Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ana je sasvim lepo bila prihvacena, imala multimilionski sponzorski dil. Mediji su se utrkivali da je intervjuišu, sve je bilo med i mleko.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Redoran said:

 

Ne, ti kažeš da ja nemam pojma o marketingu i biznisu i lupam gluposti nevidjene. Nisi jednom rečju elaborirao zašto nema sve predispozicije.

 

Uz to, nisam nigde rekao da ne može zato što je Srbin nego da ne može zato što nema podoban pasoš i pedigre. To su potpuno različite stvari.

 

Kakav bre pasoš i pedigre, idi prelistaj četnika sa reketom pa ćeš naći najmanje 500 razloga zašto je tako.

Ukratko: itekako je umeo da bude iritantan, čak i nama koji navijamo za njega. Jedan od glavnih problema je bio taj što je u jednom periodu bilo previše očigledno koliko se trudi u pokušaju da ga ljudi vole, a to obično izaziva kontra reakciju.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, copkillah said:

 

Kakav bre pasoš i pedigre, idi prelistaj četnika sa reketom pa ćeš naći najmanje 500 razloga zašto je tako.

Ukratko: itekako je umeo da bude iritantan, čak i nama koji navijamo za njega. Jedan od glavnih problema je bio taj što je u jednom periodu bilo previše očigledno koliko se trudi u pokušaju da ga ljudi vole, a to obično izaziva kontra reakciju.

 

A mozemo i suprotno da gledamo..Cime su to Rodja i Nadal, koji cak ni engleski ne govori kako treba, zaduzili tenisku publiku toliko da vazda bude na njihovoj strani a protivu Novaka. Mozda je to samo negativni deo mene ali cini mi se da tu ima malo vise od elegancije u forhendu i izvlacenja gaca iz bulje.

 

  • +1 5
Link to comment

Da navedem i ja moj anegdotalni uzorak: pričao sam o Novaku sa Britancima, Švedjanima, Italijanima, Amerikancima… prilikom bezbroj poslovnih susreta gde se ćaskanje okrenulo na sport. Njihovi utisci su se kretali izmedju zasluženog respekta prema velikom šampionu (iako lično navijaju za nekog drugog) pa do totalnog divljenja njegovom fanatičnom pristupu tenisu i mentalnoj snazi. Upravo Britanci su najviše bili u fazonu brate mili kakav megacar.

 

Niko, i podvlačim niko nije potezao te medijske narative o isfoliranom čobančetu koje bi htelo da ga ljudi vole a oni neće. Niko nije potegao bilo šta od tih medijsko-tviteraških kretenizama. Ljudi su formirali svoje mišljenje gledajući tenis i ne robujući stereotipima. Toliko je jednostavno.

 

Takve publike ima i na tribinama, nisu svi buržuji koji su došli da podrže ono što ih je medijska mašina naučila da treba da podrže (pre sledeće stvari koju će ih naučiti da podrže). Van tribina ih ima nebrojeno više, to se uostalom najbolje vidi po časti koju Novaku ukazuju veliki šampioni iz praktično svih popularnih sportova, kao što je @Mos juče primetio.

 

Bez obzira što ovo dolazi iz mog babla, utisak mi je da medijski narativi o Novaku i drugim uljezima sa istoka ne odražavaju većinski stav evropske ili američke publike jer on naprosto nije takav, štaviše. Većinski stav je takav da medijima daje sasvim dobru podlogu za makar 50% hvalospeva i junačkih epova koje su dobili Fed i Nadal. Zašto su oni izabrali da na takvoj podlozi prave Leksa Lutora bez da im je iko to tražio, to oni najbolje znaju.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Ne, ti kažeš da ja nemam pojma o marketingu i biznisu i lupam gluposti nevidjene. Nisi jednom rečju elaborirao zašto nema sve predispozicije.

 

Uz to, nisam nigde rekao da ne može zato što je Srbin nego da ne može zato što nema podoban pasoš i pedigre. To su potpuno različite stvari.

 

ne da nema SVE predispozicije, nego nema nikakve (“da bi bio promovisan u new age simbola”). Novak je potpuno marketinski irelevantan za target grupe koje danas trose najvise novca (gen mill i Z).


I da, bas cu sad da obrazlazem (po milioniti put) kako je zemlja okrugla. 

nekome ko pominje pedigre i pasos, kao  jedini argument.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Ana je sasvim lepo bila prihvacena, imala multimilionski sponzorski dil. Mediji su se utrkivali da je intervjuišu, sve je bilo med i mleko.

Ana se udala za Švabu sa postera, a nisu joj ni neki prethodni latino zavodnici bili odbojni. Nole je sa druge strane oženio Srpkinju, sa Morave i Drine. 

