Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ako uzmemo sebi za pravo da generalizujemo onda su obije predrasude spot on

Vecina Crnogoraca jeste lijena i to cete reci ogromna vecina njih ukljucujuci i mene.

Za drugu predrasudu je potrebno da podjes do Apple Store in Chandstone kad izdaju nove modele  :lolol:

Razlika je samo u tome sto se Azijati iz nekog razloga ljute dok smo mi CG-ci skroz cool oko toga  :s_a:

 

PS Podrzavas Greens i stojis centralno, hmmm, mislim da nemas mnogo istomisljenika 

Edited by Moracikus
Link to comment

Ne verujem da si nešto specijalno lenj, a svakako ne više od mene (koji sam necrnogorac, najvećim delom). :ss1:

 

Mislim da je to 1 mit, jer je nekako kul biti lenj... zato se i kaže "radi kao konj", a "ne diraj lava dok spava." Mislim da su Montenegri evidentno dobri u marketingu i samopromociji. :s_dj:  (A to nije mana). 

Link to comment

Stvarno je istina. Bio sam najveci neradnik ovdje u office-u  :lala:

Priznajem samo Aboridzinima, Sudancima i Arapima primat u tome  :s_a:

I da ovako nesto objavim, najmanje tri dana bi se vrtjelo na ABC i Fairfax media kao rasisticko i neprihvatljivo Andrew Bolt style bigotry. 

Sarah Jensen Young bi mi odrzala jednu dobru moralnu lekciju  :lolol:

Edited by Moracikus
Link to comment

 

I da ovako nesto objavim, najmanje tri dana bi se vrtjelo na ABC i Fairfax media kao rasisticko i neprihvatljivo Andrew Bolt style bigotry. 

 

Pa tako je, prijatelju, sve zavisi od toga u kom se kontekstu (mediju) kaže.

 

U principu, u svoja 4 zida možeš da kažeš šta hoćeš (mada je i tu bilo izuzetaka, u vreme ovde omiljenog Broza - unutarfamilijarno prijavljivanje za pljuvanje po partiji i socijalizmu... barem se tako pričalo, nemam dokazni materijal).

 

Andrew Bolt kad pije pivce sa ortacima može da kaže šta hoće o Aboridžinima, ali ne i da to objavi u novinama. Ne postoji apsolutna sloboda govora (čak ni u USA, što tamo neki pogrešno razumeju... ne možeš da npr. radiš za Apple u Californiji i da javno pričaš kako ta kompanija jaše na leđima slabo plaćenih Kineza. Letiš s posla, k'o raketla). EDIT. Tj. postoji sloboda govora, ali postoje i posledice.

Edited by Indy
Link to comment

Ali nevjerovatno je koliko se vremena na TV-u trosi pricajuci o ovome.

Ne znam da li gledas ABC24 sada, evo vec sat vremena ne prestaju sa: migrantima,, brodovima, kinezima,... sve mlacenje prazne slame

Ja uglavnom pratim ABC i Fairfax i zbog toga sam desnicar. Kad gledam CH10 odmah skrecem lijevo.

Mediji na mene imaju potpuno suprotno dejstvo

Link to comment

Ima nečeg užasno dekadentnog u tome da istovremeno radiš u banci i ujedno propovedaš potpuno oslobođenje od stega korporativnog bitisanja, uz aktivan prezir prema robovima banaka.

 

Ja radim na projektu implementacije financial claims scheme, to jest vladine garancije da ako banka postane insolventna da ce se svakom stedisi isplatiti 250K. Mi smo compliance odeljenje koje je cist nuzan trosak za banku, nikakav profit ne pravimo, samo radimo na tome da banka bude u skladu sa zakonom. A FCS je u ovakvim okolnostima kakvi su dobra stvar. Jer da nema FCS-a i nas da ga implementiramo u banci stedise bi izvisile za svoju tesko stecenu ustedjevinu, ili u najboljem slucaju bi tesko do nje dosli i bili izlozeni strasnom stresu.

 

Koga interesuje: http://www.apra.gov.au/crossindustry/fcs/Pages/default.aspx

 

Ovo dvoje sto reze i sto su mi na ignore listi - sa njima nema diskusije, mi govorimo razlicitim jezicima.

Edited by noskich
Link to comment

Nijesam kontras, naprotiv veoma razuman i prihvatam argumente.

Ali njihov nivo argumentacije mi je uglavnom suvishe plitak i providan.

Rijetko kada na ABC cujem nekoga ko promovishe tu lijevu opciju a da mi malo ne smrducne na hipstera, komunistu ili antiUSA

Takodje, i kada pratim news media,odmah vidim interest bogatasa, antiimigratizam, rasizam ili anglikizam.

