Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

A ko na zapadu vec zaradjuje nekih 120k osnovne plate, tu su obicno i bonusi i akcije i jos trista cuda (tipa firma ti placa zdravstveno)... 

 

Radio sam u drugoj najvecoj banci u Australiji tri godine, banka dobro stoji, svake godine ima visi profit nego naredne. Bonus primi u najboljem slucaju 10% radnika (kad je jaka godina), trecina radnika ne dobije bilo kakvo povecanje plate, druga trecina dobije 2% da ne prati ni inflaciju i tek poslednja trecina dobije nesto malo smislenije da oseti razliku. Akcije su bile 1000 dolara po coveku godisnje. Nije da je nista, ali nije ni da ti cini neku veliku razliku u zivotu. Za zdravstveno da placa firma jos nisam cuo. Mislim da zdravstveno, bonusi i znacajne beneficije su specificne za mozda start up-e koje se rapidno povecaju, neke specificne industrije... daleko od toga da su bonusi, akcije i zdravstveno standard za sve.

Link to comment

Za naseg junaka

1. 95% ljudi boli ona stvar za javni prevoz. Imamo auta i uzivamo u tome da ih koristimo. Ako ti se ne svidja pali za majku Aziju.

2.Internet jeste slab ali NBN mi je vise nego dovoljan u zivotu

3.Za 50$ mjesecno mozes da kupis osiguranje koji ti pokriva 70% troskova. Mozes cak da uzmes, za par mjeseci sredis sve i otkazes. I tako opet kad imas potrebu.

4. Nikad mi u zivotu nije trebao advokat a kad bude odrijesicu kesu.

5. Ocigledno nemas pojma o cemu pricas. Bogati i srednja klasa placaju za sve sto vidis u ovoj zemlji. Cuo si za to da neke velike firme ne placaju porez pa ponavljas ko papagaj.

6. Obrazovanje je poprilicno jeftino za rezidente jos ti daju beskamatni kredit. Naravno mozes to koristiti 7 godina a poslije toga ide puna cijena

7. I dalje imas more suburba dje mozes naci gajbu za 300-400k. To sto nece da zive sa Arapima i Indijcima je problem tih mladih ljudi uglavnom hipokrata vjernih glasaca Greens

8. Socijala zavisi od broja neradnika. Nazalost njih se dosta nakotilo tako da je to sve tanje i tanje. Nedo ti bog da si socijala nidje.

9. Opet nemas pojma. Cuo si nesto pa papagajises

10.Totalna glupost. Ljudi imaju sve zive benificije i jos placu jer se ljevicari pale na to. Izbjeglice su posebna prica. Toliko spina u ljevicarskin medijima se rijetko vidja. Vidim da si popio finu dozu.

11. No comment. Cini mi se da nas malo zezas.

12. Sindikati posjeduju partiju koja svakih 6 do 12 godina dolazi na vlast.

I da, sto se mene i 90% Australijanaca tice ovo nikada nece biti Azijska zemlja. Zutaci ce da dolaze i postace vecina jednog dana ali nikada nece promjeniti politicku i kulturnu vezu sa US UK & EU

Da nam nije njih odavno bi bili Azijska gubernija

13. Kolicina ovakvih stavova (da ne kazem rasizma) sa kojima se treba nositi... Broj knedli koje treba progutati svaki put kad neko izjavi da su Aboridzini "eto, takvi"... brojanje do 10 kad vidis da neko hoce da vrati white australia policy pa se jos pravi blesav... nesposobni parlament koji za saku dolara hriscanskog lobija odbija da izglasa marriage equality...

 

no, ova rasprava je bila konkretno o visini plata. ako cemo o mrljama na australijskoj savesti, to je sasvim druga prica. 

