Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Trebali bi ipak da prihvatite drugacije misljenje bez etiketiranja.

Postalo je stvarno nenormalno da svako konzervativnije misljenje ide na dobos PC brigada.

Nismo Azija jbg. Moje misljenje

 

jesmo azija jbg, to je moje misljenje. 

 

a to apropo pc-a, cini mi se da je trenutno upravo obrnuto. nije moguce vise ni usprotiviti se pred ociglednim ispadima rasizma a da se ne bude napadnut.

ljudska prava, ko vise j-be. okej, super svet kreiramo za buduce generacije. good luck to us:) 

Link to comment

jesmo azija jbg, to je moje misljenje. 

 

a to apropo pc-a, cini mi se da je trenutno upravo obrnuto. nije moguce vise ni usprotiviti se pred ociglednim ispadima rasizma a da se ne bude napadnut.

ljudska prava, ko vise j-be. okej, super svet kreiramo za buduce generacije. good luck to us:) 

I do besvesti se daje publicitet onoj kravi™ P.H. jer je - boze moj - poslanik u parlamentu a da nema SMH ne bi znao da u parlamentu sedi i ova gospodja:

laa.jpg

http://www.news.com.au/national/federal-election/why-its-perfect-timing-for-a-muslim-woman-in-parliament/news-story/05bac34ecb39edb96fda23003187c97a

Link to comment

Azijska, bela, zuta eto - to ce biti od "velikog" znacaja kad se rasproda ono malo sirotinje po unutrashnjosti "najboljem ponudjacu" koji - zasto da ne - sasvim izvesno moze i kinez da bude... Ljudi se - generalno - mnogo loze na zemlje, geografiju i nadasve boju na shvatajuci da ce mozda vec za nasheg zivota da bude ono - kako ga je vec srocio drug Nabisco... 

attachicon.gifnabisco.jpg

Ovo je opet sushtina. Celu diskusiju na stranu, jos jedna velika istina.

Korporativna plutokratija iznad svega. Pa tek nakon toga cemo da vidimo...

 

nestle-ceo-water-is-not-a-right.jpg

 

Vazduh spremi se.

Edited by noskich
Link to comment

I do besvesti se daje publicitet onoj kravi™ P.H. jer je - boze moj - poslanik u parlamentu a da nema SMH ne bi znao da u parlamentu sedi i ova gospodja:

 

http://www.news.com.au/national/federal-election/why-its-perfect-timing-for-a-muslim-woman-in-parliament/news-story/05bac34ecb39edb96fda23003187c97a

 

indeed. vrlo zanimljiva osoba.

 

(btw, rekla sam sebi milion puta da ne ulecem u ove price, i eto... al sad, over and out:))

Link to comment

8. Socijala zavisi od broja neradnika. Nazalost njih se dosta nakotilo tako da je to sve tanje i tanje. Nedo ti bog da si socijala nidje.

9. Opet nemas pojma. Cuo si nesto pa papagajises

10.Totalna glupost. Ljudi imaju sve zive benificije i jos placu jer se ljevicari pale na to. Izbjeglice su posebna prica. Toliko spina u ljevicarskin medijima se rijetko vidja. Vidim da si popio finu dozu.

I da, sto se mene i 90% Australijanaca tice ovo nikada nece biti Azijska zemlja. Zutaci ce da dolaze i postace vecina jednog dana ali nikada nece promjeniti politicku i kulturnu vezu sa US UK & EU

Da nam nije njih odavno bi bili Azijska gubernija

 

Što neko već napisa, white supremacy.

Link to comment

....

 

 

 