Bash su onako providni i jedni i drugi 

Link to comment

cisto primecujem da postoje i izbori koji nisu ekstremni, ili je bas ili-ili, hellina sponzorusa ili boemkinja koja ronta po kontejneru?

 

ovako nekako zamišljam traljavo prerušen lični oglas  :fantom:

Link to comment

Ja radim na projektu implementacije financial claims scheme, to jest vladine garancije da ako banka postane insolventna da ce se svakom stedisi isplatiti 250K. Mi smo compliance odeljenje koje je cist nuzan trosak za banku, nikakav profit ne pravimo, samo radimo na tome da banka bude u skladu sa zakonom. A FCS je u ovakvim okolnostima kakvi su dobra stvar. Jer da nema FCS-a i nas da ga implementiramo u banci stedise bi izvisile za svoju tesko stecenu ustedjevinu, ili u najboljem slucaju bi tesko do nje dosli i bili izlozeni strasnom stresu.

 

Koga interesuje: http://www.apra.gov.au/crossindustry/fcs/Pages/default.aspx

 

Ovo dvoje sto reze i sto su mi na ignore listi - sa njima nema diskusije, mi govorimo razlicitim jezicima.

ah, pa onda je sve ok. humanitarni rad takoreci :D

 

btw ja ne rezim no umirem od smeha

Link to comment

Nisam siguran. Polazna premisa, preraspodela zemlje, ne zvuci tako lose. Jesi li primetio da se sve ideologije koje su dovele do sranja pravdaju time sto nisu izvedene do kraja? Tako Filbi tvrdi da nikad nije bilo pravog komunizma, inace bi tekao med i mleko, a sa druge strane mu Anduril odgovara da nije bilo ni pravog kapitalizma, jer da jeste, do sada bi padale pecene seve. Previse puta mi se u zivotu desilo da uradim sve po knjizi, pa na kraju dodje Toma.

 

Kakva preraspodela zemlje, covek je samo jahao na mrznji prema belim imperijalistima. Klasicni populista koji je unistio ekonomiju zemlje dok su se on i njegovi pajtasi nenormalno obogatili. Nisam ja ljubitelj komunizma ali da je on bio makar delimicno komunista-idealista Zimbabve bi danas bio mnogo bolja zemlja. Inace ne smatram uopste da je pracenje bilo kakve ideologije u detalje dobro resenje., istorija je do sada pokazala da su dobra resenja uvek negde izmedju svih tih vajnih ideologija. Previse je ljudsko drustvo komplikovano da bi ga neke jednostavne ideologije opisale i vodile.

 

 

 

Smesan mi je ovaj razvoj dogadjaja po kome sam od trenutka kad sam se zainteresovao za MBA, odjednom postao zli ekonomista™. Posebno sto mi je jedan od glavnih motivatora interesovanje za socijalno preduzetnistvo, ali hej, svaki biznis je sam po sebi los. Samo da dodju te masine i rese sve probleme, pa da u miru uzivam u japanskom viskiju iz kineske vagine.

 

Ja uopste ne mislim da si zli ekonomista :) Samo mi smeta odbrana profita po svaku cenu. Jako cenim male biznismene i osetio sam i na svojoj koji koliko je to zajeban posao i da nije bas za svakog. 

 

Ajfon nesumnjivo donosi napredak u tehnologiji. Radio sam u ekstremno siromasnim zemljama u kojima mobilni telefoni ljudima spasavaju zivote, valjda se to racuna u nekakav plus razvoju tehnike. Bez tog tehnoloskog razvoja, mnogi od tih ljudi ne bi ni bili rodjeni ili bi imali znatno kraci zivotni vek. Da li je to sto su preziveli i sto prezivljavaju dobro ili lose? Nije na meni da pricam o tome.

 

Mobilni donosi dobro ljudima ali mobilni moze da se kupi i za 10 evra. Moja opaska nije cak ni zbog kupovine ajfona vec zbog updateovanja novim modelom svake godine. Koliku ce realnu razliku godinu dana noviji model da napravi? Sta ce, realno, da promeni? A u pitanju su desetine milijardi dolara. Mozda ce razvoj novog ajfona da unapredi tehnologiju i da se neki novi izum prelije na neke druge grane, ali nece li se slicno desiti sa bilo kojim nacinom trosenja tog novca? Ako se umesto toga novac usmeri na kupovinu hrane za siromasne morace jos vise da se ulozi u razvoj novog semena, ako se usmeri u gradnju jeftinih kuca gotovo sigurno ce doci do nekog izuma koji ce dodatno pojeftiniti buduce gradnje. Ako umesto u proizvodnju sve vise buduceg otpada gledamo kako da optimizujemo stvari i radimo ono sto je i ljudski i logicki ispravnije imacemo bolje drustvo i manje cemo trositi i zagadjivati majcicu Zemlju. Ali to nije ekonomski rast zar ne? Grad sa dobrim javnim prevozom je pad ekonomije, gomila zakrcenih automobila je rast ekonomije. Male kolicine zdrave hrane su pad, gomila junk fooda je rast. Igranje fudbala sa drugovima je pad, odlazak u teretanu je rast. Setnja pored keja je pad, lekovi za dijabetes su rast. Deljenje je pad, sebicnost je rast.

