Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

20 hours ago, kurdi said:

MjItNzE0MS5qcGVn.jpeg

 

 

joj al mi žao što sam zakasnio da naručim onu zoetrop verziju vinila, prelelepan je!

Edited by scab
Link to comment

Violent_Femmes.jpg

 

Odslušao podkast sa članovima benda o tome kako je sniman album, naravno nateralo me da ga ponovo preslušam (posle solidne pauze).

 

I dalje genijalnost od početka do kraja. Nisam do sada kapirao koliko je mlad bio Gordon Gano kad je napravio ove pesme.

  • +1 4
Link to comment
12 hours ago, wayfaring stranger said:

spacer.png

 

Novi Mega tzar.

 

"A magical, beauty-and-the-beast encounter of dirty noise and righteous folk."

 

"...from the junkyard orchestration of ‘Žuta Žaba’, to ‘Džamahirija’, a track of pure propulsion and commitment that Adrian Sherwood needs to listen to, and the glorious, sludgy ‘Mejremo’, which is perhaps what The Velvet Underground might have sounded like if they’d been Belgrade decadents rather than New York ones."

 

:wacko: :ziga:

  • +1 2
Link to comment

Biće objavljeno zvanično u nekom trenutku, ali da najavim da će promocija Lenhartovog albuma zajedno sa promocijom novog čuda Jana Nemečeka biti na Spratu u Cetinjskoj 9. novembra. Ploče će se prodavati po promo ceni, to je sigurno.

  • +1 2
Link to comment

Ovde čuveni Adrians se zatvara.

Ostalo im je samo još 820 predmeta.

Cene su povoljne (edit. Propade mi praktična poenta posta, povoljne u fizičkoj radnji, u Essexu, megaprc), pa ako ima čega što bi moglo da interesuje nekoga odavde... https://www.ebay.co.uk/str/adriansvinylrecords

 

Ko živi u UK može da poruči preko njihovog sajta, mejla, telefona, ostali moraju preko eBay-a.

 

 

Nostalgija me odvela da vidim da li još postoji Gema Records. Postoji. Imaju loš izbor muzike, a pored muzike prodaju odeću.

Imali su neku gospođu Kathy Craig koja je uvek u paketu sa diskovima uzvraćala nekim simpatičnim komentarom na moje zahvaljivanje što dostavljaju u SR Jugoslaviju kad niko to nije hteo.

Edited by Malkmus
megaprc >_>
Link to comment

spacer.png

 

Juče u shopu vidim ovo i počnem da se smejem. Prodavac me pogleda čudno, pa sam mu ispričao priču o skupom vinilu iz domovine. Kaze da je to otkupio od nekog metalaca koji pola ploča nije ni stavio na gramofon.

Link to comment

spacer.png

spacer.png

 

U sred grada Nürnberga nadjoh album koji je vratio gomilu priča. Prva mentalna slika je kaseta sa snimkom ovog albuma koju mi je u drugoj polovini devedesetih iz Kanade poslao Boris Mitić (Pretty Dyana). I danas ovo zvuči odlično. I danas je ta kaseta u kolekciji, onakva kakva je stigla tada.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...