Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

pa naravno. jedna odluka obezvredjuje drugu, oduzima joj legitimitet. nije se trazio kompromis tokom javne rasprave, nego je kompromis donesen u skladu sa interesima razlicitih biznis lobija. a sve je pocelo od toga da Djilasu smetaju klinci u njegovom dvoristu, sto je i sam priznao.
Link to comment
Nisam primetio da se zalazem za ovaj propis.
:D sjajna formulacija Onda smo bazično saglasni. Rekoh već. Neuporedivo je veći problem onaj majstor što kupuje vinjak u 8 ujutro, nego klinac od 19 što sa ekipom kupi par dvolitarki i ode kod trafostanice na Kosančićevom vencu da provede veče u skladu sa svojim preferencijama i/ili finansijskim mogućnostima.gosn marko:
jedna odluka obezvredjuje drugu, oduzima joj legitimitet
dobra poenta! Edited by pacey defender
Link to comment

Neke cudne stvari se desavaju sa ovom temom. Mozda sam se nalio case piva (srecom nemamo alko test na poslu), ali neki postovi nestaju i vracaju se ...

Link to comment
Neke cudne stvari se desavaju sa ovom temom. Mozda sam se nalio case piva (srecom nemamo alko test na poslu), ali neki postovi nestaju i vracaju se ...
то, неко брисање у временској петљи. као ^_^едип. изгледа оде матадор. махао махао и оде. Edited by thermal bug
Link to comment

au podleteo pod Marvina...ja mislio nestao mu post u splitu, a ono...

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
a realnost kaže da vi niste nikakvi građanisti koje hoće neka "prava", nego da ste zadrigle srbende koje se ponašaju po standardnom gedžovanskom modelu: 1. konstantno lažete da nemate novca2. iako živite u evropskom blagostanju3. potkradate državu
:lolol:nikada o sebi nisam razmišljala kao o standardnom gedžovanskom modelu, ali sad skrušeno priznajem sve tri tačke optužbe. sve je istina.
Link to comment
Ja i dalje uopste ne znam odakle nekome ideja da Beograd ima problem sa alkoholizmom? Prosetajte se engleskim gradovima da vidite sta je problem sa pijanom omladinom.U Beogradu u zivotu nisam naleteo na ulici na grupu pijanaca koji prave sranje. Naletim tu i tamo na nekog matorog pijanca koji ne zna gde je. Sve tuce izmedju pijanaca koje sam video desavale su se unutar ugostiteljskih lokala (ili su bar pocinjale tamo). A obisao sam sva mesta i krajeve za izlaske, od najgorih narodnjackih splavova do "najalternativnijih" lokala (sto ce reci, od hrabrog srca pa do KC grad).
Ja sam dooosta izlazio i boga mi kad sam bio mladji dosta se ponapijao :blush: Ono sto zaista razlikuje Srbiju od drugih zemalja je upravo mali broj tih teskih alkosa i uopste mali broj teskog konstantnog napijanja. U USA se smisljaju igre kako da se sto brze i sto jace olesi od piva (potpuno idiotski koncept, pivo se cuga lesi se od radze), u Bocvani (znam dosadan sam) petkom i subotom se gine u enormnim kolicinama u saobracajkama itd... Zapravo mislim da ce ovakav zakon upravo podstaci alkoholizam i trovanja alkoholom. Neki ce umesto da odu do prodavnice po 2-3 piva ili se setkaju po gradu i usput uzmu neko sada uzeti buljuk piva da strpaju u friz i lesiti se dok ne zavrse, onako domacinski :D . S druge strane oni koji bi da protegnu noge ce traziti najjeftiniju kafanu sa najgorom brljom i... tesko njima. Jbg ja ne vidim ikakvu korist za bilo koga od ovog zakona. Osim naravno kafedzijskog lobija.
Link to comment

Pa naravno. Bese valjda zakon u Engleskoj (nek me isprave britanski forumasi ako gresim) da su pabovi morali da se zatvaraju u 21h. I onda dodju ljudi u pab u 19h, i krece maksimalno koriscenje ta 2 sata za totalno lesenje od alkohola...i ponude tipa "7 shots in 7 minutes" itd. Pa onda napolje na ulice, svi pijani (i CCTV snimci na sta sve to lici - uzas - to nikad, ali nikad nisam video u Beogradu - desetine ako ne i stotine ljudi koji se teturaju po centru pijani, povracaju po coskovima i sl.). I onda su odlucili da produze radno vreme do 24h, kako bi se ljudi napijali sporije.

