Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

9 hours ago, Moonwalker said:


Tu je za tu statistiku porastao broj obrazovanijih zena, one u sustini traze nekog ko je «egal ko im je potencijalni partner, a ne nekog kime ce da gazduju.  Nije to pitanje sujete, kad su velike razlike u obrazovanju i bogatstvo tu ulazi inherentna nesigurnost i vrlo cesto na duzi rok agresija, ukoliko ne uspeju da se sami nekako realizuju.

Samo sto vecina muskaraca to prvi put zaista shvati kad se nadje u ulozi oca odrasllog zenskog deteta.  

 

Pre par meseci sam citao clanak "kako sam zaradio milione u startapu u silikonskoj dolini i kako je promenilo moj zivot".

 

Negde do pola clanak je prilicno dosadan: "ja dobio poso u startapu, ja cujem da se prica na poslu da cemo da odradimo IPO al ne marim za to, kad ono jednog dana ka-bum probudim se sa 6 miliona na racunu, a ovo mi je prvi posao i jos nemam ni 30 godina".

 

A onda krece iz licnog ugla i shvatis da je pisac u stvari zensko. I krece prica kako joj je, dok joj nije leglo 6 miliona na racun, dating pool veoma plitak. Nece da izlazi sa muskarcima koji zaradjuju manje od nje jer ce muskarac pre ili kasnije da tripuje da je manje vredan, a nece ni da izlazi sa nekim ko zaradjuje mnogo vise, jer ce ona da se tripuje da je manje vredna. Ne moze ni da kaze "nema veze, ne treba mi partner, samo da imam dete", jer kao samohrana majka ne moze da prezivi u Silikonskoj dolini sa 200 hiljada bruto godisnje. Pat pozicija. 6 miliona dolara to resava: moze da nadje nekog ko zaradjuje dosta vise (jer ona ima svoje pare u banci, sto on ne mora da sazna), a moze i da bude samohrana majka. Sad, ako zanemarimo ove cifre koje sam spomenuo, problem koji je ova zena imala je u stvari bas onakav kakav si ti opisala. 

Edited by ObiW
Link to comment

A moram i dopunu dopune: ima to i do elektorata (da se sad prabacimu na Kaubojev mod). Tako se recimo prije jedno godinu dana ukljucim na teleconference koju periodicno organizuje lokalni kongresmen, Brad Shcnieder (D) od 60 minuta, jedno 45 se potrosi na to sta ce doticni da preduzme po pitanju ruskog uticaja na izborni proces i podrivanje americke demokratije (!).

 

Pa mater vam jebem sludjenu.

 

Ni rijeci o federalnom deficitu, o zdravstevnom osiguranju, neravnomjernoj raspodjeli, ili nedaj boze o "mangupima iz sopstvenih redova" - nego nesto malo o "jobs", cini mi se jedno pitanje o zastiti okoline i sve ostalo o Rusima.  I kongresmen naravno podilzai svojim biracima.

 

Inace, to je distrikt koji je 3/4 (ako ne i vise) 9.9 i 0.1, tako da onaj clanak to jako dobro prepoznaje. 

Link to comment
28 minutes ago, Peter Fan said:

A moram i dopunu dopune: ima to i do elektorata (da se sad prabacimu na Kaubojev mod). Tako se recimo prije jedno godinu dana ukljucim na teleconference koju periodicno organizuje lokalni kongresmen, Brad Shcnieder (D) od 60 minuta, jedno 45 se potrosi na to sta ce doticni da preduzme po pitanju ruskog uticaja na izborni proces i podrivanje americke demokratije (!).

 

Pa mater vam jebem sludjenu.

 

Ni rijeci o federalnom deficitu, o zdravstevnom osiguranju, neravnomjernoj raspodjeli, ili nedaj boze o "mangupima iz sopstvenih redova" - nego nesto malo o "jobs", cini mi se jedno pitanje o zastiti okoline i sve ostalo o Rusima.  I kongresmen naravno podilzai svojim biracima.

