Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Ja mislim da Hella is yankin` our chain big time
i ja sam tako mislio pre poslednjeg pousta. kad neko zajebava, onda to treba da izgleda malo drugačije od drugog pasusa iz poslednjeg komentara.
Link to comment
i ja sam tako mislio pre poslednjeg pousta. kad neko zajebava, onda to treba da izgleda malo drugačije od drugog pasusa iz poslednjeg komentara.
Pretpostavljam da nikada necemo saznati. Do tada, dozvolicu sebi sumnju u to da neko Helline inteligencije moze da ima tako malogradjanski rezon.
Link to comment

Ne kazem da ce se ovim postici neki rezultat (nije ni prohibicija) ali nazivati malogradjanskim razmisljanje u kojem se konstatuje da je 70% drzave pijano svaki dan (jedna za cirkulaciju i sl.) i da Srbija radi natopljena alkoholom, je vise nego licemerno. Kada god treba organizovati neki lov na vestice, dezurni su narkomani (ne oni sa splavova nego ovi iz Drajzerove) a alkoholizam je opsteprihvacen model ponasanja. Klinci locu od 12 godine (devojcice prednjace), porodice su poligoni za alkoholicarska izivljavanja, nesrece (saobracajne, privredne) su velikom vecinom posledica pripitih goveda.Piti u vreme adolescenskog perioda je dobro iskustvo. Moja generacija je pila krijuci se po budzacima ili je to radila na koncertima. Osecaj bunta koji se kanalisao i na ovaj nacin bilo je nesto neponovljivo.Oni koji su i sada ostali u tim godinama, potpuno su razoreni. A to je manjina.U atmosferi kulta sedenja po parkovima ima nesto drazesno. Samo da li to isto dozivljava osoba od 16 i osoba od 32 godine?Dok ce ovaj matoriji omlatiti par pivkana uz pljuge, diskutujuci o nekoj ovakvoj temi i sjeban otici kuci, junosa ce popiti 5 litara piva, pozeleti da obije neku radnju, siluje ili se poveze motorom u vecna lovista a kada shvati da od svega toga nema nista, izbice oko ortaku sa kojim je pio i prevrnuce par zardinjera na putu do kuce.Evo tako se izjasnih kao malogradjanin. :isuse:

Edited by matador
Link to comment
Ne kazem da ce se ovim postici neki rezultat (nije ni prohibicija) ali nazivati malogradjanskim razmisljanje u kojem se konstatuje da je 70% drzave pijano svaki dan (jedna za cirkulaciju i sl.) i da Srbija radi natopljena alkoholom, je vise nego licemerno.
I kao rešenje za ovaj problem se predlaže zabrana prodaje alkohola posle 22h? :lol: Pa da su hteli ovim problemom da se pozabave, zabranili bi prodaju alkohola pre 15h, ili bi zabranili prodaju alkohola u menzama javnih preduzeća i državnih ustanova.
Link to comment
I kao rešenje za ovaj problem se predlaže zabrana prodaje alkohola posle 22h? :lol: Pa da su hteli ovim problemom da se pozabave, zabranili bi prodaju alkohola pre 15h, ili bi zabranili prodaju alkohola u menzama javnih preduzeća i državnih ustanova.
Lepo rekoh da ovo nece resiti problem jer nije ni prohibicija. Tema je proglasavanje malogradjanskim razmisljanje koje ukazuje na problem a avangardnim svako razmisljanje koje petnaestogodisnjake tretira kao psihofizicki potpuno zrele osobe.
Link to comment
Lepo rekoh da ovo nece resiti problem jer nije ni prohibicija. Tema je proglasavanje malogradjanskim razmisljanje koje ukazuje na problem a avangardnim svako razmisljanje koje petnaestogodisnjake tretira kao psihofizicki potpuno zrele osobe.
Petnaestogodišnjacima je već uveliko zabranjeno da kupuju alkohol, tako da ova odluka apsolutno nema nikakve veze sa time što pišeš.
Link to comment

