Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Smrad Otpora nikada se nece oprati. Pelcovali su ljude protiv pravog ispizdjavanja zauvek.
oprace se kad narastu narastaji
Link to comment
Чланак маши на два места. Прво, ово је постепено кување жабе, вестерн стајл. Миц по миц уводи нам се држава дадиља. Притом, наравно, забрана мора да буде сложена тако да погоди неку довољно малу групу, која неће имати ни снаге, ни воље, ни организације, а можда ни довољно јаког разлога да се буни. Ту тактику је трошио још Слоба - ове недеље је зајебао 5% студената, оне 4% пензионера, наредне само оне који су на принудним одморима дуже од три године... прође година, ојадио је више од половине становништва, сваком је понешто узео, али се никад није сложила маса која би била критична. Јер је заобишао појединачни удар који би погодио ту масу.Протест је, по мени, више усмерен против државе која покушава да изиграва дадиљу и води дечицу за рукицу и све зна боље од њих, против тог миц по миц ограничавања слободе, него против вешто срочене забране (и то град по град, да мање боли).Е, да, заборавих које беше друго место, а немам кад да читам поново. Edited by расејан
Link to comment
Lepo im covek objasnio da su promasili temu. Bas onako, lepo.ti podrzavas urbano zezanje loodeelo? I mlade koji su se ujedinili?Svi su zajedno - Azra, nacisti, LDP, neokupana levica, mejn stejdz, trenctaun, 357, veliki uskrsnji post, tito na majici... Opooshtenooooooo!!! Blejanje, taj rad. IDemo!!
LDP je izdo hard kor i prikljucio se prohibiciji zarad ocuvanja dzipovskog standarda i dobrobiti Milana Beka. Ti ko da ne citas forume.Tekst e-novina je do jaja. Ziveo urednik!
Link to comment

Meni do jaja što se e-novine pozivaju na ovo:

Za razliku od Novog Sada, u Beogradu se, kada su trgovci u pitanju, niko ne buni protiv prohibicije koja se odnosi upravo na njih. Štaviše, trgovci je ovde potpuno podržavaju, što je gradska vlast utvrdila još pre donošenja ovakve odluke.
Gle čuda, tajkunima koji su (jedini) bili u dogovoru sa gradskim vlastima sasvim odgovara da njihovi hiper i supermarketi ne prodaju alkohol posle 22 časa. Pošto tada uglavnom i ne rade. Žrtva hvale vredna.
Link to comment
Meni do jaja što se e-novine pozivaju na ovo:Gle čuda, tajkunima koji su (jedini) bili u dogovoru sa gradskim vlastima sasvim odgovara da njihovi hiper i supermarketi ne prodaju alkohol posle 22 časa. Pošto tada uglavnom i ne rade. Žrtva hvale vredna.
Pominjao sam vlasnika lokalne prodavnice. Pre nekoliko nedelja mi je rekao da će nakon 22h da prodaje alkohol ali da ga neće knjižiti kroz fiskalnu kasu, pa će to učiniti sutradan ujutro. Međutim, ipak je skratio radno vreme, do 22h. Tako da sada radi samo jedan čas duže od monopoliste Maksija.Pretpostavljam da autor texta nije namerno podvalio ovu tajkunsku manipulaciju, ali to je manje bitno; gleda se ono što je napisano.
Link to comment
Kakvo proseravanje sve sa ciljem da se opravda besmisao/LDP/DS.Autor se navodno postavlja na mesto objektivnog posmatrača, ali sve vreme nipodaštava protestante. A onda ga u komentarima još podržavaju.Lepo se vidi da smo matora nacija. Svi bi da spavaju u 22h i da im se ne remeti mek i nemiran san napaćenog stanovnika napaćene Srbije.
Link to comment

^^Pa da, Maxi, Vero i ostali su podneli tu tesku zrtvu da kupci posle 22h ne kupuju alkohol kod konkurencije, nego da moraju oni da im prodaju ranije tog dana. Jeste bolno, ali kad je zdravlje omladine u pitanju...

Edited by MancMellow
Link to comment
Pominjao sam vlasnika lokalne prodavnice. Pre nekoliko nedelja mi je rekao da će nakon 22h da prodaje alkohol ali da ga neće knjižiti kroz fiskalnu kasu, pa će to učiniti sutradan ujutro. Međutim, ipak je skratio radno vreme, do 22h. Tako da sada radi samo jedan čas duže od monopoliste Maksija.Pretpostavljam da autor texta nije namerno podvalio ovu tajkunsku manipulaciju, ali to je manje bitno; gleda se ono što je napisano.
Kod mene u kraju isto. Radnjica koja je radila do 24h verovatno ce sada da radi samo do 22h, jer kaze covek dolaze mu ljudi, mole ga da im proda alkohol, a on se svadja s njima i ne sme jer se plasi posto tuda cesto prolazi milicija.I tako ce zabrana prodaje alkohola posle 22h da spreci mene da kupim, recimo, kiselu vodu u 23h nakon sto dodjem s aerodroma uvece a prazan mi frizider.
Link to comment

O tome i pričam, a u vezi sa onim prvim tekstom. Principi se vrlo lako pogaze, i očas posla budeš na liniji sa onima protiv kojih se deklarativno boriš, čim se u igru uvedu lične preferencije. Strejteri, penzosi i spavači u 22h odjednom prestanu da budu anti, i okreću se novom klasnom neprijatelju.Kako ono beše - koska, dno bunara, gloženje?edit:sere mi se od izraza pljeka.

Edited by henrik larsson
Link to comment
A da li grilovi/sendvičare/picerije/pekare smeju da prodaju pivo u kasne sate ?
Vidiš, to je zanimljivo. Formalno, sve što pruža uslugu "za ovde" i ima uslove da ponudi stolicu ili barem šank da se gost nalakti, trebalo bi da bude tretirano kao bilo koji restoran ili kafić. Naročito posle razjašnjenja da Beer fest ima dozvolu (sic!) za prodaju alkohola nakon 22h.Mislim da gradski oci i majke nemaju problem sa time da suze zabranu na način da fastfoodovima dopuste prodaju alkohola. Ionako tamo limenka piva košta 100 dinara, pa je ne može svaki narkooomaan priuštiti. Edited by pacey defender
Link to comment

..u Novom Sadu je ponistena odluka gradskih vlasti o zabrani prodaje alkoholnih pica, kao neustavna.Trgovci i ugostitelji pripremaju tuzbe i trazice odstetu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...