  • Los kvalitet javnog transporta po najvisoj svetskoj ceni. Bukvalno svaki vikend se jedna vozna linija zatvara, a ovaj vikend na primer 3 linije. Kosta do 65 dolara nedeljno. Voz ide 20 kilometara na sat zbog cega nije lako ziveti povoljnije u dalekom predgradju kao sto je to sasvim OK u Japanu I Koreji sa brzim vozovima. Ovi ljudi u prvim predgradjima putuju 2 sata do grada u jednom pravcu. Možda to više važi za Syd, Mlb je prilično dobar (istina, jako slabo koristim javni prevoz, mada sam evo upravo s tramvaja).
  • Internet – kvalitet interneta se polako poboljsava ali je daleko daleko ispod svetskog vrha. Za sve je kriv trenutni premijer (kao i ogromnost zemlje / slaba naseljenost). Ali, da.
  • Zdravstvo – stomatologija uopste nije pokrivena u javnom sistemu zdravstvene zastite. Ne postoje limiti na primanja specijalista zbog cega se u javnom sektoru ceka jako dugo na njih. Ima slucajeva da ljudi moraju da idu privatno jer jednostavno ne mogu da cekaju na javno jer ce im pozliti jos vise ili cak umreti. Ovo za zubare je tačno, ali za ostalo se ne slažem, zdravstvo je fenomenalno i ja sad ovo pišem zahvaljujući istom
  • Pravni sistem – ko nema da plati advokata koji se placaju zlatom kao I doktori, mora da pokusa da nadje pro bono, a pro bono izbegavaju interesente kako god mogu jer je navala ogromna. Pro bonosu takodje obicno diplomci I manje iskusni advokati. Prema tome ako nemas novca, pravda je tesko dostizna. Nisam imao te potrebe, ne sumnjam da je tako.
  • Porez – bogati bez problema izbegavaju porez putem trust fondova, medjunarodnih operacija,najboljih advokata I racunovodja dok raja placa. Tačno i tako je svuda u svetu.
  • Obrazovanje – ne postoji besplatno univerzitetsko obrazovanje koje nije research (PhD I master zasnovan na research). Sve se placa, sve se vraca. Ovo je prevelika tema, slažem se sa time da nema besplatnog, ali ovde štošta drugo ne valja u vezi sa univerzitetskim obrazovanjem, ponajpre to da je to postao veliki biznis.
  • Stanovanje - ovo smo vec prezvakali, verovatno najveci problem – sasvim normalno davati pola plate na rentu I otplacivati stan ili kucu 30godina I cesto sa mukom jer na kredit ode pola ili vise plate. Ovde dodati izuzetno los kvalitet gradnje za 80% stanova I kuca izgradjenih pre 1994, a ove nove je pitanje kakve su posto biznisi koje grade maksimizuju profit. Najgora situacija je u Sidneju, a i generalno mi se ne sviđa što prosečni Australijanci očekuju da imaju kuću sa 5 soba, preterano je, itd.
  • Socijalna zastita – ako izgubis posao I imas 2000 dolara ustedjevine u banci cekaces 6 meseci na pomoc za nezaposlene. Moras prvo da potrosis svu ustedjevinu koju imas da bi mogao da dobijes pomoc. Ako nemas novca da placas skupu rentu pod 7 treba ti luda sreca da dobijes socijalni stan jer socijalni stanovi cine samo 3% od svih stanova. Socijala za nezaposlene je propast i apsolutno NIKOM ne preporučujem da bude nezaposlen (ja se posle sledećeg gubitka posla selim iz Australije, gdegod bilo, a imam više opcija.)
  • Ekologija – kao sto rekosmo ovo je OK cisto zbog ogromnog prostora, ali bez obzira na to korporacije rade sta god hoce. Vec su unistile 95% Great barrier reef-a, I ako pronadju gas ili rudu blizu vase kuce obrali ste bostan kao Aboridzini. Ovo se sve slažem.
  • Aboridzini – ziveti u zemlji u kojoj se native populacija tretira kako se tretira doprinosi jednom ogromnom osecaju sramote. Tu dodati I izbeglice u koncentracionim logorima. Slažem se.
  • Demokratija – imas dve velike partije koje rade u interesu korporacija koje upravljaju zemljom. Nema znacajne razlike izmedju njih ako se gleda sta rade, a ne sta pricaju. Sve online se spijunira, imamo Pine gap, jednu od najvecih spijunskih baza na svetu. Internet se cenzurise. Na proteste se salje policija koja nije suptilna. Ako u javnosti nosis plakat protiv vlade mozes da popijes finansijsku kaznu pred sudom. Ja sam u Zelenima već godinama, tako da je moj komentar na ovo pozitivan. ;)
  • Zastita na radu – sindikati su ili nepostojeci ili su takodje profitno orijentisani. Kada sam pozvao sindikat u nadleznosti za mene rekli su mi da ce pricati sa mnom samo ako postanem clan I placam clanarinu od svake plate. Nisam znao ni da postoji neki sindikat, to je potpuno istrebljeno iz moje oblasti.

 

BTW. Onaj Moravcikus nema veze sa životom, mene je blam kad čujem imigranta da tako govori (samo nemoj nikad da mu padne na pamet da govori u moje ime, na forumu ili bilo gde, apsolutno odbacujem takav govor.)

Link to comment

Nego, dok smo kod Great barrier reef-a, globalnog zagrevanja i slicnih trica...

Jednom davno, kad je sidnejski sisetm za vodosnabdevanje pao na 25% a naucnici (vidi dole) prognozirali da kisa skoro pa vise nikad nece pasti - posten svet krenuo da zida poshtrojenja za desalinizaciju - jedno za Brizbejn, drugo za Sidnej a trece za Melburn... 

Kad tamo - pade kisa posle nekog vremena... 

 20160618_Santo-Calabrese.jpg

Link to comment

Pa to je mislio da kiša više neće pasti samo ko uopšte ne zna šta znači reč "klima". Ne treba kriviti ni Flanerija ni bilo kog drugog za takvo neznanje.

 

(Još jedan dokaz u prilog gorepomenute kritike visokog obrazovanja... zapanjujuće mnogo sveta je dobilo diplome, i to čak i iz domena prirodno-tehničkih nauka, a da pritom ne zna tako bazičnu stvar.)

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...