Link to comment

Radio sam u drugoj najvecoj banci u Australiji tri godine, banka dobro stoji, svake godine ima visi profit nego naredne. Bonus primi u najboljem slucaju 10% radnika (kad je jaka godina), trecina radnika ne dobije bilo kakvo povecanje plate, druga trecina dobije 2% da ne prati ni inflaciju i tek poslednja trecina dobije nesto malo smislenije da oseti razliku. Akcije su bile 1000 dolara po coveku godisnje. Nije da je nista, ali nije ni da ti cini neku veliku razliku u zivotu. Za zdravstveno da placa firma jos nisam cuo. Mislim da zdravstveno, bonusi i znacajne beneficije su specificne za mozda start up-e koje se rapidno povecaju, neke specificne industrije... daleko od toga da su bonusi, akcije i zdravstveno standard za sve.

nisam napisala da svi zaposleni primaju bonus. procitaj ponovo recenicu koju si citirao (a moglo bi i u kontekstu). 

 

ne, ne radi se o startupovima.

Link to comment

Apsolutno rasizam kao tacka 13. Za top 1 ili 2 zemlju nepriihvatljivo visok nivo rasizma i ovo boganskog moracikuvskog i onog nevidljivog high level - koliko su zene, manjine svih vrsta (ne-anglo, ne-beli, ne-muski, ne-straight) zastupljeni u vrhu ove zemlje i politicki i privredno, takozvani glass ceiling...

Link to comment

nisam napisala da svi zaposleni primaju bonus. procitaj ponovo recenicu koju si citirao (a moglo bi i u kontekstu). 

 

ne, ne radi se o startupovima.

 

Napisala si "obicno". Pa nije obicno, ako 10% zaposlenih prima bonus onda je prilicno neobicno dobiti isti jer 90% ne prima. I to u dobroj godini.

Link to comment

Tacka 14 moze biti ogromni problem sa kockanjem (prva zemlja na svetu), drogom, crnim trzistem (neprihvatljivo velikim za prvu ili drugu zemlju na svetu). Koliko ljudi radi ispod minimalca na crno za 7-8 dolara? Cak je 7/11 masovno placao ljude toliko do nedavno dok se nije pojavilo u stampi.

Link to comment

kao 14. bi mogao da stavis macho culture

 

koga zanimaju ovakvi problemi u AUS preporuka za lektiru: "Donald Thomson in Arnhem Land" i "The Wife Drought"

 

edit: previdela sam prethodni post. ok moze 15 :D

Edited by Aineko
Link to comment

Napisala si "obicno". Pa nije obicno, ako 10% zaposlenih prima bonus onda je prilicno neobicno dobiti isti jer 90% ne prima. I to u dobroj godini.

aman - fokusiraj se na brojku koju sam navela. pricala sam o ljudima koji su na pozicijama gde su im osnovne plate po 150k. 

Link to comment

Gledao ja tako par puta oglase u Dubaiu, za moj profil... Vidim, 120K+ godišnja plata, tax fee, ugovor na 3 godine, sa mogućnošću produženja, pitam ženu da pošaljem CV, kaže ona, "Si lud, znaš koliko košta iznajmljivanje kuće tamo, koliko je vrtić, a i šta bih ja radila"... :(

 

Prvo Dubai mi se nimalo ne dopada i ne bih ziveo tamo. ALI, ono sto mi se veoma dopada je sto je tamo raspon proizvoda i usluga od cene nerazvijene zemlje pa do najviseg svetskog luksuza. Ko voli nek izvoli. Mozes da jedes i da se prejedes za tri dolara, a mozes i za 500. Mozes da placas stan 10 hiljada u Marina Bay, a mozes i da prodjes sa ispod 1000 u losijim krajevima. To je nesto cega u Australiji nema ili vrlo tesko da se moze reci da ima. Imas neki minimalni prag cene ispod kojeg vrlo tesko mozes da nadjes nesto povoljnije.

Edited by noskich
Link to comment

aman - fokusiraj se na brojku koju sam navela. pricala sam o ljudima koji su na pozicijama gde su im osnovne plate po 150k. 