Ana se prilagodila i uklopila. Pronašla svoje mesto pod zvezdama. Nole je uvek pokušavao da isto to uradi, ali mu prosto ne ide od ruke. Niko od Pirgavih mu ne veruje i sumnja u njegovu iskrenost. 

Valjda još od onih dana kada je odbio britansko državljanstvo. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

A mozemo i suprotno da gledamo..Cime su to Rodja i Nadal, koji cak ni engleski ne govori kako treba, zaduzili tenisku publiku toliko da vazda bude na njihovoj strani a protivu Novaka. Mozda je to samo negativni deo mene ali cini mi se da tu ima malo vise od elegancije u forhendu i izvlacenja gaca iz bulje.

 


udaras po emocijama.

ne mozemo traziti racionalan odgovor na pitanje zasto vole onog ili ovog.

 

zasto mi, novakovi navijaci, ne volimo alcaraza?

ili - jos bolje - zasto ne volimo kecmanovica, djerea i krajinovica? 

Link to comment
12 minutes ago, Tunguz said:

Ana se udala za Švabu sa postera, a nisu joj ni neki prethodni latino zavodnici bili odbojni. Nole je sa druge strane oženio Srpkinju, sa Morave i Drine. 

Ana se prilagodila i uklopila. Pronašla svoje mesto pod zvezdama. Nole je uvek pokušavao da isto to uradi, ali mu prosto ne ide od ruke. Niko od Pirgavih mu ne veruje i sumnja u njegovu iskrenost. 

Valjda još od onih dana kada je odbio britansko državljanstvo. 

Ana je pre Švabe i ostalih bila veoma voljena na “mrskom zapadu”. Posle, kad je krenula za australijakim golferom tad su hteli da je usvojenu Melburnu.

 

Prosto, simpatična je svima - dok je kljako mnogima odbojan. 

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Ana je pre Švabe i ostalih bila veoma voljena na “mrskom zapadu”. Posle, kad je krenula za australijakim golferom tad su hteli da je usvojenu Melburnu.

 

Prosto, simpatična je svima - dok je kljako mnogima odbojan. 

 

Ana je zensko. Ana je bila u vrhu ali nikada dominantna kao Novak. Da ne kazem znala je gde joj je mesto.

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Tunguz said:

Nole je uvek pokušavao da isto to uradi, ali mu prosto ne ide od ruke. Niko od Pirgavih mu ne veruje i sumnja u njegovu iskrenost. 

 

Ja mislim da mu sasvim dobro ide tamo gde treba da mu ide, to jest u stvarnom svetu.

 

Ne ide mu u svetu koji kreiraju mediji i tviter.

  • +1 4
Link to comment
52 minutes ago, Redoran said:

Da navedem i ja moj anegdotalni uzorak: pričao sam o Novaku sa Britancima, Švedjanima, Italijanima, Amerikancima… prilikom bezbroj poslovnih susreta gde se ćaskanje okrenulo na sport. Njihovi utisci su se kretali izmedju zasluženog respekta prema velikom šampionu (iako lično navijaju za nekog drugog) pa do totalnog divljenja njegovom fanatičnom pristupu tenisu i mentalnoj snazi. Upravo Britanci su najviše bili u fazonu brate mili kakav megacar.

 

Niko, i podvlačim niko nije potezao te medijske narative o isfoliranom čobančetu koje bi htelo da ga ljudi vole a oni neće. Niko nije potegao bilo šta od tih medijsko-tviteraških kretenizama. Ljudi su formirali svoje mišljenje gledajući tenis i ne robujući stereotipima. Toliko je jednostavno.

 

A možda su samo hteli da te ispoštuju, uzmi i to u obzir. Evo ja sam prošle nedelje proveo nekoliko dana sa čovekom iz Torina, navijačem Juventusa i prosto nisam želeo da mu pljujem klub, iako oni to apsolutno zaslužuju u svakom smislu i na svakom nivou. Čista pristojnost i ništa više.

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

I ja to isto mislim - da mediji forsiraju neke priče, i to veoma lenjo, neke stvari još iz prve decenije ovog veka se vuku i dan danas (RF je maestro tenisa i to).

 

Nikakvo, makar prilagođavanje novonastaloj situaciji i to traje li traje...

  • +1 2
Link to comment

Volim teniske podforume da se odmorim od uobičajenih gluposti, ali ovo što se sada piše ovde je previše. Sam Đokoviić ima dve posebne teme koje nisu direktno vezane za sport, jednu na društvu, drugu na deponiji

Predlažem da se ova tema zaključa, a postovi koji se ne tiču tenisa prebace na odgovarajuće teme, sigurno ih ima pregršt.

Smoriste svi. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...