Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

14 minutes ago, samo_opusteno said:

Pa dobro, ljudi ne vole Djokovica. Nema to veze sa tim sto je iz Srbije, i Jokic je iz Srbije pa ga vole svi, Novak nema personality koji mozes da volis. Previse nervozan, isfoliran, arogantan... Kad na to dodas da ne igra lep tenis kao Federer problem je smatrati ga za lice tenisa pogotovo strancima koji za razliku od nas nemaju nikakvu konekciju sa njim. 

 

Nervozan jeste jer je ljudsko biće. Isfoliran i arogantan, nidje veze. Prirodniji je i druželjubiviji od 90% svojih kolega. Tenis koji igra je milina za gledati, mada je to u oku posmatrača. 

 

Strancima nije nikakav problem da ga percipiraju kao lice tenisa, potpuni je mit da tu postoji neki feler. Izuzetak su oni koji su navijači dueta Fedal (što je OK i sasvim je normalno da preferiraju njihova lica) ili im tradicionalno smetaju istočnoremetilački faktori poput Lendla, Monike i sada Novaka (što nije OK i neka si zabiju svoje predrasude prema istoku u bulju do balčaka).

  • +1 5
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Federerovi navijaci - nabedjena propala aristokratija

Nadalovi navijaci - srednja klasa koja se lozi na vredan rad

Djokovicevi navijaci - vodoinstalater iz Poljske

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
14 minutes ago, Shan Jan said:

Federerovi navijaci - nabedjena propala aristokratija

Nadalovi navijaci - srednja klasa koja se lozi na vredan rad

Djokovicevi navijaci - vodoinstalater iz Poljske

 

Po meni, ova podela nije tačna

 

Za Federera navija vodoinstalater iz Poljske 

Za Nadala navijaju žene svih dobi i svih socijalnih statusa, Nadal će u budućnosti biti sinonim za seksualno pomagalo, kao recimo Hilti za vibro bušilice. Vamos! os os os

Za Novaka ne navija niko. Populacija mučenika iz Srbije je statistička greška

 

  • Haha 4
  • -1 1
Link to comment

Ђоковић реално уме да буде превише нервозан и прост на терену (срећом по њега странци не разумеју шта све излази из његових уста), исфолиран можда више у смислу да је фејк, посебно у оним ранијим фазама каријере кад се трудио да се допадне свима, док арогантан објективно није. С друге стране има неке квалитете које ова друга двојица могу да сањају, типа интелект, елоквенцију, способност да се на РГ обрати на Француском, у Риму на Италијнском.. све оно што би требало да га додатно приближи публици. Океј Федерер има ту неку харизму, шарм и елеганцију да кажемо, док Надал реално нема ништа.

 

Али поред свега тога мислим да је врло једноставно објаснити зашто га људи углавном не воле, просто је ниоткуда неки лик са Балкана/Источне Европе улетео међу тад већ изграђено тениско ривалство и подељену публику и почео да доминира и да им руши снешка. Далеко од тога да он нема своје фанове, али то је углавном нека алтернативна публика у Европи/Америци а остатак углавном чини исток попут Индије и Кине.

 

Фактор је свакако и чињеница да је тенис традиционално некакв нобл спорт настао на некаквом двору међу буржујима па га и данас углавном прати публика неке више класе, да се којим случајем игра пред фудбалским навијачима, Ђокара би и у сред Лондона имао највише навијача јер је од њих тројице највише ‘човек из народа’ и најлакше би се идентификовали с њим. Овако ова буржоазија се најлакше идентификује са префињеним улицканим Швајцарцем јбг.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

što nije OK i neka si zabiju svoje predrasude prema istoku u bulju do balčaka).


Realno i tebi bi mogao neko da kaze da svoje predrasude prema “zapadu” ostavis sebi na isto mesto. Sa tim «Mi» i «Oni». 

 

Kako se covek postavi tako cemu i biti. Niko nije duzan da voli Djokovica, ni da mi bude omiljen sportista. Ni bilo kog drugog. 

Gomila slavnih sportista od jednih hvaljeni, od drugih osporavani kroz istoriju.
Potpuno infantilne reakcije nasih ljudi na osporavanje Novaka. Sta te briga ako ti navijas i volis ga?

Nikad u RL nisam srela nekog ko je posebno osporavao Djokovica u sportskom smislu. Nikakve zajedljive komentare u prenosu. 
Postuju ga ili ih tenis ne zanima uopste, kao sto nekoga ne zanima hokej. Puna NHL liga onih iz istocne Evrope, da ne kazem Rusa. Ono sto ih mrze.

 

Osim toga mi nismo iz istocne, nego jugo istocne Evrope, ni ti smo taj mentalitet delili do temeljitog ispiranja mozga devedestih. Ponasanje vecitih kompleksasa i infantilnih ljudi.

Uzgred budi receno ni dobar deo Rusa ga ne deli. 

 

Uzgred i taj Lendl, i Monika (osporavana ihahaj da nije nasa) i Navratilova su ostali na zapadu, gle cuda, da zive.

Od Lendla ni rodjena majka ne bi napravila komercijalu. Covek je taj tip i nikad se nije smarao da se proda za nesto drugo.

Edited by Moonwalker
  • +1 9
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:


Realno i tebi bi mogao neko da kaze da svoje predrasude prema “zapadu” ostavis sebi na isto mesto. Sa tim «Mi» i «Oni». 

 

 

Ja sam vrlo precizno naveo na koga se to odnosi. Nije bilo nikakvog “mi” i “oni”.

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
15 minutes ago, johan nagel said:

Овако ова буржоазија се најлакше идентификује са префињеним улицканим Швајцарцем јбг.

 

Nije nikakav problem da se sitna buržoazija radije identifikuje sa Švajcarcem ili kim god. Problem je kada delovi te buržoazije, nošeni i inspirisani milorad komrakov novinarstvom koje konzumiraju, krenu da poručuju istočnjacima da im nikada neće biti mesto na njihovom dvoru. Ako su propustili da izguglaju značenje pojma “open era” onda bi makar neko kućno vaspitanje trebalo da imaju. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Redoran said:

 

Kako odskaču od npr. ovih?

 

E4CB7507-C853-493F-AAF9-D7A4505AD906.jpeg

 

 

 

jel popuštam neku ironiju, kako se razlikuje "its an honour to be your fan" i ovo što Novak dovodi na turnire

 

000-337-T43-A.webp

 

 

Edited by levi
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Amerikanci generalno postuju Djokovica i znaju za njega, naravno ako prate iole tenis, Djokera naravno postuju jos vise posto je NBA svakako popularniji od tenisa.

Imam prilike da pricam sa dosta njih ovde posto igram pickleball i tu se pojavljuje mnogo bivsih tenisera svih nivoa.

pickleball je slican tenisu ali mnogo laksi od tenisa za dostizanje nivoa na kome se moze fino igrati, eksplodirao posle kovida iako nije nov sport.

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Problem su malo i godine. Meni je danas recimo kolega rekao da je za njega Federer najbolji jer je bio najbolji kad je ovaj bio mlad. :) Sad nema vremena da detaljno prati.

 

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...