Da su hteli da ukinu alkohol na radnom mestu, prva bi bila zatvorena skupštinska kafana.Ovako, slušamo neka lupetanja: "Puni smo keša (kao da se ne pije brlja na klupici već šampanjac u Maderi), živimo u evropskom blagostanju, nemilice trošimo viškove para na besomučno oblokavanje, narod u stvari živi fenomenalno pošto mu je jedini problem to što u zadatom roku ne može da postigne propijanje zarađenog a ovim se najzad privode osione pijandure u red." A sve istina (kao da je lično dinkić pisao).   :isuse:Danas brane da pijemo, sutra će braniti i da jedemo, znaju oni najbolj šta je dobro za nas. Naši dragi dušebrižnici iz vlade.Nama ostaje samo da uživao u "blagostanju"... 

Tema je proglasavanje malogradjanskim razmisljanje koje ukazuje na problem a avangardnim svako razmisljanje koje petnaestogodisnjake tretira kao psihofizicki potpuno zrele osobe
Pre će biti da je tema što su SVE  građane proglasili maloletnicima. Edited by S.L.
Link to comment
Lepo rekoh da ovo nece resiti problem jer nije ni prohibicija. Tema je proglasavanje malogradjanskim razmisljanje koje ukazuje na problem a avangardnim svako razmisljanje koje petnaestogodisnjake tretira kao psihofizicki potpuno zrele osobe.
tebe ovaj propis malo zbunjuje, posto si izgleda navikao na sistem u kome se izostanak sistemske reakcije na proglasene zakone (koliko kioska je kaznjeno zbog prodaje alkohola maloletnicima?) sanira prosirenjem polja diskriminacije tako da se njome zahvate i slojevi koji nista bogu nisu zgresili, uspesno ignorisuci prvobitni problem.evo povecanje poreza na nekretnine je sracunato da zakaci tajkune, ali nekim cudnim slucajem oni to nece ni osetiti.potom, kaznjavace se ljudi koji suse ves na terasi, iako je prethodnom odlukom dozvoljena prenamena zajednickih prostorija u zgradi (veseraja).i sada, ovo. nesposobnost da se slede sopstvene odluke preliva se na gradjane koji sa time nemaju nista. ja i dalje zelim da mi neko odgovori - kako je to drustvu u interesu da ja posle posla koji se cesto zavrsava kasno uvece ne smem da kupim vino da imam uz veceru? ti si ko ona poslovicna zaba koja se polako kuva, pa i ne oseti rast temperature i srecno umre u loncu. pozivam te da se uputis pre svega u to kako funkcionise pravni sistem. dacu ti mali hint: ako doneses pametan propis (kao sto je ovaj o zabrani prodaja alkohola maloletnicima) - a ti ga sprovedi. ne jebi punoletne ljude zbog toga, posto to nije po Ustavu, o cemu vec postoji analogna presuda Ustavnog suda.inace ja ne znam o kakvim to divljim pijancima pises, ja to nisam video. pijana agresija odvija se uglavnom u lokalima koji nece biti pogodjeni ovom odlukom. a Helli cestitam na prelasku u tabor ekstremnih islamista: cenim da bi oni bili odusevljeni njegovim argumentima u prilog prohibiciji alkohola. samo da se zna: u Kairu je prodaja alkohola posle 22h slobodna. u Beogradu - nije. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Pre će biti da je tema što su SVE  građane proglasili maloletnicima.
Nanny state, a uz to u službi krupnog kapitala. Najebali smo. Edited by pacey defender
Link to comment
Nanny state, a uz to u službi krupnog kapitala. Najebali smo.
