Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Malo pogledao koliko ovde kosta. 27e normalna verzija ili 38e kao dupli vinil na 45 obrtaja.

  • Hvala 1
Link to comment

nije mi ove godine RSD izneo ništa što me baš zanima. jedina dva naslova koja bih eventualno i uzeo (neki replacements i blur parklife zeotrope) mascom neće ni imati

 

4 hours ago, Malkmus said:

 

 

Ne slušam ništa, ali vidim da kod nas organizuju Record Store Day. U glavnoj ulozi Slobodan Nešović Loka. :dry:

https://citymagazine.danas.rs/vodic/svetski-dan-prodavnica-ploca-cumicevo-sokace-20-04/

 

Novi LP JAMC ceni na skoro 6000:wacko:

.

Link to comment
5 hours ago, scab said:

nije mi ove godine RSD izneo ništa što me baš zanima. jedina dva naslova koja bih eventualno i uzeo (neki replacements i blur parklife zeotrope) mascom neće ni imati

 

Ove gid lagano prešao preko spiska uz konstataciju da me bas nista ne interesuje, a pogotovo po tim cenama. Prosle god sačekao da histerija prodje pa kupio Violent Femmes I Laibach po nižim cenama.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
11 hours ago, Malkmus said:

 

 

 

 

Novi LP JAMC ceni na skoro 6000:wacko:

Hah, ovo sam i ja juče video. Nano sekundu sam se obradovao pre nego što sam video cenu.

Pixies - BBC sesions 7k.

Morphine u Antishopu 7k i 8,4k.

 

Bogovi i jedni i drugi :ziga:

  • Haha 3
Link to comment

Pre par dana mi u ruke sasvim slučajno došla kompilacija "Protected: Massive Samples", sa numerama iz kojih su Massive Attack semplovima "filovali" svoje albume "Blue Lines" i "Protection".

Oduševio me instrumental "Stratus" od Billy Cobham-a (osnova pesme "Safe From Harm"), pa sam potražio na "kioscima" album sa koga je pomenuti instrumental.

Kad sam video omot, bio sam uveren da mi je odnekud poznat.

 

spacer.png

 

A onda se setim da sam pre nešto više od dvadeset godina kod Nurija na Bulevaru (preko puta Češke ambasade) kupio gomilu polovnih ploča za neku bagatelu (cca. 10 dinara po ploči) i taj album u NM stanju (ex YU SUZY izdanje) dobio gratis kao poklon.

S obzirom da tada nisam znao ni ko je dotični mr. Cobham, ni kakvu muziku stvara, ploču sam stavio u "kada dođe na red" gomilu.

Eto, konačno došla na red. :blush:

 

P.S.; Ako je neko slušao ili planira da sluša taj album, neka mi javi odgovor na pitanje - u špici koje emisije sa nekadašnjeg radija "Studija-B" (pre SNS "privatizacije") je iskorišćen početak "Quadrant 4" (A1 na ploči)?

Ja mislim da je bila "Parada albuma", ali nisam 100% siguran...

  • +1 2
Link to comment

Da nije Diskomer, kao podloga kad se čita redosled pesama do najave prvog mesta?

 

Ne znam da li je ovo ispod cela špica za Paradu albuma.

Vibracije nisu, bar ne iz devedesetih, jer se sećam da je tu bila neka eterična podloga.

 

Link to comment

Puno hvala na odgovorima - potpuno sam zaboravio na to odbrojavanje u "Diskomeru".

Moraće uskoro ginko da radi... :lalab:

Link to comment
45 minutes ago, Crepajac said:

Puno hvala na odgovorima - potpuno sam zaboravio na to odbrojavanje u "Diskomeru".

Moraće uskoro ginko da radi... :lalab:

Crepajac, je l kod tebe raste ginko? Ako da, da svratimo u berbu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...