Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

iz plastenika? pa da, ali koja je prednost da taj plastenik bude u sred grada i vertikalno, u odnosu na van grada, gde je zemlja daleko jeftinija. mislim, to povrtarstvo je popularan hobi medju visom i visom srednjom klasom, a ne moze svako da ima bastu, narocito ako zivi na menhetnu ili tako negde, tako da vidim razlog za hobisticko trziste, ali tesko da vidim tu cunning plan za rusenje kapitalizma i potrosackog drustva.

 

a i ti ocekujes plan za rusenje potrosackog drustva i kapitalizma na menhetnu :D

 

btw, slazem se da je taj farming na krovovima u gradovima najobicniji hipsteraj, nece to nista resiti.

Link to comment

Dobro, priznajes da sam u pravu, s obzirom da nisi obcaio nijednu od mojih tvrdnji vec prelazis na mitingasenje.

 

BTW,da li znas zasto je Junusov model uspesan?

Upravo zato sto je svet surov.

 

Ne prebacuj mi Goldman Sachs jer je i to suprotno onome o cemu govorim.

 

Sto se statusnih simbola tice i slicne tzv. conspicous consumption, recimo 500 ljudi na vencanju a nemaju leba da jedu, to isto ima ekonomskog smisla, vrsta neformalnog osiguranja i stvaranje mreze.

drugim recima, ubrzani povratak u srednji vek.

Link to comment

car sharing u US mi izgleda nekako bizarno obzirom na cenu benzina/u mom slucaju dizela/ - tu se verovatno radi o nekom druzenju tokom voznje/u slucaju couchsurfinga definitivno sex - detaljno sam upoznat o tome ako nekoga interesuje:)/

naime, zena&ja vozimo f450 dizelas sa duplim tockovima™ - dakle, radi se o 1 traktoru manje-vise, uglavnom zbog njenog posla sa konjima - dnevno nabijemo oko 50 mi, nekih 10mpg = $22 na dan, oko $500/mesecno

ne vidim u cemu je problem ako neko poseduje 1 shitbox koji trosi 3 x manje I zeli da carshare-uje?!!

 

ovo o cemu ti pricas je ride sharing. sta je car sharing sam opisala gore.

Link to comment

ovo o cemu ti pricas je ride sharing. sta je car sharing sam opisala gore.

car sharing je pojednostavljeni rentacar - bez paperworka - njihovi vlasnici su rentacar co. Ili ce biti, ukratko promaseni biznis koncept

pluses - rentiraj bez cekanja u redu

minuses - oderu te $$$ po satu/danu, moras da uzmes taxi da bi dosao do lokacije, moras da ga vratis na lokaciju, moral hazard takodje - luzeri koji ne mogu da priuste auto ga kupuju znajuci da ce moci da ga iznajmljuju; nepotrebna konkurencija taxi driverima&rentacar kompanijama koji ionako imaju niske cene&placaju porez

Link to comment

Sjajno:

 

The debt slave revolution will not be televised

 

Now, writing unfunded checks is obviously very profitable which is why it is illegal for normal people. However, banks can do it and they do it every time they give someone a loan, that is, they credit his account with the money and they write a matching amount in as an asset. The bank now owns his ass, effectively, and they did it by creating the money they lent out of thin air. There are some legal niceties involved in that the bank does not have to feed or clothe this newly induced slave nor actually put him to work and manage his labor. The clothing and feeding is the slave’s own responsibility and this ability to self-direct consumption is seen as freedom. Consumption is even seen as highly desirable freedom. Ah, the juicy irony of this. The management of the labor is largely outsourced to corporations many of which are in exactly the same situation; they’re owned too.

Edited by noskich
Link to comment

mada, bilo bi genijalno da su na svakoj ulici parkirana kola u koja udjes sa karticom, prevezes se od A do B za 3&1/2min, $4.15, I tako pet puta na dan I briga te za benzin, osiguranje&registraciju, parking, popravke etc.

Link to comment

Dobro, priznajes da sam u pravu, s obzirom da nisi obcaio nijednu od mojih tvrdnji vec prelazis na mitingasenje.

 

BTW,da li znas zasto je Junusov model uspesan?

Upravo zato sto je svet surov.

 

Ne prebacuj mi Goldman Sachs jer je i to suprotno onome o cemu govorim.

 

Sto se statusnih simbola tice i slicne tzv. conspicous consumption, recimo 500 ljudi na vencanju a nemaju leba da jedu, to isto ima ekonomskog smisla, vrsta neformalnog osiguranja i stvaranje mreze.

Ne, ni to nema smisla. Gledam ove induse ovde, gori su od nas i cigana roma zajedno. Covek se hvali kako je potrosio 100 000 evra na vencanje a sad se muce da podignu kredit za kucu (koja kosta - 100 000 evra). Mislim da se to ispravlja malo u danasnjem urbanizovanijem svetu gde se manje mari za to dal ce selo da vidi najvecu svadbu. 

