Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ova tema je nenadjebiva. Definitivno top web destinacija.

Svaka cast ostalim diskutantima ali ono sto je cini posebnom je svima dobro poznato.

Jedan jedini i neponovljivi.

Hvala ti dobri covjece. Nemoj nikada otici u taj faking Tajland.

Nastavi da sanjas filozofiras i usput povecavas svoj bankovni balans.

Vidis i sam kako ti dobro ide.

Link to comment

Srbija ima jako cudnu "krivu" standarda u odnosu na platu ako mene pitas. U Beogradu sa 400-500 evra plate se krpi herojski (ako moras da placas kiriju a imas 400 evra tad si zaista u "jedva se prezivljava" modu), zivi se otprilike ko na minimalcima u Zapadnim drzama (a minimalac je u Srbiji daleko nizi, ~180 evra). Sa nekih 600-700 evra drzis konstantno glavu iznad vode i ne osecas se kao da ces svaki cas potonuti, sa 800-900 evra vec imas neki komfor. A onda, zbog tih jeftinih cena hrane i usluga, kako ides iznad 1000 sa svakih dodatnih 100 evra se "odlepljujes" i ostaje ti sve vise i vise novca za trosenje po svom nahodjenju. Moj je utisak da je imati 2500 evra platu u Beogradu vrlo slicno kao imati, sta ja znam, jedno 10k evra na Zapadu (dok taj faktor 4 ne vazi za ove nize prihode, tj. imati 800 evra u Beogradu nije isto sto i imati 3200 evra na Zapadu, niposto). Samo treba imati u vidu da je broj ljudi s platom vecom od 1000 evra (a kamoli 2000) u Srbiji zapravo minoran.

 

Problem u Srbiji je što nije sve u parama...

 

Džabe ti 2K+, kad neke stvari ne možeš ni legalno da platiš (pravna zaštita, dobro lečenje, kvalitetni putevi...)

Link to comment

@Moracikus

 

Čekaj, bez noskiča (i palikarisa) ovaj deo foruma bi potpuno zamro, imaju od mene pivo ili šta već piju ako se nekad vidimo što su mi dali malo zanimacije za vikend. A i priliku da se podsetim kako je jebano bilo živeti od asistentske plate u BG, kao što je verovatno i sad. 

Edited by Indy
Link to comment

@Moracikus

 

Čekaj, bez noskiča (i palikarisa) ovaj deo foruma bi potpuno zamro, imaju od mene pivo ili šta već piju ako se nekad vidimo što su mi dali malo zanimacije za vikend. A i priliku da se podsetim kako je jebano bilo živeti od asistentske plate u BG, kao što je verovatno i sad. 

I kako se docent postaje u kasnim pedesetim - kad redovnog profesora stigne "neumitna smrt"...

Link to comment

Problem u Srbiji je što nije sve u parama...

 

Džabe ti 2K+, kad neke stvari ne možeš ni legalno da platiš (pravna zaštita, dobro lečenje, kvalitetni putevi...)

Pa ja bih sve da kažem ali mi skroz besmislena diskusija (ej bre u srb gajba 200€ a u aus 20$ pljuge) ono o čemu diskutuju, gde su našli uopšte neke tačke™ da porede?

Ovde imaš sigurnost drogirane veverice na autoputu, šta pipneš trulo, školstvo, zdravstvo, zakonodavstvo...

Link to comment

I kako se docent postaje u kasnim pedesetim - kad redovnog profesora stigne "neumitna smrt"...

 

Moje profesore je neumitna smrt odavno stigla, bob da im dušu prosti, tako da su ondašnji asistenti davno postali profesori - i možda imaju celih 700 eu mesečno?

Link to comment

Treba razumjeti Noskicha i njegov prezir prema ovoj zemlji

Da sam i ja dosao na studentskoj vizi i pljusnuo ko zna koliko kintu da bi dobio boraviste isto bi tako pljuvao.

Gresna ljudska dusa jbg

Link to comment

Problem u Srbiji je što nije sve u parama...

 

Džabe ti 2K+, kad neke stvari ne možeš ni legalno da platiš (pravna zaštita, dobro lečenje, kvalitetni putevi...)

 

To je vec druga prica :D koja naravno stoji.

