Jump to content
IGNORED

predavanja/seminari


Kelt

Recommended Posts

al ja licno obozavam da vitlam stapom, jos najbolje ako je neka kvrgava mocuga (sto nije retko po nasim departmanima)
ovakvih sredstava na psiholoskim skupovima nema -_-
Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kgmr

    22

  • betty

    19

  • kurdi

    17

  • Kelt

    11

Top Posters In This Topic

zasto moj ppt nema small caps?
Koja verzija? U 2007 selektuješ tekst, desni klik, Font... pa imaš check-box Small Caps. Ako u ranijim verzijama toga nema, a ti baš-baš želiš da ti naslov tako izgleda, uvek možeš da primeniš princip grube sile - napišeš sve velikim slovima, malo manjim fontom, pa posle povećaš samo veličinu fonta za početna slova. Nije naročito elegantan način, ali je konačan efekat isti. -_- Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
masi rukama i ako je moguce koristi stap a ne laser.
ako ima štap u ruci, ne može se oslonit na katedru (kako bi izgledala viša i kompetentnija :D )zanimljivo je ovo što je betty rekla o humoru, baš me sjetilo na primjer predavanja s jednog kongresa di je predavač prikazao seriju slajdova s primjerima nekih pretjerano pojednostavljenih shvaćanja i popularnih mitova te iz njih izveo logički ispravan zaključak (koji je glasio btw. psihijatriju možemo ukinuti :D ). ne biste virovali, ali samo pola dvorane se smijalo, druga polovica je negodovala :ph34r: jadan čovik.a šta raditi sa referencama u PP prezentacijama, odmah na slide ispod teksta, na kraj...? Edited by Nicol
Link to comment
ne biste virovali, ali samo pola dvorane se smijalo, druga polovica je negodovala :ph34r: jadan čovik.a šta raditi sa referencama u PP prezentacijama, odmah na slide ispod teksta, na kraj...?
ima i gori slucaj za humor, kad je predavac jedini koji se smeje...reference: cele ne idu nikad, ja ne volim ni u tekstu da spominjem imena jer je najbitnije iskomunicirati ideju. ima onih koji se ne slazu, pa spominju i imena i godine. ja mislim da je tome mesto u clanku, a ne i u abstraktu ili prezentaciji, izuzev u slucaju jako popularnih faca za koje svi znaju koje se ideje vezuju.edit: a ako u abstraktu bas mora, onda spomenem dve: jednu staru, za koju se vezuje neki klasican nalaz, i jednu sto sveziju.edit editovog edita: spominjem imena usmeno, samo ih ne stavljam na platno. Edited by betty
Link to comment
ima i gori slucaj za humor, kad je predavac jedini koji se smeje...
:lol:
reference: cele ne idu nikad, ja ne volim ni u tekstu da spominjem imena jer je najbitnije iskomunicirati ideju. ima onih koji se ne slazu, pa spominju i imena i godine. ja mislim da je tome mesto u clanku, a ne i u abstraktu ili prezentaciji, izuzev u slucaju jako popularnih faca za koje svi znaju koje se ideje vezuju.
i ja mislim da ne treba stavljati reference (to je moj cvrst stav, upravo osmisljen), bez obzira sto brave margot to voli.
Link to comment
ja mislim da je tome mesto u clanku, a ne i u abstraktu ili prezentaciji, izuzev u slucaju jako popularnih faca za koje svi znaju koje se ideje vezuju.
a njima reference još najmanje tribaju :D
Link to comment

kroz bolno iskustvo svoje prve ppt prezentacije u zivotu, koja je bila esejisticko- romanesknog tipa, shodno tome dosta losa, polako sam se ucila umetnosti skracivanja i jednostavnosti - vidi pod betty i ostali. jednom sam se, zahvaljujuci manje formalnoj prirodi dogadjaja, upustila u egzibicionizam i napravila prezentaciju koje se sastojala od po tri teze po slajdu, sa po jednom jedinom (kljucnom) reci u svakoj tezi. efektno, ali, naravno, ne cesto primenljivo i primereno (pristalica sam, naravno, toga da sve podatke koji nisu od kljucne vaznosti u datom trenutku treba odstampati i podeliti kao prilog/handout).i da, i dalje ne mogu da se odviknem od belih/zuti slova na plavoj pozadini :(za fensi efekte veliko ne, vise puta sam videla kako su napravili farsu i/ili smaranje od potencijalno solidnih prezentacija.konacno, osim ako ppt prezentacija nije izrazito aljkava i nepregledna, nema toga sto jedna/an kompetentna, duhovita, koncentrisana, harizmaticna, ubedljiva, radijantna prezenterka ne moze da popravi sopstvenim nastupom.dakle, bice dobro -_- inace, mnogo korisnih saveta na topiku, hvala i u moje ime.