 

Inace, to je distrikt koji je 3/4 (ako ne i vise) 9.9 i 0.1, tako da onaj clanak to jako dobro prepoznaje. 

A kako stojite sa gerrymeandering u tom distriktu? Bice da je problem u tome sto je distrikt 75% D. Sto opet potvrdjuje da je problem u narodu, ali ne u Kaubojevoj interpretaciji, nego je problem sto su poslozili isuvise slicnih u distrikt.

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

A onda krece iz licnog ugla i shvatis da je pisac u stvari zensko. I krece prica kako joj je, dok joj nije leglo 6 miliona na racun, dating pool veoma plitak. Nece da izlazi sa muskarcima koji zaradjuju manje od nje jer ce muskarac pre ili kasnije da tripuje da je manje vredan, a nece ni da izlazi sa nekim ko zaradjuje mnogo vise, jer ce ona da se tripuje da je manje vredna. Ne moze ni da kaze "nema veze, ne treba mi partner, samo da imam dete", jer kao samohrana majka ne moze da prezivi u Silikonskoj dolini sa 200 hiljada bruto godisnje. Pat pozicija. 6 miliona dolara to resava: moze da nadje nekog ko zaradjuje dosta vise (jer ona ima svoje pare u banci, sto on ne mora da sazna), a moze i da bude samohrana majka. Sad, ako zanemarimo ove cifre koje sam spomenuo, problem koji je ova zena imala je u stvari bas onakav kakav si ti opisala.

 

Znas kako, ima tu dosta i do kulturoloskih i klasnih razlika, iskustava i ocekivanja koja se nose iz primarnih porodica  koliko ja mogu da razumem iz daleka i iz posrednog iskustva. Silikonska dolina meni iz onoga sto znam (uzimam u obzir da to nije dovoljno) ne deluje kulturoloski kao sredina za lako nalazenje tog egalitarnog partnera.  Poprilican izvor svega i svacega zadnjih godina, podosta toga sociopatoloskog.

 

U skandinavskim zemljama i cini mi se delovima Nemacke koji naginju ka Skandinaviji ima i "asimetricnih" parova ili je bar bilo, ali je to zbog manje faktickih tenzija u vezi, egalitarniji su oko poslova u kuci, kulturoloski background je isti i najvaznije od svega drustva su organizovana da pomognu roditeljima sa malom decom.

 

Ali i tu obicno nema neke znacajne razlike u inteligenciji, to je razlika u odabiru karijere. Vole da majstorisu i zaradjuju pristojno ili rade u prosveti i umeju bolje sa decom od nekih zena iz tradicionalnijih sredina (strpljivost sa decom pre svega). Raslojavanjem drustava (mogucnost ozbiljne zarade u plava kragna poslovima ili u prosveti - do univerziteta) se i to menja.

 

SAD ima problem sto je odgajanje  deca skupo, sto je sistem zivota napravljen za porodice gde jedan roditelj ostaje kuci (iz kibernetskog ugla upravljanja sistemom super pare u porodicu ulaze samo radijalno, pa tu granu mozes da ucenjujes i kontolises kako ti volja, a time i one koji zavise od nje).

Neverovatan amalgam izuzetnih naucnih i tehnoloskih dostignuca na jednom mestu i meni nerazumljivog i neprihvatljivog konzervativizma na nivou socijalne patologije. Pa kako se ko tu i gde snadje.

 

Suma sumarum, jedino da se seli negde i zivi sa manje love ili da igra na srecu i "uhvati" nekog solventnog pa dokle traje, traje. Dok i ako ne bude nekog nesto humanijeg drustva za siru populaciju. 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

A kako stojite sa gerrymeandering u tom distriktu? Bice da je problem u tome sto je distrikt 75% D. Sto opet potvrdjuje da je problem u narodu, ali ne u Kaubojevoj interpretaciji, nego je problem sto su poslozili isuvise slicnih u distrikt.

Ne znam, ali cijeli grad i tzv. collar suburbs su ubjedljiivo (D), tako da nema to sta mnogo da se cijedi, docim u exurbs vec bi i imalo sta. Ali nije me bas zanimalo preterano.

