Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ajte bre, još će po vama ispasti da je ziheraški i fejk biti oženjen (ženom), a u stvari tajno gej.

 

Potpuno normalno, iživljavamo fantazije, ovde možemo biti šta želimo.

 

Imaš poentu, ja sam već pisao ovde da mi je jako zanimljivo Noskićevo pisanje. Jednostavno, preispitujem njegovu veru, kad god ga flejmujem  - dobijem zanimljiv odgovor.

Link to comment

Odlican post rajka, samo ti pisi :)

 

Licno, ne mislim da bi BI uticao lose na ekonomiju sa cisto strane preraspodele novca. Ne trose bogatuni novac samo na ulaganje vec i na zabavu i razne gluposti. Jedan rols rojs kosta koliko 100 reno klia a ne samo da ce taj rols rojs da usreci samo jednog coveka vec on zaposljava samo mali broj ljudi za razliku od velike renoove fabrike. Pravo pitanje je kako bi BI uticoa na motivaciju radnika. 

 

No sve je to manje bitno. Ono sto mene u svim ovakvim raspravama jako nervira je sto se u roku od dve recenice posta predje sa price o tome kako covecanstvo uciniti boljim na to kako ce to uticati na ekonomiju (citaj profitabilnost biznisa). Zabole me da li ce ekonomija da uspori 0.1% ili ce da ubrza 0.01%, ovo su odluke koje su mnogo bitnije za covecanstvo od glupog mesecnog izvestaja knjigovodje. Verovatno bi za danasnju ekonomiju bilo mnogo bolje da i dalje imamo robove, da se praktikuje lapot i da se umesto na istrazivanje lekova za retke bolesti jos vise para skrca u procedure kako presaditi dlake sa dupeta na glavu ne bi li bio lep ko vejn runi. Verovatno bi bilo bolje za ekonomiju, al vreme je da vec jednom neko kaze da se jebe malo ta ekonomija i sav taj biznis koji dreci kako ce covecanstvo propasti ako njihov kvartal ne bude kako su planirali. Vreme je da gledamo kako da ucinimo ljude i covecanstvo srecnijim i naprednijim. Kad samo jedne godine ljudi ne bi kupovali ajfon bilo bi dovoljno para da se ode do Marsa ili da se nahrane svi gladni i krene da im se prave kuce. Al jebo naucni napredak i unesrecene ljude, ajfon je mnogo isplativiji za biznis od tih budalastina, tako da sveta ekonomija kaze - ajfon, or we you all gona die. Jebi se ajfon, jebi se biznis klaso. 

 

Mislim da je BI itekako moguc jer verujem da nam je za bitne stvari u zivotu potrebno mnogo manje radnika. Vecina ljudi danas radi u sektoru usluga, taj sektor je bio minimalan do pre 50 godina. Vecina ljudi provede makar pola radnog dana cackajuci nos. I isto tako verujem da postoji ogroman broj ljudi koji bi i dalje radio ne bi li se izdigao iznad BI, zapravo verujem cak da bi vecina bila takva. Neko jer jednostavno voli da radi svoj posao, neko jer je vredan, neko zbog pritiska okoline/zemski(muzjaka? :D ) itd... Pravi razlog zasto i dalje provodimo sate radeci idiotske stvari je verovatno jer je uvek lakse izaci na kraj sa narodom koji je zauzet a ne slobodan da smislja kako bi stvari mogle izgledati bolje. Nemamo jebeno vremena da procitamo knjigu a kamoli da se skupljamo i filozofiramo. 

+1 za bold

Link to comment

zato mi noskich i ide na nerve, sto to oslobodjenje vidi kao neki cilj u perspektivi. bullshit! ili si slobodan ili nisi, ako jesi naci ces nacina da zivis u skladu sa filozofijom koju propovedas ovde i sada, a ne camotinjati jos 20 godina u nekoj korporaciji "dok se ne steknu uslovi". znam takve primere, nikad to na zelenu granu al zato uvek ima odlicne ideje, u teoriji.

 

Nekad se to jednostavno zvalo "škrtica"... ali danas je to izgleda čitava filozofija :P

Link to comment

@palikaris

 

 

Dobro je to Shan Jan napisao... kad ekonomisti počnu da preteruju sa time šta se (kratkoročno) isplati kao jedinim bitnim kriterijumom koji treba da određuje sve u našim životima, često pomislim, pa dobro evo, ajde cela zemlja da diluje drogu i podvodi ženske. Super se isplati, para se okreće samo tako. Mislim, ako je profit jedini kriterijum, onda...

