Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

USA svakim danom sve vise lici i pretvara se u taj isti Haiti, zahvaljujuci liberaltards-ima  koji  upravljaju  unijom :)

 

- - -

 

 

Zar i ti brate Fredo:sad:

Edited by Micko8
Link to comment

 

Rekao bi po nacinu govora da mu meksikanac  dobacuje, ovaj najglasniji  :) Mogao bi da prihvati jedno dve tri porodice sa Haitija i da ih smesti po  svojim mnogobrojnim posedima.

Edited by Micko8
Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Sećam se ove vesti od pre 5 godina kad su objavili da su američke diplomae na Kubi iskusile nepoznate simptome.

 

To nikad nije prestalo, provuku tu izmišljotinu kroz medije svakih par meseci, i evo sad su izglasali ne znam kolike pare za lečenje i brigu o žrtvama™ neobjašnjivog fenomena. U stvari ne za lečenje jer se niko zvanično još ne leči od toga, samo za pokrivanje troškova, plaćena odsutstva, i intenzivan research into the nature of the phenomenon.

 

Inače, "nepoznati simptomi" su glavobolja, nesanica, depresija, problemi sa varenjem, i zujanje u ušima. To se izgleda može objasniti samo ultrasoničnim sovjetskim tajnim oružjem, nikako drugačije.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Počeo je redistricting proces koji će imati veliki uticaj na narednu deceniju američke politike. U stvari kad se budete pitali kako je to Amerika tako podeljena i kako ekstremi bivaju izglasani u kongres ne gledajte dalje od odluke Vrhovnog suda koja je u suštini dozvolila gerrymandering. U zavisnosti od toga ko je na vlasti u kojoj državi i koliku prednost ima u datoj državi oni kontrolišu čitav proces. Tako npr ono što je prevashodni cilj svakog redstricting procesa koji kontrolišu ili jedna ili druga strana (ima par država gde kao postoji neka nezavisna komisija koju će u slučaju da im se ne svidja da je zanemare) je da sačuvaju svoje incumbente, tako što će ih gurnuti u još sigurnije distrikte. To su npr uradili već republikanci u Teksasu sa mapom koju su predložili. Ali ako mislite da to rade samo Republikanci onda ste se zajebali jer je prva država koja je zapravo izglasala mapu ove godine Oregon. Demokrate su tu navodnu independent komisiju rastavili tako što su zamenili Republikanca sa likom koji ima R iza imena ali u suštini je demokrata i izglasali mapu koja u državi koja je 15% D je 5-1 za Demokrate. U suštini su rašrafili Portland na delove. Republikanci su mogli da bojkotuju izglasavanje ove mape u njihovom HOR ali bi onda Demokratska Secretary of State imala moć da sama odluči mapu koja bi mogla biti još gora po njih, pre svega na nižim nivoima od kongresa pa su se odlučili da je ipak bolje da sačuvaje svoje lokalne distrikte. Nasuprot njima Kolorado koje je takodje bilo oko 15% D na prethodnim izborima je preko nezavisne komisije izglasalo mapu koja će biti potvrdjena i biće 5-3 ili čak 4-4. Ostaje da vidimo koliko će Demokrate biti agresivni u Njujorku, Ilinoju i Kaliforniji gde kontrolišu sve poluge vlasti. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Trebaju biti maksimalno agresivni, trebali su gerrymanderirati i Colorado.

I u kojoj je to paralelnoj realnosti Oregon "15% D" ? Jel to računano po kvadratnoj stopi grmlja u distriktu?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

Trebaju biti maksimalno agresivni, trebali su gerrymanderirati i Colorado.

I u kojoj je to paralelnoj realnosti Oregon "15% D" ? Jel to računano po kvadratnoj stopi grmlja u distriktu?

 

Ne znam da li je paralelna realnost ali mislio sam na onu u kojoj Džozef Bajden kandidat Demokratske stranke za predsednika SAD na prethodnim izborima 2020. godine osvojio 1340383 glasa što je u procentima 56,4% dok je njegov protivnik Donald J Tramp osvojio 958448 glasova odnosno 40,3%. Po mojoj je kalkulaciji to 16,1% što je 1% više, izvini molim te 

Link to comment

Kad napišeš "15% D" to će 99% ljudi shvatiti ne kao da demokrate imaju za 40% (a ne 15%) više glasova od republikanaca u toj saveznoj državi (imaju 15 procentnih poena više, ne 15% više glasova) već kao da demokrate imaju ukupno 15% glasova, a republikanci nešto manje od 85%, koliki je ostatak.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, theanswer said:

 

Ne znam da li je paralelna realnost ali mislio sam na onu u kojoj Džozef Bajden kandidat Demokratske stranke za predsednika SAD na prethodnim izborima 2020. godine osvojio 1340383 glasa što je u procentima 56,4% dok je njegov protivnik Donald J Tramp osvojio 958448 glasova odnosno 40,3%. Po mojoj je kalkulaciji to 16,1% što je 1% više, izvini molim te 

Dakle to se piše 15+% D. To je već bolje.

 

E sad, Dems trebaju gerrymanderirati like there's no tomorrow, svugdje i do maksimuma. Tko je pošten njega će se jebat. Ako se namještanje ne zabrani na saveznom nivou, nema jednostranog razoružanja zbog viška vrline.

Super da su sredili Oregon. Dao bog da srede i New York, treba i njega na trakice. A šteta za Colorado, valjda će drugi puta biti pametniji

Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...