Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Slusaj, uopste ne bezim da potvrdim dobre stvari. Sta sam vec napisao da je dobro: cist vazduh, voda, nezagadjena priroda (tamo gde je neinteresantno korporacijama), solidan life-work balance u poredjenju sa svetskim nivoom, vreme je generalno OK, mozes da biras izmedju razlicitih klimatskih pojasa. Imas opciju da zivis u kuci sa vecim dvoristem jer ima prostora vise nego drugde i mozes da lako zivis u mirnom kraju bez mnogo saobracaja. Imas slobodu da praktikujes svoju religiju bez problema. Nema ratnih dejstava. Zivotni standard je u svetskom vrhu (pri cemu treba imati u vidu koliko je svetski prosek u stvari nizak)... Tako da svima je jasno da Australija gledano na globalnom nivou je jedno od boljih mesta za zivot, ali van Australije, pa cak i unutar nje, vrlo se slabo zna o stvarima o kojima pricam, a koje jesu cinjenica. Prema tome je korisnije pomenuti te stvari po meni jer su one prilicna nepoznanica.

Edited by noskich
Link to comment

Jeste, slobodan sam da ne glasam i placam kaznu...

Ne moras da glasash al' moras da napises izjavu zasto nisi i nece te kazniti - provereno vise puta od "dete mi imalo neurednu stolicu" do "napili se prethodno vece da proslavimo izbore",,, 

Link to comment

Ne moras da glasash al' moras da napises izjavu zasto nisi i nece te kazniti - provereno vise puta od "dete mi imalo neurednu stolicu" do "napili se prethodno vece da proslavimo izbore",,, 

 

Moze li ne glasam zato sto sam anarhista?  :lolol:

Link to comment

@noskich
 
Evo nečeg oko čega svakako možemo da se složimo da je loš trend (That way lay dragons, trumps, one nation... and bernies if we're very very lucky).
 
Australia’s part-time jobs boom sparks income inequality debate
 

growing number of Australian part-time workers unable to secure enough hours from their employer to make a decent wage

 

The rise of part-time work is symptomatic of the changing world in rich countries and it does increase the risk of income inequality. But the risk of regulating the workforce more tightly is that some jobs could move to China or India
Mark Wooden, professor at the Melbourne Institute of Applied Economic and Social Research



EDIT. Kačim i pdf verziju teksta, jer FT hoće da maltretira sa pay-wallom.

Edited by Indy
Link to comment

Ne moras da glasash al' moras da napises izjavu zasto nisi i nece te kazniti - provereno vise puta od "dete mi imalo neurednu stolicu" do "napili se prethodno vece da proslavimo izbore",,, 

 

Da, i meni je neki Džordž Kostance vredan izgovor odradio posao jednom prilikom. Tipa, spremao sam se za selidbu, pa sam bio pod stresom.

Link to comment

Ok, evo me nazad kod kuce. Ko nema milion za garsonjeru , dva za kucicu ili 1000 dolara nedeljno rente da zivi u G&S-ovom kraju nek dodje kod mene u Auburn. Benefit je besplatno skidanje starih guma sa bickla. Lepo ostavis bicikl kad padne mrak i dobre dushe ti pokupe tockove. Ti posle samo stavis nove. Samo ne zaboraviti da se bicikl zakljuca jer bi u suprotnom ove dobre dushe pomislile da hocete da ga reciklirate pa bi ga besplatno odnele na reciklazu:

 

2dsgy38.jpg

 

A evo karoserije automobila koja i dalje stoji u polomljenoj ogradi vec preko dve nedelje:

 

15zgoeh.jpg

Link to comment

Dobro to je sad malo drugacije ako cemo da skidamo fotke sa interneta, onda cu svasta i ja da poskidam i postavljam. Ovo je slikano pre 15-ak minuta mojim telefonom. Nema lazi nema prevare.

Link to comment

Ne znam da li to mora da se pojasnjava, izgleda da mora, ovo nije nikakva mera bezbednosti vec sa jedne strane kriminal, a sa druge potpuna ravnodusnost lokalnih vlasti da ista urade. Cak ni karoseriju i staklo sto se rasulo po asfaltu nisu pocistili, a bas da vidimo koliko ce im trebati da poprave ogradu.

Link to comment

U losim delovima velikog grada barabe oce da ukradu biciklo? Ja sam sokiran. 

 

Pa da, ako neces da ti se krade kao sto rekoh daj milion za garsonjeru ili 1000 dolara nedeljno na rentu. I onda ce ti lep biti Sidnej, ma ne Sidnej Kinshasa ce ti biti super kad zivis u stanu od milion dolara.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...