovatno naivno, ali i sam priznaje da je imao spusten gard, jer "ako sam preziveo Rusiju, prezivecu i ovo". Ispalo je suprotno, jer je u Rusiji imao prijatelje, a u Kanadi nije.

Edited by ObiW
Link to comment

Pa kad citas dijagonalno.

 

Procitaj kako (i zasto) je izgubio posao na faksu jer je ohrabrio studenta da misli svojom glavom, sto mu kolege nisu nikad oprostile.

 

Procitaj kako se prijavljivao po raznoraznim zabitima gde su mu odgovarali da "mi volimo da primamo nase, lokalce" (svezem imigrantu nista lepse nego to da cuje). On nikada nije uspeo da nadje posao posle toga, a ona je radila prilicno bedne poslove tipa 10 dolara na sat, dvadeset sati nedeljno.

 

Fake test intolerancije ga je umalo kostao zivota. Ne znam da li si to primetio? 

 

Meni je najjaci deo kada rese da odu u Vankuver u shelter, cekaju bus sat vremena po bljuzgavici, a u shelteru im kazu da ne mogu da ih prime jer su "mixed couple".  :isuse: U stilu ko te jebe sto nisi peder. 

 

A ne, ipak je bolje kada se jednog jutra probudio i video da mu je neko preko noci zapalio auto. Ostala samo izgorela karoserija.

 

Mozda je ipak najbolje kada je kupio barku (jer je zivot u barci jeftiniji nego na kopnu) koja nije imala sredjene papire pa posle nije mogao da je proda?

 

Poenta njegove pisanije je bila da, kao rodjeni Amerikanac, nije ocekivao ovakve pizdarije po Kanadi. Liberalni Amerikanci, sto John Dolan jeste, zamisljaju Kanadu kao zemlju koja funkcionise besprekorno. Ne ocekujes da ti neko iz cista mira zapali auto. Ne ocekujes da izgubis posao zato sto si savetovao studenta da misli svojom glavom. Ne ocekujes da ti neko uvali fake intolerance test. Ne ocekujes da ti neko proda barku bez papira. Ne ocekujes da te ne puste u shelter zato sto ti je partner suprotnog pola. Mozda on deluje neverovatno naivno, ali i sam priznaje da je imao spusten gard, jer "ako sam preziveo Rusiju, prezivecu i ovo". Ispalo je suprotno, jer je u Rusiji imao prijatelje, a u Kanadi nije.

Jaka™ prica nonetheless. Vrlo jaka.

Link to comment

Pa, jesu se naputovali. 

 

EDIT. Hoću da kažem, nijedno putovanje ne traje zauvek. A nije to baš ni lak sport... Evo, ima još jedan takav par, takođe su brod stavili u odmorište (dok skupe novac/malo budu s rodbinom). 

I moj bivši komšija (bio sa mnom u kućnom savetu zgrade) se ovako naputovao sa ženom. Pre dva meseca su prodali stan i otišli da žive pravo penzionerski, na krajnji sever grada, Avalon (to je tamo gde lokalci nisu dali Hofu i ekipi da snimaju Baywatch, oterali ih na Havaje). Evo šta je mogao tamo da kupi za svoj dvosoban stan.

 

Samo kad živiš tako na kraju grada umeju da ti uđu rzne živuljke u kuću - ovo iz kupatila mog kolege koji živi na južnom kraju grada, Bundeena, na rubu nacionalnog parka. Žena ušla u kupatilo i vrišti, on lepo slikao pitona, ubacio ga u eski i odneo nauad u nacionalni park

 

IkIjVID.jpg

 

y47FIC0.jpg

 

IAYFULI.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...