Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

20 hours ago, wayfaring stranger said:

Platio narudžbinu 17. oktobra, vinili stigli danas. PDV ditribucija iz Zagreba.

mah a ja iz slovenije naručio u oktobru, a posle vidim da sam mogao sa mojih prevarantskih 30% popusta uzeti za 2200 iz mascoma i biti miran...

Link to comment

jutros ova dva nikadčuo NY benda. levi odličan power pop s kraja 70ih, bar znam članove, a za ovaj desno 60s latentni psihodelija pop ni internet čuo nije...

 

ploce.jpg

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

embed?resid=30485E1F704BB219!29969&authk

 

Osim Vivaldija, ovo je album koji me direktno asocira na zimu.

Ne znam šta tačno? Postoji nešto čisto u zvuku klavijatura i vokalu u visokom registru što je poput belila snega. Možda je samo do vremena u kome sam ga originalno slušao, ali ko bi se više setio u koje doba godine je to bilo?

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Čudno pišu reč žuto?

 

embed?resid=30485E1F704BB219!29970&authk

 

R.E.M. - Green. Voljeni album na kome sve zveči od gitara, a naizmenično se smenjuju psihodelične i zapaljive pop pesmice i koji baš odavno nisam slušao. Žulja me još od pre neki dan kada sam video snimak za Orange Crush koji me oduvao. Ploča koja je obeležila jedno izuzetno leto.

 

Spoiler

 

 

Zatim Kraftwerk - Computer World i Philip Glass - Dance Pieces.

Uz to sam uzeo da čitam prvo deo (o merenju vremena) Sveta otkrića (Borstin). Zadivljujuća knjiga kojoj se redovno vraćam.

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, vladavsnarod said:

 

Gde se brodaje Rebel Star?

Ne znam u Beogradu, ja sam kupio na discogsu.

Na žalost ima 4 pesme manje nego mp3 (koji je cirka 55minuta), sto ja nisam ni gledao pre kupovine. Da je izaslo obrnutim redom, hvalio bih bonuse, ovako je malo razočaranje kad shvatiš.

  • Tužno 1
Link to comment

Gledanje Teenage Superstars dokumentarca me nateralo da se podsetim TFC diskografije. Prvo sam krenuo sa ovom pločom...

 

spacer.png

  • +1 1
Link to comment
On 15. 1. 2024. at 16:24, vladavsnarod said:

 

Gde se brodaje Rebel Star?

Javi se Alamu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...