Jump to content
IGNORED

predavanja/seminari


Kelt

Recommended Posts

kad rece radiologica.... meni je super segsi kad radiolozi imaju skroz crnu pozadinu slajdova (sto ima smisla, da se stope sa "pozadinom" slika koja je obicno crna). onda zveknu neki pet po sred tog crnog, pa izgleda kao crtani film, ne moras znati o cemu pricaju (obicno slucaj sa zalutalim inzenjerima), ali je opet segsi. ja bih preporucila i ostalim lekarima da stave crnu pozadinu kad pokazuju medicinske slike (samo za taj slajd), super izgleda i mnogose lakse iz publike gledaju slike.

Edited by paculla
Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kgmr

    22

  • betty

    19

  • kurdi

    17

  • Kelt

    11

Top Posters In This Topic

Kao sto ti rekoh, pripremi se za turizam. Nemam sumnje da ce EU poci putem SFRJ, kako trose pare.EDIT. K'o kec na 12, pre 2 minuta stiglo od ex-kolege Erasmus Mundus scholara, koji se upravo vratio s puta:

It is a long time since I last wrote and we have now finished our trip through Europe.It was a fascinating trip, although the last few weeks, when the weather turned cold and to snow, it was difficult being a tourist.From Angers, from where I think I last wrote, we went to Italy. First stop was Piacenza, where I presented several research seminars at the Catholic University of the Sacred Heart. Then it was on to Bologna: a fascinating city and by chance we arrived at the weekend of the chocolate market. There were an amazing number of stalls selling chocolate in all shapes and sizes.From Bologna, it was on to Cesena, the rural campus of the University of Bologna where oenology is taught. This was again exciting as the staff were well aware of our work on wine oxidation and are trying to find ways to collaborate. If all goes to plan, one the U Bologna PhD students will come to xxx soon to work on a wine oxidation project. The head of department at Cesena decided that we needed to know more about the regional lifestyle, so we ?had? to visit many wineries and restaurants. All the pasta was not good for the waistline!Bologna/Cesena was the end of my teaching scholarship. From Cesena we went to Firenze for the final weekend in Italy. Although it rained most of the weekend, we did get to the Uffizi Gallery and to Michelangelo?s ?David?.Our final weekend was in Paris, visiting friends and going to restaurants, eating four course meals, but not putting on any weight!abp3ky.jpgThe Erasmus Mundus program was a great experience. It was hard work, much harder than I expected. The attached images show how difficult it was at times! Two relate to the graduation dinner for the Erasmus students (the group that Indy taught) and one to a tasting of Italian ?Novello? wines (the Italian equivalent of Beaujolais): not such a great experience. See if you can pick Xxxxxxx in one of the photos. The strange thing around my neck was presented to me when I was inducted as a Chevalier du Sacavin at the graduation dinner. Xxxxxxx says it make me look like a St Bernard dog.With all best wishes for Christmas and the New Year
Edited by Indy
Link to comment
  • 11 months later...

Početkom godine dok sam školovao neku avijaciju sede u firminom autobusu gospođa šefica Human Resource do mene i kaže Dare, čula sam/videla sam/naučnim testovima je dokazano, da ste vi lepi, pametni i neodoljivi... Naravno, tu se ja pristojno postideh i zahvalih, a ona nastavi... *Belosvetske vazduhoplovne vlasti od nas traže redovna godišnja školovanja/obnove gradiva Human Factora u avijaciji za majstore, inžinjere i menadžment. Zamislila sam 3-4 ekipe po dvoje koje bi osim osnovnog posla (majstorskog ili inžinjerskog), držala redovna jednodnevna (oko 5-6h) ciljana predavanja HR-a, a povremeno bi učestvovali u komisijama vezanim za tehničke incidente.... Volela bih, da vi konkurišete kada bude izašao konkurs. (I tu onda reče čarobne reči) -Potrudiću se da vam isto bude vanredno plaćeno...I tako i bi...Tu onda tokom godine postadoh Rista-Kursista i partizanski završih kurseve pedagogije nastave, instruktaže i HRa i dobih neke EU approved diplomice za neke sutrašnje CV-e. I to je to. Dobih materijale i ciljane teme, koje podelih sa koleginicom i sad još samo ( :isuse::unsure: ) da to naučim, prilagodim sebi i isto usvojim kao svoje, potrudivši se da duboko poverujem u svrsishodnost istog, jer će inače slušaoci, instiktivno prepoznati i najmanju neiskrenost u izlaganju...Trebao bih da počnem u decembru... Grupe od 16. Nisam previše zabrinut, ali gledajući materijal, uvek mi je lakše da predajem teorijski deo, u koji nisam lično uključen (npr teorije o stresu ili timskom radu), nego delove koji su vezani za tehničke procedure i rukovođenje u kojima sam i ja i kolege na nastavi, u svakodnevnom životu direktan učesnik. Tu će biti problema i otpora, jer smo svi svesni da idealni modeli postoje samo u teoriji...Biće tu u svakoj grupi i neki "Pera-Kontraš" koji se mora iskontrolisati, a činjenica da sigurno trećinu od recimo 700 budućih kursista, koliko toliko poznajem, mi sigurno neće biti olakšavajuća okolnost u kontroli učionice. Štono kažu, aktivna dvosmerna nastava je poželjna, ali samo dok ne pobegne iz kontrole...Videćemo kako će sve to ići... -_- Tja... More practice, more perfect... Leći će valjda to sve na svoje, vremenom... Pročitaću i savete na prethodnim stranama. Koristiće...*EDIT: Naravno znate da u prvoj rečenici malo preterujem...Ali ne previše... ;)

