Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ovo su lokalni (ima i jedno moje) a u goste su došli i iz Adelaide. I još 2-3 grupe, valjda Wollongong, Dapto i je@em li ga još odnegde plus još nekoliko lokalnih - jugozapadni Sidnej i taj rad... K'o negde u domu kulture u nekoj Pinosavi al' se niko nije žalio ni na minimalac ni na loše uslove života... fini ljudi - svoju muku u svoja 4 zida i taj rad... ????????????

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

curko, tako mozes sa svojim bliznjima da pricas ako ti dozvoljavaju. 

 

 

 

inace, 75K godisnje ispadne 6250 dolara mesecno, za celu porodicu. po ovome ovde: 

 

https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Sydney

 

samo za stan, 3 bedroom (sto je za porodicu sa 2 dece valjda taman), u proseku ide 4657 u gradu, ili 2969 van grada. znaci, pola ili vise household budzeta samo za (uslovan) stan. koliko vidim, i ostale cene su zanimljive jako, tipa pakla cigara 25 dolara :S

palikarise, ti bi stvarno, ali stvarno mogao da prihvatis da ti nemas blagog pojma o zivotu u AUS. ja ne znam sta tebe u ovoj raspravi konkretno zulja, da li ti arogancija ne dozvoljava da priznas da si lupio ono oko standarda u AUS ili sta, ali ti svakim postom odvalis nesto sto samo pokazuje koliko tebi nije jasno o cemu pricas i sta poredis.

 

ja sam rekla da necu vise ali ovo sto si ovde napisao pokazuje gde je tvoj problem. ti ne znas ama bas nista o kulturi zivljenja ovde i samo izvlacis neke random brojke koje su mozda relavantne u Srbiji ili nekim drugim zemljama ali ovde su potpuno nebitne iz kulturoloskih razloga. evo ti konkretno: uzeo si cenu trosobnog stana u centru grada i porodicu sa dvoje dece. pa vidi...nece ti prosecan australijanac sa dvoje dece ziveti u centru grada. cak i da mu poklonis taj stan on bi ga izdao i preselio se u house in the suburbs jer je u ovdasnjoj kulturi to ideja sredine gde ti odgajas decu. a cene tih kuca (ako ih rentaju, ako je nisu vec kupili) je ova druga, manja, koja je mozda blizu polovini income ali kao sto je vec objasnjeno - to uopste nije problem kad ti od ostatka para mozes komotno da zivis. ispada da tvoja granica siromastva nije da li neko moze da zivi ok sa svojom platom nego iskljucivo koliko trosi na rentu, pa tako da ja zaradjujem 20k mesecno a trosim 12k na rentu ti bi i dalje tvrdio da ja jedva prezivljavam?

 

ovo za cigarete...oce neko drugi od Ozija da mu kaze ili da nastavim ja?  :happy: (hint: covece, ovde se ne pusi)

 

btw, pitanje za tebe - da ti nisi mozda programer? posto sam iz nekih postova primetila da si ti out of touch i kad su plate u BG u pitanju. ja znam odlicno koliko zaradjuju moje drugarice koje tu zive, sa zavrsenim fakultetima pa i doktoratima (ono sto ti je pricala Dagmar)

Link to comment

Po onome sto pise, rekla bih da je palikaris, ono sto u srbiji zovu "ekonomista", sto je, ako je tako, pogotovo tragicno.  posto je onda ekonomista koji ne shvata da ce centri svetskih metropola uvek imati cene stanivanja koje su iznad standard prosecnog stanovnika. zato sto potraznja daleko premasuje ponudu, koja je ogranicena time time sto centar grada ne moze da se prostire hiljadama kilometara. Po drugoj strani, sto ovaj i dalje ne shvata, jedini razlog zasto ljudi pristaju da daju pola plate ili vise za rentu, je sto su ta mesta veoma pozeljna, toliko pozeljna da ljudi zrtvuju druge stvari da bi ziveli u centralnom sidneju, ili londonu ili na manhattnu. 

Link to comment

ovo za cigarete...oce neko drugi od Ozija da mu kaze ili da nastavim ja?  :happy: (hint: covece, ovde se ne pusi)

Ovde se svakako pusi manje nego kod nas al' da se pusi - pusi se i to se izuva od pusenja... I pored svih reklama na TVu i svih onih "iz zivota obolelih od raka" nalepnica - pushe - ne bi covek verovao dok ne izadje na pauzu a ispred zgrade (na 4 do 6 metara udaljeni, sve po zakonu) stoje i purnjaju™.

Link to comment

Pitate se šta ovih dana trenduje po južnom, zapadnom i jugo-zapadnom Sidneju - odgovor:

sa sirom, krompirom, jabukama, višnjama i spanaćem

07d1d31a912410365e1360175a426c57.jpg

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

e, brate, samo da ti kazem, a ti kazi njima, ako ocete da se bijete. mlinar je hrvat ^_^

 

bar je tako ovde u materinama -_-

 

 

 

edip. svidza mi se ova vasha pricha, nemojte da je pokvarite. mislim, istrpecete vi nekako beznas, a i mi cemmo se bez vas nekako snaci. nema potrebe da se random globalno zaoshtrava samo zato shto vuchic ne drzi konferencije vec 2 dana :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Pa ja samo da dam doprinos ozbiljnoj diskusiji :lol:

Pravilno. 

Iskreno, ne bi ja ni znao da nemam eksperta pored sebe na poslu - ja kao "burek" a ona ce meni "burek je s mesom a sve ostalo su pite" - za lokalne bureke - a kad sam ovo pokaz'o kaze "zvrk"... Elem, daklem - zvrk. 

Link to comment

e, brate, samo da ti kazem, a ti kazi njima, ako ocete da se bijete. mlinar je hrvat ^_^

 

bar je tako ovde u materinama -_-

Ovi moji su svi mahom pismeni - treba samo da okrenu kutiju - pise i da je hrvat i da je iz Osijeka... :)

Link to comment

Pitate se šta ovih dana trenduje po južnom, zapadnom i jugo-zapadnom Sidneju - odgovor:

sa sirom, krompirom, jabukama, višnjama i spanaćem 07d1d31a912410365e1360175a426c57.jpg

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Gde je ovo? Ne pitam kolko kosta uber do tamo :D
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...