Link to comment
i da, i dalje ne mogu da se odviknem od belih/zuti slova na plavoj pozadini :(
dok god ti slova i pozadina nisu iste svetline, i dok god povremeno ipak glasas za cedu, to je prihvatljivo.
Link to comment
i da, i dalje ne mogu da se odviknem od belih/zuti slova na plavoj pozadini :(
sto bre :(ja sve ppt pravim ili sa plavim slovima na beloj pozadini ili belim slovima na plavoj pozadini (takva su pravila, nemam izbora). i izgledaju super.a zuta slova po tamno plavoj pozadini bi bila moj licni izbor, da ga imam.
Link to comment

Super su ova vaša uputstva. Skoro sam pravila bitnu prezentaciju i nije ispalo loše, ali uz sve navedene trikove bilo bi mnogo bolje. @ kingmaker: Jesi li smislila naslov?Moze li nešto polušaljivo: "Ko je jači - bata ili seka?" ili Koje viši/teži - bata ili seka? Neozbiljno, ali bi moglo da zainteresuje.

Link to comment
i da, i dalje ne mogu da se odviknem od belih/zuti slova na plavoj pozadini :(
:blush: ja samo tako znam da pricam. ako mi pozadina nije plava (tamna, teget) propala prezentacija, a najoptimalnije razultate postizem sa bledo-zutim slovima :D dosta dobrih saveta btw.
Link to comment

Ne znam da li znate, verovatno otkrivam toplu vodu, ali PowerPoint omogucuje da snimite svoju prezentaciju (glas) uz slajdove. Znaci, za ove mladje i neukusnije, mozete da se cujete kako zvucite. Ako vam mnogo drhturi glas, drmnite koju votku... (not included with PowerPoint).

Link to comment
nekoliko pravila koje ja uvek sledim, bez obzira na prirodu prezentacije, publiku i sl:- na prvom slajdu posle naslovne stavim pregled svih odeljaka koji ce slediti. ljudi vole da znaju sta ih u sledecih 10 min ocekuje, lakse im je kasnije da usvajaju te koncepte kako slusaju, a i sluzi da se odmah na pocetku upecaju za neku od ideja - na poslednjem slajdu ukratko sumiram prethodno receno, akcentiram osnovne ideje i sl. to ljudima pomaze da na kraju ukace big picture.ovo moze zavisiti i od publike, ali ja generalno izbegavam animacije i sl. i da, mislim da ide negde 2 min po slajdu, sto znaci max 5 slajdova za tvoju prezentaciju.
:thumbsup: Previše slika ili animacije odvuku svu pažnju slušalaca!!!
mozete da pisete savete sta da obucem, i da li boja haljine treba da bude kompatibilna sa pozadinom ili slovima? boja laka za nokte?
Pa sad... Kad već pitaš.... Jeste šala, ali primenljiva... :D :D :D Samo pomislih na face u publici, kada bi se pojavila u pomenutoj garderobi... Sa štapom naravno... :wub:
stap naprotiv smanjuje nervozu, daje oslonac, imas za sta da se uhvatis, podbocis, oslonis o pod, igras a da ne izgleda debilno (i opasno)
:thumbsup: štap je čudo! Bolji od mahanja laserom ili rukama... Obaška njegovo arhetipsko značenje i nesvesni učinak na auditorijum... :P Bez šale, ako imaš neku staru prostačku radio ili TV antenu na izvlačenje otkini je u korenu i kad se razvuče postaje idealni pokazivač na predavanju... (na dužim predavanjima, praktična je za lupiti po stolu i povratiti pažnju auditorijuma, a kad se sklopi fino se parkira u dno tašne :rolleyes: )EDIT: Ako je tema predavanja ozbiljna, onda bez šale!!! Vedro, otvoreno i prijateljsko lice DA! šala NE! I što reče Betty višak entuzijazma u prezentaciji je sasvim OK! Edited by dare...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...