Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Znas sta ima veze sa demokratijom, to sto drzava Australija pre nekoliko godina proglasi vanredno stanje i posalje specijalce i oklopna vozila na Aboridzine jer je prethodno korporacija utvrdila da je zemlja na kojoj zive bogata rudama. Pa onda drzava po ko zna koji put oduzme decu roditeljima. Drzava u kojoj Aboridzini zive u proseku pola zivotnog veka ostalih gradjana. U kojoj gasne i rudarske korppracije mogu da ti provale na imanje i bushe sta god hoce bez da te pitaju i postave stanice za merenje nivoa gasa. A pri tome su subvencionisane od poreza gradjana, zaradjuju milijarde, a placaju 0 porez. To ti je Australija, zemlja u kojoj je sve na prodaju, samo ko ponudi vise i u kojoj se nista ne menja bez obzira da li su na vlasti liberali ili laburisti. Zemlja u kojoj se nalaze vojne baze druge zemlje a da gradjane to niko nikada nista nije pitao. Na poslednjim izborima u Singapuru opet nije bilo smene vladajuce partije ali je bolji uspeh opozicije bio dovoljan signal vladi da potpuno preokrene imigracioni sistem na teme jer to gradjani traze.

Link to comment

Znas sta ima veze sa demokratijom, to sto drzava Australija pre nekoliko godina proglasi vanredno stanje i posalje specijalce i oklopna vozila na Aboridzine jer je prethodno korporacija utvrdila da je zemlja na kojoj zive bogata rudama. Pa onda drzava po ko zna koji put oduzme decu roditeljima. Drzava u kojoj Aboridzini zive u proseku pola zivotnog veka ostalih gradjana. U kojoj gasne i rudarske korppracije mogu da ti provale na imanje i bushe sta god hoce bez da te pitaju i postave stanice za merenje nivoa gasa. A pri tome su subvencionisane od poreza gradjana, zaradjuju milijarde, a placaju 0 porez. To ti je Australija, zemlja u kojoj je sve na prodaju, samo ko ponudi vise i u kojoj se nista ne menja bez obzira da li su na vlasti liberali ili laburisti. Zemlja u kojoj se nalaze vojne baze druge zemlje a da gradjane to niko nikada nista nije pitao. Na poslednjim izborima u Singapuru opet nije bilo smene vladajuce partije ali je bolji uspeh opozicije bio dovoljan signal vladi da potpuno preokrene imigracioni sistem na teme jer to gradjani traze.

 

Čekaj, opet su oduzimali decu roditeljima?

Link to comment

Ovo što pišeš je deo post-factual narativa koji dominira svetom u poslednje vreme, da se izjednačuje nejednako. Po izveštajima brojnih relevantnih međunarodnih organizacija, Singapur stoji ispod Australije u mnogim objektivno merljivim i uporedivim parametrima. Uprkos brojnim kršenjima ljudskih prava i demokratskih načela u Australiji koje si naveo, ali i koje nisi naveo a koje uključuju i nedavni izveštaj izvestioca UN o imigracionim politikama i tretmanu tih nesrećnika u autsorsovanim centrima u Nauruu i drugde.

 

 

Uzgred, Australija sa Abbottom na vlasti je izdaleka delovala kao trampokalipsa lokalnih razmera - ovaj Turnbull je barem pristojniji.

Link to comment

Ovo što pišeš je deo post-factual narativa koji dominira svetom u poslednje vreme, da se izjednačuje nejednako. Po izveštajima brojnih relevantnih međunarodnih organizacija, Singapur stoji ispod Australije u mnogim objektivno merljivim i uporedivim parametrima. Uprkos brojnim kršenjima ljudskih prava i demokratskih načela u Australiji koje si naveo, ali i koje nisi naveo a koje uključuju i nedavni izveštaj izvestioca UN o imigracionim politikama i tretmanu tih nesrećnika u autsorsovanim centrima u Nauruu i drugde.

 

 

Uzgred, Australija sa Abbottom na vlasti je izdaleka delovala kao trampokalipsa lokalnih razmera - ovaj Turnbull je barem pristojniji.

