Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

posle oneplus 7 pro sam presao na 11 pro. jeste dobar telefon i sve fercera vrhunski, ali meni je najveci utisak brzina punjenja. 

 

ne bi menjao sedmicu da nemam problema sa punjenjem. krecem uskoro na duzi put i trebace mi sveza tehnika. 

 

vidim danas da je 11 tek izasla u kini, u evropi ce za mesec-dva. bice ko iz onog vica "ima l ko vaki kavasaki":D

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, banecare1 said:

posle oneplus 7 pro sam presao na 11 pro. jeste dobar telefon i sve fercera vrhunski, ali meni je najveci utisak brzina punjenja. 

 

ne bi menjao sedmicu da nemam problema sa punjenjem. krecem uskoro na duzi put i trebace mi sveza tehnika. 

 

vidim danas da je 11 tek izasla u kini, u evropi ce za mesec-dva. bice ko iz onog vica "ima l ko vaki kavasaki":D

 

Koliko dugo se puni i koliko otprilike košta u nekoj zapadnoj valuti? Kamera?

 

Što se tiče punjenja, meni se Xiaomi Mi 12 Pro puni od 0 do 100 za bukvalno 20 minuta i to mi je nadrealno :D

 

Link to comment

11 pro je šta, Xiaomi? Ne vidim da OnePlus ima pro verziju. :unsure:
Nažalost, skoro pa mrtav brend, a bili su mi jedan od favorita, posebno zbog softvera.

 

Vreme je da ove godine i ja zamenim tel, svidja mi se Šaomi 12t ali izludjuje me njihov softver pa će izbor verovatno pasti na neku Motorolu. Da vidimo šta će da izbace na proleće… :fantom:

Edited by mraki
Link to comment
7 hours ago, copkillah said:

 

Koliko dugo se puni i koliko otprilike košta u nekoj zapadnoj valuti? Kamera?

 

Što se tiče punjenja, meni se Xiaomi Mi 12 Pro puni od 0 do 100 za bukvalno 20 minuta i to mi je nadrealno :D

 

 

550-660 EUR je cena (4-5K RMB)

kameru nisam probao:blush:

punio sam sa pola samo, utisak je da ne treba preko 20 minuta. 

7 mi je lepsa i manja, u 11 kamere prave ispupcenje, ali po svim ostalim parametrima stari model mi je bio ok, tako da nisam ni gledao sta jos ima

ja sam imao i prvi model. inzenjeri nokie u kini su svrsavali na taj telefon i nakon sto smo ko zna gde i kako tajlandu pogubili svoje telefone, dobio sam i ja prvi oneplus. secam se da je bio model sa drvenim korpusom.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, mraki said:

11 pro je šta, Xiaomi? Ne vidim da OnePlus ima pro verziju. :unsure:
Nažalost, skoro pa mrtav brend, a bili su mi jedan od favorita, posebno zbog softvera.

 

Vreme je da ove godine i ja zamenim tel, svidja mi se Šaomi 12t ali izludjuje me njihov softver pa će izbor verovatno pasti na neku Motorolu. Da vidimo šta će da izbace na proleće… :fantom:

 

11 pro se prodaje samo u kini za sada

oni su se spojili sa oppo

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, mraki said:

Pa znam, i OnePlus se faktički utopio u tom spajanju.

I softver su spojili, mada se valjda razlikuje za kinesko i ostala tržišta.

 

obicno stranci u kini (aka laowais) promene softver na android telefonima. oxygen ili kako se vec zove. meni to neko od poznanika odradi jer sam smotan. 

za novi telefon nema potrebe. radi google i sve, a ostaju prednosti koje daje lokalni soft. 

Link to comment
  • 2 months later...

Kolege, imam pitanje. Pošto se premalo bavim svime ovime već predugo nemam pojma u kom pravcu da gledam.

 

Imam Redmi k20 Pro / 9T Pro i super sam zadovoljan, posle le eco lemax 829 koji i dalje koristim za testiranja ali baterije me izdaju lagano i zub vremena uzima svoje.

 

Ja ne vidim ništa valjano za 300-500 EUR, mada nije da sam lagan po zahtevima:

Nov android (i put do sledećeg major update-a)

da nema 2.5D screen

da nema rupu, zarez ili šta god na ekranu

da ima OIS na kameri i pristojne low light slike (9T je tu baš slabiji uprkos low light modu)

da je barem 400ppi

da mu baterija traje dan i kad se baš koristi telefon

da nema neke pomoćne a obavezne aplikacije ili da moram da mu stavljam drugi sistem - sad ne mogu da koristim plaćanje telefonom jer je 9T sa drugim softverom

 

 

Da li nekim slučajem imate neku ideju?

Link to comment
1 hour ago, desboj said:

Mislim da je ovo najzahtevniji deo, sve ostalo i nekako. 

 

Znam :(

 

Asus flip je preskup a i nije to to, da uzmem novi 9T pro nije zgodno... gledao sam Motorolu i stvarno se fino trude, ali su ipak često zakrivljeni ekrani, čudni odnosi strana i imaju kameru u ekranu, a jako sam se ponadao sa Edge X30 ali to se jako teško nalazilo

 

Link to comment

Moram da pohvalim OnePlus nov update, svasta novo imam na telefonu. Po 3, 4 prozora u isto vreme, Split screen, ma idi! 

 

Imam oneplus 8t, sad je cena unlocked $300, toliko mi je dobar da ne zelim da upgrade na trenutno 11t koji je izasao.  

 

4-5 godina imam ovaj telefon, sljaka ko svakcarski sat. Muz je na iphonu, izlude sa tehnockim sranjima s vremena na vreme. 

 

OnePlus je toliko jednostavan, organski za upotrebu, brz, puno memorije.... sjajan telefon!

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

upravo mi ažuriralo Gmail za Android.

Lepo izgleda, mada dva glavna emaila na telefonu pratim preko Outlook-a, koji je standardno dobar, mada bi mogli i njega da malo ulepšaju.

Link to comment
On 29. 3. 2023. at 13:59, Vapad said:

Kolege, imam pitanje. Pošto se premalo bavim svime ovime već predugo nemam pojma u kom pravcu da gledam.

 

Imam Redmi k20 Pro / 9T Pro i super sam zadovoljan, posle le eco lemax 829 koji i dalje koristim za testiranja ali baterije me izdaju lagano i zub vremena uzima svoje.

 

Ja ne vidim ništa valjano za 300-500 EUR, mada nije da sam lagan po zahtevima:

Nov android (i put do sledećeg major update-a)

da nema 2.5D screen

da nema rupu, zarez ili šta god na ekranu

da ima OIS na kameri i pristojne low light slike (9T je tu baš slabiji uprkos low light modu)

da je barem 400ppi

da mu baterija traje dan i kad se baš koristi telefon

da nema neke pomoćne a obavezne aplikacije ili da moram da mu stavljam drugi sistem - sad ne mogu da koristim plaćanje telefonom jer je 9T sa drugim softverom

 

 

Da li nekim slučajem imate neku ideju?

 

Nothing Phone 1, doduše ne razumem baš za rupu na ekranu, na šta tačno misliš, možda je to problem.

 

Bonus je što imaš čist android.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...