Edited by Indy
Link to comment

Ajte bre, još će po vama ispasti da je ziheraški i fejk biti oženjen (ženom), a u stvari tajno gej.

 

Potpuno normalno, iživljavamo fantazije, ovde možemo biti šta želimo.

ama nemam nista protiv sve dok se to zove pravim imenom, fantazije

kao gastarbajteri na privremenom radu u inostranstvu, koji u toj privremenosti provedu po 40 godina

 

jos jedna stvar mi ide na nerve...sad kad sam pocela :D

to vecito insistiranje na zivotu na ivici egzistencije kao moralno ispravnom. missim wtf?!

sta sad, izivljavanje je imati lep i funkcionalan zivotni prostor, obuci se u estetski prihvatljivu i kvalitetnu odecu, jesti ono sto ti se svidja a ne djubre iz kontejnera?! once again, bullshit!

naravno da ne treba bacati i rasipati, ali ne znam zasto bi trebalo sebi ukinuti svaku materijalnu pogodnost e da bi isterao mak na konac? pa nek onda baci i taj kompjuter koji su napravili u nekom sweatshopu u kini, uzme napokon taj pehar moralnog pobednika i sve nas resi bede.

Link to comment

 

to vecito insistiranje na zivotu na ivici egzistencije kao moralno ispravnom. missim wtf?!

sta sad, izivljavanje je imati lep i funkcionalan zivotni prostor, obuci se u estetski prihvatljivu i kvalitetnu odecu, jesti ono sto ti se svidja a ne djubre iz kontejnera?! once again, bullshit!

 

Nemoj srećo, nemoj danas. Danas sam proveo jedno 2 sata, silom posla, u domaćinstvu gde su dve Vijetnamke-Australijanke neprekidno trakale o brendovima, kupovinama po Tajlandima i Hongkongovima, katalozima sa novim modelima i sl. Hella bi procvetao, sve njegove teze su dokazale u kratkom vremenu. Bukvalno nisu stale o trange i o frange, a ja k'o za inat nisam mogao da ubrzam svoje poslovanje tu. Elem, kao da su htele da ožive sve one ružne predrasude o svežim azijskim emigrantima kao silovito naloženim na statusne simbole i materijalizam koji bi i Madonnu postideo. Ništa nema kao kad večito gladnima daš dosta para. Posle toga mi noskič sa njegovim budama na podu dođe kao neki melem na ranu. Om mani padme hum!

Link to comment

ama nemam nista protiv sve dok se to zove pravim imenom, fantazije

kao gastarbajteri na privremenom radu u inostranstvu, koji u toj privremenosti provedu po 40 godina

 

jos jedna stvar mi ide na nerve...sad kad sam pocela :D

to vecito insistiranje na zivotu na ivici egzistencije kao moralno ispravnom. missim wtf?!

sta sad, izivljavanje je imati lep i funkcionalan zivotni prostor, obuci se u estetski prihvatljivu i kvalitetnu odecu, jesti ono sto ti se svidja a ne djubre iz kontejnera?! once again, bullshit!

naravno da ne treba bacati i rasipati, ali ne znam zasto bi trebalo sebi ukinuti svaku materijalnu pogodnost e da bi isterao mak na konac? pa nek onda baci i taj kompjuter koji su napravili u nekom sweatshopu u kini, uzme napokon taj pehar moralnog pobednika i sve nas resi bede.

 

kakav moral, tu je tek tanak... njegova fantazija moze da funkcionise samo ako sistem ostane takav kakav je; a on se preobrazi od roba u parazita... da bi on mogao da se zadovoljava hranom iz kontejnera, neko tu hranu mora da proizvede i u kontejner baci... ako svi cekamo ispred kontejnera, ostacemo gladni  ;)

Link to comment

Nemoj srećo, nemoj danas. Danas sam proveo jedno 2 sata, silom posla, u domaćinstvu gde su dve Vijetnamke-Australijanke neprekidno trakale o brendovima, kupovinama po Tajlandima i Hongkongovima, katalozima sa novim modelima i sl. Hella bi procvetao, sve njegove teze su dokazale u kratkom vremenu. Bukvalno nisu stale o trange i o frange, a ja k'o za inat nisam mogao da ubrzam svoje poslovanje tu. Elem, kao da su htele da ožive sve one ružne predrasude o svežim azijskim emigrantima kao silovito naloženim na statusne simbole i materijalizam koji bi i Madonnu postideo. Ništa nema kao kad večito gladnima daš dosta para. Posle toga mi noskič sa njegovim budama na podu dođe kao neki melem na ranu. Om mani padme hum!

pa cuj, takvih ce biti dok je sveta i veka. sta sad, da se ubijemo?

cisto primecujem da postoje i izbori koji nisu ekstremni, ili je bas ili-ili, hellina sponzorusa ili boemkinja koja ronta po kontejneru?

