Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

4 hours ago, kurdi said:

 

 

OTMtNjk0MS5qcGVn.jpeg

 2 x 45 + zivi album (koji nisam nikada ni cuo)

 

 

Calexico live iz 2003. (ne baš ovaj koji je završio na vinilu) imaš na Internet arhivama za dž: calexico live 2003 internet archive - Google претрага

Ne vidim sa posla kako sada funkcioniše sajt, ali je ranije bio dostupan daunlod. Od ovog Live at China Theater sam svojevremeno narezao cd.

Edited by Ras
Link to comment
7 hours ago, kurdi said:

ne slusam jer nemam (jos), ali koga interesuje upravo sam otkrio par deluxe-ish reizdanja na vinilu....

 

NjgtNjgxNC5qcGVn.jpeg

 

2 x 33 + 2 x 45. cena cd boxeta na discogsu se prepolovila...

 

Ni sam ne znam kakvim čudom sam predprosli Bozic našao cdbox neotpakovan za 40e. Drvena kutija sa cdovima, dvdom, metalnim medaljonom i karticama koje su kao omoti za albume. I dan danas jedan od best buy-eva.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, wayfaring stranger said:

 

Ni sam ne znam kakvim čudom sam predprosli Bozic našao cdbox neotpakovan za 40e. Drvena kutija sa cdovima, dvdom, metalnim medaljonom i karticama koje su kao omoti za albume. I dan danas jedan od best buy-eva.

ja imam cd box od kad je izasao, bila neka razumna cena u radnji... a ploce su skupe, plus sa tom drvenom kutijom je mozda malo i previse nezgrapno. generalno ne volim bas vinil boxsetove.

Link to comment

Ono kad te komša odvede kod frenda koji prodaje ploče pa se smoriš od kolekcije i onda nadjes ovo za par gvozdenjaka :wub:

 

Da se razumemo, nije preskupi raritet već samo draga ploča pronadjena u kolekciji skandinavskih gitaroša :lolol:

  • +1 1
Link to comment

od kada je krenulo ovo vinil ludilo ne pamtim kada sam na buvljaku našao dobrih jeftinih ploča a ranije sam ih mahom tamo i kupovao budzašto pre nego što su nakupci sve počeli da nose ranom zorom. danas napokon našao dobrih mint naslova iz FR za po 170 din. queen, springsteen... čak i prince purple rain za kog na discogsu vidim da iz nekog razloga traže 300 evra :huh:

  • +1 2
Link to comment

Sramotno je koliko malo koristim gramofon.

 

Veče singlova. Ne mogu da kažem i veče na 45 obrtaja jer se dobar deo ovih vrti na 33.

 

Za početak prvo izdanje Rebel Star: Staklo/Put. Poklon od Obrena. Kasnije sam nabavio još par komada za poklon, a jedan i za sebe obzirom da papirni omot lako propada.

embed?resid=30485E1F704BB219!28695&authk

 

Sledeći su Turpentine Brothers: Get Your Mind of Me/ Not Your Fashion

 

embed?resid=30485E1F704BB219!28696&authk

 

embed?resid=30485E1F704BB219!28698&authk

 

Na koncerte nisam mogao da odem,a singl je poklon od Reakcije, najboljeg rok fotografa sa ovih prostora. Na poleđini posveta benda. Boja vinila kao da je Štark sponzorisao.

 

Sledeće, opet suveniri sa koncerta za koji bih se zakleo da se desio u leto, ali ulaznica kaže Dan mladosti!

 

embed?resid=30485E1F704BB219!28701&authk

 

Boston Chinks - Coltrane (plus Hey, Boy; Helpless, Sleepyheads) za Goner na prozirnom vinilu i 

 

embed?resid=30485E1F704BB219!28705&authk

Jay Reatard / Boston Chinks – Let It All Go / Swollen Vessels

 

Zatim, dva briljantna singla za Jack of Heart:  All Gray/Tell Me Lyres i San Francisco / Ponytail #

 

embed?resid=30485E1F704BB219!28702&authk

 

I za kraj, kad već orgijam, uz The Gories dva najveća benda devedesetih, Oblivians - Popular Favorites

 

embed?resid=30485E1F704BB219!28704&authk

 

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment

pominjali ovde jednom shaped ploče i red union. danas uzeo još jednu dok je na popustu 1$ kod pirate press i još malo jeftinog panka...

 

Hvataj.JPG

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

spacer.png

 

Uz sliku da se izvinem tovarišću Alamu sa kojim sam dogovarao transakciju za Šajzere. Ovo je dobijeno u razmeni.

  • +1 1
Link to comment

spacer.png

 

Zbog nabavke ovog, originalno izdanje, takodje na dva vinila, ide u razmenu. Ako nekoga interesuje, neka pošalje poruku.

  • Wub 1
Link to comment

spacer.png

 

Nisam očekivao ovakav Fit. Ponovo snimljene pesme, kako ih doživljavaju nakon 40 godina. Zanimljiv izbor, raspored i instrumentacija. Od mladalački živahnog Fita do gerijatrijske mainstream svirke. Davorov glas nema više tu energiju, ali kao celina, album veoma zanimljiv. Osvežava, a ne goji. Lacrimae Christi lepo zvuči mada nije najsrećniji press.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...