 

Istina - deluje pristojnije - al' kad smo vec u kancelariji - sam Turnbull dodje k'o neki (polu)beli™ nabedjeni industrijalac - ima rezime za 'cuda da napravi' a u praksi mu je najveci domet sto je prosle godine "kao gradjanin" a ne "kao Ministar" - za sta god da je tada bio - prijavio, trazio otkaz i dao izbaciti s posla onog novinara sto je pljunuo po Anzac-ima nekom svetom™ prilikom. Slushao sam ga par puta (zbog posla, ne lozim se inace) i izgledao mi je vrlo suvislo i artikulisano - narocito u poredjenju sa nekim Albaneze-ima i takvim Labor partijashima al' mu je 'ucinkovitost' nekako siromasna i nekako kao da nema jaja nista epohalno™ da zavrsi... Kao da nije navikao da prlja ruke. Tim pre me iznenadio kad se 'vratio' preko Tonija zivog... :)

Link to comment

Čekaj, opet su oduzimali decu roditeljima?

Ne u onom™ obimu i ne samo od Aboridzana al' sad i decu u kolevci drze po raznim detention centrima pa ce opet za jedno 10-20-30 godina da se izvinjavaju kad bude kasno, znas vec kako to ide... Trenutno je mnogo vaznije ko je oborio avion iznad Ukrajine i kako su gadni™ Rusi spalili 2-3 bolnicei 17 konvoja u Siriji... 

Link to comment

U isti kosh si svrstao islamski sultanat, autonomnu pokrajnu koja polaze racune politbirou i predstavnicku 'demokratiju' poput australijske. 

Ali nema veze. A...

 

To su sve zemlje u koje nas narod cesto emigrira. Zato su tu zajedno.

 

Mislim, zabole me, idi bre gde hoces... i uzivaj u singapurskoj rocknroll sceni.

Link to comment

obezbedi subvencionisane stanove  

 

 

Sta ce ti bre stan, ako zemlja nema kulturu (to speak of)? Halo, da li se cujemo? Kuc-kuc?!

 

Tvoj problem je da tebi forum ne odgovara, ti bi da propovedas, treba ti blog ili jos bolje crkva...  nisi uopste u stanju da procitas napisano i iznadjes znacenje datog teksta.

Link to comment

Kolega mi kaze da je Australija neuporedivo bolja od Singapura. Bio 8 god u SG pa dosao ovde pre 2 godine. Samo jedna subjektivna ocena.

Ima Singapur svojih problema, samo sto ti problemi za mene nisu relevantni, makar ne dok se ne ostari dobrano. A to ti je kao kad biras partnera, sustina je da mozes da svaris lose strane osobe, a zbog dobrih te nece boleti glava.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

I ja imam drugara koji se preselio iz Singapura ovde. Ali on obozava kola i motorcikle sto mu je bio glavni razlog za preseljenje. Voli da nagari mashinu u nekoj bestragiji za sta kuci nikad nije imao prilike. Te su stvari uvek subjektivne. Meni licno Singapur vise odgovara jer ne vozim, super bi mi bilo da mogu da kupim subvencionisan stan 50% trzisne cene, volim da putujem, ne pusim i vrlo retko pijem tako da mi ne smetaju visoke cene istog. A odgovaralo bi mi i da mogu da jedem za sitan novac van kuce pa da kuvam samo iz zadovoljstva. Volim vecito leto, ne treba ti 2/3 ormara odece. Edited by noskich
Link to comment

Da, to je dosta stari tekst, dosta zanimljiv, a pisan iz te 'zapadne' perspektive. Gibson je jedan od proroka korporativisticke distopije, samo sto meni danas deluje da je Australija bliza toj prici jer nas drzava ne stiti dovoljno od korporacija. U Singapuru je drzava jaca i jos drzi korporacije pod kontrolom.

Link to comment

Da, to je dosta stari tekst, dosta zanimljiv, a pisan iz te 'zapadne' perspektive. Gibson je jedan od proroka korporativisticke distopije, samo sto meni danas deluje da je Australija bliza toj prici jer nas drzava ne stiti dovoljno od korporacija. U Singapuru je drzava jaca i jos drzi korporacije pod kontrolom.

 

Cekaj malo, zar ti nisi u fazonu sloboda, nekonformizam, odbacivanje ustaljenih drustvenih normi, zivot na svoj nacin i tako to? A onda bi da ides u Singapur, jedno od najkonformistickijih mesta na planeti zemaljskoj?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...