Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

Jedino sto kad se u banci trazi IBAN, dobije se papir sa razlicitim "instrukcijama" za USD i EUR. Drugi je posrednik. Mada nisam to koristio ima sigurno godinu dana, ali ne verujem da se ista promenilo.I sto kaze rajka, tesko da ce ti to biti izvodljivo za uplate od 20e. Provizije koje ce tebi da skinu nisu velike, ali tesko da ce neko da ti salje, kad mora da plati dodatnu sumu na taj iznos, koja lako moze da izadje otprilike isto toliko.
Ja sam jednom trebao da primim neki dobitak sa bwina (oko 35$). Mrzelo me da idem do banke po uputstvo, pa sam izguglao Intesin BIC, i kako da ga nakalemim na svoj broj računa da bih dobio IBAN, i dao ga ovima sa bwina. Za 15tak dana su legle pare, bez ikakvih provizija.E sad, dal je to bilo tako zato što im nisam najavio transakciju, a ona je bila dovoljno mala da proleti ispod radara, ili zaista nema provizija, ili me samo usralo, nemam pojma.
Link to comment
  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Ovakva kartica neće moći da se upotrebi za on-line plaćanje, iako čitav broj imaš na papiru koji si dobio uz karticu.Usput, za kupovinu na netu treba vam Master, ili Visa Classic, ili sl., ili neka od specijalizovanih kartica već spomenutih na temi.Maestro i Visa Electron kartice postale su lokalne, npr. Amazon.uk prihvatiće Maestro izdat u UK, ali ne i Maestro izdat u Nemačkoj.
Ja sam 16.2.2011 od Komecijalne banke dobio sledeci SMS:"Postovani, od 1. marta za placanje u inostranstvu mozete koristiti vasu Visa Electron i Maestro kartucu. Vasa Komercijalna banka... "Prema ovome bih rekao da se desilo upravo obrnuto, da su ovo dve kartice od lokalnih postale globalne. Inace, mislim da se u Komercijalnoj banci Visa Elektron nikad nije mogla da koristi za placanje na Internetu.
Link to comment
Ovakva kartica neće moći da se upotrebi za on-line plaćanje, iako čitav broj imaš na papiru koji si dobio uz karticu.Usput, za kupovinu na netu treba vam Master, ili Visa Classic, ili sl., ili neka od specijalizovanih kartica već spomenutih na temi.Maestro i Visa Electron kartice postale su lokalne, npr. Amazon.uk prihvatiće Maestro izdat u UK, ali ne i Maestro izdat u Nemačkoj.
Ovo je apsolutno netačno. Visu možeš da zoveš Electron,Proton ili Neutron, potpuno je svejedno. To je kreditna kartica. Razlika je samo u tome što Electron može da se koristi samo u POS mašinama ili na netu, jer nije embossed, pa ne može ručno da se pegla (da, postoje mesta gde još uvek ručno peglaju kartice).Naravno, onda sve zavisi i od toga koja franšiza ti je izdala karticu (bilo da je Visa, Master, Amex.....). Ako tvoja franšiza ne dozvoljava da je koristiš na netu, neće biti prihvaćena. Ako dozvoljava, biće. Zato i nemaju često nikakav broj na sebi, jer služe samo kao ATM kartice. A često lokalno prihvataju na netu i domaće ATM kartice, dovoljno je da na netu ukucaš svoj PIN.Maestro uglavnom i nije kreditna kartica, već ATM kartica, tzv. bankomat. I sa njom možeš da plaćaš u radnji ili dižeš novac iz ATM-a. Plus zavisi koji je circuit: Cirrus, Maestro, itd.
Link to comment
Ja sam 16.2.2011 od Komecijalne banke dobio sledeci SMS:"Postovani, od 1. marta za placanje u inostranstvu mozete koristiti vasu Visa Electron i Maestro kartucu. Vasa Komercijalna banka... "Prema ovome bih rekao da se desilo upravo obrnuto, da su ovo dve kartice od lokalnih postale globalne. Inace, mislim da se u Komercijalnoj banci Visa Elektron nikad nije mogla da koristi za placanje na Internetu.
Mogle su i ranije da se koriste u inostranstvu, ali ne za plaćanje na net-u.Što se Electron kartice tiče, odgovor je verovatno u Treskovom postu, da li će moći da se upotrebi za plaćanje na netu zavisiće od banke koja je izdala karticu.
Ovo je apsolutno netačno. Visu možeš da zoveš Electron,Proton ili Neutron, potpuno je svejedno. To je kreditna kartica. Razlika je samo u tome što Electron može da se koristi samo u POS mašinama ili na netu, jer nije embossed, pa ne može ručno da se pegla (da, postoje mesta gde još uvek ručno peglaju kartice).Naravno, onda sve zavisi i od toga koja franšiza ti je izdala karticu (bilo da je Visa, Master, Amex.....). Ako tvoja franšiza ne dozvoljava da je koristiš na netu, neće biti prihvaćena. Ako dozvoljava, biće. Zato i nemaju često nikakav broj na sebi, jer služe samo kao ATM kartice. A često lokalno prihvataju na netu i domaće ATM kartice, dovoljno je da na netu ukucaš svoj PIN.Maestro uglavnom i nije kreditna kartica, već ATM kartica, tzv. bankomat. I sa njom možeš da plaćaš u radnji ili dižeš novac iz ATM-a. Plus zavisi koji je circuit: Cirrus, Maestro, itd.
Za Visa Electron nisam bio u pravu, bar delimično. Amazon je prihvata, ali Juno.uk recimo ne. Tako da... svaka Visa jeste Visa (nisam ni tvrdio drugačije).
Amazon.co.UKWe accept Visa, Delta, Visa Electron, MasterCard, Eurocard, American Express and UK based Maestro and Solo cards...
Amazon.DEThe quickest way to pay for your order is using a credit card. We accept Visa/Visa Electron, EuroCard/MasterCard and American Express.
Juno.UKWe accept PayPal and the following credit cards: Visa, Delta, MasterCard, Switch, Solo, Eurocard and JCB. We also can take UK issued Maestro and Visa Electron cards, but if issued outside Great Britain, we are unable to process the payments on these. We do not accept American Express or Diners Club cards, cheques, money orders or bank transfers.
Link to comment
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

