Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

I am extremely disappointed with the Court ruling to dismiss my application for judicial review of the Minister’s decision to cancel my visa, which means I cannot stay in Australia and participate in the Australian Open.

I respect the Court’s ruling and I will cooperate with the relevant authorities in relation to my departure from the country.

I am uncomfortable that the focus of the past weeks has been on me and I hope that we can all now focus on the game and tournament I love.

I would like to wish the players, tournament officials, staff, volunteers and fans all the best for the tournament.

Finally, I would like to thank my family, friends, team, supporters, fans and my fellow Serbians for your continued support. You have all been a great source of strength to me.

Link to comment
7 minutes ago, Carolostadien said:

 

Tri godine je automatski u ovakvim slučajevima, bar su tako pisali naši mediji. S tim da ima pravo tražiti izuzeće i za to :D Pa ako sljedeće godine bude normalnija situacija u svijetu i on cijepljen, može tražiti da mu se to ukine.

 

Ako to sad uradi, kandiduje sebe za jednog od najglupljih ljudi..recimo, ikad. 

 

Stvarno, ne bio mu u kozi sad. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Ako to sad uradi, kandiduje sebe za jednog od najglupljih ljudi..recimo, ikad. 

 

Stvarno, ne bio mu u kozi sad. 

 

naravno da ne kandiduje, boze

razdvoj te dve stvari

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

naravno da ne kandiduje, boze

razdvoj te dve stvari

 

Znas vic o coveku kome je ponudjeno milion dolara..ali da pojede porciju govana ?

 

I on krene..i pici..i na pola porcije kaze..ma jebali te tvojih milion dolara

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

I am extremely disappointed with the Court ruling to dismiss my application for judicial review of the Minister’s decision to cancel my visa, which means I cannot stay in Australia and participate in the Australian Open.

I respect the Court’s ruling and I will cooperate with the relevant authorities in relation to my departure from the country.

I am uncomfortable that the focus of the past weeks has been on me and I hope that we can all now focus on the game and tournament I love.

I would like to wish the players, tournament officials, staff, volunteers and fans all the best for the tournament.

Finally, I would like to thank my family, friends, team, supporters, fans and my fellow Serbians for your continued support. You have all been a great source of strength to me.

 

Sisa

Trebao je da im ponudi vršnjaka na blajvatore i odjebe u 3 pizde materine, i Australiju i njihov usrani turnir

Usput osvoji RG, W, USO i ode u peMziju

  • +1 1
Link to comment
Just now, Have_Fun said:

 

Sisa

Trebao je da im ponudi vršnjaka na blajvatore i odjebe u 3 pizde materine, i Australiju i njihov usrani turnir

Usput osvoji RG, W, USO i ode u peMziju

 

boldovano tesko bez vakcine. a iskuliraj malo pliz pa ces skontati da je sasvim normalno da uradi ono sto treba

  • +1 1
Link to comment

Ovo je na kraju bilo i ocekivano. Sam je kriv sto su ga razapeli po svim mogucim medijima, a sada preostsje  jos da ga namazu katranom i pospu perjem i tako poteraju u avion.

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

boldovano tesko bez vakcine. a iskuliraj malo pliz pa ces skontati da je sasvim normalno da uradi ono sto treba

 

Zezao sam se, proradio Srbistanac u meni.

Naravno da je izjava politički korektna.

Link to comment
24 minutes ago, morgana said:

 

dobro ali mogao je da anticipira mogucnost negativnog ishoda u izvjesnom nivou vjerovatnoce tj rizik je bio poveci. od pocetka zna da nema ulaznicu od strane australije, a ona mu treba, nego ulazi na stos i apsurdno samopouzdanje koje dijeli sa organizatorom i viktorijom.

ali od početka se govori :

 

ne, Novak nije ušao na štos, on je imao vizu koja mu je poništena 

 

o tome su drvili i strani novinari

 

Link to comment

Povrh sve muke, neće se ovo toliko loše završiti za Nola, pogotovo ako je tačno da nije dobio trogodišnju zabranu ulaska.
Neki mladac će propustiti Rafu kroz šake i pre finala AO, a Nolo će se u Srbiju vratiti kao heroj, lišen straha da će ikada odgovarati za ozbiljno krivično delo sa kojim ga se dovodi u vezu.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...