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Ne znam, ali cijeli grad i tzv. collar suburbs su ubjedljiivo (D), tako da nema to sta mnogo da se cijedi, docim u exurbs vec bi i imalo sta. Ali nije me bas zanimalo preterano.

Pa u tome je problem. Da su distrikti 55-45 ili slicno, ne bi partije na vlasti tako lelemudile i bavila se egzistencijalnim pitanjima poput mesanja Rusije u izbore i koliko je glasova Dominion masina ukrala.

 

No Vrhovni sud je rekao da je gerymeandering osnovno pravo federalne jedinice u drzavi, tako da se taj problem nikada nece reseti. 

  • +1 1
Link to comment

@ObiW

 

glede redistriktinga, evo upravo sad Chicago Tibune objavio clanak:

 

With the 2020 census showing Illinois lost population for the first time since statehood was granted in 1818, the state went from 18 to 17 congressional districts. In redrawing the congressional maps, Democrats stretched geographic boundaries and sought to put GOP incumbents at a disadvantage in an effort to turn the current 13-5 Democratic majority in the delegation to 14-3.

 

New congressional maps from Illinois Democrats seek to extend House majority, putting Adam Kinzinger in a left-leaning district with Marie Newman (msn.com)

Edited by Peter Fan
Link to comment

Pa to rade skoro sve države. Jedan izuzetak koji znam je Kolorado. Dobili su još jedan distrikt, i napravili su nove granice koje idu u korist republikanaca, iako su D na vlasti.

Link to comment
On 14.10.2021. at 1:13, dragance said:

Ja nakon dva pokušaja (braka, jel’), potpuno razumem takav pristup stvarima. 
Izbegavati dadilje, koktel konobarice i slično!

Emerih Blum, nekadašnji direktor sarajevskog Energoinvesta je slično govorio mladim inžinjerima koji su došli u Sarajevo da rade u njegovoj firmi: “Ne sa kelnericama, ne priliči vam”.  

Link to comment
Quote

Wonderful to see Colin Powell, who made big mistakes on Iraq and famously, so-called weapons of mass destruction, be treated in death so beautifully by the Fake News Media," Trump said in a statement released Tuesday morning. "Hope that happens to me someday. He was a classic RINO, if even that, always being the first to attack other Republicans. He made plenty of mistakes, but anyway, may he rest in peace!"

:)

  • +1 2
Link to comment

Magnificent Mile: More Trouble For Area That Was Once A Crown Jewel Of American Retail

 

 

CHICAGO (CBS) — Chicago Police have issued a formal warning after continued robberies on and around the city’s Magnificent Mile, at a time when stores continue to leave while others fight to stay in business after big pandemic hits.

CBS 2’s Tara Molina reports that retail leaders say the problem is so bad, that new business is hesitant to move in. That hesitation stems not only from the continued retail theft and robbery issue here, and across the city, but the perception that the city isn’t a safe place to be right now.

A stretch of North Michigan Avenue remains vacant and locked up–telling of the struggle on the city’s Mag Mile. Former tenants like Macy’s and Disney are gone, and there are no plans for a new tenant for the old Macy’s space at the Water Tower Place anytime soon.

“I think it does not help in terms of the recovery for downtown Chicago,” said Robb Karr, president and CEO of the Illinois Retail Merchants Association. “The impression around the nation is that Chicago is not a very safe place to be. And the incidents we saw this morning, over the weekend, the episodes before that, only feed that.”

Karr said the sales tax loss related to these continued crimes hits the city, county, and state of Illinois. 

With continued robberies in the area, Chicago police have issued a warning about suspects only described as young men, in their teens, robbing items on display. No one is in custody, and the robberies are still under investigation.