Link to comment
Pa naravno. Bese valjda zakon u Engleskoj (nek me isprave britanski forumasi ako gresim) da su pabovi morali da se zatvaraju u 21h. I onda dodju ljudi u pab u 19h, i krece maksimalno koriscenje ta 2 sata za totalno lesenje od alkohola...i ponude tipa "7 shots in 7 minutes" itd. Pa onda napolje na ulice, svi pijani (i CCTV snimci na sta sve to lici - uzas - to nikad, ali nikad nisam video u Beogradu - desetine ako ne i stotine ljudi koji se teturaju po centru pijani, povracaju po coskovima i sl.). I onda su odlucili da produze radno vreme do 24h, kako bi se ljudi napijali sporije.
kad sam ja stigao u uk alkohol se prodavao od 11 ujutro do 11 uvece - i u radnjama i u pabovima. zabrana nije vazila za restorane i ako se naruci klopa u pabovima. nedeljom se alkohol prodavao od podne, postojala je zabrana od 15 do 19 i zatvaralo se ranije - u deset uvece umesto u jedanaest. zabrana je funkcionisala tako sto se alkohol u radnjama prodavao ispod tezge a pice po pabovima se tocilo posto se na stolove ispred ljudi strateski poredjaju prljavi tanjiri i tacne s koskama. sumnjam da ce kod nas biti drugacije.
Link to comment

Odrasli smo gledajuci americke filmove i serije u kojima se U21 omladina na sve nacine snalazi da dodje do alkohola. Ne vidim zasto nasi preposteni trgovci ne bi bili dovoljno fleksibilni, a omladina dovoljno sklona bezakonju.

Link to comment

Ne konzumiram alkohol uopšte, ali zabrana je teško sr@nje.Kao i u nekim drugim slučajevima, kažem: Ili zabraniti sve (vrste alkohola) i uvek, ili se ne glupirati ovako.

Link to comment
Pa naravno. Bese valjda zakon u Engleskoj (nek me isprave britanski forumasi ako gresim) da su pabovi morali da se zatvaraju u 21h. I onda dodju ljudi u pab u 19h, i krece maksimalno koriscenje ta 2 sata za totalno lesenje od alkohola...i ponude tipa "7 shots in 7 minutes" itd. Pa onda napolje na ulice, svi pijani (i CCTV snimci na sta sve to lici - uzas - to nikad, ali nikad nisam video u Beogradu - desetine ako ne i stotine ljudi koji se teturaju po centru pijani, povracaju po coskovima i sl.). I onda su odlucili da produze radno vreme do 24h, kako bi se ljudi napijali sporije.
Taj rad. Većina pabova se ovde zatvara između 11 i pola 12, ali mahom će se već u pola 11 čuti zvono za last orders. Ovde je kultura opijanja potpuno drugačija nego kod nas, i sadrži se bukvalno od "ajde da svalimo što više možemo jer nemamo puno vremena". Često je akcenat na tome da je cela svrha večeri napiti se umesto lepo provesti veče (mačo fazoni poput eating is cheating ili drinking games).Taj fenomen da se u relativno kratkom roku, između 11 i pola 12, na dotada relativno mirne ulice navali razularena pijana gomila ima i ime - chucking out time, najbliže što mi imamo tome je "fajront". Zvanično PC ime za to je binge drinking, ukucajte te reči u Google Images, svaka fotka sa ulica ili trotoara je iz vremena fajronta.To produženje rada do 24h i nije produženje od jednog sata kao takvo, niti je doneto (mahom) zbog suzbijanja, kako se to ovde lepo naziva, anti-social drunken behavioura. Zakon po kome se pabovi zatvaraju oko 22h ili 23h je ostatak još iz vremena prvog svetskog rata, i donet je iz očiglednih razloga ratnog stanja kada su se pabovi valjda zatvarali oko 7 ili 8 uveče, i od tada se samo blago i ponekad pomerao na gore. Ova skora promena zakona je takva da pabovi u teoriji mogu da rade 24 sata, ali da je licenca za točenje alkohola posle 24h užasno skupa, i da se isplati samo klubovima i možda baš nekolicini popularnih pabova za turiste po centrima da je uzimaju. Pričao smo nekoliko ljudi koje radi po pabovima da li planiraju da produže radno vreme - jok. Čista matematika, ljudi u pola 12 već po navici hvataju poslednji metro kući, a lokalci i oni retki koji se vraćaju kućama taksijem jednostavno ne mogu doneti toliki profit da se pokrije em licenca em osoblje koje bi moralo da radi u produžene sate. Verovatno će dosta pabova ovo promeniti kada dođe Olimpijada i kada milion stranaca bude želelo pivo i iza ponoći, ali ne verujem da će se zadržati.
Link to comment
da mi neko donese papir sa smrtnim presudama ljudima koji su ovaj propis doneli, a narocito onom Ozegovicu, potpisao bih bez ikakvih problema.
Ti si ovo ocigledno napisao u afektu, ali ja mrtav hladan dodajem: +1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...