upravo to. paternalizam oca koji ti krade pare iz kasice prasice...ova i slicne odluke samo pojacavaju atmosferu rata svih protiv svih. tome je tesko odoleti jer je to u srzi ovdasnjeg sistema: neko se zali da mu je prevelika buka, da mu smetaju pijanci? e pa zabole me, ko sto tebe zabole za mene. i super su mi ovi sto kazu "haha, jako pravo- da kupujes pivo posle ponoci".e pa meni je jako. imam 36 godina, mrzim splavove, punoletan sam i hocu da popijem pivo posle ponoci, u parkicu. hladno, iz frizidera. ne smetam nikome, nisam nikada pijan lomio mobilijar po parkovima, nisam hapsen u pijanom stanju. zasto ne mogu to da uradim, kome jebote ja smetam?od svojih 36 godina proveo sam jedno 20 kombinujuci, sastavljajuci kraj sa krajem, gledajuci bumbare kako se izivljavaju od para koje su mi direktno uzete iz dzepa, i sada, kada sam vec na pragu sredovecnosti, olos koji me jase od kada znam za sebe nasao je za shodno da mi soli pamet kako cu ja da zivim i kako da razvijam zdrave navike koje ce me uciniti produktivnijim clanom drustva. pa picka vam materina lopovska, zlocinacka i licemerna. da mi neko donese papir sa smrtnim presudama ljudima koji su ovaj propis doneli, a narocito onom Ozegovicu, potpisao bih bez ikakvih problema. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Pre će biti da je tema što su SVE  građane proglasili maloletnicima.
A sta kao nisu svi gradjani maloletnici? :unsure:
Petnaestogodišnjacima je već uveliko zabranjeno da kupuju alkohol, tako da ova odluka apsolutno nema nikakve veze sa time što pišeš.
Vidim da je ovde biti avangardan = bukvalan.Dobro, da ne bih editovao postove, zameni rec petnaestogodisnjak sa devetnaestogodisnjak.Na stranu sto mislim da mozes da napises i cetrdesetogodisnjak ali to bi se vec okarakterisalo kao malogradjanski ekstremizam.Ma da, lepo se to resava u smederevskom U.S. Steel-u. Ko ce da se bavi porodicnim nasiljem i posledicama alkoholizma po drustvo.Tamo svaki ulazak u fabricki krug prati alko-test. Ako si drmnuo jednu za cirkulaciju dobijas simiku u dupe.Tako dva puta i letis sa posla. Onda ces na miru moci da lesis zenu i decu mrtvosan od alkohola jer ces biti nezaposlena, porodicno i drustveno neodgovorna pijandura.Tako se to resava, potpuno ste u pravu. Sa stokom i ne treba drugacije.
Link to comment
upravo to. paternalizam oca koji ti krade pare iz kasice prasice...ova i slicne odluke samo pojacavaju atmosferu rata svih protiv svih. tome je tesko odoleti jer je to u srzi ovdasnjeg sistema: neko se zali da mu je prevelika buka, da mu smetaju pijanci? e pa zabole me, ko sto tebe zabole za mene.
Iako smo ovde na istovetnoj poziciji, samo bih skrenuo pažnju na to imam utisak da se pitanje prodaje alkohola nekako ispod žita proguralo uporedo sa ovom pričom o buci. Ja načelno nemam problem da se nekako uredi to pitanje buke u kafićima u stambenim kvartovima, na način da se napravi kompromis između posetilaca lokala i lokalnih stanovnika. To je pitanje legitimnih interesa dvaju načelno suprotstavljenih društvenih grupa, a moderno društvo se razlikuje od nekih drugih tako što ima mehanizme da artikuliše interese svake od grupa i proizvede nekakvo zajedničko rešenje.Ali ovo pitanje prodaje alkohola je podvaljeno na način da se jedna overeno neustavna i antiliberalna mera prodaje u paketu sa ovom prethodnom. Na kvarno. Pa se nekako pronalazi argument u borbi protiv alkoholizma kao društvene pošasti. Pri čemu se predlagač odluke ne ustručava da prizna da je odluka doneta u konsultacijama sa, citiram, najvećim trgovinskim lancima. Edited by pacey defender
Link to comment

@matador I dalje mi izmice kako ce ova odluka suzbiti alkoholizam, no dobro, to je vec preko tvojih kapaciteta.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...