Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Sketches of Spain - Miles Davis

 

Slušao sam juče, pa ponovio i jutros. Rodrigov koncert ili bar neke od zavodljivih melodija većina poznaje. Otkrivajući muziku Milesa Davisa tokom godina bilo mi je teško da ovaj album stavim u kontekst njegove karijere, oduvek je zvučao kao delo klasične muzike koje svira kompaktan orkestar a ne džez bend. Ovo uprkos džez ritmu koji se provlači kroz sve kompozicije, a zahvaljujući orkestraciji Gila Evansa i pasažima koje je dopisao, koji se ponavljaju tokom slušanja albuma i čine kohezioni faktor. Miles pri tom uglavnom svira rog, a manje trubu. Kako sam prestajao da se pitam i tragam za odgovorima, ili su oni sa godinama jednostavno došli, album je sve manje imao prizvuk egzotike a u samoj muzici sam uživao sve više. Danas bih rekao da je album besprekoran!

Sama ploča koju sam pronašao u ko zna kakavoj gomili ploča nekog dilera je holandsko reizdanje iz 1967. godine i ima manja oštećenja (krckanje) na početku druge strane. Uprkos godinama i bog sveti zna koliko reprodukcija pozadinski šum je gotovo neprimetan i muzika izranja u punoj lepoti. Omot takođe nije u reprezantitvnom stanju, a unutrašnji sam davno zamenio onim iz Mobile Fidelity. Mana omota jei što ovo reizdanje krasi portret Milesa u odelu, sa cigaretom koju prinosi usnama i šljaštećim prstenom na malom prstu u prvom planu, umesto ikoničnog žuto-crveno-crnog sa silutom čoveka sa trubom u prepoznatljivoj poziciji u kojoj je svirao: sa telom blago spuštenim u kolenima i leđima povijenim unazad.

 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
20 hours ago, Ras said:

Nastavak: At The Pershing (But Not For Me) (A. Jamal) i odlazak u noć sa Ascenseur pour l echafaud (M. Davis)

 

Slike djecace. Car vinila i jeste u omotima.

Link to comment
42 minutes ago, wayfaring stranger said:

 

Slike djecace. Car vinila i jeste u omotima.

Ma jok, u zvuku!

 

Bilo je već i mračno, pa me dodadatno mrzelo da palim svetlo.

Link to comment
18 minutes ago, Ras said:

Ma jok, u zvuku!

 

Bilo je već i mračno, pa me dodadatno mrzelo da palim svetlo.

Poinciana foreva!

 

Svratio danas u Paname City Records, Copenhagen. Gazda Adrian je super brat, kupio neke jeftine classice koji uvek dobro dodju:

F2D215FE-6CA2-4FD2-8EEB-73158B67BDE6.thumb.jpeg.b39547d15133528a33c95b34f18271fb.jpeg

Iseče fotku forum ko mesar

Edited by maheem
  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...