Link to comment

Nemoj srećo, nemoj danas. Danas sam proveo jedno 2 sata, silom posla, u domaćinstvu gde su dve Vijetnamke-Australijanke neprekidno trakale o brendovima, kupovinama po Tajlandima i Hongkongovima, katalozima sa novim modelima i sl. Hella bi procvetao, sve njegove teze su dokazale u kratkom vremenu. Bukvalno nisu stale o trange i o frange, a ja k'o za inat nisam mogao da ubrzam svoje poslovanje tu. Elem, kao da su htele da ožive sve one ružne predrasude o svežim azijskim emigrantima kao silovito naloženim na statusne simbole i materijalizam koji bi i Madonnu postideo. Ništa nema kao kad večito gladnima daš dosta para. Posle toga mi noskič sa njegovim budama na podu dođe kao neki melem na ranu. Om mani padme hum!

 

To je možda malo specifično, u Aziji su brendovi generalno mnogo uticajni, verovatno podjednako i za one koji imaju i koji nemaju para. Japanski/kineski turisti u Francuskoj redovno poharaju Louis Vuitton prodavnice. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

pa cuj, takvih ce biti dok je sveta i veka. sta sad, da se ubijemo?

 

Niko se ne zalaže za to (osim možda ponekog na temi Da li biste se ubili i kako). Btw. ja sam noskiča i te kako napadao kad pretera, recimo ono sa kontejnerima. Ponekad ne ume baš da marketuje svoju sopstvenu poziciju, mada mi je i to na neki način pomalo cute.

Link to comment

kakav moral, tu je tek tanak... njegova fantazija moze da funkcionise samo ako sistem ostane takav kakav je; a on se preobrazi od roba u parazita... da bi on mogao da se zadovoljava hranom iz kontejnera, neko tu hranu mora da proizvede i u kontejner baci... ako svi cekamo ispred kontejnera, ostacemo gladni  ;)

secam se da se lozio i na one "baste" s povrcem po krovovima na menhetnu :D

hipsteri ocigledno bolje od njega marketuju svoj lajfstajl, cim se ljudi ozbiljno primaju

Link to comment

i te baste kao i vecina stvari koje nam je predstavio : simpaticno ali (skoro) beskorisno i neprimenljivo na planeti od 7 milijardi dusa

pa to...kad ga slusas ne moze a da ti ne padne na pamet odakle uopste glad u svetu, kad svako moze da gaji paradajz na krovu

Link to comment

Nemoj srećo, nemoj danas. Danas sam proveo jedno 2 sata, silom posla, u domaćinstvu gde su dve Vijetnamke-Australijanke neprekidno trakale o brendovima, kupovinama po Tajlandima i Hongkongovima, katalozima sa novim modelima i sl. Hella bi procvetao, sve njegove teze su dokazale u kratkom vremenu. Bukvalno nisu stale o trange i o frange, a ja k'o za inat nisam mogao da ubrzam svoje poslovanje tu. Elem, kao da su htele da ožive sve one ružne predrasude o svežim azijskim emigrantima kao silovito naloženim na statusne simbole i materijalizam koji bi i Madonnu postideo. Ništa nema kao kad večito gladnima daš dosta para. Posle toga mi noskič sa njegovim budama na podu dođe kao neki melem na ranu. Om mani padme hum!

Sad me intresuje da li je predrasuda da su Crnogorci lijeni isto tako ruzna ili je OK za jednog umjerenog ljevicara poput tebe

Link to comment

Sad me intresuje da li je predrasuda da su Crnogorci lijeni isto tako ruzna ili je OK za jednog umjerenog ljevicara poput tebe

Naravno da je ružna. Btw. ja nijesam ljevičar. Strogi centar, pa zeleno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...