Mozda i najgora posledica tog mentaliteta potrosackog drustva je samosjebavanje koje gledam svuda oko sebe u ovoj Africi. Nigde nisam video toliko skupih automobila. Ne kupuju ih neki skriveni bogatuni, kupuju ih ljudi koji su srednja klasa. Moj mladji kolega je uzeo bembaru koji kosta kao njegovih 20 plata cim je nasao prvi posao (a ko zna na koliko je to izaslo na kredit), sin od cistacice svake godine voza najnoviji ajfon, blagi bog zna odakle, stariji kolega pravi kucu sa 5 spavacih soba, nije bitno sto je samac. A u isto vreme niko nema prebijene pare u dzepu posle 5., svaki dan jedu gomilu kacamka sa par zrna graska i non stop kukaju kako je zivot tezak i kako se muce. Kako je to dobro za drustvo ne znam, ali sigurno je mnogo dobro za ekonomiju. Da ne spominjem koliko je tek dobro za ekonomiju sto moras da se selis u skupi kraj i dizes elektricnu ogradu cim kupis novog jaguara jer sa druge strane stoji gomila onih koji primaju socijalnu pomoc koje se Srbija ne bi postidela. E da, dobra policija je losa za ekonomiju, security na svakom cosku je odlican. Hoces da zivis u zemlji koja se vodi pravilima profita? Dodji u goste. 

 

I ja se pitam, ali, eto, neki ljudi vole taj ajfon i to ih usrecuje. Ti bi da zabranis godisnje renoviranje ajfona?

 

Naravno da ne. Drzava treba da oporezuje zestoko taj statusni simbol i da pare preusmeri u nesto korisnije. Nece niko umreti ako bude morao dve godine da ceka da se kurci pred drugarima. 

 

vreme je...al se jos nisu stekli uslovi :)

ljudska priroda je takva kakva je, nekad svila i zacini iz indije, danas iphone iz kine, status symbols da se prezivi dan na idiotskom poslu i da komsija crkne od muke. ne bi kapitalizam ovakav kakav je ni opstao da ga ne drze milioni shrafova, sa svojim alavim potrebama, uglavnom vestacki stvorenim medijskom torturom.

 

zato mi noskich i ide na nerve, sto to oslobodjenje vidi kao neki cilj u perspektivi. bullshit! ili si slobodan ili nisi, ako jesi naci ces nacina da zivis u skladu sa filozofijom koju propovedas ovde i sada, a ne camotinjati jos 20 godina u nekoj korporaciji "dok se ne steknu uslovi". znam takve primere, nikad to na zelenu granu al zato uvek ima odlicne ideje, u teoriji.

 

Drzimo mi ovakvo alavi kapitalizam ali ima neceg i u uticaju drustva i drzave. Da nije tako ne bi se onolike mase zanosile komunizmom, fasizmom, fundametalizmom i slicnim glupostima. Nas pogled na svet kreiraju jednako drustvo i porodica a drzava ima u svojim rukama i medije i skole. Moze da utice koliko joj je volja.

Svi smo mi delimicno slobodni, zavisno od toga kakvi smo karakter. Evo zamisli da na svetu nema nikog osim tebe, koliko stvari od onoga sto volis bi i dalje zelela da imas?

Edited by Shan Jan
Link to comment

Ja radim na projektu implementacije financial claims scheme, to jest vladine garancije da ako banka postane insolventna da ce se svakom stedisi isplatiti 250K. Mi smo compliance odeljenje koje je cist nuzan trosak za banku, nikakav profit ne pravimo, samo radimo na tome da banka bude u skladu sa zakonom. A FCS je u ovakvim okolnostima kakvi su dobra stvar. Jer da nema FCS-a i nas da ga implementiramo u banci stedise bi izvisile za svoju tesko stecenu ustedjevinu, ili u najboljem slucaju bi tesko do nje dosli i bili izlozeni strasnom stresu.

 

Koga interesuje: http://www.apra.gov.au/crossindustry/fcs/Pages/default.aspx

 

Ovo dvoje sto reze i sto su mi na ignore listi - sa njima nema diskusije, mi govorimo razlicitim jezicima.

što se mene tiče, ovaj netraženi ali jako dobrodošli disclosure menja dosta toga :) hvala puno na ovome.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...