“It’s a serious problem, and we have to address it,” said Ald. Brian Hopkins (2nd), adding the impact on the city is much bigger than the police warning because shoppers and visitors aren’t the only people taking notice. “The commercial brokers tell us that when they get potential interest from a tenant, that’s one of the first questions they ask, is what’s happening in Chicago to stem the tide of retail shoplifting rings that have been operating with impunity downtown? And we don’t have a good answer right now for that.”

“We’re hopeful those vacancy rates will continue to decline.” 

But it’s not just continued issues on and around the Mag Mile causing concern. At least three 7-Elevens were hit during the Monday morning commute, by crews of armed robbers downtown.

“The Police Department has to work in closer conjunction with the State’s Attorneys office, they’ve been very reluctant to prosecute retail theft,” said Hopkins.

Karr agreed.

“I think we have to look at prosecution,” he said. “Clearly there’s a feeling running through the criminal elements that there are no consequences here. We have to look to the courts, and I think we have to just look to all the players in this drama to get Chicago to what it once was.”

Hopkins said Chicago police are trying to take a proactive approach by acting on information from sources.

“We have a tactical plan in place to respond to any intelligence that comes our way about planned retail theft. There was a rumor one of the high end stores on Oak Street was going to get hit, yet again, this weekend,” he said. “We were able to deploy a force, including undercover resources. It didn’t happen, fortunately, but we were ready if it did.” 

 

https://www.msn.com/en-us/news/crime/magnificent-mile-more-trouble-for-area-that-was-once-a-crown-jewel-of-american-retail/ar-AAPFWOz?ocid=entnewsntp

 

  

The Cook County State’s Attorney’s office released the following statement with regard to concerns on the Mag Mile:

“We recognize community concerns around crime, and the impact it can have on one’s sense of safety as well as the economic stability of a business. We continue to prosecute retail theft cases as misdemeanors and felonies when appropriate to do so based on the facts and evidence.”

The State’s Attorney’s office said this year to date, its prosecutors have reviewed and issued charges for 38 retail theft cases in ZIP code 60611, which includes the Mag Mile and Streeterville. A total of 18 were approved for felony charges, 10 were prosecuted, and convictions were obtained for six.

The State’s Attorney’s office also noted that in December 2016, State’s Attorney Kim Foxx increased the threshold for felony retail theft charges to $1,000, which the office said has allowed the prosecutors to focus on the drivers of violence rather than low-level nonviolent offenses. Prosecutors said misdemeanor charges are issued for some such thefts, but those are not included in the aforementioned data.

The State’s Attorney’s office also said this year to date, it has reviewed 82 gun cases in the 60611 ZIP code, approved charges on 70, prosecuted 29, and obtained convictions on 23.

Chicago Police did not respond to a request for comment.

Meanwhile, at least one Mag Mile store, Nieman Marcus, says it has no plans to go anywhere – despite the fact that the building that houses the store has been sold:

“Neiman Marcus Group has no plans to close its Chicago location. Neiman Marcus is currently a tenant in this building, which is owned by the 737 North Michigan Avenue Investors LLC.”

Link to comment
13 hours ago, namenski said:

Amerikanci inace poslednjih godina imaju ozbiljnih (i zvanicno priznatih) problema sa kvalitetom mornarickog kadra: dovoljno je pogledati/prisetiti se incidenata poslednjih nekoliko godina, inace nezamislivih u neka prosla vremena.

 

200712.jpg

 

Juce je objavljen zvanicni izvestaj komisije za ispitivanje uzroka pozara na desantnom brodu USS Bonhomme Richard (LHD-6) jula ove godine.

Quote

...crew on the ship lacked a basic knowledge of firefighting, there was ineffective oversight by commanders and the ship did not have proper heat detection capabilities.

 

Quote

On the morning of the fire 87 percent of the ship’s fire stations were in “inactive equipment maintenance status.”

 

Dalje izvestaj :

Quote

 

...recommended that 36 people be considered for potentially some sort of disciplinary action. 

 


Prema admiralu Williamu Lecher-u, vice chief of naval operations:

Quote

 

The loss of this ship was completely preventable,...

 

 

Brod je otpisan, brisan iz flotne liste, rashodovan....

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...