cekaj! ne veruje se sajtu paypala koji ima srbiju na spisku, ali se veruje nekome ko je anonimno rekao na forumu da je paypal priznao da je napravio gresku, koju, iako je priznao, nikako da je ukloni sa svog sajta. brate, kakvo istrazivacko novinarstvo! <_<

Link to comment
  • 5 months later...

moram da zloupotrebim topic, jer ne znam gde bih drugo pitao na forumu.potreban mi je kontakt do advokata ili knjigovođe koji poznaje tematiku saradnje između domaćih i stranih IT firmi.prvenstveno potrebno mi je savetovanje, a eventualno i da se odrade izvesne usluge kasnije.otvaram nešto privatno i USA firma s kojom bi smo sarađivali uslovljava da sarađujemo u potpunosti "na belo", što je meni skroz ok.sad tu postoje pitanja formulisanja ugovora, porezi/takse prilikom finansijskih transakcija, itd...stvari s kojima ja trenutno baš i nisam upoznat.može ovde, a može i na PM.hvala unapred.

Link to comment
moram da zloupotrebim topic, jer ne znam gde bih drugo pitao na forumu.potreban mi je kontakt do advokata ili knjigovođe koji poznaje tematiku saradnje između domaćih i stranih IT firmi.prvenstveno potrebno mi je savetovanje, a eventualno i da se odrade izvesne usluge kasnije.otvaram nešto privatno i USA firma s kojom bi smo sarađivali uslovljava da sarađujemo u potpunosti "na belo", što je meni skroz ok.sad tu postoje pitanja formulisanja ugovora, porezi/takse prilikom finansijskih transakcija, itd...stvari s kojima ja trenutno baš i nisam upoznat.može ovde, a može i na PM.hvala unapred.
pogledaj ove, ja ne znam kakvi su, tako da nije preporuka, ali sam videla da se covek javlja na takve teme na elitu (tj tako sam i saznala za njih), i deluje da dosta zna o toj tematici.http://www.mena.rs/cms/
Link to comment
  • 11 months later...

Nisam nasao bolji topik, pa cu ovdi da pitam...Posto sam (hvaljen Isus) obezbedio stalnu vezu sa Amerikom, preko svog licnog und personalnog Mise banane, ocu malo da eksploatisem AmazonIzvadicu Inteza internet karticu. Nju prihvataju, jel tako? Znam da se uplacuje u evrima, pa se to onda konvertuje u dolare,... Po kom kursu to rade? I tako... ako treba jos nesto da znam, recite

Link to comment
  • 1 month later...
Important information for all applicants from Serbia05.04.2013Dear Serbian friends, since this year we choose PayPal as our only partner in payment we caused you a few problems. We did not know that PayPal is not present in Serbia for what we apologize. But lets skip to good news. We got answer from them that they are doing everything that from 9 of April Serbian customers will be able to open an account with them and pay via account or credit card. So you can submit your works and pay after that date. Early birds prices will be accounted. If that will not happen we will of course find a different solution.
Kosovo za PayPal? Edited by historian
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...