Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Hvala momci!

 

Toni, tačno tako. Gledao sam asus sa flip ali su i dalje bezobrazno skupi.

 

Trenutno sam najblliži zameni baterije na ovom 9T pro i čekanju.

 

Gledao sam GT 2 PRO, onaj što nije staklen nazad, paper nešto. Relativno ok ali ima neke softverske zezalice a to me sve smara, tipa kada uđeš sa jačeg svetla unutra automatski zatamni ekran baš jako ili tako te stvari, tako da mi se ne ide u tom pravcu a više ne želim da menjam OS na svakom telefonu koji imam.

Link to comment

I ja imam 9t (ne pro) sa popap kamerom, i skroz mi je ok ta opcija.

Nažalost, svi proizvodjači su odustali i od toga, i nećeš naći ni jedan model bez rupe za prednju kameru, to slobodno zaboravi.

Ja bih zaboravio i te flip modele, em je preskupo, ne funkcioniše najbolje i softver nije optimizovan. Meni generalno skroz nezanimljiv pravac razvoja telefona.

Kod Androida mi je najbitniji softver, i verovatno zbog toga neću uzeti samsung/xiaomi/huavei sledeći put. Previše izmenjen softver sa gomilom nepotrebnih aplikacija. Volim Motorolu koja ima skoro pa čist android i dobre cene kod nas, ali izbor će verovatno pasti na Pixel 7 pro zbog softvera i podrške, ili ako uspem da se strpim do osmice.

I obični 7 je sasvim dobar, nema 2.5d  ali ima nešto manji ekran.

edit: uskoro bi verovatno trebao sa izadje i 7a, nešto povoljniji model.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, mraki said:

I ja imam 9t (ne pro) sa popap kamerom, i skroz mi je ok ta opcija.

Nažalost, svi proizvodjači su odustali i od toga, i nećeš naći ni jedan model bez rupe za prednju kameru, to slobodno zaboravi.

Ja bih zaboravio i te flip modele, em je preskupo, ne funkcioniše najbolje i softver nije optimizovan. Meni generalno skroz nezanimljiv pravac razvoja telefona.

Kod Androida mi je najbitniji softver, i verovatno zbog toga neću uzeti samsung/xiaomi/huavei sledeći put. Previše izmenjen softver sa gomilom nepotrebnih aplikacija. Volim Motorolu koja ima skoro pa čist android i dobre cene kod nas, ali izbor će verovatno pasti na Pixel 7 pro, ili ako uspem da se strpim do osmice.

I obični 7 je sasvim dobar, najbolja ssoftverka podrška, nema 2.5d  ali ima nešto manji ekran.

 

 

Motorola edge 30 pro sam pokušavao da nađem, prošle godine je bio super odnos cena performanse, ali oni imaju 50 modela sa sličnim imenima/konfiguracijama, jedan ravan jedan 2.5D, jeda ovakav jedan onakav. I bilo je za pristojne novce da se nadje i ja nisam, nije mi trebalo... A mogu da potpišem da sam gledao review ultra varijante koja je imala kameru ispod ekrana, ima tu sivu koprenu kada gledaš fotku ali za selfi, znači samo za pozive i to, sasvim ok, e to tek nigde nisam našao..a i bila je skuplja.

 

Sestra ima flip samsung, pao joj je jednom, zaklopljen, i prestao full da radi. Nije loš u ruci ali nisam nešto oduševljen, ne bih uzimao sigurno.

 

Ja sam uzeo sečen telefon, pa nije bilo bloatware-a puno ili uopšte. Ali posle update-a na 12.5 na novi je prestala da radi navigacija sa ćoškova ekrana, pa sam morao da pređem na MIUI čist i posle malo podešavanja i borbe zapravo mogu da radim sa njim bez da se pravi pametan. To mi treba, samo da ne pokušava da mi pomogne, hvala lepo ne treba.

Link to comment
18 minutes ago, mraki said:

Kod Androida mi je najbitniji softver, i verovatno zbog toga neću uzeti samsung/xiaomi/huavei sledeći put. Previše izmenjen softver sa gomilom nepotrebnih aplikacija. Volim Motorolu koja ima skoro pa čist android i dobre cene kod nas, ali izbor će verovatno pasti na Pixel 7 pro zbog softvera i podrške, ili ako uspem da se strpim do osmice.

I obični 7 je sasvim dobar, nema 2.5d  ali ima nešto manji ekran.

edit: uskoro bi verovatno trebao sa izadje i 7a, nešto povoljniji model.