Edited by dare...
Link to comment

Ma opusti se. Mene su trenirali za "facilitatora talent leadership development" programa. Em nisam lider, em sam mislio da ne umem da animiram masu i cinim predavanje zanimljivim. Usrao sam se kad se pojavilo nekoliko ljudi koji su u hijerarhiji znacajno visi od mene. To obicno znaci kontrolu i obavezni feedback u formi "i like, i did not like, you should continue to do" i te stvari. Moja tema je bila high perfmorming project team i bilo je zanimljivo kao teorija.Onda sam ja na sve te teorijske slajdove dodavao primere iz raznih oblasti i ukljucivao ljude u razgovor. Narocito nezadovoljnike i kontrase koji sve znaju. Na kraju sam dobio odlicnu ocenu i postao redovan. Mislim da ti imas dovoljn iskustva i da poznajes nacin razmisljanja svojih kolega, pa ti nece bit problem da se prilagodis.Meni je to bilo odlicno iskustvo.

Link to comment

pitanjac, opsteg tipa: mom bratu je potrebno da za doktorat nadje neki institut ili slicnu stvar (u nemackoj najradije) na sest meseci, da bi mogao da radi istrazivanje koje je objavljivo u sci casopisima. to ovde ne moze da radi, jer stipendije nisu dovoljne za zivot, a onda uz puno radno vreme na poslu koji nema veze sa doktoratom smatra da ne moze to da uradi. oblast: programiranje.znam da forum nije najpravije mesto, ali i to je izvor, znam da ima ljudi koji mozda znaju nesto o tome.

Link to comment
Ma opusti se. Mene su trenirali za "facilitatora talent leadership development" programa. Em nisam lider, em sam mislio da ne umem da animiram masu i cinim predavanje zanimljivim. Usrao sam se kad se pojavilo nekoliko ljudi koji su u hijerarhiji znacajno visi od mene. To obicno znaci kontrolu i obavezni feedback u formi "i like, i did not like, you should continue to do" i te stvari. Moja tema je bila high perfmorming project team i bilo je zanimljivo kao teorija.Onda sam ja na sve te teorijske slajdove dodavao primere iz raznih oblasti i ukljucivao ljude u razgovor. Narocito nezadovoljnike i kontrase koji sve znaju. Na kraju sam dobio odlicnu ocenu i postao redovan. Mislim da ti imas dovoljn iskustva i da poznajes nacin razmisljanja svojih kolega, pa ti nece bit problem da se prilagodis.Meni je to bilo odlicno iskustvo.
Hvala na lepim rečima Glory... Ma snaći ću se, umem ja da budem dobar animator i manipulator, ali izbegavam da budem u centru pažnje, ako baš ne moram... Rekoh, najveći mi je problem da poverujem u ono što pričam, ili bar da temu prilagodim sebi i usvojim je tako da ja verujem u to... A kad ja verujem, verovaće i slušaoci...
Link to comment
pitanjac, opsteg tipa: mom bratu je potrebno da za doktorat nadje neki institut ili slicnu stvar (u nemackoj najradije) na sest meseci, da bi mogao da radi istrazivanje koje je objavljivo u sci casopisima. to ovde ne moze da radi, jer stipendije nisu dovoljne za zivot, a onda uz puno radno vreme na poslu koji nema veze sa doktoratom smatra da ne moze to da uradi. oblast: programiranje.znam da forum nije najpravije mesto, ali i to je izvor, znam da ima ljudi koji mozda znaju nesto o tome.
Ja ne znam nista o tome. :(Ali znam da mnogi sto idu u Nemacku su koristili ove DAAD stipendije.http://www.daad.org/
Link to comment
  • 4 months later...

koji još softver dolazi u obzir za spremanje prezentacija da nije powerpoint a da može da se prikaže na drugom računaru bez potrebe za nekim posebnim instalacijama?Jel ima nešto da nudi.. više akcije? Ne mislim na šarena slova koja skaču gore-dole, nego da može da se stvara dinamičan sadržaj.

Link to comment
koji još softver dolazi u obzir za spremanje prezentacija da nije powerpoint a da može da se prikaže na drugom računaru bez potrebe za nekim posebnim instalacijama?Jel ima nešto da nudi.. više akcije? Ne mislim na šarena slova koja skaču gore-dole, nego da može da se stvara dinamičan sadržaj.
Snimiš filmčić, isečeš delove koji ti ne trebaju(neke međukadrove, ako se to tako kaže) i pustiš... Još ako imaš lep i muževno dubok glas, nasnimiš ga na film, da ne moraš da pričaš... Milinica...
Link to comment

OpenOffice Impress je jedino što sam koristio i nema neke zaista velike razlike (a može da se koristi svuda jer exportuje sve što napraviš u .swf).Ako hoćeš dinamičan sadržaj u smislu u kom to meni prvo pada na pamet, moraćeš da naučiš flash or something... Bolje malo razradi tu rečenicu, tj. pojasni šta bi tačno želeo da postigneš od efekata.

Link to comment

da, da, jeste nejasno ali ne umem da objasnim..recimo nešto ovako, ali prezi je samo online i ne može da se prenese na flešu..a ne, može da skine... ali nalog se plaća :(

Edited by Kelt
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...