 

pa nije ni to bas iracionalno, zna se da statusni simboli postoje zbog jelte statusa i dizanja rejtinga among peers, a to u krajnjoj instanci moze voditi i do boljeg materijalnog statusa ili ako nista bar impresioniranja neke devojcice :hellafullforce: :D

sve to ima svoje :mileram:

Pa upravo to, posto statusni simboli sluze samo da se covek pokaze, tj ne sluze nicemu zaista korisnom, onda je jedino logicno da ih zestoko oporezujes i onda taj novac preusmeravas na prave potrebe ljudi. Da je ajfon 6000 a ne 600 dolara i dalje bi ga kupovali hipsteri ali bi bar vecina novca od njegove kupovine isao na nesto korisno. A kome treba smartfon koji isto to radi moze da kupi kineza za 100 dolara koji ce i dalje biti 100 dolara zbog progresivnog oporezivanja. 

 

mada, bilo bi genijalno da su na svakoj ulici parkirana kola u koja udjes sa karticom, prevezes se od A do B za 3&1/2min, $4.15, I tako pet puta na dan I briga te za benzin, osiguranje&registraciju, parking, popravke etc.

 
Za gusto nasljenu Evropu kola ti i ne trebaju. Ne trebaju ti ni za Srbiju. Ako postoji neka hitna situacija (npr. prevoz bolesnog u bolnicu u pola noci) pozoves taksi. Inace auto je samo trosak. Koji treba dodatno oporezivati jer je u stvari statusni simbol :D
Edited by Shan Jan
Link to comment

drugim recima, ubrzani povratak u srednji vek.

 

Paaa, pre ce biti da razvojem drugacijih ustanova koje ce zameniti srednji vek iskorenjujemo takve obicaje a ne zabranom, porezima i sl.

Link to comment

 

Ne, ni to nema smisla. Gledam ove induse ovde, gori su od nas i cigana roma zajedno. Covek se hvali kako je potrosio 100 000 evra na vencanje a sad se muce da podignu kredit za kucu (koja kosta - 100 000 evra). Mislim da se to ispravlja malo u danasnjem urbanizovanijem svetu gde se manje mari za to dal ce selo da vidi najvecu svadbu. 

 

Pa upravo to, posto statusni simboli sluze samo da se covek pokaze, tj ne sluze nicemu zaista korisnom, onda je jedino logicno da ih zestoko oporezujes i onda taj novac preusmeravas na prave potrebe ljudi. Da je ajfon 6000 a ne 600 dolara i dalje bi ga kupovali hipsteri ali bi bar vecina novca od njegove kupovine isao na nesto korisno. A kome treba smartfon koji isto to radi moze da kupi kineza za 100 dolara koji ce i dalje biti 100 dolara zbog progresivnog oporezivanja. 

 

 
Za gusto nasljenu Evropu kola ti i ne trebaju. Ne trebaju ti ni za Srbiju. Ako postoji neka hitna situacija (npr. prevoz bolesnog u bolnicu u pola noci) pozoves taksi. Inace auto je samo trosak. Koji treba dodatno oporezivati jer je u stvari statusni simbol :D

 

 

A sta cemo sa Samsungom i srednjom linijom kostanja?

I to progresivno ili ne?

 

I josuvek izbegavas da odgovoris ko je taj koji ce da odredjuje sta je statusni simbol a sta ne?

 

Shan Jan jer tako misli?

Link to comment

A sta cemo sa Samsungom i srednjom linijom kostanja?

I to progresivno ili ne?

 

I josuvek izbegavas da odgovoris ko je taj koji ce da odredjuje sta je statusni simbol a sta ne?

 

Shan Jan jer tako misli?

Progresivno dabome! Pa ko bi odredio sta je statusni simbol - drzava. Pricas kao da je to nesto sto drzave vec nisu primenjivale. 

Link to comment

Progresivno dabome! Pa ko bi odredio sta je statusni simbol - drzava. Pricas kao da je to nesto sto drzave vec nisu primenjivale. 

 

Ne znam, ja znam za poreze na luksuznu robu, ali onako djuture, tip robe, akcize na sve cigarete, a ne samo na one fensi.

Dakle, kako bi "drzava" odredjivala sta je statusni simbol?

Link to comment

Ne znam, ja znam za poreze na luksuznu robu, ali onako djuture, tip robe, akcize na sve cigarete, a ne samo na one fensi.

Dakle, kako bi "drzava" odredjivala sta je statusni simbol?

 

Npr. kod registracije automobila različito se plaća registracija u odnosu na kubikažu, najskuplja je na one preko 3000 ccm, tako da bi mogao reći da su takvi statusni simboli. Slično pretpostavljam da bi mogao reći da je svaki telefon u klasi od npr. 500+ evra statusni simbol i na njega se plaća nešto ekstra... mada se slažem da je skroz glupavo. Čak i kod automobila je to prilično besmisleno, u slučaju polovnjaka ispadne registracija skuplja od samog automobila... jak mi statusni simbol. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...