 

No i da se zadrzimo na platama, mnogo je lakse stici do 10k na Zapadu nego 2.5k u Srbiji

Link to comment

Treba razumjeti Noskicha i njegov prezir prema ovoj zemlji

Da sam i ja dosao na studentskoj vizi i pljusnuo ko zna koliko kintu da bi dobio boraviste isto bi tako pljuvao.

Gresna ljudska dusa jbg

 

 

Hm, noskič je već otplatio kuću u Ipswichu QLD, čovek je investitor. Suvi kapitalista.

 

Međutim, daleko je Srbija i nikome još (da ja znam) nije pošlo od ruke da živi istovremeno u Srbiji i Australiji... I Tajlandu. Ovako, na forumu, to skoro da može!

Link to comment

@Moracikus

 

Čekaj, bez noskiča (i palikarisa) ovaj deo foruma bi potpuno zamro, imaju od mene pivo ili šta već piju ako se nekad vidimo što su mi dali malo zanimacije za vikend. A i priliku da se podsetim kako je jebano bilo živeti od asistentske plate u BG, kao što je verovatno i sad. 

 

eh, da nema noskicha ne bi se ova tema ni rodila. 

Link to comment

Moj je utisak (nemam podatke) da sve te kampanje protiv pusenja (i prateci zakoni i zabrane) mnogo vise (tj. najvise) uticu na to da mladi ljudi (klinci, tinejdzeri) nikada ne propuse, nego sto uticu na postojece pusace da prestanu.

 

Tako da licni utisak koliko ljudi pusi zavisi verovatno od toga medju kojim starosnim dobom se najcesce neko krece. Ako se u nekoj Australiji/Kanadi najvise motas oko ljudi koji imaju do 35 godina, neces sresti mnogo pusaca, svakako daleko manje nego sto ih sreces u Srbiji u istoj starosnoj grupi, ali ako se motas oko ljudi koji su 35+ ili 45+ verovatno ces sresti daleko veci broj pusaca, pa mozda (zavisno od tvog licnog "uzorka") i slican broj kao u Srbiji.

Da, to. Nakon 10god zivota u Aus/NZ moj utisak je da najvuse puse tek pridosli imigranti iz evrope :). Ima i kod mene na poslu njih 6-7 ispred grade, ali su uvek jedni isti i pricaju srpsko-hrvatski :).

Anyway, ponta je bila da cena pakle cigareta nije merodavan pokazatelj cena namirnica i zivota. Cigarete se ovde i u srbiji tretiraju skroz drugacije, to je poredjenje baba i zaba.

Link to comment

Što se tiče pušenja, primetio sam ovde da dosta njih puši "po malo" (pre par decenija sam i ja bio pušač, i ta umetnost mi je bila nedostižna - lakše mi je bilo da batalim skroz, nego da pušim par cigareta dnevno). To između ostalog objašnjava kako ljudi uspevaju i dalje da puše, premda su cene cigareta sulude.

Link to comment

Pa ja bih sve da kažem ali mi skroz besmislena diskusija (ej bre u srb gajba 200€ a u aus 20$ pljuge) ono o čemu diskutuju, gde su našli uopšte neke tačke™ da porede?

Ovde imaš sigurnost drogirane veverice na autoputu, šta pipneš trulo, školstvo, zdravstvo, zakonodavstvo...

pa to pitaj palikarisa - on izvlaci proizvoljne bojeve pa poredi a i noskich voli da mu se prikljuci (on je prvi tvrdio da je 1300 aus mesecno u Chatswood uporedivo sa 100evra mesecno u BG).

Pa se onda ostali polome da objasne da su ta poredjenja nebulozna...

Link to comment

Moje profesore je neumitna smrt odavno stigla, bob da im dušu prosti, tako da su ondašnji asistenti davno postali profesori - i možda imaju celih 700 eu mesečno?

 

Ja mislim više, niko od profesora na mojoj katedri makar ne živi od 700 evra ali većina ima neke dodatne pristupe novcu. Samo što na katedri ima 5 profesora redovnih, relativno su svi mladi, a ostalih xy ljudi sa doktoratima cenim da mogu da sanjaju da će nekad videti 600-700 evra na gomili. Poslednja informacija mi je bila za moje kolege 400 evra, pa i to nije svako imao jer se nešto volontiralo, bizarne priče neke.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...