 

Samsung je druga dimenzija u odnosu na Kineze. Da, ima bloata i drugih aplikacija ali to se sredi za pola sata. Imaju konacno i dobar update policy.

 

Na drugoj strani kvaliteg izrade Pixela je bas drla. Isto bilo kakav support osim ako nisi u USA. Na sve to goli Android je otprilike kao par godina star OneUI sto se tice feature.

 

Ps.

Ovo dolazi od coveka koji je instalirao cutom romove i koji hronicno mrzi bloat. Ali iskreno sto se tice Androida Samsung je potpuno zasluzeno king.

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

Ne znam, ja sam hteo da uzmem A53, sve je to lepo ali ja taj Samsungov softver prosto nikako ne mogu, ne odgovara mi i tačka. Ostalo sve ok, i generalno odlični uredjaji srednje klase, flegšip im je precenjen.

Link to comment

Imam Samsung S23 kao službeni i Asus Zenfone 9 kao lični telefon. Ne bih menjao Asus za Samsung i koristio taj S23 više od ZF9, a taj stav formira i softver oba telefona. Asusov izuzetno liči na zlatno doba OnePlusovog Oxygena i meni to jako odgovara.

Link to comment

Vidis mene je sprecilo da kupim taj Asus samo kratki security support. Ja kad kupim telefon ne volim bas cesto da menjam.

 

Mislim da smo ti i ja bas pisali ovde o Asus.

 

Link to comment
21 hours ago, bags said:

Na drugoj strani kvaliteg izrade Pixela je bas drla. Isto bilo kakav support osim ako nisi u USA. Na sve to goli Android je otprilike kao par godina star OneUI sto se tice feature.

 

Ne znam šta znači "drla", imam beli pixel 6 pro i kvalitet izrade je njegov najmanji problem, tj najmanji problem uopšte, telefon je verovatno najlepši koji sam ikada imao, materijali keramika/staklo pozadi, premium kvalitet rekao bih.

 

Ono što jesi u pravu je taj goli android na kome imam glupave bagove mnogo češće nego što bih želeo/pomislio da će ih biti. Sa obzirom na "čist" android. Imao sam nexus 6p i ne sećam se da sam imao sličnih problema. 

 

6 pro je prvi njihov fon sa njihovim procesorom tensorom, procesor je poznat da se mnogo greje /istina/, ali i zathrothluje ponekad, zasecka, valjda menja hercažu sa 120na60 i onda to baš ne deluje tečno i glatko kako bi čovek želeo i pomislio.

 

Sa druge strane, pixel je osetno jeftiniji od flagship konkurencije samsunga, iphone-a i sl pa šta kome više treba ili znači.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Uzeo mami Xiaomi Poco M5s - danas su imali (na UK sajtu) dobar popust za Father's Day :lolol: plus priznali £10 kupon za nove korisnike (sto ja nisam :unsure: )

 

To ce joj zameniti Redmi 6A - mislim da ce biti zadovoljna poboljsanjem.

Link to comment

Menja mi se telefon, ne znam sto ali dovoljno je valjda 4 godina služenja. Treba mi, ne nuzno sve iz liste a ne želim da kupujem s23/22, iphone i slicne flagshipove:

 

-Must je 5G

-eSim (znam da mi sa ovom varijantom ostaje par modela)

-120 herza ekran, bilo bi lepo

-brzo punjenje

-solidna kamera

 

P30pro radi ok ali me najvise uznemirava sto nema 5G sad kad sam konačno završio postpaid prvi put u životu; kamera jer su izgleda zveknuli neki update koji mi svaku sliku bluruje ili je overexpose; 120 hertza sam video u nekoj radnji i kao da sam se vratio u detinjstvo pa sa crno belog ekrana prešao na kolor; kamera cenim svaka može da bude bolja od p30pro a nije da je koristim profesionalno, više me nerviraju "bagovi" koje sam gore pomenuo.

 

Gledao Xiami 12t, ali mu rivjui nisu neki. Mada jeste 5G i ima 200 megapiksela optiku na kameri i 120 herza. Google 7 mi je isto varijanta ali mi nekako deluje sicusno. Nešto drugo? Treće?

Link to comment
10 minutes ago, booyaka said:

Glavna stavka nedostaje, cena.

Nije preterano bitna. S23 mogu da kupim ali neću iz principa jer su flagshipovi postali bezobrazni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...