Jump to content
IGNORED

predavanja/seminari


Kelt

Recommended Posts

kratak savet u vezi sa humorom, ako planiras da mu pribegavas: fazoni uvek treba da su takvi da je irelevantno da li su slusaocu smesni ili ne. tipa, ja sam pitala ljude da li bi mogli da procene da li sam na primer ja nekad prevazisla granice prostora i vremena (mali brkosmeh tu i tamo)... na skali od 1 do 5. kome nije smesno, nema veze, poenta je tu. (mada sam je ponovila i eksplicitno, iz nekog razloga sarkazam nije za svakog)'dimenzije odnosa' meni zvuci ok za publiku koja zna o cemu je rec, a to sto treba da im tek dokazes da se radi o dimenziji je u stvari samo plus za taj izbor naslova.

Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kgmr

    22

  • betty

    19

  • kurdi

    17

  • Kelt

    11

Top Posters In This Topic

@maistor: mora malo uze od toga, ta procena moze da se radi na milion nacina, koje ja imam u teoriji, koju necu pricati.beti je presudila :P

Edited by kingmaker
Link to comment
zlatno pravilo - first tell them what you're going to tell them, then tell them, then tell them what you just told them. krimi pristup iznenadjenja ne radi (probano mnogo puta)
sta mislite o 'dimenzije odnosa između braće i sestara', sto je u originalu 'metrijske karakteristike i faktorska struktura testa SRQ-instrumenta za procenu odnosa između braće i sestara'? pritom, ja u istrazivanju pokusavam da dokazem da su u pitanju dimenzije, tako da ne znam da li bih mogla tako da ih lazem vec u naslovu.
nisam siguran da sma razumeo ali:1. generalno je ok da naslov predavanja bude kolokvijalniji i nedetaljniji od naslova rada, i ako je malo zbunjujuce, posto ce upravo biti objasnjeno (jos i bolje da je malo intrigantno)2. (vidi quote) ok je izneti zakljucak u naslovu, nema skrivanja poante do samog kraja. i ne treba da bude samo "bavljenje problemom..." nego najavljuje ono sto ti tvrdis. ne reklamiras ti (samo) proces/predmet studije nego svoje zakljucke.3. meni naslov zvuci kul, iako samo naslucujem sta znace dimenzije u ovom kontekstu (vidi pod 1).originalni naslov je svakako neprikladan.+masi rukama i ako je moguce koristi stap a ne laser.i da, zaboravih, srecno!
Link to comment
što? meni laser cool :unsure:
jeste kul ako ti se ne zatresu ruke u nekom trenutku nesigurnosti.stap naprotiv smanjuje nervozu, daje oslonac, imas za sta da se uhvatis, podbocis, oslonis o pod, igras a da ne izgleda debilno (i opasno)
Link to comment
:ph34r: kakvi laseri, stapovi i strelice? je l' moram i to da koristim? :cry:
ne moras, ne moras, to je samo malo crnog humora za nase uveseljavanje :Dali ako ipak moras, stap je sigurniji -_-.ili ako je mala sala i ti isped platna pokazes rukom.al ja licno obozavam da vitlam stapom, jos najbolje ako je neka kvrgava mocuga (sto nije retko po nasim departmanima)
Link to comment
jeste kul ako ti se ne zatresu ruke u nekom trenutku nesigurnosti.stap naprotiv smanjuje nervozu, daje oslonac, imas za sta da se uhvatis, podbocis, oslonis o pod, igras a da ne izgleda debilno (i opasno)
ima tu nešto, obično imam problem šta raditi s rukama dok pričam.
Link to comment
pa koliko sam skontao imaš grafike i tabele, uputno je pokazati na istima ono o čemu govoriš.
i dodatak cisto za anksioznost: nemoj da se okreces telom ka platnu, najbolje da ga ne gledas uopste, samo bacaj pogled na ekran :Pnije nuzno da koristis pokazivac ako uvodis informacije malo po malo, ali nemoj nikad da pretpostavis da publika gleda gde i ti samo zato sto ti tu gledas. zato pokazivaci jesu dosta zgodni za grafike... ja dakle dohvatim misa i strelicom pokazem mesto koje gledam. u poslednje vreme koristim laser jer mi ga tutnu u ruke, ali ne volim jer zahteva okretanje ka platnu svako toliko.+ u srbiji si, sama cinjenica da nisi pejstovala clanak u ppt je dovoljna da te izdigne iznad ostalih, mojne da brines, koristi samo sredstva koja ce ti pomoci da lakse ispricas pricu.
Link to comment
ima tu nešto, obično imam problem šta raditi s rukama dok pričam.
pa naravno, opusta i povecava sigurnost. malo batinas o dlan, malo se nastapis ko neki gospodin, malo ga kao kisobran nehjno prebacis preko ramena i tako.plus najjace kada stapom uperis da odaberes koje pitanje iz publike prihvatas.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...