Dobro, previd. Tesko je sada u ovoj temi pohvatati sve. Toliko ucesnika i masa informacija.  :lolol:

Link to comment

Prvo Dubai mi se nimalo ne dopada i ne bih ziveo tamo. ALI, ono sto mi se veoma dopada je sto je tamo raspon proizvoda i usluga od cene nerazvijene zemlje pa do najviseg svetskog luksuza. Ko voli nek izvoli. Mozes da jedes i da se prejedes za tri dolara, a mozes i za 500. Mozes da placas stan 10 hiljada u Marina Bay, a mozes i da prodjes sa ispod 1000 u losijim krajevima. To je nesto cega u Australiji nema ili vrlo tesko da se moze reci da ima. Imas neki minimalni prag cene ispod kojeg vrlo tesko mozes da nadjes nesto povoljnije.

 

A to tamo postoji zahvaljujuci cinjenici da imas masu nekih Indusa i sl. koji rade za kikiriki prakticno kao robovi pa i oni moraju negde da se prehrane. Drugim recima tamo gde ima sirotinjske hrane ima i sirotinje. A ta sirotinja u Dubaju je najmracniji deo price takvih drzava.

Link to comment

A to tamo postoji zahvaljujuci cinjenici da imas masu nekih Indusa i sl. koji rade za kikiriki prakticno kao robovi pa i oni moraju negde da se prehrane. Drugim recima tamo gde ima sirotinjske hrane ima i sirotinje. A ta sirotinja u Dubaju je najmracniji deo price takvih drzava.

I to je tacno. Lice i nalicje.

A to me sad podseti na jednu zasebnu pricu o Australiji, Radnici na privremenom radu i studenti. Koliko se oni eksploatisu u Australiji, vec pomenuto placaju na crno za ispod polovine minimalca, zive u dnevnim sobama odeljenim zavesama na vojnickim krevetima po 10-oro u sobi. To je jedan zaseban svet o kojem znam dosta jer sam imao i imam drugare koji tako zive. 

Plate neki legalan koledz koji ih ne nauci nista cisto da dobiju studentsku vizu i onda radi, radi, radi koliko god mozes da bi to zaradjeno poneo kuci u Indoneziju, Filipine i tako dalje.

 

Bio sam svedok na sudskom procesu, moj bivsi menadzer je bio napravio dil sa jednim agentom za zaposljavanje. Zaposljavali su uglavnom ljude iz Indije, uzimali 50% i ostatak im davali na platu. On i agent su napravili milionce za godinu dana. I na kraju je dokazano da su  bili korumpirani, ali bez krivicne prijave. Imali su u radnoj snazi i jednog Australijanca koji je bio nezaposlen pa tako ocajan morao da pristane na sve.

Edited by noskich
Link to comment

Apsolutno rasizam kao tacka 13. Za top 1 ili 2 zemlju nepriihvatljivo visok nivo rasizma i ovo boganskog moracikuvskog i onog nevidljivog high level - koliko su zene, manjine svih vrsta (ne-anglo, ne-beli, ne-muski, ne-straight) zastupljeni u vrhu ove zemlje i politicki i privredno, takozvani glass ceiling...

komentar nekoga ko je privremeno bio u AUS na ovu temu: Australija koju vidis na TVu i u parlamentu nije Australija koju vidis na ulicama Sidneja i Melbourna. (ali valjda ce se i to prometi, nadam se. uprkos moracikusima)

Link to comment

I da, sto se mene i 90% Australijanaca tice ovo nikada nece biti Azijska zemlja. Zutaci ce da dolaze i postace vecina jednog dana ali nikada nece promjeniti politicku i kulturnu vezu sa US UK & EU

Da nam nije njih odavno bi bili Azijska gubernija

 

a sta mislis o ideji da pazaris atlas, pa da potrazis malo i lociras australiju? sta mislis gde je?

 

i kako te uopste nije blam da koristis tu vrstu terminologije? da sam na tvom mestu, mene bi bilo.

 

ako mislis da 90% australijanaca razmislja na taj nacin, grdno se varas. to jedino ako si mislio na 90% stanovnika kvinslendskog ipswich-a, pauline hensonine matice.

 

zastrasujuce.

Link to comment

rasizam aboridzini homoseksualci izbjeglice white policy...

Idite na Guardian i prosipajte hipokratske price.

Cijeli smisao je da kontrirate konzervativcima.

Crying racism in it's best

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...