Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Just now, red star forever said:

Ali Budja tvrdi da to diskreciono pravo postoji svugdje, ne samo u Australiji.

Je li to tačno?

Naravno da je tacno.

Uvek i bilo.

Ali to ti nece reci kada tvrde da zive u zemljama etalonima demokratije i postovanja ljudskih prava.

 

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

U obe zemlje na kraju stoji diskreciono pravo 1 majmuna da sjebe koga misli da treba, jebes sud, pravo i zakone.

Doduse, taj australijski majmun je demokratski izabran... :isuse: 

A mi sad kao treba da verujemo da je to garancija pravednosti... :D 

 

Ne znam na koga si se navrzao. Samo sam napisao jedan licni utisak. Utisak i refleksija koja je za mene licno vazna: da li da se autocenzurisem u zemlji u kojoj zivim ili da piskaram okolo i kritikuejm vlast ako to, po meni, zasluzuje? Ajde ja, ne oglasavam se, ali ima desetak istaknutih Spanaca, kako na desnici tako na levici, koji ne izbijaju iz medija. Uvek mogu korisno da posluze kao "chivo expiratorio" (izgovor) za neko sranje vlase, da se skrene paznja. Pomenuo sam Brazilku Manuelu Pik, Ima i Ola Bini, jedan Svedjanin koga je, ovog puta, desnicarski rezim optuzio za spijunazu tokom protesta 2019. - klasika "spoljno mesanje". Optuznica tuzilastva nema ni glavu ni rep. Desnicarski rezim Lenjina Morena mu nije oduzeo vizu, naprotiv, ne dopustaju mu da napusti zemlju, a sudjenje nikako ne napreduje jer ga isto tuzilastvo minira. Covek hoce da se ubije.

 

Sto se boldovanog tice, nesto si prezupcio: diskreciono PRAVO je deo PRAVA i ZAKONA, tako je napisano. Sud je tu nemocan - sudi po pravu, i stoga nece biti nista van prava i sistema ako  troclano vece izbaci  Novaka. Problem je  upravo u PRAVU i ZAKONU.

  • Hvala 1
Link to comment

Jedna stvar je sigurna, najopasniji posao u Srbiji je da budes najbolji teniser ili teniserka na svetu. Od troje koji su se dokopali te casti jedna je izbodena nozem, ovaj se potuca po sudovima zbog toga sto neko misli da ono sto on navodno misli moze da natera nekog drugog da misli i napravi sranje, ova treca se udala za fudbalera. Kakvi rudari, kakvi bakraci, hajde ti brajko stisni petlju pa dodji iz Srbije i budi najbolji teniser ili teniserka na svetu.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Budja said:

 

Ne znam na koga si se navrzao. Samo sam napisao jedan licni utisak. Utisak i refleksija koja je za mene licno vazna: da li da se autocenzurisem u zemlji u kojoj zivim ili da piskaram okolo i kritikuejm vlast ako to, po meni, zasluzuje? Ajde ja, ne oglasavam se, ali ima desetak istaknutih Spanaca, kako na desnici tako na levici, koji ne izbijaju iz medija. Uvek mogu korisno da posluze kao "chivo expiratorio" (izgovor) za neko sranje vlase, da se skrene paznja. Pomenuo sam Brazilku Manuelu Pik, Ima i Ola Bini, jedan Svedjanin koga je, ovog puta, desnicarski rezim optuzio za spijunazu tokom protesta 2019. - klasika "spoljno mesanje". Optuznica tuzilastva nema ni glavu ni rep. Desnicarski rezim Lenjina Morena mu nije oduzeo vizu, naprotiv, ne dopustaju mu da napusti zemlju, a sudjenje nikako ne napreduje jer ga isto tuzilastvo minira. Covek hoce da se ubije.

 

Sto se boldovanog tice, nesto si prezupcio: diskreciono PRAVO je deo PRAVA i ZAKONA, tako je napisano. Sud je tu nemocan - sudi po pravu, i stoga nece biti nista van prava i sistema ako  troclano vece izbaci  Novaka. Problem je  upravo u PRAVU i ZAKONU.

Pod #1 nisam se navrzao, pogotovo ne na tebe, ovo je koliko znam jedini put posle dugo vremena da ti uopste repliciram.

 

Sredinu tvog posta cu da preskocim, nije vredna komentara: svodi se na 'ako mudro cutim, niko nece da me dira, ionako ima budala koje ce da galame/podmetnu vrat u moje ime.

 

A za boldovano bi stvarno ali stvarno trebalo da stavis prst na celo: tamo gde je sud nemocan i gde je takozvano diskreciono pravo u rukama jednog coveka sa svim njegovim politickim interesima, preferencijama, predrasudama, jutarnjom svadjom sa zenom pre polaska na posao, neurednom stolicom - nema ni prava ni zakona.

Tacnije ima ga samo na povrsini i fercera samo kada su svi lepo i fino ususkani u uverenje da zive u najboljem od najboljih mogucih svetova i dok po neka vanredna situacije poput ove sa Djokovicem ne razotkrije sustinu.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, harper said:

Jedna stvar je sigurna, najopasniji posao u Srbiji je da budes najbolji teniser ili teniserka na svetu. Od troje koji su se dokopali te casti jedna je izbodena nozem, ovaj se potuca po sudovima zbog toga sto neko misli da ono sto on navodno misli moze da natera nekog drugog da misli i napravi sranje, ova treca se udala za fudbalera. Kakvi rudari, kakvi bakraci, hajde ti brajko stisni petlju pa dodji iz Srbije i budi najbolji teniser ili teniserka na svetu.

 

:angry:

Pravda za JJ.

  • +1 4
Link to comment

oukej, izasao je raspored i novak je u nocnom terminu.

to mi je dosta cudno jer sam mislio da ce se osigurati da ga stave u dnevni, da ne bude stete ako u nocnom igraju laki luzer i kecmanovic

mozda ne govori nista, a mozda govori dosta toga

 

@Ros me preteko u milisekundi hhahaha

Edited by Tsai
Link to comment
9 minutes ago, Tsai said:

oukej, izasao je raspored i novak je u nocnom terminu.

to mi je dosta cudno jer sam mislio da ce se osigurati da ga stave u dnevni, da ne bude stete ako u nocnom igraju laki luzer i kecmanovic

mozda ne govori nista, a mozda govori dosta toga

 

@Ros me preteko u milisekundi hhahaha

 

 

dobar si :D 

 

da ao ima toliki uticaj, ne bi novak bio sad na sudu

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...